www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

kronika

KRONIKA
Author Message
Rihiter 

NieznanyTerytorium Barbarzyńskie

Piwa: 126/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2018-06-21, 22:07   

Garnizon może i liczny. Ale na pewno nie defensywny. To już mamy dwóch ananasków, co stacki dobrowolnie wystawili na odstrzał.

Dyplo Hymn
Postaw piwo autorowi tego posta

Mansa [D13]

Mansa MusaImperium Malijskie

Piwa: 1/4
starszy szeregowy 
Posted: 2018-06-22, 01:10   

Jestem na wyjeździe. Brat miał jubileusz, turki wykonywane w 10 minut nie pomogły. O ataku wiedziałem i z jednego miasta się nawet wycofałem no ale cóż. Timming był niezły.
Dodatkowo moi albo i nie moi szpiedzy dali ciała(ukłony w stronę nożownika :P ale przyznaję wina leży po mojej stronie.

Jednak jak każdemu pisałem, że mnie zaatakuje pomocy nie mogłem oczekiwać ... niestety. Przynajmniej może będę miał więcej czasu na wakacje :)

Szans na wygraną nie miałem i tak z kolejną wojną na karku. Co ciekawe nadal mam 3armię świata :)
Last edited by Mansa [D13] on 2018-06-22, 01:15; edited 2 times in total  

Wang Kong [D13]

Wang KonImperium Koreańskie

Piwa: 2/23
starszy szeregowy 
Posted: 2018-06-22, 14:55   

tylko zapisuj się na kolejne dyplo :)

KublaiKhan[D13]

Kubilaj ChanImperium Mongolskie

Postawił 3 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-06-23, 15:11   

"spieszmy się kochać naszych sąsiadów - tak szybko odchodzą" pomyślał Mongoł

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 61/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2018-06-23, 15:59   

Kolejny sąsiad Mongoła spochmurniał :|

Cyrus[D13]

CyrusImperium Perskie

Piwa: 4/4
starszy szeregowy 
Posted: 2018-06-24, 00:48   

940 AD, perska armia po wyleczeniu kontynuuje natarcie. Zdobyto dwa rdzenne miasta. Niestety spłonęły. Na szczęście udało sie przetransportować w całości :wyrocznia: do Persji (tam gdzie ta budowla miała stać w turze 49 ale nas Mali ubiegli).
Już w turze 960 AD uroczyste otwarcie. Niestety budujemy je mało efektownym miejscu bo w mieście nastawionym na produkcję wojska. Niestety tylko koło tego miasta ostały się jakimś cudem ostatnie dwa lasy w Persji.

Jednak po dłuższych poszukiwaniach znaleziono ostatni las, na boberkach. Poszukiwania bezcennego lasu trwają (jeden już widzimy u Szaki tuż przy granicy...)
Last edited by Cyrus[D13] on 2018-06-24, 00:53; edited 1 time in total  

Mansa [D13]

starszy szeregowy 
Posted: 2018-06-24, 00:57   

Tura 157, jeden z ostatnich wpisów"
Mussa wiedział, że to się wydarzy przeto Wyrocznia powiedziała, że każdy jej posiadacz kończy marnie. Podobno wieszczka widziała ptaki zbierające się nad Mussą i krzyczące "Zginiesz marnie !"

Dlatego miasto którego już nie ma przemianowano na Papaja co z malijskiego tłumaczy się na "pa pa, ja".
Także dzisiaj Papaja zrobiła pa pa wraz z Mussą.

Cyrus barbarzyńca - pierwsze słowo do dziennika - spalił pałac Mussie i święte miasto Buddaha :zalamany:
Cóż ... Mussa starał się jak mógł ale po tym jak osiągnął szczyt przesądzony był jego upadek. Państwo miało perspektywy ale pozostali simowali od początku dłużej i lepiej.

Cyrus nad zgliszczami Mali, mem.v.1

Tak więc pamiętniczku ludzie jak zwykle byli niemili dla mnie przez całą grę ... powiadają, że można się przyzwyczaić ale to pic na wodę ... "
Last edited by Mansa [D13] on 2018-06-24, 01:05; edited 2 times in total  

Rihiter 

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2018-06-24, 09:39   

Można też było po prostu nie dać sobie odstrzelić stacka w pierwszej turze wojny.

Dyplo Hymn

Mansa [D13]

starszy szeregowy 
Posted: 2018-06-24, 14:07   

Można też robić w skupieniu większość turek ale przez normalne życie tych kilka kluczowych spieprzyć.

Rihiter 

Posted: 2018-06-24, 18:54   

No właśnie. Spieprzyć. Dobrze że nie unikasz tego słowa. :)

Dyplo Hymn

Cyrus[D13]

CyrusImperium Perskie

starszy szeregowy 
Posted: 2018-06-24, 19:04   

Rihiter wrote:
Można też było po prostu nie dać sobie odstrzelić stacka w pierwszej turze wojny.

Admin jest nieomylny, podobnie jak eksperci w studio.

Mansa [D13]

starszy szeregowy 
Posted: 2018-06-24, 19:47   

No nie unikam tego bo to oczywiste. Jak mi Cyrus zablokował kolejność to wiedziałem co się stało bo wojsko miałem wycofać od 2-3 tur już nie pamiętam. No pech, że gra nie potoczyła się szybciej ze 2 turki albo wolniej ze dwie ;)

Wang Kong [D13]

Wang KonImperium Koreańskie

Piwa: 2/23
starszy szeregowy 
Posted: 2018-06-25, 06:40   

Wang zachowując zimną krew...przeżył kolejne dni :)

Raptorous

RagnarImperium Wikingów

xfire: raptorous26
Piwa: 25/12
starszy szeregowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-06-27, 11:40   

Wybuchła wojna. Wikingowie zajęli Odin Fortress.
Potem Ragnar miał dziwny sen o wielkim mieście gdzie są wojownicy ze strzelającymi kijami. Na kolczugach mieli wyryty symbol Mali ich twarze były jak skała.
Poza tym we śnie pojawiły się dziwne wizje. Palone miasta ..pożoga i mnóstwo uciekinierów.
Śniło mu się, że umarł ale potem wstał z grobu. Dziwny to był sen. Więc udał się do wieszcza, który mu powiedział, że Wikingowie nie zdobędą miasta a zdobędzie je jedynie armia trupów.

Ragnar ruszył wraz ze swoimi doborowymi oddziałami na wschód używając pomysłów Flokiego do przetransportowania łodzi przez góry
do rzeki Klejnotki

Potem popłynęli rzeką i dopłynęli do morza zwanego Koralowym.

Oblężenie miasta malijskiego długo trwało. Wikingowie ponosili coraz większe straty.
Wreszcie Ragnar przypomniał sobie słowa wieszcza.
„Jak wszystko zawiedzie zapal zioło i znajdziesz sposób jak zdobyć miasto”.
Ragnar zażył swojego ziela, które otrzymał od wieszcza i go olśniło.
Wikingowie przygotowali pogrzeb wielkiego wodza i wysłali parlamentariusza że Ragnar nie żyje, a jego ostatnią wolą był pragnienie zobaczenia pięknych terenów zalewów zwanych Eldorado i panoramy na Morze Koralowe. Przygotowali również łódź z ciałem wodza którą przetransportowano do miasta.

Gubernator miasta Mali zgodził się na pogrzeb i wypełnienie ostatniej woli Ragnara.
Wikingowie bez broni wkroczyli do miasta niosąc na barkach ciężką łódź i kiedy miały zacząć się uroczystości pogrzebowe. Ragnar ożył i wyskoczył z trumny zamieszczonej na łodzi. Jego ludzie wyciągnęli broń również schowaną w łodzi. Wyrżnęli całą gwardię ze strzelającymi kijami i miasto zostało spalone.

Cyrus[D13]

CyrusImperium Perskie

starszy szeregowy 
Posted: 2018-06-28, 21:02   

Cyrus przeglądał archiwum, a tam.

2018-06-03

Rihiter wrote:
Opowieść o Dzielnym Sir Cyrusie (i jego wiernym minstrelu Szakalace ;) )

https://www.youtube.com/embed/jYFefppqEtE

Rihiter wrote:
Wielki Dzielny Cyrus dziarsko z pola zwiał
Podwinął krótki ogon swój i dzielnie dyla dał

Gdy tylko ujżał Hatti gniew
Podwinął kiecę i szybko pierzchł
Dzielny Cyrus popuścił tlen
I niczym kurczak popędził hen

Wielki Dzielny Cyrus...

:D

2018-06-05
Cyrus wrote:

Dwa dni po taktycznym odwrocie, odbyła się krótka acz bardzo treściwa narada wojsk sojuszniczych na najwyższym szczeblu.
Notatka jest krótka i publiczna.

1. Szaka wprowadzi na szeroką skale akcje :bacik: . systematycznie co 3 tury, przez wiele tur, nie szczędząc swych pięknych miasteczek.
2. Cyrus zbuduję duży, stalowy kij na hardą Hati.

Cały czas, Cyrus uparcie zbliża sie do prawdy, mamy do niej coraz bliżej. Tylko wymachując taki kijem przedrzemy się przez jungle kłamstw.
Islam wkrótce stanie się jedyną dozwoloną religią w Persji.
Allah Akbar!

Trochę czasu zajęło, plan wykonano. Szaka w koncu zbudował armie (strach pomyśleć co byłoby gdyby tej armii i nie zbudował...), a Cyrus wywalcował duży stalowy kij.

Lecz miłość do pięknej Hatti musiała poczekać gdyż wianek jej zbyt skromny (4 miasteczka) i jescze podzial z zulusem nawet uczciwie 3:1 było skromnie , bardzo skromnie.
Wybrano się więc po bogaty i wielki wianek. Niestety Musa kobietą nie był, ale Koranie napisane że takie praktyki są dozwolone. Więc zgoda Immów jest.
Kij stalowy okazał się wyjątkowo skuteczny, więc teraz można iść po Piękną Hatii.
Przepraszamy, że tak długo, mamy nadzieję ze teraz będzie już z górki.

Allah Akbar!
Last edited by Cyrus[D13] on 2018-06-28, 21:10; edited 3 times in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum