www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

dyskusjapbemie

Dyskusja o Pbemie
Author Message
itkovian 

Helped: 3 times
Piwa: 23/23
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2018-01-15, 08:49   

A ja po kilku pebemach zbliżam się do stwierdzenia że w grze z ludźmi to najbardzij wojownicza civka od czaśów civ 3 , nie ma pobudowanych budynków dzielnic ale jakoś ciągne bez armiii ani rusz. I napewno to pierwsza civka gdzie kasa jest najważniejsza.
Postaw piwo autorowi tego posta

Eferalga_500 

xfire: throgin
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2018-01-15, 10:16   

To jest zupełnie inna gra. Wg mnie bardzo zbalansowana o ile wie się jak działa mechanika walki
Sytuacja na froncie zmienia się w zależności od technologii - w jednych czasach miasta są łatwym łupem po kolejnym przełomie technologicznym ich zdobycie jest bardzo trudne.

Do tego jest to bardzo taktyczna rozgrywka obecnie - ustawienie miast dzielnic, wojsk itd jest bardzo ważne w aspekcie taktycznym.
Wojny ala C4 gdzie pół Państwa się połykało w kilka tur są tutaj nie do pomyślenia - stack of doom praktycznie nie istnieje.

Najważniejsze to zrozumieć aspekt siły jednostke - nie jest liniowy a wykładniczy. W innym poście opisałem - żę 10 pkt przewagi w sile to bardzo duzo - 30 to on kill shot.

jarek17777

Piwa: 13/38
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9 
Posted: 2018-01-15, 22:03   

Też uważam, że to już inna gra. Dlatego civ6 mi się bardzo podoba chociaż multiplayera nie grałem a z AI różnie bywa bo albo się nachapie w early i potem jakoś ciągnie albo samemu ma się dobry start i AI zostaje bardzo mocno w tyle.

Z fajnych rzeczy to rozbudowany system walk i ogólny brak ...
randomu czy to z wielkimi czy to w walkach. Jest masa rzeczy które się opłacają.

Ekonomia jeszcze bardzo mocno kuleje, jest kilka niezrozumiałych decyzji odnośnie zarządzania ale nie jest to szczególnie wypaczone.

Nad stawianiem dzielnic poza aspektem ekonomicznym nie myślałem i nie bardzo rozumiem co masz na myśli. Może faktycznie na multiplayerze ma to większe znaczenie gdzie grabienie jest opłacalne.

Szkoda, że się nie zgłosiłem do gry ale może na następną się załapię :)

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 53/27
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2018-01-15, 23:04   

Nową grę przy dodatku rozpoczniemy, bo zmieni troszkę ją, a nie wiadomo jak z sejwami by było. Btw, jakby któryś z geriatrów C4 to czytał i chciał C6 kupić, do jest możliwość na Humblu kupić Civki z 2 DLC za +-40zł, dodatek można wyłapać za niecałe 90 złociszy.

jarek17777

Piwa: 13/38
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9 
Posted: 2018-01-16, 00:52   

Eee żeby grać multi to jaką wersję trzeba mieć ? Mam steam.

Cholernik 

podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2018-01-16, 08:35   

Steam aktualizuje na bieżąco gry, także nie ma problemu z szukaniem patchy ręcznie, zawsze masz aktualną

Eferalga_500 

starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2018-01-16, 10:59   

Z tymg grabieniem to jest niezla ciekawostka. Jest bardzo opłacalne na początku gry. Tak więc ta Civka prawie jak w rzeczywistości stawia na ekonomie wojny :P

Pójście do sąsiada i spalenie mu ulepszenia - to gigatnyczny kop.
Jest to też możliwość przekrętu - gdzie dwóch graczy mogłoby sobie co ture palić usprawnienia i je naprawiać.

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2018-01-17, 10:32   

Cholernik wrote:
Nową grę przy dodatku rozpoczniemy, bo zmieni troszkę ją, a nie wiadomo jak z sejwami by było. Btw, jakby któryś z geriatrów C4 to czytał i chciał C6 kupić, do jest możliwość na Humblu kupić Civki z 2 DLC za +-40zł, dodatek można wyłapać za niecałe 90 złociszy.

Pamiętajcie i o mnie
Dodatek pewnie zmieni sporo więc chętnie wtedy dołączę do jakiejś rozgrywki

Eferalga_500 

Posted: 2018-01-26, 19:41   

Panowie - wyjezdzam od NIedzieli do piątku w delegacje - nie chce oddawać nacji na zastepstwo tak wiec prosba o przerwe :)

itkovian 

Piwa: 23/23
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2018-01-26, 21:14   

Spox Efe i tak wygrałeś my gramy bo do dodatku i tak nic nie ruszy nowego a doświadczenie jakieś wpadnie.

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 61/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2018-01-26, 21:23   

Ostatnio się zdziwiłem że mury trzeba odbudowywać bo same się nie naprawiaja

Eferalga_500 

Posted: 2018-01-26, 22:58   

To nie mury tylko obrona cywilna :P
Zdrowie miasta samo się regeneruje.

itkovian wrote:
Spox Efe i tak wygrałeś my gramy bo do dodatku i tak nic nie ruszy nowego a doświadczenie jakieś wpadnie.

TRudno powiedzieć - walcze na trzech frontach. Wcale się nie zdziwie jak do atomu dojdziesz pierwszy.
Nie mam jak zrobić inwazji bo nie mam artylerii - do czasu bombowcow jestescie bezpieczni :P
Jak widać zagrałem zbyt pewnie i straciłem całą artylerię. A pomimo mojej duzej produkcji ta sie robi dosyc długo a jeszce na front musi dojechac.

Inwazja dobrze szła dopóki było wsparcie z morza...

I zgadzam się - doklikując sporo się człowiek uczy. Ta gra jest zupełnie inna niż C4. Ostatnio jak grałem na sinlgu doceniłem... pikemenw - to naprawde dobre jednostki od drugiego promo.

Eferalga_500 

Posted: 2018-02-02, 14:12   

Dobra Panowie - wróciłem - turka zrobiona :)

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 61/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2018-02-08, 19:11   

Panowie, dociagnelismy! Ok, wygralem! Uf... było cieżko ale sie udalo :)

Zaczynamy kolejnego? Na R&F? :)

Cholernik 

Posted: 2018-02-08, 22:44   

No raczej, czekaliśmy przecież na dodatek zanim zaczniemy nową grę...może przyszły tydzień tak aby każdy miał kilka dni na ściągnięcie dodatku (bo przecież nie na testy gry ;)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum