www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

kronika

KRONIKA
Author Message
bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2018-08-08, 23:06   

Shaka pozdrawia z Afryki (W sensie geograficznym).

1. Wnuczus, dzięki za pomoc. Dałaś radę utrzymać 4 miejsce. Gratki! ( choć słownik w tel sugerował "Fretki!" :)
2. To było dobre dyplo. Jedyny minus to fakt że weszło w okre wakacji.
3. W następnym nie gram przyda się przerwa. Może już na zawsze. Wiecej plusów ujemnych niż dodatnich...
4. Co do samej gry, to w moim przypadku zadecydował trebuch. Jego atak ustawił mnie w roli padawana. Miałem niezły ubaw zadając absurdalne pytania Persowi co by uwierzył że jestem jakaś śnieżynka. Trochę zepsuło mój plan ujawnienia kto jest kim.
5. Końcówka. Na serio chciałem ja zagrać spokojnie. Po spaleniu portów wiedziałem że nie mam szans na podium. Ale para mnie olal. Idzie na mnie nowoczesny stacji A on mówi że mi nie pomoże. No to szybka analiza sytuacji i rekonfigiracja sojuszy :) poszło dobrze mimo że miałem na to kilka godzin.
6. Do wnuczusia NIE MAM PRETENSJI JAK ZAGRAL! Zagrał dobrze, najlepiej jak potrafił. Ja zrobiłbym to lepiej,ale tylko dlatego że ciagnalem te nacje przez wiele tury i znałem sytuację. To nie jest krytyka Wnuczusia, ale wyjasnienie czemu Pers dostal tak lagodnie... bo zostawiłem Go w mega zagmatwane sytuacji.
7. Tak jak liczyłem, ostatnie 20 tury niczego nie zmieniły. Kary zbyt późno zaatakował i zrobił to bez przekonania. Taki scyzoryk A nie nożyk :)
8. Jeśli chcemy grać nadal trzeba rozwiązać problem długości gry oraz kwestii lancuszkow podczas wojen. To wg mnie jest najgorsze w dyplo... ten czas kiedy MUSISZ zrobić turke...
9. Rihi: bardzo dobre adminowanie. Zupełnie się tego po nim nie spodziewałem ;)

Wyświetl szczegóły
Rihiter 

NieznanyTerytorium Barbarzyńskie

Piwa: 126/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2018-08-09, 00:46   

bombel79 wrote:
3. W następnym nie gram przyda się przerwa. Może już na zawsze. Wiecej plusów ujemnych niż dodatnich...

Panie, Panowie. Mamy Admina na D14. :)

p.s. No chyba że White chce. :)

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2018-08-09, 00:47; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 83/275
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2018-08-09, 08:49   

To byłoby nie głupie jakby Bombelko się zgodził skoro nie chce walczyć...choć czuję w tym nutkę jego sprytu....choć gdyby się zgodził na adminowanie to rozwiałby moje wątpliwości ;)

Ale podskórnie czuję, że nie znajdziemy tylu chętnych i Admina :zalamany:

Te łańcuszki to rzeczywiście zmora...ograniczenie możliwości wykonywania ruchu w dowolnym czasie...to rzeczywiscie minus...
ale watpie że do przeskoczenia...musielibysmy wypowiadać wojny z wyprzedzeniem czy Ci pasuje być pierwszym/drugim jak zaatakuję jutro/pojutrze ? Czy zrezygnować z kolejności wchodzenia? już to widzę ;)
W PBEM to gra na kilka godzin to nie robiło tragedii...ale przy grze wielomiesiecznej czlowiek nie chce być wycyckany w dwie tury z radości :)

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2018-08-09, 11:35   

Scubi ty naprawdę nie wiedziałeś że Bombel jest MEGA sojusznikiem ?
Przecież to forumowa legenda

No nic najważniejsze że mój faworyt wygrał ;-)
Gratki White

Rihiter 

starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2018-08-09, 12:25   

Forek wie co pisze. Zna się na rzeczy i poznaje fach w reku z daleka. ;)

Dyplo Hymn
Last edited by Rihiter on 2018-08-09, 12:25; edited 1 time in total  

Forever 

Helped: 2 times
Piwa: 48/42
starszy chorąży sztabowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana 
Posted: 2018-08-09, 12:36   

Rihiter wrote:
Forek wie co pisze. Zna się na rzeczy i poznaje fach w reku z daleka. ;)

E gdzie mi tam do mistrza Bombla ;)

Rihiter 

Posted: 2018-08-09, 12:37   

Rzeczywiście, Mistrz jest tylko jeden. Ale uczniowie nie zasypiają gruszek w popiele. ;)

Dyplo Hymn

Wang Kong [D13]

Wang KonImperium Koreańskie

Piwa: 2/23
starszy szeregowy 
Posted: 2018-08-09, 12:49   

Rihi
Jeszcze jakaś garść statystyk
Co zrobila przykładowo pierwsza trójka...... połknęła sąsiada kiedy....jak technologicznie kluczowe techy w której turze
Ile miast osiągali w której turze
Rozwój armii w 10 / 50/ 100 / 150 turze
Wielcy kiedy i jacy
Pozwoli to też ocenić z czego wynikał taki a nie inny potencjał

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/66
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2018-08-09, 13:46   

Forever wrote:
Scubi ty naprawdę nie wiedziałeś że Bombel jest MEGA sojusznikiem ?
Przecież to forumowa legenda

No nic najważniejsze że mój faworyt wygrał ;-)
Gratki White

Myślałem że ludzie się zmieniają. Na początku nie wiedziałem że to bombel.

Ba co więcej grałem anty bombel (musa ...)od początku .

Ogólnie i tak jestem zadowolony, musiała się znaleźć akcja wszyscy na jednego aby mnie zrzucić z pierwszego miejsca. To jakby uznanie dla gracza ;)

Jakby nie patrzeć co by nie robić, w koalicji wszyscy na jednego to nikt szans nie ma. Ostatni to był bodzio śp w D8 mógł walczyć . W D11 nawet jego zaorali .

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 61/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2018-08-09, 14:03   

Któryś raz już piszesz że przegrałeś bo zaatakowali Cię wszyscy ale przecież nie walczyłeś ze wszystkimi. Poza tym wcześniej sam sporo zyskałeś atakując w kilku na jednego. Kluczowe znaczenie miały Twoje relacje z Zulusem i to że mu nie pomogłeś w odpowiednim momencie, niemrawy atak był tylko konsekwencją tego.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/66
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2018-08-09, 14:29   

Ja pomogłem Zulusow i z Egiptem dwa razy on pomógł mi z mussa. Każdy miał zysk.

Powtarzam zulusa nie chciał ochrony. On chciał lać Pacala, podbić aby mieć teren. To bylo nie realne.
I tyle mu napisałem.

Rihiter 

Posted: 2018-08-09, 15:26   

ScoobyDoo wrote:
Ogólnie i tak jestem zadowolony, musiała się znaleźć akcja wszyscy na jednego aby mnie zrzucić z pierwszego miejsca. To jakby uznanie dla gracza ;)

Jakby nie patrzeć co by nie robić, w koalicji wszyscy na jednego to nikt szans nie ma. Ostatni to był bodzio śp w D8 mógł walczyć . W D11 nawet jego zaorali .

I tak i nie Scooby. Bo na to czy ktoś Cię na koniec chce skosić czy nie pracuje się całą grę. Ty Kolego mogę to z pełną odpowiedzialnością stwierdzić w pełni sobie zapracowałeś na ******. :)
Po prostu za wysoko głowę zadzierałeś tak długo, ze w końcu spadła.

Dyplo Hymn

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 63/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2018-08-09, 15:47   

Ja to trochę inaczej zapamietalem, tj. Bombel pamietaj, po Egipcie idziemy na Pacala... no ok Pers, skoro chcesz... potem mocniej na to napisałem ale bez wsparcia nie miało to szans...
A przede wszystkim zapamiętałem odmowę pomocy na wiesc o stacku plewana... gdybys przyslal nawet te10-15 kirasjerow to bym nie robił tej akcji. Ale zostałem sam... i cały czas obawiałem się że Lary wytnie numer...
Ps
Odnośnie ataku Trebucha to chce zaznaczyć że on w pierwszej fali zaatakował mnie Axami!!! Nie mówcie mi ze ktoś wpadły na taki pomysł. Miałem pompy więc zagon chariotow wypiłem bez problemu. Musiałem jednak oddać 2 miasto i to mnie polozylo. Na szczęście znalazłem Sojusznika ;)

Pacal [D13]

Pacal IIImperium Majów

Postawił 1 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-08-09, 21:12   

Lary nie wyciął numeru. Atak w ostatnich 2 turkach był elementem rozrywki i tka robiony na pół gwizdka . Bez znaczenia ....

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum