www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

d13tawerna

TAWERNA D13
Author Message
Mansa [D13]

Mansa MusaImperium Malijskie

Piwa: 1/4
starszy szeregowy 
Posted: 2018-05-13, 16:37   

Widzę, że dla Ciebie wszystko jest takie łatwe. Oddać teren z tego odbicia, potem z drugiego się cieszyć, że się żyje :)
Byłem w top3 zabrali mi przejścia za górami i to oni byli agresorami miałem po prostu przegrać tą wojnę żeby tylko dostać pokój ? Śmiechu warte.
Tak domagałem się rekompensaty. Zaoferował mi 4 unity wsparcia( a ... no oczywiście w zamian za jedno miasto), a potem lepszą przebitkę misjonarza za 40 młotków.
Zresztą o czym my tu rozmawiamy. Ragnar wybrał, że zagra przeciwko mnie gdzie rozmawialiśmy o pomocy dla mnie. Z sojusznika stał się wrogiem. Żądałem zadośćuczynienia ale takiego które w zasadzie nic go nie kosztowało. Nie poczuwał się do niczego.

Co zyskałem ? 2 miasta + teren pod kilka innych. Zyskałem silniejszego wroga od Ragnara ale zyskałem coś czego wcześniej nie miałem. Potencjał aby coś ugrać jeszcze w tej grze.

To jest rozmowa z Tobą, klapki na oczy i jazda.
To są fakty. Ragnar zagrał przeciwko mnie gdy miał świetny układ ze mną.
Założyłem pakt prosząc o wsparcie, byłem zwodzony przez kilkadziesiąt tur, a Ragnar będący w pakcie przekazywał ważne informacje Cyrusowi.
Mylisz się. Próbowałem się dogadać, żądałem rekompensaty za szkody ale Ragnar nic nie tracił.
To była dobra oferta, wyślij 15 jednostek i jesteśmy kwita ( nie oczekiwałem, że straci ani jedna jednostkę, miały być jako wsparcie żeby mnie nie zaatakowano wcześniej/gdyby moje wojsko nie wystarczyło żeby dobijać rannego wroga).

Spoko, Gdyby Ragnar dał Ince info i spaliliby Ci miasto to w nagrodę dałbyś mu jeszcze miasto gratis i łatkę najlepszego sojusznika dyplo.
Last edited by Mansa [D13] on 2018-05-13, 16:41; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 61/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2018-05-13, 16:46   

Ok, masz rację. Byłeś zwodzony a teraz masz potencjał :D

Mansa [D13]

starszy szeregowy 
Posted: 2018-05-13, 17:07   

:) Ty się czepiasz to ja też.
35 tur minęło, a nawet nie dostałem informacji co i na kiedy będzie, takiej nawet wstępnej no sam to nazwij. To nie było tak, że piszesz wyślę tyle i tyle jednostek na tą turę i ja odmówiłem ;)
Dostałem informację. Pomoc na obecną chwilę jest niemożliwa ale kiedyś będzie.
Na kilka dni przed atakiem jak już był zaplanowany napisałeś za kilkanaście tur być może będziesz mógł pomóc. 0 konkretów, czas ucieka. Ja państwo wyścinane. Wang kulturę odbija.
Udział Ragnara w pomocy już pominę kompletnie więc tak byłem zwodzony.

No mam potencjał. Troszkę będziesz go blokował ale potencjał mam.

Czyli jak i w tajnych. Niezgoda :) Pozostańmy na tym.
Last edited by Mansa [D13] on 2018-05-13, 17:08; edited 2 times in total  

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 84/67
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2018-05-13, 17:19   

Widzę, że na ostro poszło. Musa sciał kolejny raz 5 miast.

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2018-05-13, 17:29   

Na co masz potencjał Manso? Na zwycięstwo? Medal? Może na odznakę za przeżycie? Może się mylę, ale gdybyś nie atakował Wikinga to też mogłeś na taką odznakę się załapać.
Na jakie konkrety liczyłeś? Ja w Dyplo mogę walczyć z każdym dopóki się z nim nie dogadam, ale musi mi się to opłacić. Hasło "lać lidera bo odlatuje" jest dla mnie kiepską motywacją. Gdybyś nie zlał tematu to byśmy pogadali i ustalili konkrety.

Mansa [D13]

starszy szeregowy 
Posted: 2018-05-13, 17:48   

A czemu nie ? Chcesz mi powiedzieć zatem, że jako 4 nacja w grze i fin mogę sobie odpuścić i grać pod dyktando innych ? Że już nic się nie wydarzy po połowie gry ? Super zatem. Pamiętaj ja też byłem liderem.

Dlatego ja nic o Twojej pomocy nie wspominałem ale to Ty mi pisałeś w kontekście Ragnara, że POMOC by przyszła, a ja ją odrzuciłem :D Chciałeś pomóc, zaoferowałeś ją, to na nią liczyłem, a teraz piszesz o korzyściach dodatkowych poza samą możliwością obrania lidera.
To widzę, że ta pomoc by nadeszła licznie i chętnie :rotfl:
Po 35 turach zlałem temat ;)

No właśnie sądzę, że dzięki tej decyzji mam i większe szanse na medal i również zwycięstwo i się cieszę jak to Wang napisał, że mam chociaż ciekawą gierkę. Nie przyjemną ale ciekawą.
Last edited by Mansa [D13] on 2018-05-13, 17:52; edited 1 time in total  

H.Capac[D13]

Huayna CapacImperium Inków

Otrzymał 2 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-05-13, 17:56   

Nie wiem do czego chce Whitea przekonać Musa, ale to nie ma znaczenia. Grunt, że wreszcie są emocje ! :popcorn:

Rookie 

Piwa: 11/72
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1  zlot  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2018-05-13, 18:24   

Tłuszcza żąda krwi :popcorn:

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

Posted: 2018-05-13, 18:30   

Dlaczego nie powiedziałeś wcześniej Manson że będę mógł wybrać lidera? Gdybym to wiedział wcześniej to sytuacja na pewno inaczej by teraz wyglądała. Może nie jest za późno? :zalamany:

Raptorous

RagnarImperium Wikingów

xfire: raptorous26
Piwa: 25/12
starszy szeregowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-05-14, 10:34   

Mansa [D13] wrote:

-przejecie bobrów za x kilkanascie-kilkadziesiat tur. Swiete miasto, oracle raczej mozna zauwazyc samemu a i tak bylo o tym pisane. Wniosek ?
Postawic monument jak najszybciej i po problemie. Nie bede tlumaczyl i tutaj jak dziala kultura, Ragnarowi wytlumaczylem latwe rozwiazanie.

Jak kultura działa to akurat wiem ale primo liczyłem że wpadnie rela w końcu OB i blisko miasta z twoją relą. Secundo dałeś mi błędną informacje bo przejecie bobrów było znacznie szybciej.
Mansa [D13] wrote:

-podoba sytuacja, Ragnar zmienia plan ... ide mu na reke ;) Alez ja zly bylem.
Przysuwa planowane miasto na 3 kratki z 4. Jako, ze jego miasto powstalo duzo pózniej przejmuje 2 kratki z lasem. Nie scinam ich przez 20-30 tur, czekam az spokojnie zbuduje monument i odbije je kultura.
Podobno moja wina bo misjonarza nie podeslalem :( Biedny Mussa nie mial org reli/techa pod klasztory.

O misjonarza tylko pytałem a zgodnie ze zmieniona umową odnośnie podziału terenu akurat przeze mnie nie zauważyłem że postawiłeś monument w mieście z marmurem Machu Pichtu i lasy przejąłeś, ale to że wg umowy podziału terenu pomiedzy nami 2 lasy miały należeć do mnie usłyszałem od Mansy wyślę ci misjonarza i 2 lasy beda oddane. Dodatkowo podział surowców niekorzystny dla mnie miało być 4/2 dla mnie ale Mansa nie oponował i się zgodził, a skończyło sie 4/2 dla Mansy ale co tam to jest drobiazg.To przecież sojusznik. KAmień nie potrzebny i mamur.
A to przesuniecie miasta tez ci pasowalo bo mogles przejac bobry i to szybko. Akurat tego nie przewidzialem

Mansa [D13] wrote:

Jedyna niepewna sytuacja miedzy nami byla zasiana przez Ragnara. Spalil miasto barbów chociaz to ja na niego czekalem x tur i to ja wyslalem tam 6 -7 unitów gdy on 2axy bo mial wojne.

Nie dosc, ze ja jako jedyny potracilem axy bo zniknal gdzies po swoim pierwszym ataku, a mial przywalic dwoma ( zadnego nawet zaraz wracam) i sie nie odzywal przez dluugi czas wiec zaczalem kosic pozostalych obronców, a tutaj niespodzianka na ostatniego wariora wrócil Ragnar i skasowal miasto.
Totalny przypadek bo mial tylko 2 unity.
Rekompensata za straty w turze omawialismy mialo byc ten kto wiecej straci albo lepsza miejscówka.
Ja mialem straty, Ragnar nie.Zly Mussa, swiety Ragnar.

Pisałem Ci co było powodem akurat nic nie mówiłeś że chcesz mieć kasę a przygotowałeś więcej jednostek. Random Ci nie dopisał, a straciles jednego axa a nie dwa.Sam pisales ze wystarcza 2 axy z mojej strony.
CZyli od początku zakładałeś że spalisz miasto. A jedna ture to ja na ciebie czekalem bo nie mogles sie zdecydowac kiedy zrobisz ture.
Mozna bylo ustalic przed atakiem na miasto kto przejmuje.

Mansa [D13] wrote:

Stracilem miasto przez Ragnara znowu zly Mussa, swiety Ragnar.

Screena owszem podałem ale po screenie upłynęło sporo czasu zanim Ci Pers zjaral miasto więc mogłeś i dosłać wojsko i zrobić mury..Zakładałeś że jesteś nietykalny na wojnie czy jak.
O tą wiochę się cały czas burzyłeś ..ile to młotków straciłeś. MOgłeś wykorzystać moje kontakty z "sojusznikami" ale nie chciałeś bo już planowałeś atak na mnie.

Miałeś też bezpieczną granice bo powiedziałem że Ciebie nie zaatakuje a mogłem to zrobić tylko wolałem zasiedlać teren i potem zająć się budową armii.
Wojnę miałeś ale co z tego nic się na niej nie działo.
Pisałeś że zablokowali Ci dostęp do gór...jaki dostęp mogłeś przejść z drugiej strony.

Mansa [D13]

starszy szeregowy 
Posted: 2018-05-14, 12:44   

Pitu, pitu. Nie będę się rozpisywał dalej obszernie.
Gdy zaproponowałem podział ziem miałeś do wyboru propozycja a albo b. Jak wybierzesz a to ja b jak Ty b to ja a, a jednak spodobała Ci się ta "niekorzystna" ;) Poprawki sam nanosiłeś wtedy nic Ci nie przeszkadzało. Mi na tym gołym kamieniu nie zależało.

Ragnarze, poszedłeś afk pomijając już niesamowite zbiegi okoliczności czyli nagłe wyjście bez słowa i nagły powrót bez słowa. Nie musiałeś atakować od razu jak wrócisz. Nie napisałeś słowa, że zaraz wracasz które zajęłoby 5 sekund. Tak jak atak drugim axem od razu czym wywiązałbyś się z umowy.
Straciłem unity na barbach gold by to rekompensował.

Podałeś screena, Cyrus mógł nie wiedzieć jak podpłynąć niezauważonym do miasta którego nikt poza Tobą, ew Celtami nie widział. Miałem czujki, wojsko w obwodzie. Nie chodzi o mury. Współpracowaliśmy. Wybrałeś strone Cyrusa. Koniec historii. Nie mam Ci tego za złe normalnie ale jako władca w grze zareagowałem. Zareagowałem tak bo to było najlepsze wyjście ... i jedyne w dłuższej perspektywie.

Ragnar, jedno nie wyklucza drugiego. Ja mam 70 unitów, sądzę, że nie straciłeś za dużo na Azteku więc gdybyś miał robić armie to byś ją miał.
Powiedziałeś mi, że mnie nie zaatakujesz ja tego już drugi raz nie obiecałem. Zwłaszcza po tym o czym się dowiedziałem.

Neutralność to neutralność, każde wrogie działanie przeciwko mnie pozbawiało Cię jej. Nie miałem skrupułów. Bo i po co. Wyliczałem w młotkach ... oj dużo mnie kosztowała utrata tak fajnego miasta.

Przejść z drugiej strony. No tak, a powiesz mi jak miałbym bronić tego miasta i swoich macierzystych ? Na okrętkę 10 tur z punktu a do punktu b ? Pisałem, tamto miasto było strategiczne i łatwe do spalenia ale ... no cóż.

p.s primo liczyłem że wpadnie rela w końcu OB - Sam Ci mówiłem, że to spora loteria :) Tym bardziej, że nie chciałeś zrobić drogi do mnie za żadne skarby, a rela łatwiej przechodzi z OB i szlakami handlowymi :)
Z bobrami dałem dobre info. Oracle +8rela+5 na start +13 potem biblioteka +15, do skoku 400 kultury czyli wstępnie kilkadziesiąt tur po booscie oracla kilkanaście. Sam mogłeś nawet to wyliczyć bez problemów.
Zapytałbyś o bobry czy ich nie oddam, dałbym. Jednak to nie mój interes gdy kłóciłeś się o wszystko gdy ja byłem ugodowy i tak się zgadzałem na wszystko. Wystarczyło napisać, nie mam pomnika daj bobry bo ich przez długi czas nie przejmę. Nie było żadnej wzmianki to uznałem, że zadowolenia nie potrzebujesz bo i tak miałeś małe miasta.

p.s2 ;) No nie potrafię się nie rozpisywać.
Misjonarza proponowałem przed kolejna zmianą postawienia miasta. Zaproponowałem zrobię misjonarza, będziemy kwita. Zmieniłeś umowę przysunąłeś się o kratkę od 2 wspomnianych lasów. Zgodziłem się :) Chociaż umowa była inna początkowo :)
2 lasy to dla mnie nie jest powód do zatargów. raptem jedna ścinka.
Last edited by Mansa [D13] on 2018-05-14, 13:08; edited 3 times in total  

Raptorous

RagnarImperium Wikingów

xfire: raptorous26
Piwa: 25/12
starszy szeregowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-05-14, 13:55   

Mansa [D13] wrote:
Pitu, pitu. Nie będę się rozpisywał dalej obszernie.
Gdy zaproponowałem podział ziem miałeś do wyboru propozycja a albo b. Jak wybierzesz a to ja b jak Ty b to ja a, a jednak spodobała Ci się ta "niekorzystna" ;) Poprawki sam nanosiłeś wtedy nic Ci nie przeszkadzało. Mi na tym gołym kamieniu nie zależało…

Już ci pisałem że przeanalizowałem pewne kwestie jeżeli chodzi o lasy czyli młotki z nich, Na kamieniu ci nie zależało ale go nie dałeś ani marmuru ;-)
Mansa [D13] wrote:

Straciłem unity na barbach gold by to rekompensował.

Jednego axa straciłeś . Co do mojego 2 ataku to przed atakiem widziałem 2 unity i zaatakowałem a że akurat ty też zaatakowałeś to mi przypadło spalenie miasta.
Mansa [D13] wrote:

Podałeś screena, Cyrus mógł nie wiedzieć jak podpłynąć niezauważonym do miasta którego nikt poza Tobą, ew Celtami nie widział. Miałem czujki, wojsko w obwodzie. Nie chodzi o mury. Współpracowaliśmy. Wybrałeś strone Cyrusa. Koniec historii. Nie mam Ci tego za złe normalnie ale jako władca w grze zareagowałem. Zareagowałem tak bo to było najlepsze wyjście ... i jedyne w dłuższej perspektywie.

Czyli Cyrus nie widział twojej kultury na wodzie
Mansa [D13] wrote:

Wyliczałem w młotkach ... oj dużo mnie kosztowała utrata tak fajnego miasta.

Mówisz o młotkach, które mogłyby być teoretycznie bo Cyrus mógł podpłynąć i zjarać w każdej chwili.
Mansa [D13] wrote:

Przejść z drugiej strony. No tak, a powiesz mi jak miałbym bronić tego miasta i swoich macierzystych ? Na okrętkę 10 tur z punktu a do punktu b ? Pisałem, tamto miasto było strategiczne i łatwe do spalenia ale ... no cóż.

No to chyba się nie zakłada miasta jak nie można go obronić albo liczy na to że można je stracić.
Mansa [D13] wrote:

Z bobrami dałem dobre info. Oracle +8rela+5 na start +13 potem biblioteka +15, do skoku 400 kultury czyli wstępnie kilkadziesiąt tur po booscie oracla kilkanaście. Sam mogłeś nawet to wyliczyć bez problemów.
Zapytałbyś o bobry czy ich nie oddam, dałbym. Jednak to nie mój interes gdy kłóciłeś się o wszystko gdy ja byłem ugodowy i tak się zgadzałem na wszystko. Wystarczyło napisać, nie mam pomnika daj bobry bo ich przez długi czas nie przejmę. Nie było żadnej wzmianki to uznałem, że zadowolenia nie potrzebujesz bo i tak miałeś małe miasta.
.

Tylko musiałbym dokładnie analizować kiedy powstał Oracle i ile masz kultury. Zadowolenia nie potrzebowałem na szczęście ale dodatkowe 5 golda na turę mnie kosztowało.

Rihiter 

NieznanyTerytorium Barbarzyńskie

Piwa: 129/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2018-05-14, 14:05   

Spektakularne przekomarzanki już są. To czekamy jeszcze na jakieś kontrowersyjne zagranie na krawędzi regulaminu i będzie jak za dawnych lat. ;)

Dyplo Hymn

Mansa [D13]

starszy szeregowy 
Posted: 2018-05-14, 14:07   

-znowu ... a więc, poprosiłeś o nie ? Ja miałem się interesować i zgadywać czy czegoś potrzebujesz ?
-straty były, a wgrze omawialiśmy będę straty po jednej stronie to ten bierze golda.
-Miałeś lasy miałeś popa, ściąć pomnik to żaden problem w 40-50 turze. Winiłeś mnie, że walnąłem oracla w świętym, a obydwaj uzgodniliśmy, że mogłem łatwiej walnąć oracle przy granicy, z lasów ... przy lasach.
-Mógłby, teoretycznie. Miasto było w środku państwa, ominął czujkę ;) Widziałem Twojego rydwana, okłamałeś mnie, dałeś info Cyrusowi. To czy by spalił tak czy siak nie jest tu ważne. Ważny jest Twój udział.
- :)
-ile mam kultury wiedziałeś bo napisałem w tajnym 85/100 ile dostaje się za święte ile za oracla też jest podane, nawet późniejsza biblioteka była bez znaczenia.
No właśnie potrzebowałeś pomnika, naprawdę nie moja wina :) ) 3 skok kultury vs 0 ale potrzebujesz kultury aby pole nie było moje. Wystarczyłoby kilka kultury przed przejęciem aby kultura się utrzymała, ew odbiła na pierwszym skoku 10punktów :)

[quote="Rihiter"]Spektakularne przekomarzanki już są. To czekamy jeszcze na jakieś kontrowersyjne zagranie na krawędzi regulaminu i będzie jak za dawnych lat. ;) [/quote]

Doprecyzuj lepiej swoja bukmacherke bo nowe bety dochodzą, a ludzie bazują na poprzednich zgadujących ;)

p.s Autentycznie mam zbugowane konto na kacu.
Last edited by Mansa [D13] on 2018-05-14, 14:43; edited 5 times in total  

Rookie 

Piwa: 11/72
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1  zlot  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2018-05-17, 15:17   

Ale persja ma wycinke - pewnie sady i markety :P

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum