www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

kronika

KRONIKA
Author Message
Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 90/375
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2018-08-08, 12:04   

Ach te wasze wnioski post factum fajowe :)

przecie wiadomo, e jakby inaczej pocztki wyglday dla kazdej z nacji inaczej uklady partnerskie rozwiney to byoby tak czy siak :) oczywista oczywisto

Mgbym tak samo gada, gdyby dogada si ze mn i poszlibymy na Cyrusa to Korea zdecydowaaby o tym, e kto inny miaby szans na wygran :rotfl: no ...bo taka prawda miaa swoj szans ;)

Jareczku, popracuj nad dyplomacj, bd bardziej elastyczny i moe wygrasz kolejne Dyplo...powanie bo masz zadatki. Ja po moim ataku napisaem do Ragnara lub Cyrusa, e Mussa to bardzo dobry gracz...a jak zacze prowadzi ze mn dyplomacj milimetrow to oficjalnie ogosiem to zapewne Jarek :)
Gdyby nie byo anonima zapewne zostalibymy przyjacimi w grze przeciw Scoobemu...[sorki ale patie/antypatie te maj znaczenie :) ]

Co do Cyrusa....no c naobiecywa wiele,nie zrealizowa wiele z obietnic za wsparcie i krew moich odakw :) Byem za maym graczem by mia mi co dawa za to, e pomogem mu [teraz nie dostrzega si tego, widzc tylko wasn strategi, ktra byaby utrudniona lub niemoliwa w tamtym pocztkowym etapie]
Absolutnie nie mam do nikogo o nic alu,bo moja nacja przetrwaa w tych cizkich warunkach pomidzy dwiema potgami jakby nie patrze i umiejtnociami graczy za nimi stojcymi.

Zapewne tegdybym wiedzia e Ragnarem gra Rapt to i Mussa miaby gorco....a tak to ten anonim uratowa nam gr ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 92/77
genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2018-08-08, 12:20   

Mansa [D13] wrote:
Chodzi o ostatni tur.

Raptorous wrote:
jarek17777 wrote:

Jak powiadaj za dobry uczynek odpa zym

O co chodzi z t rel Jarek dae cynka e idziesz po rel a Cyrus poszed po drug?

A przeczytacie sobie sami jak to Cyrus oddaje przysugi ;) Narzeka na Bombla, a sam dobrego gestu to ju nie potrafi doceni ;) Jak ja si ciesz, e widzi jak to dobro popaca.
Gdyby si ze mn skuma ta gra wygldaaby najzwyczajniej inaczej, moe i ja mgbym wygra ale Cyrus miaby wiksze szanse bo inaczej rozoyyby si siy w grze. Tak nawet i w sojuszu z Bomblem szans nie byo, a i ryzyko jak wida sie nie opacio :rotfl:

Cyrusik dosta to na co zasuy, przynajmniej z perspektywy Mali :P

Moliwe. Byo bombla nie udawa a na pewno przeduy pakt o nieagresji. Nie chciae sam wic co byo robi.
Taka take byo nie budowa:p

ScoobyDoo 

genera dywizji  Zoty zlotowicz - 5 zlotw  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo Mi  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2018-08-08, 12:30   

Panie wang. e przeyes pomidzy mna i mali to podziekowanias do Cyrusa anie e pretensje. Dziki wsparciu Persji dostae jedno miasto na granicy i drugie( A moge dwa na zew kregu).

Mali zagrali rewelacyjnie poczatek. Gdyby nie moja interwencja to bymy nie mieli co szuka. Ragnara zasta lykniety szybko w kadek konfiguracji o kadej porze.
pi dni i swiete i sabi ssiedzi i koniec

EDIT
INTERWENIOWALEM pierwszy raz bo inaczejnpo prostu zaoralby Ci mali . A ja bym zamiast Ciebie mia mali przy granicy.

Whiteye 

BoudikaImperium Celtw

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 62/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMi3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2018-08-08, 12:32   

Przeduanie paktw jest zdecydowanie przereklamowane. Gdyby zgodzi si na pakt do koca gry to obecna sytuacja wygldaa by zdecydowanie inaczej :D

ScoobyDoo 

Posted: 2018-08-08, 12:33   

Whiteye wrote:
Przeduanie paktw jest zdecydowanie przereklamowane. Gdyby zgodzi si na pakt do koca gry to obecna sytuacja wygldaa by zdecydowanie inaczej :D

Prawda.bombla bym zagra.

jarek17777

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-08-08, 12:35   

Bobeczku drogi wjechae do mnie bez dyplomacji, skasowaem kilka unitw mniejszym kosztem i jak zaczem rozmawia to zamiast wycofa si to dalej poszede na wymian unitw ;)
Zaproponowaem Tobie 2 miasta wzamian za ubicie wojownika bo mi zaleao na punktach od gienka czyli wicej ni Cyrus a zaatakowae mnie. Nie przyje oferty, wolae zbrojnie wywalczy to samo.
Gdybym nie wjecha w Wikinga, spalibym i to miasto ktre zyskae i inne i zatrzyma si gdzie przy stolicy.

Wjechae bo chciae spali miasto, nawet nie przej. Troch bezsensownie walczy bez zyskw.

Nie mam zamiaru kadzi, pisz jak jest, oferowaem kademu dobry deal. Sam z tego co widz od Cyrusa dostae znacznie gorszy, a go wzie, bez walki.

Mistrzem dyplomacji nie jestem bo nie mam zamiaru wciska kitu. Jeli pisz, e deal jest dobry i go oferuj, a kto go nie chce to nie bd nalega bo jeli naprawd jest dobry to ja na tym nie korzystam zbytnio.

Pech, ze Cyrus ktry "wisia" mi przysug szybko o niej zapomnia i od razu spali mosty z Mali. A Mali byo dobre dla Persa i wizao z nim swoj przyszo, wyszo jak wyszo. Nawet nie z winy dyplomacji.
Last edited by jarek17777 on 2018-08-08, 12:53; edited 2 times in total  

jarek17777

starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-08-08, 12:42   

Scoobi po tym jak mnie delikatnie mwic przystrzyge z lidera na redniaka nie miaem zamiaru wsppracowa.
Nie chodzi mi o atak ze 150 tury bo o tym wiedziaem. Nie miaem zamiaru podpisywa paktu bo bye moim wrogiem.

To o czym pisz to fakt jak wyrolowae Wanga na starcie i zaraz potem mnie.
Wang chyba nie protestowa wic tak, to, ze yje to jedynie Twoja zasuga bo dogada si z Tob nie szo. Zaleao Ci aby Mali byo sabe.
Pokonabym Wanga to pomimo sukcesw zostaje druga strona i nieprzyjazny wiking, a i dalsza wojaczka od poudnia bya bezsensowna. Jednym sowem dramat od strony nacji ktr *uwaaem za sojusznika i planowaem wspln przyszo.

Kto powiedzia, ze Mali by odpalio. Miae rwnie dobr sytuacj, moge poczeka i zobaczy jak si sytuacja rozwinie. Bycie liderem nie jest korzystne i sam tego dowiadczye. Smutne i mieszne zarazem, ze jak nie wczeniejszy lider to pniej powstaje kolejny moloch. W civ 4 samemu nie zawojuje si wiata. Co zreszt sam wiesz i prbowae wzi Bombla jako padawana ... szkoda, e ten od pocztku chcia przerosn mistrza i dobroczyc :rotfl2:
Ja od gry miaem wikinga+celta obydwaj w dobrej sytuacji.
Ty miae ... Bombla i Egipt ktrzy si wzajemnie wyniszczyli na starcie :P Dla mnie oczywiste kto mia lepsz sytuacj.

Bobek1971 wrote:
Jareczku, popracuj nad dyplomacj, bd bardziej elastyczny i moe wygrasz kolejne Dyplo

A sprbowaem by bardziej elastyczny z raz czy dwa, nie widz w tym korzyci bo czowiek si szybko mczy psychicznie( popatrz na Bombla ktry musi odpocz od civki :P ) a korzyci rwnie nie odniosem.

Tak tylko przypomn nasz gr bodaje sprzed roku ? Non-dyplo. Jestem nacj ktra w terenie jest 5-6, w punktach jako sobie radz i jestem chyba 3ci, a kady jak wojowa to tylko ze mn i na kadej granicy( a to by wczesny etap gry czyli max sonie i katapy, a ja graem jako Rzym, agresywny Rzym :) )) )
Czasem tak jest, e ma si spokj czasami si go nie ma.
auje tylko, e zaufaem ... e z Cyrusem dobrze si dogadujemy gdy ten tylko wieszczy mj upadek. Taka to dyplomacja.
Ja bym tak nie mg to takie na wp bomblowate, umowy nie zamie ale nie warto rozmawia :)
Last edited by jarek17777 on 2018-08-08, 13:38; edited 4 times in total  

KublaiKhan[D13]

Kubilaj ChanImperium Mongolskie

Postawi 3 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-08-08, 13:07   

Bobek1971 wrote:
Ach te wasze wnioski post factum fajowe :)

dlatego trzeba pisa kronik na bieco - fajnie si to pniej czyta :)

wpis sprzed miesica:

Spoiler:

hej Rihi - pewnie ostatni wpis do kroniki

Miao by o tym jak planuj uciec w techach, dobudowa cuda w stolicy i dogoni ale niestety random mia inny pomys.

ciem 6 ludkw w stolicy eby mie Taja - a dosta go Pers. Produkcja w stolicy posza si......, i cudw nie naklepi, a do tego Pers ma 12 tur zotego, a ja si kisz.

Pozostaje wic czeka co wymyl inni.

-------------------

Plany na ostatnie tury:
- techy - do kawalerii, pniej pewnie Fregaty i do armat i karabinw maszynowych lub piechoty. Bd je mia z 10 tur przed kocem - raczej za pno by zdecydoway o ostatecznym wyniku.
- wojo - przezbrajam za jakie 7 tur 40 jednostek do kawalerii i jedziemy bi Bombla z Pascalem. Zaraz po tym kawa wraca i jedziemy z Whitem bi Persa. Takie s przynajmniej plany ;)

Tyle. Pomysu po Taju na wygran nie mam, pomog Whitowi bi Persa, a moe co si wykluje. Trzymaj si.

jarek17777

Posted: 2018-08-08, 13:10   

Sam miaem zamiar co pisa ale gdy zorientowaem si, e moja nacja jednak nie odegra adnej wikszej roli zrezygnowaem :) Co skrobnem ale brakuje motywacji do systematycznego opisywania.

Cyrus[D13]

CyrusImperium Perskie

Piwa: 4/4
starszy szeregowy 
Posted: 2018-08-08, 14:28   

Musso. Moliwe e moglibymy si dogada i to miaby sens.
Ale:
Udawaes bombla a ja niestety nie chciaem sojuszowac z nim. Niestety trafi si obok mnie dziad i potem ciko byo si przestawi.

Kwestia podziau Korei. Nie proponowales ( ja te nie fakt). Gdybymy si dogadali byoby inaczej.

e witym musiabym celowac. Kluczowe nie byo. Ale dobrtybwstep do wsdpolpracy. Niestety niech do bombombla przewazyla.

Naprawde udawanie lotra to nie by najlepszy pomys.

Raptorous

RagnarImperium Wikingw

xfire: raptorous26
Piwa: 25/17
starszy szeregowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMi3  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-08-08, 14:32   

jarek17777 wrote:

Tak tylko przypomn nasz gr bodaje sprzed roku ? Non-dyplo. Jestem nacj ktra w terenie jest 5-6, w punktach jako sobie radz i jestem chyba 3ci, a kady jak wojowa to tylko ze mn i na kadej granicy( a to by wczesny etap gry czyli max sonie i katapy, a ja graem jako Rzym, agresywny Rzym :) )) )

Ale za to w PBM Luny miae spokj i nikt Cie nie atakowa do pewnego momentu :D

Raptorous

RagnarImperium Wikingw

xfire: raptorous26
Piwa: 25/17
starszy szeregowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMi3  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-08-08, 14:54   

Cyrus[D13] wrote:
Musso. Moliwe e moglibymy si dogada i to miaby sens.
Ale:
Udawaes bombla a ja niestety nie chciaem sojuszowac z nim. Niestety trafi si obok mnie dziad i potem ciko byo si przestawi.

Kwestia podziau Korei. Nie proponowales ( ja te nie fakt). Gdybymy si dogadali byoby inaczej.

e witym musiabym celowac. Kluczowe nie byo. Ale dobrtybwstep do wsdpolpracy. Niestety niech do bombombla przewazyla.

Ja sdziem e Cyrus si dogada z Mans i wsplnie skonsumujecie Wanga. Dlatego nie chciaem si angaowa w ten konflikt. Chocia miaem taki plan eby pojecha 5-6 rydwanami ..ale White mnie uswiadomi e wtedy bde mia Persa jako ssiada i Mansa skupi si na mnie.

Mansa [D13]

Mansa MusaImperium Malijskie

Piwa: 1/4
starszy szeregowy 
Posted: 2018-08-08, 17:05   

Cyrus[D13] wrote:

Pitu, pitu ja nikogo nie udawaem. Ty udawae Scoobiego, a jako normalnie si do Ciebie odnosiem co :P ?

Quote:
Ja sdziem e Cyrus si dogada z Mans i wsplnie skonsumujecie Wanga. Dlatego nie chciaem si angaowa w ten konflikt. Chocia miaem taki plan eby pojecha 5-6 rydwanami

Nie pamitam generalnie sytuacji ale ja od Twojej strony zawsze trzymaem wojsko czy to w dniu ataku Wanga czy pniej. Harcownicy s mocni jako obstawa.
Od Wanga trzymaem mniej ale w odwodzie czego mg nie widzie i dlatego si skusi na atak.
Last edited by Mansa [D13] on 2018-08-08, 17:08; edited 1 time in total  

KublaiKhan[D13]

Kubilaj ChanImperium Mongolskie

Postawi 3 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-08-08, 19:40   

dawa t turk - Lary do koca goni Bombla :)

Pacal [D13]

Pacal IIImperium Majw

Postawi 1 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-08-08, 20:35   

nie dogoniat.

Gdybym przemyla ostatnie 2 turki to bym go ykna, ale jako mi sie ju nei chciao.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: