www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

kronika

KRONIKA
Author Message
jarek17777

Piwa: 14/41
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-08-08, 19:44   

4 czy 5 miejsce co za różnica :D Podium to jeszcze coś znaczy ale i tak liczy się tylko zwycięstwo
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 84/70
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2018-08-08, 20:12   

Ja tam dziękuje wszystkim za grę, łącznie z Bomblem, (jemu oczywiście najmniej ;) )
Zastanawia mnie fakt jak Plewan chciał wygrać grę?, po powiedzmy możliwości miał.

Bo z mojej perspektywy, jak zaczął wojnę ze mną to szans na wygraną nie miał bo armia nie generuje punktów. Po prostu white miał więcej terenu, dużo wiecej, a to się liczy podwójne, bo teren to punkty i pop. Atakując mnie nie wiem co chciał zyskać, bo przecież white go zrobił o 350 punktów. Jakoś planu nie mogę zrozumieć.

Bo 1 vs 1 ja i celt mogłaby być ciekawe rozgrywka, i plewan mógł będąć biernym mieć szanse, na pewno większe niz angażując się w konflikt.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 87/297
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2018-08-08, 20:16   

Cyrus[D13] wrote:

Kwestia podziału Korei. Nie proponowales ( ja też nie fakt). Gdybyśmy się dogadali byłoby inaczej.

Jakbym zdecydowal się iść axami na Ciebie jak chciałem w pierszych turach to byś miał o wiele gorszy start. Byłoby inaczej :szok: ;)

Nie bierzecie pod uwagę absolutnie, że dyplo to po części też gra przypadku, łutu szczęścia z sąsiadem, sąsiadami. Tak jak przypadkowo zepsułem początek Mussie poprzez zaangazowanie się po mojej stronie Cyrusa, któremu pasowało jak ulał mieć taki bastion klepiący hwacze i axe ze sperami trzymając kilka jednostek obserwacyjnych by wstrzymywać ruch Mussy.
Ideał dla Cyrusa by spokojnie mógł klepać sety.....mam p[owrzucać wykresy Twojego wojska Cyrusiku z początku i kto wołał żebyś robił? ;)
Owszem w odpowiednim czasie po wymaksowaniu w spokoju państwa zrobiłeś dobrze Mussie....ale do tego czasu musiałeś spokojnie się rozwijać....a do tego lepszy był...Wang a nie Mussa, który zapinadalał na początku aż miło. :)
Oj Cyrusiku...nic przemyśleń i nic z historii innych dyplonie wyniosłeś? :)
myślisz że ludzie nie myślą?
:)
Ja po prostu sobie obrałem taką strategię by dotrwać do końca i lawirowałem sobie na malutkim 4/5 miasteczkowym panstewku. To że się udało to po części twój sukces....ale musisz też doskonale rozumieć że twój sukces nie jest zerojedynkowy i oparty na Twoim Geniuszu.

Byłem przekonany że Cyrusem gra Trebuch :)

Gratki dla Whiteye i Plewana. Plewan chyba pierwszy sukces w dyplo?

jarek17777

Piwa: 14/41
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-08-08, 20:28   

Widzisz Bobek umiesz analizować jednak fakty. Cyrus bardzo dużo zyskał głownie dzięki Tobie.

Pers nie posiadał wojska bo i po co. Ja byłem pierwszy w woju, Ty drugi ? Nie pamiętam dokładnie naszych rozmów ale ja z wrogiem rozmawiać nie lubię, Ty również w tym dyplo rozmowny nie byłeś.
Tylko takie rzeczy trzeba analizować przed wprowadzeniem ich w życie.

W każdym razie powera miałeś to trzeba było mocniej się rozpychać, zwłaszcza przed 3mi miastami innych graczów daję głowę, ze musiałeś być w top2 no najniżej top3 w wojsku i zamiast seta strugać to dalej wojo klepałeś.

To jak Cyrus postawił 3 swoje miasto woła o pomstę do nieba. Gdyby mi ktoś tak postawił to poszedłbym all in od razu z miejsca.

Chyba musimy coś pograć przed kolejnym dyplo co :) ? Ja muszę znaleźć nową strategię a i początek warto poćwiczyć bo z tym u mnie różnie.

Aaaa i w momencie gdy Cyrus tego wojska nie miał, a my byliśmy obydwaj pierwsi mocno do przodu trzeba było negocjować miasta dla siebie. Odległości były małe, trzeba było go postraszyć, ze ta kupa wojska może i do niego zawitać. Nawet i straszyć nie trzeba było, Cyrus, musiał zdawać sobie sprawę, że jakbyśmy poszli na niego to miał pograne :)
Jak widać Cyrus jednak zna się na dyplomacji. Ja nie, to akurat są fakty ;)
Last edited by jarek17777 on 2018-08-08, 20:30; edited 2 times in total  

ScoobyDoo 

generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2018-08-08, 20:42   

Bobek1971 wrote:
Jakbym zdecydowal się iść axami na Ciebie jak chciałem w pierszych turach to byś miał o wiele gorszy start. Byłoby inaczej :szok: ;)

a było pójść, walka na obcym terenie jest kapkę trudniejsza. Cyrus jest dość niewdzięcznym obiektem ataku, szczególnie jeśli stolica była na miedzi . Ba nawet szedłeś dziarsko, ale zawrócileś. Słusznie bo raczej wojsko by już nie wróciło.

Na Musę także zaatakowałeś, i armię straciłeś. Gienka nie miał przez random, ja bym gienka miał. Armii musa miał praktycznie tyle co ja.

Ja nie mówię, ze ja mi układ z tobą nie pasował. Miałeś hwacze, byłęs fin i pro, ciężko musie z tobą było. Dlatego postanowiłem ciebie wspierać. Układ był obustronie korzystny,

To jest wykres woja, niestety

Armii miałeś więcej fakt, ale nie na tyle aby coś realnie zrobić. Ani mi ani musie.

KublaiKhan[D13]

Kubilaj ChanImperium Mongolskie

Postawił 3 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-08-08, 20:50   

Bobek1971 wrote:
Gratki dla Whiteye i Plewana. Plewan chyba pierwszy sukces w dyplo?

dzięki, późno zacząłem :P - to chyba trzecie dokończone dyplo

ScoobyDoo wrote:
Zastanawia mnie fakt jak Plewan chciał wygrać grę?, po powiedzmy możliwości miał.

po Twoim Taju wyszło mi, że jednak spokojnie to Dyplo wygrasz więc zostało "bić lidera" i zobaczymy jak pójdzie. Wygrałbyś prawda?

pokojowo z 2400-2500 bym wyciągnął. Obstawiałem, że Ty więcej.

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 61/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2018-08-08, 21:11   

Dokładnie. Gdyby nie nożyk Bombla to Scooby na spokojnie dowiózłby zwycięstwo - miał taką armię że mógł bez ścinki ze mną walczyć, a ja ścinać bym musiał. Do tego w każdej chwili mógł połknąć Bobka i pewnie by to zrobił koło 175 tury gdyby nie musiał się z nami użerać :D

Jeszcze zanim Bombel podarował nam tak piękny prezent, rozmawialiśmy z Plewanem o ataku na Scoobiego bo co mielibyśmy do stracenia?

ScoobyDoo 

Posted: 2018-08-08, 21:11   

KublaiKhan[D13] wrote:

po Twoim Taju wyszło mi, że jednak spokojnie to Dyplo wygrasz więc zostało "bić lidera" i zobaczymy jak pójdzie. Wygrałbyś prawda?

pokojowo z 2400-2500 bym wyciągnął. Obstawiałem, że Ty więcej.

A tego sie nie dowiemy, bo wybraliście akcje "bić leadera" niż zrobić ciekawszego :P

Nie liczyłem w ten sposób. Terenu white i tak miał więcej niż ja a ekonomie silniejszą. Nie wiem dlaczego ten taj był tak kluczowy dla ciebie, bo to tylko 8 tur wiecej, a eko miałes znacznie lepsze niz ja. GA daje dużo jak jedziesz na równowadze 30%, wtedy masz eko razy 2. Jak jedzie na suwaku 70% wtedy dostaje moze 1/3. WIelkich miałeś więcej, mogles miec na 4 złty wiek z wielkich

Czy bym z whitem wygral nie wiem,white miał jednak argumenty. Terenu wiecej, mocniejsze eko,, teren mial gotowy do draftu ja nowych miast nie moglem draftować.
Portów miał więcej. MIał te swoje jednostki na 2x HILLs promo, a to juz robi różnicę, a górek tam było. Miasta wycinał, aby nie pokazać siły w puntkach.
Po prostu white dużo lepiej skrył swoje punkty.

Ja po prostu zakladałem, że zagrasz z boku, szukajac swojej szansy. Ja powiedziałem, armia punktów nie daje, a ty mogłeś techować, a my byśmy klepali wojo.
Przynajmniej miałeś szanse, a atakujac zmieniłeś to na brak szansy.

ScoobyDoo 

Posted: 2018-08-08, 21:15   

Whiteye wrote:
Do tego w każdej chwili mógł połknąć Bobka i pewnie by to zrobił koło 175 tury gdyby nie musiał się z nami użerać :D

No nie nie porównuj do Zulusów, to największa obelga.

KublaiKhan[D13]

Postawił 3 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-08-08, 21:17   

Whiteye wrote:
Jeszcze zanim Bombel podarował nam tak piękny prezent, rozmawialiśmy z Plewanem o ataku na Scoobiego bo co mielibyśmy do stracenia?

ano :)

byłeś Scooby tak potężny, że nasz atak 2v1 wydawał się bez szans, trochę na zasadzie "i tak nic nie mamy do stracenia". Co do White'a do zaskoczyło mnie, że aż tak duże sukcesy na swoim froncie odniósł. Myślałem, że możesz go nawet pokonać.

taki fragment z początków Kroniki

Cyrus[D13] wrote:

Czas pokaże, czy dobrze zrobiliśmy stawiając na czarnego konia w tej wojnie.
Ciekawe czy Szaka będzie pamiętał, że Cyrus zachował się honorowo, co nie jest częste w świecie łajdactwa, nożowników, łamipaktów ( to wcale nie aluzja do państwa Starożytnej Cywilizacji)

Chwałą Wielkiemu Szace!

:P
Last edited by KublaiKhan[D13] on 2018-08-08, 21:21; edited 1 time in total  

Pacal [D13]

Pacal IIImperium Majów

Postawił 1 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-08-08, 21:18   

ALe dzięi temu Plewan był drugi a nie trzeci Scoobi a to się liczy.

KublaiKhan[D13]

Postawił 3 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-08-08, 21:25   

Pacal [D13] wrote:
ALe dzięi temu Plewan był drugi a nie trzeci Scoobi a to się liczy.

hihi, grałem ciągle o wygraną. 1 tech na tym etapie to 30-40pkt, a mogłem uciec w nich mocno. Za dobrze Scooby się rozwijał i już :D

Lary - kiedyś pewien Gilgamesh nam chciał nam uciec w rozwoju ;) W końcówce pewien Cyrus :D

ScoobyDoo 

Posted: 2018-08-08, 21:29   

KublaiKhan[D13] wrote:
Cyrus[D13] napisał/a:

Czas pokaże, czy dobrze zrobiliśmy stawiając na czarnego konia w tej wojnie.
Ciekawe czy Szaka będzie pamiętał, że Cyrus zachował się honorowo, co nie jest częste w świecie łajdactwa, nożowników, łamipaktów ( to wcale nie aluzja do państwa Starożytnej Cywilizacji)

Chwałą Wielkiemu Szace!

Tak to był był bład główny w te grze. Dziękuję za przypomnie :cenzura:

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 61/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2018-08-08, 21:31   

Wydaje mi się że gdyby nie atak na Persję to Scooby byłby pierwszy, ja drugi a Plewan trzeci. Z mojego terenu mogłem wyciągnąć jeszcze więcej, ale miałem komfort więc mogłem ścinać.

Co do moich sukcesów na froncie to zawdzięczam je cudzej kulturze i chęci zemsty Scoobiego ;] Kultura Wikinga i Mali pozwoliła mi się szybciej poruszać, a chęć zemsty sprawiła że Scooby ściągnął sporo wojska z mojego frontu.

Miałem też sporo szczęścia że namierzyłem fregaty Scoobiego. Byłem przekonany że moje galeony będę bezpieczne a tu taki zonk. Na szczęście zdążyłem ze swoimi fregatami i morze miałem pod kontrolą - nie panowałem na nim, ale też nie musiałem się chować.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 87/297
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2018-08-08, 21:36   

Whiteye wrote:
Do tego w każdej chwili mógł połknąć Bobka i pewnie by to zrobił koło 175 tury gdyby nie musiał się z nami użerać

Nie było szans . Scooby zbyt honorowo zagrał i wiedział, że Wang to Bobek...syndrom nie róbcie mu krzywdy bo on taki dobry .... :) ;)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum