www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

d13tawerna

TAWERNA D13
Author Message
Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 61/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2018-05-13, 12:21   

Oczywiście że Mansy w tym Dyplo nie można posądzić o kłamstwo. Żalenie się na forum i tajnych że straszny Pers zaraz poskłada biednego Manse było co najwyżej delikatnym mijaniem się z prawdą.
Postaw piwo autorowi tego posta

Mansa [D13]

Mansa MusaImperium Malijskie

Piwa: 1/4
starszy szeregowy 
Posted: 2018-05-13, 12:30   

Lepsze żalenie które nie wpływa na czyjąś grę niż zniewaga i zwodzenie w samej grze. Nie pisałem, że zaraz poskłada ale patrzę przez pryzmat końca ... a w 200 turze widniało 0 punktów.
Nie chciałem też długiej wojny ot kontroli, łatwiejszej pozycji do bronienia to było łatwe do osiągnięcia.

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2018-05-13, 12:36   

Nie no, jasne. Wcale nie chodziło o to kto będzie kontrolował wyjście na zewnątrz i zdobędzie co najmniej kilka niezłych miejscówek, chodziło o lepszą pozycję do obrony.

Mansa [D13]

starszy szeregowy 
Posted: 2018-05-13, 12:45   

Oczywiście, że o jedno i o drugie akurat w tej sytuacji jest to jednoznaczne. Przecież nigdzie tego nie ukrywałem.

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

Posted: 2018-05-13, 12:52   

Pewnie że tego nie ukrywałeś, po prostu o tym nie pisałeś.

Mansa [D13]

starszy szeregowy 
Posted: 2018-05-13, 12:56   

A to nie jest oczywiste :D ? To tutaj umieliście wyciągnąć samodzielnie wnioski, z innych moich tekstów czy działań już nie.
Przykładowo, omawiane przeze mnie wsparcie czy też dawanie informacji Cyrusowi.
Wściekły Mussa się wściekł.
No popatrz. Interesujące.
Naprawdę.

p.s Przypomnę, traktowałem Ragnara jako sojusznika. Nie odwzajemnił tego i czynami i słowami.
To po co miałem dzielić się z nim terenem. Po co dawać mu spokojną granicę. Po co walczyć z 2 i 3 armią w dyplo jak przy granicy sąsiad bez armii i w dodatku związany z wrogiem.

To też mogliście przewidzieć, zwłaszcza, że napisałem. Koniec rozmów 28 kwietnia, ostatnia prośba o pomoc 23, spalenie mojego miasta 18. Kroczek po kroczku. Dawałem szansę, nie skorzystaliście.
p.s2 Ignorancja jest błogosławieństwem.

W paktach sobie już wyjaśniliśmy, co nam leży na wątrobie. Dajmy spokój tutaj, ja zdania nie zmienię. Zawalczę póki mogę bo w tym planie który Ragnar i Cyrus wprowadzali przy nich wyglądałbym jak Dawid przy Goliacie za jakiś czas.
Last edited by Mansa [D13] on 2018-05-13, 13:05; edited 2 times in total  

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

Posted: 2018-05-13, 13:13   

Jeśli traktowałeś Ragnara jako sojusznika to cieszę się że nie zostaliśmy sojusznikami :rotfl:

Nie wiem jak Ty, ale je wolę niczego się nie domyślać i niczego nie zgadywać jeśli z kimś współpracuję. Miałeś prawo o tym nie wiedzieć więc liczę na to że następnym razem, jak tylko skasujesz Wikinga, nasza współpraca będzie lepiej wyglądała :D

Mansa [D13]

starszy szeregowy 
Posted: 2018-05-13, 13:45   

Widzisz White masz taki problem, że winisz jedną stronę. Zawsze odpisywałem Ragnarowi na każdy temat, raz mi się zdarzyło zapomnieć to następnego dnia jak przypomniał odpisałem.
Dla uściślenia przypomnę, że największymi problemami Ragnara na granicy ze mną było:

-przejecie bobrów za x kilkanaście-kilkadziesiąt tur. Święte miasto, oracle raczej można zauważyć samemu a i tak było o tym pisane. Wniosek ?
Postawić monument jak najszybciej i po problemie. Nie będę tłumaczył i tutaj jak działa kultura, Ragnarowi wytłumaczyłem łatwe rozwiązanie.

-podoba sytuacja, Ragnar zmienia plan ... idę mu na rękę ;) Ależ ja zły byłem.
Przysuwa planowane miasto na 3 kratki z 4. Jako, że jego miasto powstało dużo później przejmuję 2 kratki z lasem. Nie ścinam ich przez 20-30 tur, czekam aż spokojnie zbuduje monument i odbije je kulturą.
Podobno moja wina bo misjonarza nie podesłałem :( Biedny Mussa nie miał org reli/techa pod klasztory.

Jedyna niepewna sytuacja między nami była zasiana przez Ragnara. Spalił miasto barbów chociaż to ja na niego czekałem x tur i to ja wysłałem tam 6 -7 unitów gdy on 2axy bo miał wojnę.
Nie dość, że ja jako jedyny potraciłem axy bo zniknął gdzieś po swoim pierwszym ataku, a miał przywalić dwoma ( żadnego nawet zaraz wracam) i się nie odzywał przez dłuugi czas więc zacząłem kosić pozostałych obrońców, a tutaj niespodzianka na ostatniego wariora wrócił Ragnar i skasował miasto.
Totalny przypadek bo miał tylko 2 unity.
Rekompensatą za straty w turze omawialiśmy miało być ten kto więcej straci albo lepsza miejscówka.
Ja miałem straty, Ragnar nie.

Zły Mussa, święty Ragnar.

Straciłem miasto przez Ragnara znowu zły Mussa, święty Ragnar.
Aż chyba zablokuję zaraz ten wątek żeby oszczędzic sobie czasu gdy piszesz takie pierdoły.

Faktycznie czas zabrać się za Ragnara, a każdy kto tam będzie to dostanie bęcki. No cóż przynajmniej się postaram. Będzie wojsko tutaj to gdzie indziej go nie będzie. 30 koników wystarczy aby zrobić jakieś manewry ;)
Last edited by Mansa [D13] on 2018-05-13, 13:59; edited 1 time in total  

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

Posted: 2018-05-13, 13:50   

Znowu zarzucasz mi coś czego nie zrobiłem. Tego że się nie potrafiliście dogadać winni jesteście obaj.

Mansa [D13]

starszy szeregowy 
Posted: 2018-05-13, 14:04   

Zarzucam Ci jedno. Branie strony Ragnara który spiskował przeciwko mnie.
Naleganie abyśmy się dogadali po tym jak mnie zdradził i się przyznał do tego jeszcze zrozumiem ale on tego nie chciał.
Nie moja w tym wina. Jeśli naprawdę uważasz, że 4-5 jednostek od Ragnara w zamian za to, że straciłem przez niego miasto i to w zamian za oddanie jednego miasta gdzieś za górami jest fair to nie myślisz trzeźwo.

Nawet po tym jak nie chciał się dogadać wziąłeś jego stronę.
Obrałeś ją trudno, ja starałem się przekonać Ciebie współpracą i zyskami.
Nie chcesz. Wolisz Ragnara który nie ma wojska i pogrywał we dwa ognie ze mną to Twoja sprawa. Chociaż skoro my się porozumiewaliśmy, a on działał za naszymi plecami to wydaje mi się, że nie zasłużył na pomoc zwłaszcza, że to nie on a Ty będziesz ponosił koszta wojny. Koniec kropka.
P.s ja jestem w stanie zrozumieć przekaz. 4-5 jednostek pomocy w zamian za miasto. Ścinać dla Ciebie nie będę. Wolę abyś cos potracił, o czym dowodzi współpraca z Cyrusem. Więcej wysłać nie wyśle pomimo 2 bezpiecznych granic.

Dla mnie bardzo proste w przekazie. Bardzo PROSTE.
Last edited by Mansa [D13] on 2018-05-13, 14:07; edited 1 time in total  

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

Posted: 2018-05-13, 15:03   

Próbowałem Ci to już wytłumaczyć kilka razy, jednak nie byłeś w stanie zrozumieć i obawiam się, że teraz też Ci się to nie uda, ale spróbuję jeszcze raz. To kogo wolę i czyją biorę stronę nie ma żadnego znaczenie. Powiedziałem Wikingowi że będę go bronił jeśli go zaatakujesz i że zaatakuję go jeśli na Ciebie ruszy, a teraz tylko dotrzymuję danego słowa. Decyzje podejmowaliście Ty i Ragnar, ja tylko się dostosowałem do zaistniałej sytuacji.

Mansa [D13]

starszy szeregowy 
Posted: 2018-05-13, 15:31   

I o to się rozchodzi. Wybieraliśmy my, obydwaj wybraliśmy wojnę bezpośrednio czy pośrednio. Skoro Ragnar działał na moją niekorzyść, nie miałem innego wyboru gdy nadarzyła się okazja. Później by mnie rozjechano.
Jednak wszystko co mi zarzucałeś było nieprawdą.

Nie dogadałem się z Cyrusem.
Próbowałem dogadać się z Ragnarem. Wybrał Cyrusa, wroga nie będę błagał o pomoc jak za pierwszym razem odmówił bo to bezsensowne.
Czekałem na pomoc, bardzo długo. 60 tur tkwiłem w wojnie, 30 tur czekałem na pomoc, później czekałem na informację o pomocy. Po tym jak jeden z rozmówców na tajnych o pomocy wybrał drugą stronę nawet gdyby pomoc nadchodziła byłaby uprzedzona.

Nic mi po krwawej wojnie bez zysków. A na wojnie liczy się tylko wygrana, jak zawsze.
Ja strategicznie i rozwojowo traciłem z każdą turą w stosunku do jawnego wroga Cyrusa/Wanga i do Ragnara który czyhał na mój upadek.
Wróg zapragnął pokoju, ja zostałem z największą armią i spalonym mieście dzięki uprzejmości Ragnara. Wybór był oczywisty. Plan był gotowy 60 tur temu ale dałem słowo, że nie zaatakuję. Oddałem połowę wszystkiego będąc w lepszej pozycji. Myślałem, że dostanę sojusznika.
Tak nie było.
Last edited by Mansa [D13] on 2018-05-13, 15:32; edited 1 time in total  

Rookie 

Piwa: 11/72
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1  zlot  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2018-05-13, 16:11   

O takie rozmowy chodziło

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

Posted: 2018-05-13, 16:21   

I tak wygląda rozmowa z Tobą. Coś przekręcisz, coś naściemniasz, a potem dziwisz się jak ktoś Ci nie wierzy kiedy piszesz prawdę. Faktycznie 60 tur tkwiłeś w wojnie, ale gdybyś chciał, zakończyłbyś ją szybciej. Z Wikingiem nie chciałeś się dogadać tylko domagałeś się rekompensaty za przekazanie screena. Wcześniej z każdą turą traciłeś do Cyrusa a teraz coś zyskujesz?

Wybrałeś jak wybrałeś, ale był to Twój wybór i nie próbuj winą obarczać innych.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 84/67
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2018-05-13, 16:32   

O takie dyplo wałczyłem.

W końcu jakieś emocje.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum