www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

miastpodbijaniepytanie.

Podbijanie miast - pytanie.
Author Message
makus12

Posted: 2016-05-31, 12:32   Podbijanie miast - pytanie.

Witam!

Zacząłem grać w Civilization 5 wraz z DLC od niedawna. W takie gry lubię grać nieco agresywnie, tutaj coś podbić - tam eliminować. Zatem gdy podbijałem terytorium wroga - w końcu napotkałem się na problem... Tak czy tak - nie mogę odbić stolicy gracza, zniszczyć jej, cokolwiek. Pytanie brzmi - czy tak powinno być? I czy istnieje sposób na podbicie, wyeliminowanie wroga całkowicie?
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/66
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2016-05-31, 12:49   

Waleczny C5 chyba tak ma ze stolicę można zdobyć ale nie można zniszczyć.
cosik tak kojarzę, było tak jakieś 5 lat temu.

makus12

Posted: 2016-05-31, 12:57   

No właśnie coś nie za bardzo mogę. Miastu spada "HP" do zera, po czym nic się nie dzieje, co turę tylko z powrotem się trochę odnawia. I tak cały czas. :/

@Edit

Chyba, że najpierw trzeba odbić/zniszczć wszystkie pozostałe miasta wroga, a dopiero na końcu stolicę?
Last edited by makus12 on 2016-05-31, 12:58; edited 1 time in total  

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2016-05-31, 13:52   

makus12 wrote:
No właśnie coś nie za bardzo mogę. Miastu spada "HP" do zera, po czym nic się nie dzieje, co turę tylko z powrotem się trochę odnawia. I tak cały czas. :/

@Edit

Chyba, że najpierw trzeba odbić/zniszczć wszystkie pozostałe miasta wroga, a dopiero na końcu stolicę?

Miasto może zdobyć tylko jednostka walcząca "W ręcz"
Więc jeśli zbiłeś siłę miasta strzeleckimi jednostkami do zera to go nie zdobędziesz
Dlatego do łuczników zawsze musisz mieć konie lub piechotę do zdobycia miasta

makus12

Posted: 2016-05-31, 15:25   

Ooo, w sumie coś w tym jest! Bo zostały mi tylko jednostki strzeleckie, ogólnie zauważyłem, że piechota strasznie szybko pada przy próbach ataku na miasto. Chyba najlepsze we wczesnych epokach są jednostki strzeleckie; kusznicy, trebusze, katapulty.

Forever 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2016-05-31, 17:09   

makus12 wrote:
Ooo, w sumie coś w tym jest! Bo zostały mi tylko jednostki strzeleckie, ogólnie zauważyłem, że piechota strasznie szybko pada przy próbach ataku na miasto. Chyba najlepsze we wczesnych epokach są jednostki strzeleckie; kusznicy, trebusze, katapulty.

Niestety siła miast jest zbyt duża
Najlepiej zbijać ostrzałem HP do zera i zdobywać np. koniem (ma dużo ruchu i możesz go trzymać po za zasięgiem ostrzału)

makus12

Posted: 2016-05-31, 19:45   

Zatem mam ostatnie pytanie, troszkę nie na temat podbijania miast... Mam swoją religię, podbiłem jakieś miasto katolickie, no i po pewnym czasie jakoś zauważyłem, że moje inne miasta stają się katolickie, a moja wiara wymiera... Jest jakiś nacisk ich, nawet jak tworzę misjonarzy czy ikwizytorów w mieście z moją ikonką wierzenia ( ale i tak jakiś nacisk katolicki jest) to tworzą się jako katoliccy. Jak mogę uratować swą Duńską wiarę, na Odyna, ratujcie! :D

Marko 

szeregowy 
Posted: 2016-05-31, 22:24   

Wiara rozprzestrzenia się niezależnie od właścicieli miast, poprostu dużo miast katolickich w sąsiedztwie powoduje duży nacisk na Twoje miasto z inna wiarą, musisz zwiekszyc ilosc miast z duńską religia. W swoich miastach mozesz zrobić to używają inkwizytora i misionarza kupionego w miescie z dunska wiara, kupienie misjonarza w miescie z wiara katolicka spowoduje ze bedzie to katolicki misjonarz i bedzie szerzył katolicyzm. By nawrocic miasta przeciwnika używaj Wielkiego Proroka. Pozdro.

makus12

Posted: 2016-06-01, 16:27   

A jeśli zajęli mi wiarą wszystkie miasta? Niby w zakładce religii widnieje moja, ale w miastach już katolicka. Chyba jedynym ratunkiem jest Wielki Prorok, prawda?

@EDIT.

Wybaczcie, że Was tak męczę... Jeszcze odnośnie miast - jeśli mam ich już sporo - mogę je jakoś zburzyć? Niby w tylko niektórych mam opcję "zburz miasto" aczkolwiek nie mogę jej użyć, bo niby to miasto było stolicą. A w pozostałych nie ma takowego przycisku w ogóle...
Last edited by makus12 on 2016-06-01, 19:39; edited 1 time in total  

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2016-06-01, 23:46   

http://www.dndjunkie.com/...STRUCTABLE.aspx

Quote:
Nie możesz zniszczyć założonego przez siebie miasta. (Może to zrobić inna cywilizacja, ale nie ty). Nie możesz też zniszczyć stolicy innej cywilizacji ani żadnego świętego miasta jakiejkolwiek religii.

Forever 

Posted: 2016-06-02, 09:19   

makus12 wrote:
A jeśli zajęli mi wiarą wszystkie miasta? Niby w zakładce religii widnieje moja, ale w miastach już katolicka. Chyba jedynym ratunkiem jest Wielki Prorok, prawda?

@EDIT.

Wybaczcie, że Was tak męczę... Jeszcze odnośnie miast - jeśli mam ich już sporo - mogę je jakoś zburzyć? Niby w tylko niektórych mam opcję "zburz miasto" aczkolwiek nie mogę jej użyć, bo niby to miasto było stolicą. A w pozostałych nie ma takowego przycisku w ogóle...

Generalnie z religią na wyższych poziomach jest ciężko bo komp dostaje bardzo duże bonusy
Jeśli zależy ci na rozpowszechnieniu religii to dodawaj bonusy do tego w czasie wyboru religii dodatkowo produkuj misjonarzy i tych drugich którzy rugują cudzą religię

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum