www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

endthe

!!! THE END !!!
Author Message
Rihiter 


NieznanyTerytorium Barbarzyńskie

Age: 36
Joined: 05 Jun 2006
Posts: 6099
Piwa: 134/19
Location: UE, Polska, Kraków
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2018-08-08, 21:03   !!! THE END !!!

Gratuluję wszystkim rozgrywki i dziękuję za grę.
Szczególne gratulacje dla wszystkich graczy którzy ukończyli.
A najszczególniejsze dla zwycięzcy:

WHITEYE'a!!!!!

:padam: :padam: :padam: :goldcup1 :padam: :padam: :padam:

Równie wielkie dla kolejnych graczy na podjum:

PLEWAN :silvercup1

i

SCOOBY :bronzecup1

Całość punktacji i kolejność ukończenia:GRATULACJE! :D

Dziękuję wszystkim za udział w grze. Uważam właśnie zakończone Dyplo XIII za udane. Pierwsze od dawna zakończone bez spiny i skandalu. ;)
Było kilka szturchańców, kilka kos, trochę kąśliwości ale co tam. Przecież to jest Dyplo. :D

Ogólnie :smt057 peace&love
Starzejemy się. ;)

Postaram się dla każdego napisać krótkie podsumowanie i wystawić notę końcową (jak za lądowanie w skokach ;) ).
Podsumowania będą krótkie, ujmujące ogół, bez wchodzenia w detale techniczne. Bardziej skupię się nad strategicznymi decyzjami z punktu widzenia całej gry.
Nota będzie moją subiektywną oceną w skali od 1 do 10. Uwzględnię grę, zaprezentowane umiejętności, styl, chęć, a także zachowanie się graczy, bo to też ważne.

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję za udział i widzimy się w D14! Wszyscy + pozostali których namówicie! :D
_________________
Woda po walce ma jak wino smak

Dyplo Hymn
 
Last edited by Rihiter on 2018-08-08, 21:05; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Bobek1971, Rookie, Rudi2
Rihiter 


NieznanyTerytorium Barbarzyńskie

Age: 36
Joined: 05 Jun 2006
Posts: 6099
Piwa: 134/19
Location: UE, Polska, Kraków
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2018-08-08, 21:06   

PODSUMOWANIA I NOTY KOŃCOWE OD ADMINA
Wszystko pisane z pamięci... :hyhy:

Martin (Aztekowie)
Tak, Martin. Eh.
Mimo wszystko twierdzę, że w Dyplo grać może każdy; i najsilniejsi i najsłabsi. Dlatego nie żałuję, że dopuściłem Martina do gry. Chociaż czasem trochę się spinamy to jednak jest to przecież zabawa. Taki nasz sport. A w sporcie grają wszyscy - i mali i duzi.
Dodam jeszcze, że Aztekowie przeżyli swój złoty wiem i największy rozkwit gdy Martin był na wakacjach. :) (o wyjeździe oczywiście mnie nie uprzedził... ;) )
Dzięki za grę Martin. Mam nadzieję, że zagrasz w D14. Blisko. :)

Nota od Admina: 1/10

LDeska (Sumerowie)
Leszku Leszku. Jak mogłeś tak długo zwlekać? Por que Leszkito? Por que?
BW chyba dopiero w turze 24... i przyszli w końcu źli ludzie. Zgwałcili kozy, spalili sioło, a kobiety rozpędzili.
Lechu miasta postawił ciekawie, mocno, aczkolwiek dość daleko od siebie. Jako kulturalny mógł się w ten sposób mocno rozepchać i stanowić siłę. Ale zawalił z tym BW. Plewan zaszedł go od tylca i udupił atakiem nastawionym na spowolnienie - udało się. A później Lary z czasem męczył aż zamęczył.

+1 za postawienie miast.
Nota od Admina: 2/10

Treviss (Inkowie)
Gra Treviss'a była raczej bezbarwna. Po prostu był. Nic szczególnego nie zrobił. A że trafił między dwie potęgi; Celtów i Mongołów to został obustronnie mocno zgnieciony. Efektem tego było długie, wąskie państwo, które padło w całości (wew. krąg) chyba w 2-3 tury. Zdążył osiedlić się na zew. kręgu więc nacja pociągnęła jeszcze trochę. Ale i tak przeżycie tak długo zawdzięcza temu, że Celt i Mongoł początek zagrali raczej pokojowo.
Miałem nadzieję, że Inkowie będą pierwszą nacją na zew. kręgu dzięki swojej jednostce specjalnej. Ale Treviss w ogóle tego nie wykorzystał.

Nota od Admina: 2/10

Trebuch (Egipcjanie)
Ach Piękna Hatti. Piękna, bojownicza Hatti. Oj bardzo bojownicza. Nasz Hatti była tak bojowo nastawiona że od samego początku produkowała prawie tylko wojsko. Był moment, że miała nastukane tyle rydwanów egipskich, że mogła zmieść każdego. Dosłownie każdego na mapie. W szczególności Larego, który w tym okresie był goły i wesoły oraz systematycznie acz boleśnie powolnie dusił Sumera. Ale nie. Zamiast tego Porywcza Hatti rzuciła się na Zulusów i ich Impy. Jak napisałem mogła jednak zmieść każdego. Wybrała jednak najgorzej jak mogła. No co Cię podkusiło na ten właśnie kierunek? CO?! Ale skoro mogła zmieść każdego to i Zulusów, nie? Bo mogła. Jednak nie jak się tak spi***** atak. To było tragiczne do oglądania z góry. Nastawiłem się na piękny wjazd... Hatti miała coś koło 15WCh, podczas gdy reszta miała może max po 2 axy :P Popkorn był już uszykowany...

:popcorn: ....

...i część tych WCh wjechała górą, część dołem, część w ogóle nie dojechała. No masakra.

:facepalm:

Bombel po stracie jednego miasta jakoś wyskrobał kilka Impów, znalazł się też frajer sąsiad który pomógł ;) i jakoś się wybronił.
Eh. Gdyby Trebuch to dobrze zagrała to nie przetrwałby ani Bombel ani Lary. A Egipt byłby PRAWDZIWIE WIELKI. Ale zje***. :)

Później, pomimo klęski w Zululandii, kontynuował politykę klepania wojska. Wytrwale. Miał tego złomu niebywałe ilości. Ale równocześnie totalnie zapomniał o eko. Do tego stopnia, że w stolicy Egiptu nigdy nie powstał nawet spichlerz. :rotfl: Poważnie! :rotfl:
Ale wojska miał zawsze masę. Antyczny złom, ale masa. Było tego tyle, że jak Bomel szykował się do zemsty i wjechał już ryckami, przy wsparciu sąsiada frajera, również z ryckami, to u Trebucha stało jakieś 30-40 katap + 40 War Chariotów i bal się wejść. :rotfl:
Eh. To było piękne. ;)

+2 za tą niezmordowaną waleczność
Nota od Admina: 4/10

Ragnar (Wikingowie)
Kolego, techniczne grałeś słabo. Miasta postawione kiepsko. Rozwój kiepsko. Ale nację wybrałeś super więc jakoś szło. Kolejnym świetnym aspektem Twojej gry było sąsiedztwo - Martin. :D
I tu wielkie brawa. Wykorzystałeś tą okazję. Dozbroiłeś się i sklepałeś sennie grającego sąsiada. To dało Wikingom sporą ilość terenu pod rozwój. I realizowałeś to. Mozolnie ale realizowałeś. Przy okazji podboju Azteków wykazałeś się też chyba niezłym wyczuciem dyplomatycznym bo zamiast puszyć się zwycięstwem i stawać okoniem to dogadałeś się z już wtedy bardzo silnymi Celtami i odstąpiłeś Whitowi część terenu po Aztekach. Pewnie jakbyś chciał pazernie wszystko dla siebie to dostał być prędzej czy później w trąbę. Ale dobrze to zrobiłeś i zyskałeś sojusznika...? Protektora? Przychylną nację - tak to ujmijmy.
Niestety braki w technice i mocny rozwój u drugiego sąsiada spowodował, że Mansa szybko uciekł ekonomicznie, do tego wystrugał potężną armię na potrzeby szturchania się przez płot z Koreą i Persami. W momencie gdy poszedł po rozum do głowy i przestał się szturchać to rzucił to wszystko na Wikingów i ich szybko zmiótł. Od tego momentu Wikingowie barykadowali się na zewnętrznym kręgu, a później kombinowali jak tylko się da żeby uciec i przeżyć. Udało się. Przeżyłeś. Gratki. Ale nad techniką musisz popracować.

+2 za super wkład w kronikę
Nota od Admina: 4/10

Za bardzo się rozpisuję... muszę krócej. :)

Jarek (Malijczycy)
Świetny start. Mocne rozegranie startówki. Ekonomia z początku pierońsko silna i szybki rozwój. Ale zawiodła dyplomacja. Z żadnym sąsiadem się nie dogadałeś. Z Koreą wojna o pietruszkę i wyskrobanie piekielnie wielkiej armii (jak na ten etap). I ta wielgachna armia przez strasznie długo stałą i nic. Stała i kwitła. Pilnowała miedzy między Koreą i Mali. To musiało zabić nawet najsilniejszą ekonomię. Później już poszło. Przyszedł odpicowany technologicznie Cyrus i pozamiatał swoją nowocześniejszą armią.

+2 za super start
+1 za świetny rozwój, ale później z nacji walczącej o laury degradacja do takiej, która ledwo przeżyła
+1 za walkę
-1 niestety za niesubordynację i podważanie decyzji Admina (rozwinę temat przy Cyrusie)
-1 bo w mojej opinii w pewnym momencie odpuściłeś grę
Nota od Admina: 4/10

Bobek (Koreańczycy)
Bobiś, mały Bobiś. ;) Całą grę byłeś malutki. Tyci tyci. Ale mimo to okazałeś się przydatny dla Dużego co pozwoliło przetrwać, ba, nawet kwitnąć. W sumie dobrze rozegrane. Z pokorą i rozmysłem. Od początku założyłeś, że świata nie zawojujesz więc wolałeś się układać. I świetnie to zrealizowałeś. Skończyłeś nad kreską (w pierwszej 6 z 12 startujących). Przykładne pokojowe rozegranie. Chociaż trochę również powalczyłeś - jako asysta. :)
Można powiedzieć, że gra Bobka była przemyślana i kompletna od początku do końca; od wyboru lidera, poprzez postawienie miast (jak to określił Scooby "że nie opłaca się przejmować" ;) ), dalej przez przebieg rozgrywki aż po finisz. Bo chociaż Bobek nie wygrał, nawet nie jest na podium, to jednak zrealizował swój plan. Z humorem i dobrze się bawiąc. Tak ja to odbieram. Gratki Bobek. :)

Nota od Admina: 6/10

Lary (Majowie)
Bardzo przeciętny start. Bardzo powolne i mozolne dobijanie Sumera. Ogólnie Majowie rozkręcali się strasznie powoli, zupełnie bez polotu. Niby kraj duży, a jednak nic nie znaczący. Odniosłem wrażenie, że byłeś Lary po za głównym nurtem wydarzeń na planszy. Może się mylę. Ale państwo Majów cały czas było tak jakby z boku. Inni walczyli, prześcigali się, wznosili, upadali... a Majowie jak wielki żółw brnęli do przodu, do przodu, do przodu... ale jednak do przodu! ;) I finalnie to się liczy. Skończyłeś jako znaczne, całkiem rozwinięte państwo. Zająłeś zasłużone 5 miejsce. Gratuluję.
Przez to jednak, że gra Majów była mało wyrazista trudno mi coś więcej o niej napisać.

Nota od Admina: 6/10

Bombel (Zulusi)
Oj Bombel Bombel. Ty zbóju. :nono: :smt018
Odwaliłeś największy numer tej rozgrywki :nozyk: ;)

Ale od początku.
Dobry start. Dobry rozwój. Jednak zdecydowanie zbyt duża nonszalancja w kierunku eko. Kiedy się ma za sąsiada Egipt to jest szaleństwo. I było! :D
Miałeś strasznego farta, że Trebuch tak spaprał ten atak. I jeszcze większego farta, że Scooby zamiast wziąć cię na podwójny ruszt postanowił bawić się w dobrego wujaszka. ;)
Nie miałeś prawa tego przeżyć. Ale przeżyłeś. Nie wiem jak. Nie wiem dlaczego. Nie wiem jak ich zbajerowałeś... ale się udało. Cud. Cud. I chwała Ci za to. :padam: :padam: :padam: (oraz +2 ;) )

A dalej fenomenalny pościg za uciekającym peletonem. Muszę przyznać, że goniłeś dzielnie i bardzo skutecznie. Skończyłeś niewiele niżej od wynoszonego do rangi zwycięzcy przez 75% rozgrywki Cyrusa. Oczywiście ma to ścisły związek z tym, że pomimo wszystkiego co dla Ciebie zrobił podstawiłeś mu na finiszu niezła świnię... ;) Ale cóż. Liczy się efekt. A ten jest imponujący. 4-ta pozycja pomimo tego, że na początku ledwo wywinąłeś się spod topora i byłeś bardzo w plecy. na prawdę szacunek. :)

Nota od Admina: 7/10

I pierwsza trójka.

Scooby (Persowie)
Początek zagrałeś świetnie. 75% gry byłeś niekwestionowanym liderem. Miałeś potęgę gospodarczą i militarną, o której pozostali mogli tylko marzyć. Scooby - jak Ty to spie******? No jak?
Dużo w czasie tej rozgrywki rozmawialiśmy, dyskutowaliśmy nad sytuacją, opowiadałeś mi swoje plany, itp. itd... więc chyba wiem jak. Scooby, Ty przegrałeś w Twojej własnej głowie. Nie na mapie. Tak długo liderowałeś, tak długo byłeś przed wszystkimi innymi, że trochę poprzestawiało Ci to myślenie. Poczułeś się za silny, za wielki. Wielki Dzielny Cyrus! Paradoksalnie mniej więcej w czasie gdy przyjąłeś ten przydomek w CivStats rozpoczął się upadek Persów. Wewnętrzna degeneracja elit prowadząca do upadku nacji. ;)
Ogólnie przez to poczucie wielkości zacząłeś strasznie bujać w obłokach. Myślałeś, że masz taką moc, że sam nie wiedziałeś co z nią zrobić. Roztaczałeś kosmiczne. dalekosiężne plany;
- podbój mórz i oceanów przed wszystkimi i kontrola całej mapy i rozdawanie kart (realizacja: zero)
- podbój Egiptu, a dalej z rozpędu Majów i dalej ho ho, kto wie... (realizacja: w sumie to zero. Egipt skasowany. Bombel zajął co miał zająć. Ty miałeś zajmować wybrzeże i patrz wyżej... podbój mórz i oceanów. Ale wyskoczyło coś innego)
- podbój Mali, dalej Wikingów, a dalej to ho ho, kto wie gdzie się zatrzymamy... (realizacja: tak 1/3, bo podbiłeś Mali, robiąc to bardzo brzydko, co się zemściło, i chwilę byłeś w Wikinglandii. Tyle)
- zagarnięcie wielkich połaci ziemi na zew. kręgu, porty, i dalej podbój mórz i oceanów... wyspy itp. (ponownie może 1/3, no dobra 1/2, bo zasiedliłeś fajne miejscówki na zew. kręgu, oddaję honor, jako jeden z pierwszych, i to w dużej mierze stanowiło długo długo o Twojej potędze gospodarczej. Tam były potężne miasta. Ale później... no przestałeś i rzuciłeś się na inne plany).

Więc planów było mnóstwo. Plany były wielkie. Dalekosiężne. Odległe. Wspaniałe i monumentalne. I każdy z nich z osobna był dla Twoich Persów do osiągnięcia. Ale wszystkie na raz - NIE. Nie byłeś aż tak potężny. Przeliczyłeś się. Skakałeś z tematu na temat. Z frontu na front. W końcu aby spełnić swoje sny o wielkości wystrugałeś kosmicznie wielką armie, której nawet gospodarka Persów nie uciągnęła. Ta armia motała się z prawa na lewą. Z wschodu na zachód (ile razy latałeś tam i z powrotem?). Nic znaczącego tak na prawdę nią nie osiągnąłeś. Więc okazała się finalnie wielkim koszem i ogromnym ciężarem. Pognębiłeś jedynie Mali, które się podkładało bo Jarkowi gra już wisiała. Ale zamiast go po prostu zaszlachtować jak prosiaka to znowu rozpocząłeś jakąś chorą zabawę, w kotka i myszkę, we wszechmogącego Cyrusa, który rozporządza kto będzie żył, a kto nie. Łaskawy Pan. Zemściło się to na Tobie później bardzo.

Zapętliłeś się w tych wszystkich wielkich planach.
Szukałeś przysłowiowego miodu w dupie Scooby. ;)
Gdybyś sięgnął po proste rozwiązania wygrałbyś.
Tak. Dokładnie. Teraz już wiesz. Trzeba było zaciukać Bombla.
Albo wspólnie z Egiptem na początku. Albo jak miałeś tą wielką armię po T150.
Ale teraz jest już za późno. Trzeba było wymyślić to wcześniej.

+2 za początek
+2 za świetny rozwój do 150 tury
+2 ciekawa dyplomacja, aczkolwiek przekombinowałeś
-1 za zabawy we Wszechmogącego
-1 niestety za niesubordynację i podważanie decyzji Admina - jak Admin mówi, że jest przekręt, to jest przekręt. Jak Admin wyznacza karę, to jest kara. Jak ktoś się nie zgadza - to ma pecha. Jak dostaję mandat za szybką jazdę też się nie zgadzam - ale mandat i tak jest. Gdyby to było dyplo na 24 osoby, gdyby było dużo chętnych do gry ogólnie, to bym Was obu po prostu wywalił z rozgrywki. Było jednak inaczej więc odpuściłem, inaczej rozwalił bym grę. Co nie zmienia faktu, że zdanie nie zmieniłem. Był przekręt i ustawka niezgodna z regulaminem.
Nota od Admina: 6/10

Uff. Późno.
Zwycięski sojusz telegraficznie. ;)

Plewan (Mongołowie)
Bardzo dobra gra od początku do końca. Plewan realizował to co zamierzał. Prosto i bez kombinacji. Plan - akcja - realizacja. Super gra. Najmocniejsza ekonomia na mapie, pomimo że jako jedyny z wielkiej trójki nie miał świętego!
Koło tury 150-160 podjął decyzję, że nie gra o zwycięstwo bo mu się na kalkulatorze nie zgadzało i wychodziło, że jak będzie pokojowo to jednak Scooby będzie wyżej. Więc poszedł w antyLider. Ale Twoje założenie, że Scooby będzie klepał eko i będzie wyżej było niesłuszne. Scooby się zamotał i potknął o własne nogi, co opisałem wyżej. Wyprzedził byś go ekonomicznie i w punktach z czasem. To czego bym się raczej na Twoim miejscu obawiał to wjazd od Whita gdyby ten zobaczył, że zwycięstwo mu się wymyka.

+++ za wszystko, no prawie...
-1 za nie podjęcie walki o zwycięstwo
Nota od Admina: 8/10
A byłeś moim faworytem. Czarnym koniem. Jeźdźcu ze Stepów. :)

Whiteye (Celtowie)
Zwycięskiego składu się nie zmienia. Ze zwycięskim składem się nie dyskutuje. Ave Cezar! Hołd Boudice!
Niech ten obraz będzie podsumowaniem gry Whita:Świetny, zrównoważony rozwój. Bezpieczny i asekuracyjny, ale w dobrym tempie. Cierpliwość - największa z cnót. I bezlitosny oportunizm.

Nota od Admina: 10/10

Dziękuję wszystkim. Miło było na Was patrzeć "z góry". :)
_________________
Woda po walce ma jak wino smak

Dyplo Hymn
 
Last edited by Rihiter on 2018-08-08, 23:23; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
Bobek1971, Rookie
KublaiKhan[D13]

Kubilaj ChanImperium Mongolskie

Joined: 28 Jan 2018
Posts: 122
Postawił 3 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-08-08, 21:10   

dzięki Rihi - bardzo fajne dyplo wyszło. Ocena dyplo - 9,5/10 :D

- kontakt ze wszystkim nacjami, walka z liderem po przeciwnej stronie mapy i na wodzie i na lądzie
- kilka opcji rozwoju - wysepki/teren za górami/podbój
- sporne lasy/sporne przesmyki
- płynnie poszło - 1 mały kwas, ale udało się pchnąć dalej - więc kolejny plus.


Wad w sumie nie widzę, ale zostawiam ocenę 10/10 -może ktoś coś jeszcze ulepszy ;)

9,5 brawo :ok:

PS
....... no może wiem za co -0,5pkt - Bodek kiedyś Martina nie dopuścił :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Shaka[D14]

MontezumaImperium Azteków

Joined: 29 Oct 2018
Posts: 11192
Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2018-08-08, 21:23   

Pakty odtajnione jak coś
 
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
ScoobyDoo, Bobek1971
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 48
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11878
Piwa: 88/373
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2018-08-08, 21:30   

Gratulacje dla dla Najlepszych i pozostałych Graczy i Admina bez którego to by nie poszło :)

Dzięki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rookie Age: 41
Joined: 05 Aug 2011
Posts: 1475
Piwa: 11/116
Location: Łódź
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1  zlot  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2018-08-08, 21:34   

Gratki gratki - troche malo screenow z wielkich bitew ale pewnie w tajnych cos znajde :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
KublaiKhan[D13]

Kubilaj ChanImperium Mongolskie

Joined: 28 Jan 2018
Posts: 122
Postawił 3 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-08-08, 21:35   

Wnuczuś - bazę telefonów wykasuj
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 48
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11878
Piwa: 88/373
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2018-08-08, 21:38   

telefony sa tez podane w relacjach admina z poszczegolnymi nacjami...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dzia xfire: nieotochodzi
Helped: 1
Age: 35
Joined: 16 May 2009
Posts: 1796
Piwa: 41/23
Location: zewsząd
major  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8 
Posted: 2018-08-08, 23:14   

Choć tej edycji nie śledziłem,miło przeczytać że się udało rzecz doprowadzić do końca!
Chętnie poczytam jakieś sprawozdania taktyczno-strategiczne :popcorn:
Kciuk w górę dla Rihitera któremu się chciało swój czas poświęcić.
_________________
:smt032
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Rihiter 


NieznanyTerytorium Barbarzyńskie

Age: 36
Joined: 05 Jun 2006
Posts: 6099
Piwa: 134/19
Location: UE, Polska, Kraków
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2018-08-08, 23:40   

Podsumowania gotowe. Są w drugim poście w tym temacie (czyli scrolować wyżej ;) ).
_________________
Woda po walce ma jak wino smak

Dyplo Hymn
 
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
KublaiKhan[D13], Bobek1971
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 48
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11878
Piwa: 88/373
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2018-08-09, 07:39   

Świetne krótkie opisy!
Jeszcze raz dzieki Adminie za tą zabawę...śmiem twierdzić, że najlepszy Admin w historii naszych gier :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
KublaiKhan[D13]

Kubilaj ChanImperium Mongolskie

Joined: 28 Jan 2018
Posts: 122
Postawił 3 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2018-08-09, 11:15   

zupełnie subiektywna ocena plewana

Martin (Aztekowie) - wiadomo :D , takie zagrania uderzają w balans i dają zbyt dużą przewagę sąsiadom,

LDeska (Sumerowie) - świetny rozwojowiec w 1v1, świetny analityk na równi ze Scoobym - ale musi całkowicie przestawić myślenie na Dyplo. W żadnym dyplo nie zaistniał mimo potencjału, który posiada.

Treviss (Inkowie) - poprawnie na początku. Dograł do czasów gdy był już za słaby na przeżycie. Sporo do nauki, ale gra już na tyle przyzwoita, żeby trochę pożyć.

Trebuch (Egipcjanie) - najpiękniejsza historia dyplo13 - atak hordami rydwanów, ale źle przeprowadzona. Pytanie czy takimi akcjami trafiasz na podium w dyplo. Nawet gdyby atak się udał - koszty byłyby zbyt duże.

Raptor (Wikingowie) - nie wiem, nie mieliśmy kontaktu :) . Chwała za pokonanie Martina, ale czemu brakło rozwoju?

Jarek (Malijczycy) - nawet po kronice z Rihiterem widać, że to charakter :D . Fajnie się to czyta - ale przekonaniem kogoś, że masz rację nie wygrywa się dyplo ;) Poza tym spore umiejętności.

Bobek (Koreańczycy) - z każdą grą coraz solidniejszy. Nie daje się zjechać, przeżywa. Do 60-70-tej tury trzyma fason ;) Pytanie czy Bobek rozwinie się dalej?

Lary - "profesjonalny gracz w 1v1 full kontakt". I ciągle nie odnajduje się w Dyplo. Obstawiam, że to złe nawyki - w dyplo się nie walczy tylko łyka słabych. W dyplo nie rozwijasz się lepiej od sąsiada - tylko odlatuje - bo gdzieś, ktoś robi cudeńka na religii albo puchnie na 20 miastach. Więc trzeba mieć pomysł na swój super rozwój.

Bombel - w roli "ofiary" w każdym z ostatnich dyplo. Potrafi wszystko. Dlaczego ciągle jest w defensywie? Dlaczego to jego biją, a nie on bije? Nie wiem. Coś w nastawieniu. Nic dziwnego, że chce zrobić sobie przerwę ;)

Scooby - wiadomo - fantastyczny rozwój w stylu "dyplo" i ciągle nie odnalazł się w dyplomacji. Kombinuje. A to raczej jest proste - sam puchniesz i zjadasz najsłabszych gdy jest okazja. Gdyby zagrał jak White - zjadł Shakę gdy była okazja, później spokojnie zjadł Koreę, gdy już była zbyt słaba i puchł jak potrafi - to wygrałby z 300pkt przewagą.

Plewan - "profesjonalny gracz w Astro". Wycisnął z 8 miast cudeńka. Ale w dyplo gra się inaczej. Masz 20 miast - to dostawiasz kolejne 10. Inne ścieżki, inne rozwiązania, religia, szlaki handlowe. Inne podejście.

White - "profesjonalny gracz w dyplo". Rozwój "dyplowy" - religia, święte. Wziął tereny po Azteku, później spokojnie pobił Inkę, gdy była za słaba. Na końcu zbudował sojusz przeciw liderowi. Profeska.

Wygląda na to, że w tym dyplo był tylko jeden gracz kompletny - i wygrał :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Raptorous


RagnarImperium Wikingów

xfire: raptorous26
Age: 43
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 1879
Piwa: 25/17
Location: Poznań
starszy szeregowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-08-09, 12:25   

Dla mnie ocena dla Admina 9 /10
prawie same Plusy
- potrafił zrobić turę za gracza i czasem nawet sam proponował że zrobi zastępstwo
- przyspieszenie turek
- mapa dobrze zbilansowana / kontaktowa
- wysyłanie sms-ów o nowej turze /wydarzeniach
- dostępność w zakresie przyspieszenia gry
- mądry arbitraż w sprawach konfiktowych
- panowanie nad zmianami terytorialnymi w grze
- brak interwencji w zabawie (prawie)

-1 za ankietę bo ona zniszczyła anonima
Dziękuję za fajną zabawę
_________________
Never ever give up
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Raptorous


RagnarImperium Wikingów

xfire: raptorous26
Age: 43
Joined: 01 Nov 2011
Posts: 1879
Piwa: 25/17
Location: Poznań
starszy szeregowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-08-09, 12:31   

Gratki dla mojego sojusznika Whiteye, któremu mogłem pokrzyżować zwycięstwo poprzez kolejną wojnę z Mali.

Potrafił tak umiejętnie zagrać żeby wykorzystać znajomość z Mansą i jednocześnie pomóc mi w obronie przed unicestwieniem bez wypowiedzenia wojny Mansie i grał cały czas nie kalkulując i atakując pomimo dużej przewagi w punktach nad Scoobim.
_________________
Never ever give up
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Rihiter 


NieznanyTerytorium Barbarzyńskie

Age: 36
Joined: 05 Jun 2006
Posts: 6099
Piwa: 134/19
Location: UE, Polska, Kraków
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo XIV  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2018-08-09, 14:30   

Raptorous wrote:
-1 za ankietę bo ona zniszczyła anonima


Przyznaję się; to wyszło kiepsko. Ale też i usprawiedliwienie jest zupełnie sensowne. :hyhy:
Mianowicie realnie winą za to należy obciążyć Plewana. Za dobrze zgadywał skubany i wszystko popsuł.
Poważnie. :P
Gdyby nie to, to wszystko byłoby git. Dalej wszystko zostałoby w sferze domysłów. Ale kurde zgadł wszystko. Lub raczej wiedział. A to i tak świadczy o tym, że anonim był już jedynie symboliczny.
_________________
Woda po walce ma jak wino smak

Dyplo Hymn
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  
Czas generowania strony : 0.82 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group