www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

dyskusjagrajedenkazimierzpaczyresztawielki

Moved by: wnuczus
2016-06-04, 09:19
Jeden gra, reszta paczy: Kazimierz Wielki - dyskusja
Author Message
Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2016-06-08, 10:28   

Cholernik wrote:
Brać robola, na przesmyku ludkami siedzieć i wyczekać aż przyjdzie z czymś do nas :)

Ja bym skłonił się do budowy seta, przed tą biblioteką.
Miasto nr 2 postawić obok bizona - złapiemy cudak oraz sól, w dodatku sporo pagórków w okolicy da ładną produkcję

Absolutnie żadnego seta

po pierwsze set nas opóźni
po drugie żeby zbudować narodowca w każdym mieście musisz mieć biblotekę, a budowa jej w świeżym mieście to kolejne opóźnienie
I w końcu po trzecie jeśli w ustrojach pójdziemy tak jak proponuję dostaniemy darmowego seta + zniżkę do kolejnych więc po co teraz płacić drożej jak można później mieć tańszego

Co do koncepcji to miałem zbliżoną tylko w związku z jojczeniam że w C5 nie da się mieć więcej niż 3-4 miast chciałem pokazać że się jednak da ;-)
Zwłaszcza że na tym poziomie AI można pokonać 4 kompozytami i jednym koniem a w końcu chcemy się pobawić nieco dłużej

Edyta (bo dopiero przeczytałem co zrobiliśmy)

Robotnika łap roboli nigdy za wiele
Ten cud natury jest bardzo fajny i w zasadzie przesądza pierwszy cel ataku (czyli CSa który go obejmie)
Techy ok tylko pilnuj żeby kalendarz był na równi z cudem
Zwiedzaj łukiem woj niech pilnuje roboli

A i nie kręć się blisko csa wojem bo mam wrażenie że wtedy robol pojawia się później po prostu co jakiś czas (10t) zaglądaj

Last edited by Forever on 2016-06-08, 10:35; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2016-06-08, 11:29   

Forek najlepsza opcja z darmowym setem już poszła cię czesać bo przecież lepszy akwedukt :P

Forever 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2016-06-08, 11:45   

Centurion wrote:
Forek najlepsza opcja z darmowym setem już poszła cię czesać bo przecież lepszy akwedukt :P

Dobra nich inni też mają swój wkład ;-)
Najważniejsze żebyśmy WB chwycili i narodowca postawili to nauka popłynie szeroką rzeką
A po prostu zamiast stawiać miasta będziemy je zdobywać

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2016-06-08, 12:11   

Gdzie tam zdobywać, rozwojowcy stwierdzą, że lepiej kolejny cudak postawić ;)
Last edited by Centurion on 2016-06-08, 12:11; edited 1 time in total  

Seti_ 

Otrzymał 1 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2016-06-08, 12:34   

Cześć wszystkim! z chęcią przyłączę się do zabawy :)

Oddam swój głos na tradycję:
-zbyt mało miejsca, żeby wykorzystać potencjał wolności - patrząc na mapę mamy miejsca na maks 2-3 miasta
-zbyt mało luksów na grę na wolność

Co do kolejki budowania w stolicy:
-po robotniku od razu wszystkich osadników (czyli ze 2-3)
-odpuśćmy WB - moim zdaniem to cudak pułapka w większości przypadków, przy stolicy jest zbyt mało produkcji żeby marnować na niego czas (przynajmniej przed wypuszczeniem osadników)
-podczas produkcji osadników pracujemy na dwóch górkach + słoń (lub dokupienie trzeciej górki), robotnikiem obrabiamy górki dla większej produkcji
-później spichlerz i karawany
-następnie biblioteki i NC

Techy:
-proponuję po obozy, później żelazo, a następnie NC

Co do roboli to kradniemy oczywiście, tylko trzeba uważać żeby łucznikiem nie strzelić w robotnika tylko się na niego ruszyć przy wypowiadaniu wojny ;)

Ogólnie postawiłbym kolejne miasta przy wodzie:
-galeasami można by zaatakować sąsiada, bo póki co wygląda że lądem będzie ciężko przejść (no chyba że nie będzie mieć stolicy przy morzu)
-gramy na kontynentach więc możliwe że fregaty by się przydały do ataku na drugi kontynent, czyli moglibyśmy trochę przyexpić galeasy przed ulepszeniem ;)

Forever 

Posted: 2016-06-08, 13:45   

Seti_ wrote:
Cześć wszystkim! z chęcią przyłączę się do zabawy :)

Oddam swój głos na tradycję:
-zbyt mało miejsca, żeby wykorzystać potencjał wolności - patrząc na mapę mamy miejsca na maks 2-3 miasta
-zbyt mało luksów na grę na wolność

Co do kolejki budowania w stolicy:
-po robotniku od razu wszystkich osadników (czyli ze 2-3)
-odpuśćmy WB - moim zdaniem to cudak pułapka w większości przypadków, przy stolicy jest zbyt mało produkcji żeby marnować na niego czas (przynajmniej przed wypuszczeniem osadników)
-podczas produkcji osadników pracujemy na dwóch górkach + słoń (lub dokupienie trzeciej górki), robotnikiem obrabiamy górki dla większej produkcji
-później spichlerz i karawany
-następnie biblioteki i NC

Techy:
-proponuję po obozy, później żelazo, a następnie NC

Co do roboli to kradniemy oczywiście, tylko trzeba uważać żeby łucznikiem nie strzelić w robotnika tylko się na niego ruszyć przy wypowiadaniu wojny ;)

Ogólnie postawiłbym kolejne miasta przy wodzie:
-galeasami można by zaatakować sąsiada, bo póki co wygląda że lądem będzie ciężko przejść (no chyba że nie będzie mieć stolicy przy morzu)
-gramy na kontynentach więc możliwe że fregaty by się przydały do ataku na drugi kontynent, czyli moglibyśmy trochę przyexpić galeasy przed ulepszeniem ;)

Miasta przy wodzie tu pełna zgoda
Co do osadników to po co ich robić jak można zdobyć dwa CSy na początek, oba przy wodzie i oba z luksusami innymi niż nasze
Natomiast zupełnie nie zgadzam się z WB to bardzo dobry cud i stosunkowo tani (bo daje darmową biblotekę więc jej cena odejmuje się od ceny cudu dodatkowo nie generuje ona kosztu 1 golda), a daje sporo bo po pierwsze + 3 nauki po drugie darmowego techa i to techa dość drogiego.
Co do produkcji to robiąc WB można ustawić się na zbożu obrobionym i 2-3 polach produkcyjnych

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 53/27
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2016-06-08, 20:16   

Wb jest fajne, tak jak i inne cudy, ale budując je traci się czas, który można wykorzystać na ogarnięcie państwa - np nowe miasta, karawany, spichlerz.

szachoboks

Piwa: 21/2
sierżant sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2016-06-09, 17:33   

Rozstrzygnę parę sporów . Tradycja vs Wolność , u mnie czegos takiego nie ma .
Może byc Tradycja vs MIX tradycji z wolnoscią. Gdzie tradycja jest troszke lpesza . Mix przoduje na poczadku a odstaje po artylerii.
A Polska sie kombi z tradycją , wiec wybór oczyswisty . darmowe akwedykty w 40 turze jest mozcne , . Szkoda ze nie masz wodnych miast , albo duzo jedzenia koło stolicy , bo wtedy byłby pogram , Na multikach poddadzą sie przed 70 turą
Co do darmowego osadnika,, to przy MIXie nie warto go brać , wole darmowego robola . ustroj darmowy robol = ustroj darmowy osadnik . . Lecz darmowy robol jest duzo szybciej

Ogolnie przy ustrojach . To trzeba wyniuchac zadowolenie . Ustroj monarchia daje bardzo duzo , wart jest 2-3 innym ustrojom

Cuda , zawsze lamy sie na nie rzucaja .Ale akurat w przypadku POlski wielka biblioteka nie musi dac duzych negatyów . Wkoncu Polska dostaje darmowe ustroje .
Jak juz cos budowac to artemide , rowna sie 3 innym cudom razem wziętym

Zapomnaiłes o kaplicy

Jedyny powazny błąd jaki widze , to ze nie zastopowąłes wzrostu na 3 pop , ustaw na produkcje.

Strategia na gre ,

Po tradycji idziesz w mecenat , dzikei bnusowi polski , Wszsytkei cs bedą twoje i ogrom zadowolenia

: do czasy swobód grasz 2-3 wodnymi miasta ok 15 pop , po czym szybko dostawiasz ok 5
Last edited by szachoboks on 2016-06-09, 17:49; edited 10 times in total  

Forever 

Posted: 2016-06-09, 17:46   

szachoboks fajnie że się włączyłeś bo miło usłyszeć o innym podejściu zwłaszcza że słyszałem że grać umiesz
Napisz coś więcej o ustrojach jak ten mix według ciebie ma wyglądać i daj znać dlaczego cuda są dla lamerów

Tylko jedna prośba przeczytaj tekst przed wysłaniem lub przepuść go przez słownik bo ciężko zrozumieć co chcesz przekazać przez literówki

szachoboks

Posted: 2016-06-09, 17:56   

Moarchia daje złoto i zadolenie . sam bonus złota lub sam bonus zadowolenia jest leszpy od innych ustrojów , nie da sie grac bez tego ustroju.

Raz skonczyłem wolnosc , wziąłem " darmowego wielkiego inzyniera " którym wybudowałem Notre dame . po czym uswiadomiłęm sobie Ze monarchia daje wiecej i poczułem sie jak głupek , nigdy wiecej :D

Gra by była grywlna trzeba wiedziec co ile daje , zeby móc zdecydoac co sie bardzziej opłaca, czy spichlesz , robol czy wielkie ogrody Wiec Robol to miej wiecej 3,5 jednostki na ture , bez barbów robol ma tez ten atut , ze mozna zdecydowac czy prod czy jedzenie, , ale za to gnebia go barby
Last edited by szachoboks on 2016-06-09, 18:10; edited 5 times in total  

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 14/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2016-06-11, 22:29   

Chłopaki gra nie stoi, tylko jestem za granicą w dwóch podróżach pod rząd od czwartku i nie mam civ5 na laptopie służbowym... więc jak będę w domu to wgram nowe zrzuty (jutro)

szachoboks

Posted: 2016-06-12, 11:44   

Teraz sobie tak uświadomiłem :
Monarchia jest bardzo dobra , poniewiaz civ 5 to bardzo realistyczna gra :)
Programiscy znajac wykłądy Korwina wiedzą ze monarchia miazdzy . wiec ten ustrój musi być conajmiej 2 x lepszy. Balans ucierpiał , ale realizm jest wazniejszy.

Znajomść historii pomaga w graniu w civke
Last edited by szachoboks on 2016-06-12, 11:44; edited 2 times in total  

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2016-06-12, 23:20   

No, monarchia miażdży o ile władca jest mądry i sprawiedliwy. A kto taki mógłby być tym monarchą (spytał Cejrowski Korwina podczas rozmowy z nim w TVP). A Korwin na to: "na przykład ja" :rotfl2:

LDeska

Posted: 2016-06-14, 08:04   

Czytam co piszecie - chciałem teraz zrobić turkę przed wyjściem z domu, ale nie ogarniam - tyle jest różnych koncepcji. To może ogarnijmy to jeszcze raz, napiszcie odpowiedzi na moje konkretne pytania:

produkcja?
ustroje?
techy?
co robią jednostki?

Ja zaproponowałem w wątku relacji, wydaje mi się po waszej dyskusji że częściowo zgoda chyba jest?

produkcja - tutaj jest spór
ustroje - chyba Tradycja, czy jest duży opór?
techy - hodowla, łowiectwo, kalendarz
jednostki - kradniemy robola, jednostki pilnują przesmyku. Kiedy atakować CS'a i czym - dorabiać wojsko do tego?

Forever 

Posted: 2016-06-14, 09:33   

LDeska wrote:
Czytam co piszecie - chciałem teraz zrobić turkę przed wyjściem z domu, ale nie ogarniam - tyle jest różnych koncepcji. To może ogarnijmy to jeszcze raz, napiszcie odpowiedzi na moje konkretne pytania:

produkcja?
ustroje?
techy?
co robią jednostki?

Ja zaproponowałem w wątku relacji, wydaje mi się po waszej dyskusji że częściowo zgoda chyba jest?

produkcja - tutaj jest spór
ustroje - chyba Tradycja, czy jest duży opór?
techy - hodowla, łowiectwo, kalendarz
jednostki - kradniemy robola, jednostki pilnują przesmyku. Kiedy atakować CS'a i czym - dorabiać wojsko do tego?

'

IMO
Produkcja - WB
Ustroje - może być tradycja
Techy - Górnictwo (kopalnia na złocie) hodowla (może wyskoczą koniki) i na koniec kalendarz (trzeba cyrklować z końcem budowy WB)
Jednostki - Kradniemy robola i pilnujemy okolicy pacyfikując barby, Csa atakujemy kiedy będziemy mieli ze 3-4 łuki + wojownik

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum