www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

200czyczydodogramykoncatury

Czy gramy do 200 tury czy do końca?
Author Message
Shaka[d13]

CzakaImperium Zulusów

Piwa: 3/2
starszy szeregowy 
Posted: 2018-04-26, 18:04   

A może rozwiązanie pośrednie, tj przedłużmy do 225 tury i tyle? Raczej tyle ze soba wytrzymamy, a nieco dłużej zagramy.

Rihiter 

NieznanyTerytorium Barbarzyńskie

Piwa: 118/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2018-04-26, 19:40   

Zamiast tych buńczucznych zapowiedzi jak to będziecie zawzięcie grać w turze 200+ i jaka wtedy dopiero będzie zażarta rozgrywka lepiej wykażcie się większą aktywnością tu i teraz.

Kronika - od początku gry średnio ~1,5 wpisu / dzień. Ostatnio to 1 wpis na kilka dni.
Tawerna, czy inna dyskusja - tak samo. Najbardziej aktywny uczestnik dyskusji... Rookie.

Więc zamiast tych roszczeń o to co będzie za kilka miesięcy proponuję trochę intensywniej pobawić się tym co jest teraz.

Dyplo Hymn
Postaw piwo autorowi tego posta

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

xfire: zakosiliminicka
Piwa: 60/7
starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2018-04-26, 19:52   

Nie wiem jak inni ale ja wolę ad kupić się na samej górze i tajnych, kronika i tawerna to tylko dodatek.

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2018-04-26, 20:12   

Pan Mongoł i Inkowie mogliby się wypowiedzieć?

Jak były konflikty to chyba każdy coś skrobnął w konflikcie.
Ludzi mniej, mniej spinek, mniejsze negatywne emocje.

Z moich oszacowań coś mi się wydaje ze do 100 tury ani jeden słoń się nie pojawi....

jarek17777

Piwa: 13/39
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9 
Posted: 2018-04-26, 20:40   

Chyba jakieś błędne info masz Scoobi ?

KublaiKhan[D13]

Kubilaj ChanImperium Mongolskie

Postawił 2 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-04-26, 21:45   

ScoobyDoo wrote:
Pan Mongoł i Inkowie mogliby się wypowiedzieć?

trzeba zadecydować. Do 200 tury to jeszcze 20 techów, 2 cuda i kilka dostawionych miast.

H.Capac[D13]

Huayna CapacImperium Inków

Otrzymał 2 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-04-28, 11:41   

znając życie to za niedługo będziemy mieli wojnę na szczycie, po której będziemy mieli zdecydowanego lidera, który odleci wszystkim i będzie po zabawie, więc 200 tur wystarczy.

KublaiKhan[D13]

Kubilaj ChanImperium Mongolskie

Postawił 2 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-04-28, 11:57   

Pers na 5-tej, Whitey na 12-tej - jaka walka? ;)

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

starszy plutonowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  I miejsce w Dyplo - DyploMiś3  II miejsce w Dyplo - Dyplo 10  III miejsce w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2018-04-28, 12:08   

3 i 10 tez nieźle obstawione :D

Jak liderzy nie mogą się wziąć za łby (chociaż nie sądzę żeby u nas to było niemożliwe) to trzeba wymyślić jakąś wojnę zastępczą. Ciekawe który lider się pierwszy wyrwie :D

Mansa [D13]

Mansa MusaImperium Malijskie

Piwa: 1/4
starszy szeregowy 
Posted: 2018-04-28, 15:42   

Ja jestem martwy z dyplomatycznego punktu widzenia więc pogram sobie na czilku już, postaram się ugrać ile mogę czy tam przeżyć ile dam radę i tylo. Ot sąsiedzi mnie nie polubili.
Jednego pers naciągnął, a drugi no cóż chyba udzielił mu się Gordon Gekko i jego motto.
Zdarza się ale dla mnie to nie nowość.

p.s niezły zadymiarz z Ciebie Lary, gratki drugiego naukowca ? Bo raczej jedynie Ty pozwoliłeś sobie na to z tanią biblioteką bo Hati drukowała rydwany, a na pierwszego z WB troszkę za późno chyba, że w innym mieście.
p.s2 chyba, ze Cyrus ... ten z piramidami to wszędzie ma naukowców.
Last edited by Mansa [D13] on 2018-04-28, 15:46; edited 2 times in total  

Wang Kong [D13]

Wang KonImperium Koreańskie

Piwa: 2/18
starszy szeregowy 
Posted: 2018-04-28, 17:07   

Mansa gdybyś chciał pokoju ...bez ubijania tego warriora to moglo się zdarzyć bardzo wiele. Wtedy nie bylem zadeklarowanym wrogiem....ot wyczailem że a nuż się uda spalić jakies miasto rydwanami...nie poszło i wowczas byłem pod wrażeniem i gdybyś tylko nie był pewny i gruboskórny. to moglibysmy zrobić myk...bo Cyrek miał armii w sumie niewiele na nas dwóch :)
Widać że fachowiec gra na nacji. Ja podejrzewam, ale nie jestem pewien i zobaczymy na koncu lub po dekonspiracji.
Walcz....sytuacja w dyplo i w sumie na tak malej mapie moze jeszcze nas zaskoczyć

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

Posted: 2018-04-28, 17:42   

Twoja dyplomacja Manso będzie skuteczniejsza kiedy zrozumiesz że łatwiej jest się dogadać z ludźmi jeśli oni też coś zyskują na układzie.

Mansa [D13]

Mansa MusaImperium Malijskie

Piwa: 1/4
starszy szeregowy 
Posted: 2018-04-28, 17:54   

Białe Oko nie wiesz wszystkiego to proszę zaprzestań powtarzać to jak mantrę.
Oferowałem układy. Wang podstępnie zaatakował żeby spalić święte miasto i co miał na tym zyskać ?
Chyba jedynie wroga do końca gry, proponowałem 2 miasta po wygranej potyczce z których obecnie jedno spłonęło, a drugie no cóż jest zagrożone.
Chciałem w zamian za to 15 młotków ubić ( za podstępny atak bez ostrzeżenia ) w zamian za 2 miasta :)
Zastanów się co piszesz ... zresztą i o tej i o drugiej sprawie również wiesz już wszystko.
Nie rozumiem więc Twoich wywodów.

Po grze zresztą chciałbym zrozumieć swoich przeciwników i przy debacie omówić każde zagranie.
Cyrusa rozumiem to i się nie gniewam( no może odrobinę ;) ) , chociaż nie wiem jak przekonał Wanga odbierając mu cały teren aby w 40 turze jedyne co miał do roboty to zostać jego buforem.

Whiteye 

BoudikaImperium Celtów

Posted: 2018-04-28, 18:04   

Oceniam sytuację na podstawie tego co widzę. Jeśli faktycznie proponujesz korzystny układ a Twoi sąsiedzi nie chcę go przyjąć to są to wyjątkowi niewdzięcznicy :D

Wang Kong [D13]

Wang KonImperium Koreańskie

Piwa: 2/18
starszy szeregowy 
Posted: 2018-04-28, 22:18   

Manso nie chcę Cię urazić...
Sytuacja była dynamiczna ale nie jednoznaczna. Kazdy z Was mógł miec mnie za swojego funfla...Cyrus wiecej zagadywał. pierwsze agresywne kroki wykonalem w kierunku Cyrusa...ten jednak pokazał siły , które spowodowały, że atak nie miał zaskoczenia ani sensu. Dogadaliśmy się, że mamy spokojnie (zawsze jest ryzyko) na granicy...idac na Ciebie nie rzucilem wszystkich sił bo balem się immortali...dlatego spearow nadmiar do axów. ruszajac na Ciebie ...dotrzymał umowy. Cóż wiecej trzeba by zyskac zaufanie ???
Dziwi mnie zdziwienie i niezrozumienie :)
Tereny zajumaliscie mi w podobnym czasie....
dyplomacja i elastycznosc ostatecznie zdecydowała....
Początek gry jest trochę strzelaniem w totka jesli chodzi o wybory...próby, udane nieudane i nagla okazuje się, że jesteś w konsekwencji tam gdzie jesteś

bez urazy Manso - Graczu :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum