www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

civ6dyskusjagotm1

GOTM1 Civ6 - dyskusja
Author Message
Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 59/35
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2016-11-11, 10:22   

Rudi przy GOTMie weź pod uwagę, aby jak najmniejszy udział w tym miały CSY. Zauważłym w tym krótkim GOTMie, że dają za każdym razem inne zadanie, przez co można gdzieś tu i tam dodatkowe punkty wyłapać jak jednemu da coś łatwego. A przecież nie chodzi o kombinacje sejw/load przed kontaktem
Postaw piwo autorowi tego posta

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 91/377
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2016-11-11, 10:42   

O :) d razu nadmienię że mój wynik nie będzie miał nic wspólnego ze wspólpracą z CSem.. po prostu tak wyszło. :)
Last edited by Bobek1971 on 2016-11-11, 10:43; edited 1 time in total  

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 51/49
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2016-11-11, 13:50   

bombel79 wrote:
Ja chyba bylem slepy! 15 :) kasa prawie na 0 :)

Oj Bombel bujać to trzeba umieć ;-)

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 74/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2016-11-11, 15:56   

oj tam... niech chomiki jeszcze troche pobiegaja w kolowrotkach :)

PS
bardzo fajny GotM... ja malo gralem w gotmy... moze dobrze byloby zrobic jakiegos gotma w pozniejszej epoce, ale tez dosc prostego...

oxygenum

Posted: 2016-11-12, 01:45   

Forever wrote:
Tak 16 tura :hurra:

Ale miałem zaćmę wczoraj że na to nie wpadłem
Kasy już maksować nie mam siły

Edyta

A dla tych co narzekają na podawanie wyników
Zobaczcie jak ludzie się nakręcili kiedy zobaczyli że spokojnie można zejść poniżej 20 tury

Uff i ja mam 16 - też chyba miałem ślepotę - praktycznie wszystko zrobiem tak samo jak przy próbie na 17 :)

PS Też uważam, że podawanie wyników dobrze wplynelo na rywalizację
PS2 Taki prosty Gotm na szybkość ale w późniejszej epoce to świetny pomysł

EDIT:
Wykorzystując błędy w grze da się zejść niżej, bo da się wyprodukować strasznie duże ilości złota - bez tego bugu nie da sie zejść niżej niż 16.
Last edited by oxygenum on 2016-11-12, 02:15; edited 1 time in total  

Seti_ 

Piwa: 21/8
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2016-11-12, 11:06   

Wygląda na to że 16 to taki maks normalnymi sposobami.
Do 15 można zejść przypadkiem, nieświadomie wykorzystując exploita z pożyczaniem kasy.
Wynik 14 w dół można zrobić już tylko z exploitami jak się zauważy o co chodzi.

Trochę straciłem motywację do następnych gier widząc jak dziurawy jest handel.
Fajnie by było mieć jakiegoś moda na GOTMy blokującego handel i inne losowe rzeczy lub przynajmniej umieszczać AI gdzieś daleko zamkniętego górami.

Forever 

starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2016-11-12, 11:32   

Seti_ wrote:
Wygląda na to że 16 to taki maks normalnymi sposobami.
Do 15 można zejść przypadkiem, nieświadomie wykorzystując exploita z pożyczaniem kasy.
Wynik 14 w dół można zrobić już tylko z exploitami jak się zauważy o co chodzi.

Trochę straciłem motywację do następnych gier widząc jak dziurawy jest handel.
Fajnie by było mieć jakiegoś moda na GOTMy blokującego handel i inne losowe rzeczy lub przynajmniej umieszczać AI gdzieś daleko zamkniętego górami.

O kurcze ale syf
Dobra z tym błędem ta gra nie nadaje się do zabawy
GOTMY można sobie darować przy tak zrypanym handlu nie ma to sensu no chyba że bez AI)
Brawo Seti a ja się z Centem kłóciłem że tego błędu nie ma
Ale 16 tur da się zrobić uczciwie

Bobek1971 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2016-11-12, 11:56   

Na czym polega bug z handlem...opiszecie i do nastepnego GOTMa trzeba bedzie jak mowi Seti nalozyć moda...lub wyeliminować z zabawy AI ...szkoda

Forever 

Posted: 2016-11-12, 12:19   

Bobek1971 wrote:
Na czym polega bug z handlem...opiszecie i do nastepnego GOTMa trzeba bedzie jak mowi Seti nalozyć moda...lub wyeliminować z zabawy AI ...szkoda

Spoiler:

Jak robisz handel z AI to gold na turę się nie odlicza. Czyli np. dajesz kompowi 10 golda na turę za 100 golda tu i teraz ty dostajesz golda a komp golda na turę w tej samej turze robisz taki sam handel tylko odwrotnie i tak w kółko za każdym razem golda na turę wam dodaje ale nie odejmuje więc po 100 takich operacjach masz nagle i ty i komp + 1000 golda na turę. Zamierzam sprawdzić pry jakiej ilości golda gra się wywróci

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 50/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2016-11-12, 12:41   

Haha, takiego farfocla wypuścili?! O losie... :D

W sumie to po co dopuścić betatesterów do gry ;) Społeczność Civ nie istnieje, to by się nie mogło udać!
Last edited by cule on 2016-11-12, 12:42; edited 1 time in total  

Forever 

Posted: 2016-11-12, 13:16   

cule wrote:
Haha, takiego farfocla wypuścili?! O losie... :D

W sumie to po co dopuścić betatesterów do gry ;) Społeczność Civ nie istnieje, to by się nie mogło udać!

Dokładnie

Żenada i co gorsza jak widać patcha nie widać, a bez tego gra z kompami jest do bani

Edyta:

Dobra po testowałem i wychodzi że

Spoiler:

Najlepiej wymieniać kasę na turę za kasę na turę
Wszystko się naprawia przy przejściu do kolejnej epoki naukowej (znika gigantyczna kasa na turę ale zostaje to co w skarbcu)
Kasa w skarbcu nalicza się do 8,5 mln (około) i zeruje się ale błędna kwota zostaje więc za turę już macie masę kasy

Last edited by Forever on 2016-11-12, 15:47; edited 2 times in total  

Seti_ 

Piwa: 21/8
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2016-11-12, 16:09   

Wygląda że problemów z handlem jest więcej niż jeden.

Ja znalazłem taki że daję komputerowi podarunek np. 100 złota na turę (pomimo że nie mam tyle wpływów). Można dać jednorazowo maks 5, ale wystarczy przeklinać kilkanaście razy i wychodzi spora sumka. Jako że mam 0 złota w skarbcu to nic nie tracę, a komp dostaje te 100 złota i po kilku turach można od niego pożyczyć kilka stówek i kupić robotników. Jeżeli ktoś jest bardzo wytrwały to może sprezentować dowolną ilość złota na turę. Mnie się z tym bawić już nie chciało.

Brakuje po prostu blokady że nie można podarować złota którego się nie ma. W piątce maksymalnie można było podarować tyle ile się rzeczywiście generuje złota na turę.
Last edited by Seti_ on 2016-11-12, 16:10; edited 2 times in total  

Bobek1971 

Posted: 2016-11-12, 16:42   

Całe szczęscie nie znalem tego numeru :)

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 224/73
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2016-11-12, 17:43   

No tak. Wam to tylko coś dać do ręki a zaraz popsujecie.
Zastanawiam się czy jest sens stawiać następną grę skoro od złota w praktyce zależy wszystko. Można mieć "darmowe" sety, robotników, wojsko, budynki. Tak przynajmniej wynika z waszych testów.
Panowie, jesteście wielcy :padam:

Forever 

Posted: 2016-11-12, 18:11   

Seti_ wrote:
Wygląda że problemów z handlem jest więcej niż jeden.

Ja znalazłem taki że daję komputerowi podarunek np. 100 złota na turę (pomimo że nie mam tyle wpływów). Można dać jednorazowo maks 5, ale wystarczy przeklinać kilkanaście razy i wychodzi spora sumka. Jako że mam 0 złota w skarbcu to nic nie tracę, a komp dostaje te 100 złota i po kilku turach można od niego pożyczyć kilka stówek i kupić robotników. Jeżeli ktoś jest bardzo wytrwały to może sprezentować dowolną ilość złota na turę. Mnie się z tym bawić już nie chciało.

Brakuje po prostu blokady że nie można podarować złota którego się nie ma. W piątce maksymalnie można było podarować tyle ile się rzeczywiście generuje złota na turę.

Dokładnie ale IMO to ten sam błąd
Po prostu w czasie handlu gra nie widzi przekazanego złota (na minus) ale widzi to które dostaje się (na plus)

Spoiler:

Wypróbuj sobie wymianę złota na turę za tyle samo złota na turę (komp idzie na to)
I zobacz jak wykładniczo zacznie rosnąć maxymalna suma golda na turę jaką możesz dać

Zresztą przeczytaj spojlery

Rudi2 wrote:
No tak. Wam to tylko coś dać do ręki a zaraz popsujecie.
Zastanawiam się czy jest sens stawiać następną grę skoro od złota w praktyce zależy wszystko. Można mieć "darmowe" sety, robotników, wojsko, budynki. Tak przynajmniej wynika z waszych testów.
Panowie, jesteście wielcy :padam:

Te gratulacje to raczej do Seti i ewentualnie Ceta
Ja nie zauważyłem tego błędu tylko po ich zwróceniu uwagi rozpracowałem co i jak

Last edited by Forever on 2016-11-12, 18:13; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum