www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "3 finów w tym musie" (Mansa [D13])
Author Message
Shaka[D14]

MontezumaImperium Azteków

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2018-08-08, 22:19   Pakt "3 finów w tym musie" (Mansa [D13])

Pakt numer 4557, założony 2018-02-13 12:51:01 przez Mansa [D13] ()

Nazwa paktu: 3 finów w tym musie

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Mansa [D13]
Rihiter
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2018-08-08, 22:19   

Mansa [D13] 2018-02-13 13:12:09
A więc, przy drafcie kierowałem się żeby wziąć spi. Po prostu lubię uduchowionych i zazwyczaj gram pod taktykę z religią więc bonusy się przydadzą.
Za Mansę dałem 10 sztuk złota, drugi był Asoka za 8.

Pierwsza tura i 3 agrów+Huayna zakładają stolicę

Można wywęszyć rusha i jest on możliwy ale głównie chodzi albo o spalenie jednego miasta albo o odcięcie miedzi/złotka ale nikt chyba się nie pokusił za duże ryzyko.
Większość w 2 turze ma już po 2 miasta poza Gilgiem który pewnie jako cre pokusił się o zajęcie większego terenu, przez co dużo straci na mikro przy researchu - no ale jeśli nikt go nie zaatakuje to żadna strata.

Miejsce startowe to kratka w lewo od brązu. Zakładam stolicę przy brązie z uwagi, że miasto nie jest na górce wiec 20% się przyda i dodatkowo obejmę konie+owce po skoku. Drugie miasto ma 2 ważne surowce dostępne na starcie więc jest ok.

W techu każdy po minning, nie do końca wiadomo po co poszedł Egipt bo odkrył techa ze stratą tury, a sumer to już w ogóle popłynął bo dwie tury straty.

Sąsiedzi to wiking który mnie szpieguje i Korea która gra spokojnie.

Tura numer 9 i dziwna sprawa z wikingiem i celtem.
Nie skoczył im pop, czyli w momencie powstania kopalni na złocie automatycznie AI postawiło tam obywatela i nie zmienili go( miastom brakowało 1 kromki do wzrostu). Raczej pomyłka albo Celt rushuje warami i potrzebował tego jednego.
W kolejnych turach obydwaj zanotowali skok w populacji więc przestawili na wzrost.
Drobny błąd ale zawsze boli.

tura numer 10. Poszedłem w górnictwo-> rolnictwo. Z uwagi na wysoki research uważam, że można pozwolić sobie na rolnictwo jeśli sąsiad nie bruździ zanadto.
W zasadzie to 4 tury więcej do brązu ale jako, ze jestem spi to można powiedzieć 3 tury a tyle potrzebuje wiking by do mnie dojść dlatego staram się ruszać pierwszy co daje 2 tury.
Z nakładek nauki być może zaoszczędzę kolejna turę bo rolnictwo wymyślam w 4 tury ale z nakładką kolbek co czyni mnie bezpiecznym ( okazało się, że jedna tura to max oszczędności przy obecnym wysokim researchu).

Rolnictwo da kopa w rozwoju bo do brązu czyli te 4 tury dłużej musiałbym robić wary a tak zamiast marnować potencjał wzrostu miasta szybciej urosną.
Pierwsza farma powstanie w stolicy to może pierwsza ścinka będzie za 2 popa.

Pierwsze rozmowy z wikingiem odnośnie podziału terenu. Moja propozycja https://imgur.com/a/F7SAB
Liczę na spam miast i dzielenie jedzonkiem zwłaszcza na starcie.

Jednak nie da rady zaspamować miast tak jak chciałem i poprzestanę na takim dealu. Później włożę jedno miasto przy marmurze. W zależności od tego jak silny będzie wiking będzie to albo kratka po ukosie od marmuru albo dwie.

Demo wygląda nieźle, za tury stolica osiągnie 4kę. Zazwyczaj poszedłbym po relę ale 2 zasoby od animala kuszą.
Potem rush oracla i postaram się wyciągnąć caste system albo monarchię.

Pisałem swoją własną kronikę ale mogę zmienić odrobinę formę i co ciekawszego wrzucać do Ciebie.

Z sąsiadów to:
Ragnar - strasznie pasywny drobne błędy w ustawieniu wojaków i mikrozarządzaniu. Myślałem, ze to może być Scooby ale on akurat mikro ma dobre. Może Treviss ?
Korea - Również raczej mnie doświadczony zawodnik. Z Koreą plan mam taki żeby postawić 2 szybkie miasta od jej strony skoro z wikingiem jestem dogadany. Wiking nie powinien złamać umowy bo jest dla niego korzystna.
1 miasto na marmurze pod oracla, drugie przy kamieniu zostawiając środkowy ochłap dla Korei.

Mając oracla będę leciał ostro w wojo.

Rihiter 2018-02-13 13:51:46
Cześć. Dzięki za opis. Bardzo fajny.
Równocześnie proszę o mniejsze zdjęcia. :)

Mansa [D13] 2018-02-17 20:23:14
Robię test screenów

Mansa [D13] 2018-02-17 21:01:49
Ok 1200 pikseli powinno być w porządku.
W demo stoję bardzo wysoko, a będzie odrobinę wyżej w produkcji bo kolejna kopalnia stanie po przeładowaniu ale gorzej w jedzonku i złocie bo -2monet w stosunku do zalewów.

Jednak najważniejszy pop czyli 4 pod ścinkę w stolicy jest, a w drugim będę pracował na pszenicy i 3x kopalnia za 4 tury.
W stolicy nie planuję ścinać, pierwszy set za 5 tur. Pierwszy ax to już sytuacyjnie, w razie problemów będę grał na czas warami i wtedy ew ścinka w stolicy.
Ścinka w drugim dopiero na oracle 2x po 1 popa.

1- pierwsze miasto. Korea jest bardzo zapóźniona więc liczę, że dam radę ją ubiec. Widziałem, że ścina lasy ale raczej na aaxy. Dodatkowo ma słabo rozwinięte miasta w porównaniu do mnie gdzie poszedłem po agri jako drugie.
2-marmur pod oracla
3-super miasto z bobrami i świńkami, jak wypalę CoL mogę tam naukowca robić.
4-przyzwoite miasto pod ścinanie/robienie osadników i roboli
5-miasto z Moai
reszta miejscówek niepewna, zależy mi na mieście pomiędzy 1 a 2 ze względu na to, że można tam postawić 17 chatek+futra+morskie pole. Pod przyszły oxford.
Nie wiem gdzie chciałbym zrobić miasto produkcyjne pod HE

Korea jak widać zakładam, że nowicjusz i nawet szpiegostwo ładuje w admina +2/turę.

A teraz nudne obliczenia
Już wyliczyłem w ile tur będę mógł sieknąć wyrocznię. Ocenię sytuację czy zrobię go w 3 tury czy w 6-7 żeby wypalić CoL.

ax 32 młotki odłożone(2x 12 +1x8) + 30 ze ścinki -35 za koszt axa +8 młotków( 1x3 +1x4 +1) = idealne 35 młotków odłożonych +
rydwan 28młotki odłożone + 30 ze ścinki popa -30koszt + 4(+3+1 z pól miasta) = 30 ( 2 zmarnowane młotki więc mogę odłożyć 26 młotków jak mi się uda).

30+35=65(x2) młotków z samych nadwyżek dam radę zrobić oracla w 3 tury ( ax-oracle-chariot-oracle).
35 młotków w turę przed kapłaństwem z axa
+8 w 1 turze robienia oracla
+30 za nadwyżkę chariota
+4
łącznie 77 młotków x2

W momencie w którym będę robił axa i chariota w mieście gdzie docelowo powstanie oracle zetnę w stolicy jednego axa czy tam robola i zarobię troszkę golda. Przyda się.

Rihiter 2018-02-17 22:45:29
Plan jest. Pozostaje tylko wykonać. :)

Mansa [D13] 2018-03-02 02:37:58

za 8 tur mam murarstwo i kapłaństwo i lecę po oracla, za 9 tur miasto na marmurze spóźnione o turę więc i oracle będzie turę później. Biorę monarchię po pismo to aż 6 tur odkrywania.
Rela wyskoczyła w drugim mieście tym przy srebrze - liczyłem na to nowo postawione ale nie ma co narzekać świnki obejmę tylko że z wczesnego kamienia mogłem robić piramidy na hajs.

Mansa [D13] 2018-03-09 14:11:38
Ty Riczi ... to są chyba jakieś jaja z tym Martinem co ?

Rihiter 2018-03-09 14:42:58
Nic o jajach Martina nie wiem.
Bardziej mnie zastanawia co...

...są za jaja?

Mansa [D13] 2018-03-09 14:58:59
Nie minęła godzina od przeładowania więc kliknąłem x

Mansa [D13] 2018-03-09 15:00:54
Stracić stolicę i nowo założone miasto w drugiej turze wojny :D ?
Ja rozumiem, że np. Wang oddaje pole w grze ale nie rozdaje miast chociaż.

No to typowy Martin, jak nie odbije stolicy to śmieszna sytuacja, a raczej niepoważna chociaż zdążył przyzwyczaić już do takich zagrań.

Rihiter 2018-03-09 15:33:11
No więc właśnie...

Co do podwójnego logowania.
Mam nadzieję, że zrobiłeś dziś to dwa razy; pierwszy i ostatni. :)
Pilnować się proszę bo będą za tego typu kwiatki kary.
Zwłaszcza teraz gdy zaczynają się poważne wojny.

Mansa [D13] 2018-03-09 15:49:54
Ale wiesz, ze w ciągu minuty nie mogłem się zalogować :D ?
Nie czekałem na zmianę w kolejności tylko jak minęła ta godzina to zrobiłem turę.
Nie było żadnego info o której poszło dokładnie przeładowanie a to było niecodzienne przeładowanie bo ze zmianą trybu.

No ale spoko nie mam zamiaru wbijać podwójnie.

Rihiter 2018-03-09 15:50:51
Co mnie cieszy. :)

Mansa [D13] 2018-03-09 16:17:57
A mnie smuci maniana jaką odwala zawsze Martin. Stracić stolicę w 2 tury jako agr :D

Rihiter 2018-03-09 20:54:13
Oj wielu by tak straciło w tej grze jakby sąsiady bardziej bojowe były. Straszne sim city bylo i jest momentami.
Z

Mansa [D13] 2018-03-09 21:14:19
Jakby ale solo vs solo stracić stolicę no to już jest wyczyn.
Jestem raczej w dole stawki jeśli idzie o armię bo staram się nie ścinać i trzymać unity w przedprodukcji( zawsze monetka dwie zaoszczędzone) a nie dałbym się tak podejść. No kurczę stolicę w jedną turę ? Co on chariotami został zaskoczony ? Jedyne wytłumaczenie no ale kultura bonus nawet wary sporo by ubiły.

Po prostu jak zwykle Martin olał grę.

Mansa [D13] 2018-03-09 21:15:58
O tyle dobrze, a może i źle że White zabierze połowę tego ale taki bonus za darmo otrzymać od losu to ... z tego co widzę to Rengar nawet jakoś dużo wojska nie ma.

Rihiter 2018-03-10 00:47:49
Jedni trzymają unity w przedprodukcji i zawsze monetka dwie zaoszczędzone, a inni trzymają unity pod stolicą wroga. Oczywiście nie bronię Martina, bo jak zawsze gra, hmmm, max można powiedzieć że przeciętnie. Natomiast co sąsiad z tym zrobi to inna sprawa. Każdy jest kowalem własnego sztosu.

Mansa [D13] 2018-03-14 13:20:05
No i oracle na przyszłą zaplanowany.
Teraz trochę wojska się porobi i obsadzi ostatnie 2-5 miasta które wejdą w startówkę. Potrzebuję garncarstwa oj i to bardzo.

Jak podepnę kamień to zacznę robić piramidy - może i Artemidę na przyszłość to coś kasy wpadnie. Z następnego cudaka którego będę chciał to - wiszące ogrody i potem dopiero pałac apostolski i ewentualnie Hagia Sophia. Uniwerek/minaret i ew Kaplica Sykstyńska.
Ale to baardzo odległe plany.

Rihiter 2018-03-14 18:53:23
Szybka akcja. Ładnie.
Zatem powodzenia. Zobaczymy czy jutro sukces, czy wielki zawód. :)

Mansa [D13] 2018-03-15 13:31:06
Panie admin nie dostałem kasy za cudaka w drugim mieście chyba jakiś bug pozbawił mnie 80 monetek i muszę przyznać, że mi się to nie podoba.

Rihiter 2018-03-15 17:57:39
Doataniesz w następmej turze. Miasta sprawdzane są pokolei, to drugie widać jest w kolejce przed tym gdzie zbudowałeś.

Mansa [D13] 2018-03-15 18:16:52
Aha, dzięki za info. Podejrzewałem, że może być w kolejnej turze ale samego mechanizmu nie znałem.

Oracle wzięty ktoś mógł po to pójść ale miał szanse bez marmuru a to spory wydatek bez szałowych techów.
Nie czekałem na relę i CoL wziąłem monarchię czyli tech do którego miałbym +20% bonusu przy odkrywaniu no ale trudno.

Teraz spam wojska i lecę na miasta barbów, ze wzrostem imperium ciężej je będzie bronić ale jak podepnę kamień na mury to będzie ok tylko co do tego czasu.

Wang niebezpieczny na dole, Ragnar raczej sądzę ma inne zmartwienia.

Wyścig po matmę i wiszące ogrody dalej z nadwyżki ścinki(ścinki samych akweduktów) + ew lasy w stolicy. Przy mieście z kamieniem zacznę robic piramidy bez większych nadziei ale jak ludzie będą się ociągać to przy matmie zetnę lasy.

Rihiter 2018-03-15 20:50:25
Gratki Oracla.

Mansa [D13] 2018-03-16 20:12:14
Riczi nie żartuj z tą karą, 15 golda to hajs za jedna turę gdzie nie mogłem inaczej postąpić.

Ustosunkowałem się, że możemy rozwiązać łańcuszek i będę robił turę jako drugi.
Latał warem wokół moich roboli, podwójnego nie było.

Nie jest to zaplanowany łańcuszek więc nie mogłem inaczej zagrać.

Mansa [D13] 2018-03-16 20:13:12
A jeśli chciałbyś żeby z każdą tak drobną sprawą do Ciebie dzwonić to będę dzwonił natrętnie, jak wtedy gdzie podwójnie sie logowałem bo nie było info o przeładowaniu o nowej porze.

Rihiter 2018-03-16 20:16:18
Kara jest nie za łańcuszek, a za samowolę. Zrobiłeś dokładnie tak jak w regulaminie napisane jest, że nie wolno. Czyli łańcuszek bez zgody Admina.
W tej sytuacji ten łańcuszek nie wpływa na rozgrywkę ale może być tak, że zrobienie łańcuszka wpłynie na rozgrywkę i doprowadzi to do cofki. Ty, jako gracz z ograniczoną wizją i wiedzą na temat rozgrywki, nie możesz sam decydować czy łańcuszek ryzyko zamieszania i afery spowoduje czy nie spowoduje.

Kara jest nieodwołalna. Jedyne co mogę zrobić to odłożyć ją Tobie w czasie na za 5 tur.

Mansa [D13] 2018-03-16 20:23:09
Łańcuszki to problem ale w tej sytuacji musiałem reagować, a ze względu na chociażby brak Twojego numeru nie mogłem zareagować w grze zgodnie z regulaminem dlatego chcę aby karę zniesiono.

Tym bardziej, ze to jest wojna która dla obydwu nacji nie wpływa w żaden sposób i jestem gotów np. wyrobić się w pierwszej godzinie po przeładowaniu. Czyli nie jest to problemem dla rozgrywki.

Rihiter 2018-03-16 20:33:48
Zmniejszę karę na 10 golda, płatne za 5 tur (aby nie przeszkodziło w obecnym planie). I to jest ostateczna decyzja. Podkreślam; kara nie jest za łańcuszek więc jego wpływ na rozgrywkę nie ma znaczenia. Kara jest za samowolną decyzję w sprawie łańcuszka.

Na przyszłość; w takiej sytuacji sama próba komunikacji z Adminem byłaby czynnikiem łagodzącym. Np wpis w tajnych, krótki opis sytuacji i zaczekanie aż Admin się wypowie (forum przeglądam dość często). Kontakt telefoniczny do mnie ma prawie każdy z grających, zawsze można kogoś zapytać.
Jarek, nie kombinuj bo doskonale wiem, że nawet przez myśl Ci nie przeszło pytać o cokolwiek - teraz takie tylko głupie tłumaczenie stosujesz.

696 402 799
697 660 147 (też mam zawsze, sms można zawsze przesłać z zapytaniem)

Rihiter 2018-03-16 20:34:54
696 402 799
697 660 147 (ten mam zawsze, sms można zawsze przesłać z zapytaniem)

Mansa [D13] 2018-03-16 20:40:33
Bo to jest najzwyczajniejsza głupota i sam dobrze o tym wiesz jak widać łańcuszka nawet teoretycznie nie było.

Gdyby ta wojna miała najmniejsze znaczenie wtedy Twoja interwencja byłaby ok, a tak jeśli widzę, ze Zulusa kolejnej jednostki nie ma 5-10 tur w pobliżu od mojego państwa to zwykła błahostka

Rihiter 2018-03-16 20:47:20
Ale Ty nie możesz mieć 100% pewności, że to błahostka. Nie widzisz wszystkiego. I 9 razy będzie błahostka, a 1 raz się *** wszystko, będzie afera, cofki, jaja jak berety. Dlatego NIGDY łańcuszka bez konsultacji z Adminem. A NIGDY znaczy NIGDY, a nie "nigdy no chyba że gracz uzna sam, że wszystko jest OK". To takie proste i takie trudne za razem.

Mansa [D13] 2018-03-17 02:00:19
Riczi - mając wizję jaką mam stwierdzam, że ze strony Zulusa mi nic nie grozi.
I mogę dać za to głowę. Dlatego w tym przypadku mam 100% pewności, ze to błahostka.

Rihiter 2018-03-17 11:33:41
Bo w tym jest. Na szczęście. Ale to nie Ty o tym decydujesz.

Mansa [D13] 2018-03-27 20:48:56
hej Adminie, Ragnar wziął golda który należał do mnie - zaoferował jednak, że go zwróci, da radę to załatwić ?

Rihiter 2018-03-27 23:17:14
Nie ma transferów złota między graczami.

Mansa [D13] 2018-04-12 17:11:37

Ogrody zrobione w 75 turze czyli bardzo późno. White nie miał szans z jego nauką, Cyrus powinien się sprężyć i je trzasnąć. Nie ma opcji żeby ich nie próbował zrobić.
Pacal, Huayna, Mongoł, Ragnar każdy z nich również miał szanse więc ciekawe o ile wyprzedziłem konkurencję.
Miałem dostawić jedno miasto więcej ale muszę cisnąc naukę i dotrwać do HA->katap->słoni.
Muszę odkryć archery i zrobić kilka łuków żeby mi hwachy nie wjechały zaraz.
A czy wjadą to będę wiedział bo widzę jego rzekę z drogą i jak tylko odkryje konstrukcje to pojawi się most.

Harcowniki jednak dadzą radę, tak mi się wydaje.

Rihiter 2018-04-12 23:16:33
Gratki. Ładnie i szybko postawione Ogrody. (szybko poszła budowa, nie że wcześnie ;) )

Mansa [D13] 2018-04-25 20:09:12
Rihiter jutro nie będę miał jak zrobić tury po 9, jest opcja abyś ustawił przeładowanie na 8 jeżeli wszyscy zrobią turę ?

Rihiter 2018-04-25 20:41:45
Mogę przeładować przed 9. Będę w biurze koło 0830 to zadzwoń do mnie i mi przypomnij. OK?
Starczy Ci pół godziny?

Mansa [D13] 2018-04-25 21:01:10
O 8 30 wychodzę i nie mogę się spóźnić minuty :) Jeżeli nie zrobię tury to proszę wejdź do gry kliknij w produkcji wszędzie HA bez wyjątku. Robolami rób drogę pod słonie i rusz się tam setem. Jeden ax z podwójnym CR który gdzieś jest na północy niech idzie też za góry pod słonie.
Tech na 0%
Jak nie dasz rady to trudno, postaram się wrócić i zrobić jakoś turę ale może być z tym różnie.

Mansa [D13] 2018-04-25 21:04:39
Btw kombinuje co zrobić z tą dupną grą i zastanawiam się nad wjazdem Ragnarowi ale wtedy stracę miasto przy granicy z Wangiem które nie jest na górce. To na górce z harcownikami da radę na 100%. Jeżeli jednak wiking dorobi sporo wojska to tylko naścinam głupio, a zawsze mogę pozasiedlać na hama co tylko się da.

W pierwszych 2 turach spaliłbym mu 4 miasta warzywiac go co byłoby warte świeczki. Porobię coś chariotów i HA zobaczymy co z tego wyjdzie.
Słonie wkrótce może spalę miasto graniczne Wangowi.

Rihiter 2018-04-25 21:43:02
Mogę też przeładować przed wyjściem z domu - koło 8. Ale na serio musisz mi przypomnieć dzwoniąc. Rano to ja jestem półprzytomny. :)

Mansa [D13] 2018-04-25 22:22:00
Ok, postaram się zadzwonić :)

Mansa [D13] 2018-04-28 09:27:07
Mam sprawę która jest dość irytująca.
https://imgur.com/a/QpByPJz

Wchodzi mi ktoś od 2 tur na pole i ucieka czym kasuje mi polecenia na których polach powinny ludki pracować. Nie da się tego zautomatyzować aby wracał na najlepsze ustawienie i uważam to za wykorzystywanie niedopracowanej mechaniki w grze.

Proszę abyś coś temu zaradził.

Rihiter 2018-04-28 12:09:26
Opisałeś jedną z wad bycia pierwszym na wojnie. Zagrywka polegająca na odcinaniu przeciwnika od pracy na danych polach jest całkowicie legalna.

Rihiter 2018-04-28 12:12:00
Masz na to środki zaradcze:
- obstawić pole i go bronić
- przepchać kulturę tak aby pole miało bufor
- zlikwidować jednostki przeciwnika, które mogą taką akcję przeprowadzić
- zakończyć wojnę

Mansa [D13] 2018-04-28 15:39:22
Ależ ja to wiem co nie zmienia faktu, że jest to niedopatrzenie mechaniczne gry dyplo. Ustawiłem automatyczna produkcję i pozostałe pola przekazałem drugiemu miastu zobaczymy czy się uda.

Wojny nie zakończę bo nie chcą.
Kultury nie przepcham
Z jednostkami się nie uda bo oznaczałoby to spalenie miasta
Obstawić pole na równinie na tym etapie, również niemożliwe.

Rihiter 2018-04-28 21:29:06
Tak bywa. Nie wszystko da się rozwiązać ku swojej korzyści.

Mansa [D13] 2018-04-29 22:51:09
Udało mi się to obejść :)

Rihiter 2018-04-30 01:50:44
No proszę. Pochwal się jak to zrobiłeś.

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

Mansa [D13] 2018-04-30 13:13:55
Tak jak pisałem, automatyczne zarządzanie i przekazanie drugiemu miastu niechcianych pól. Civka przełączała mi na pola 2żywności0produkcji a chciałem żeby na kopalnie wchodziło więc je oddałem.

Rihiter 2018-05-02 01:44:48
Szykujesz jakąś ofensywę? Zbrojenie na max jak widzę. :)

Mansa [D13] 2018-05-02 15:21:40
Tak, zobaczę jak to wyjdzie ale zaryzykuję :)
Skoro gra ma trwać 200 tur to się ukiszę, a nie wygram.

Pierwsza tura mam spali 2 miasta, potem będę polował na pierwsze 2 miasta Ragnara.
White się albo dołączy albo sam przejmę albo padnę od Korei/Persji.
Planuję oddać miasto Wściekły Wang i bronić się na górkach. Kultura i tak ciśnie więc odbuduje miasto.

Zaszantażuję Cyrusa, że jak wbiją do mnie to wszystko oddam celtowi, a do 200 tury będę mu kością w przełyku. Taki silniejszy bufor od Korei :)

Co gra to mam wojny to czemu nie wziąć rady od Bobka i się zabawić ;) ?

Wydaje mi się, że sąsiaduję z Raptem i Bobkiem. Ragnar się rozpędza ale kiepsko coś się rozwija.
Korea zagrała zbyt pasywnie aby potem zrobić głupstwo. Bobek ma problemy aby się rozpędzić wobec agresywnej polityki sąsiadów.

Mansa [D13] 2018-05-02 16:18:17

1- atak z morza i spalenie miasta w 1 turze. Mógłbym leśnikiem je przejąć ale tak mniej podejrzanie i łódki się przydadzą.
2- Główny atak, zatrzymam się na żółtym kółku aby mieć stolicę w zasięgu i zobaczę co dalej się dzieje.
Walnę pewnie promocję rydwanowi żeby widzieć troszkę więcej
3- ewentualny główny atak zależnie od wizji
4- idealne miejsce na zbiórkę przed atakiem, jednak ze względu na wizję, większa ilość roboli która mogłaby wzbudzić podejrzenie oraz niewiadomy skok 2miasta Ragnara jest to raczej niemożliwe.

3 miasta spłoną jak nic, Jeśli stolica/drugie miasto będą bronione to wjeżdżam na tyły.

Mansa [D13] 2018-05-02 16:19:17
Na obecną chwilę wychodzi mi, że zbiorę 25-30 konnych. Najgorsze jest zarządzanie nadwyżkami. Chciałbym ścinać co 2 tury ale się nie da.

Mansa [D13] 2018-05-02 16:21:39
Atak planowany gdzieś na 100ną turę, możliwe opóźnienie ale im dłużej o tym szybciej powinienem zaatakować więc 4-5 tury prawdopodobnie.

Rihiter 2018-05-02 20:35:45
Ok. Dzięki za opisanie planu.

Mansa [D13] 2018-05-06 11:46:03
Adminie turka dzisiaj przeładowała się wcześniej niż zwykle.
Ragnar zrobił turę zaraz po przeładowaniu, ja byłem na wyjeździe i nie udało mi się wbić przed niego.
Nie mogę zasygnalizować ataku bo wtedy nie byłby skuteczny.

Proszę o zgodę na łańcuszek, atak powinien nastąpić jutro.
Jestem w stanie robić tury w okolicach 21 aby przeciwnicy mieli czas na wykonywanie tur w dość sporym okienku czasowym.

Mansa [D13] 2018-05-06 11:46:21
*Ragnar zrobił turę równo godzine po przełądowaniu

Rihiter 2018-05-06 12:49:47
Ok. Masz zgodę.
Normalnie bym jej nie dał ale rzeczywiście Ragnar wyskoczył z tą turą dziś wcześnie bardzo. Kiedy wojnę rozpoczniesz napisz w technicznym krótką notkę o tym, że zgodę na łańcuszek masz oraz dlaczego.
Stawiam tez jeden wymóg; łańcuszek ma zostać zlikwidowany jak najszybciej więc jak będzie spokojny moment w konflikcie rozmawiaj z Ragnarem o zamianie kolejności.

Mansa [D13] 2018-05-06 18:02:11
Szkoda, ze na kacu missclicknąłem i wszedłem na pole bez drogi ale to chyba za dużo nie zmieni.

Mansa [D13] 2018-05-07 17:38:44
W tajnych wre.
Wczoraj Cyrus zaproponował pokój. Wcześniej nie dawał mi nic za miastem admina(przejście moje-korei) teraz bezpiecznie zaproponowałem pół na pół.
Jest zgoda, na turę przed atakiem.

Jeśli dogadalibyśmy się szybciej istniałoby ryzyko, że dałby info Ragnarowi, że zawiązujemy pokój a moje wojsko będzie wolne. Jak turę później różnie mogłoby być z umową.
Miły prezent od losu zważywszy, że Whiteeye deklaruje pomoc Ragnarowi więc każde wojsko się przyda.

Kluczowe będzie zadanie jak największych strat, przez blokowanie mojego portu nie spalę nadbrzeżnego miasta ale może się uda w kolejnej.

Atakowanie jako drugi zwłaszcza na tym etapie gdzie miasta maja spore bonusy obronne a włócznicy są silni vs charioty jest sporym bonusem bo nie zetnie dodatkowego włócznika na którym potraciłbym 2-4 konnych.

Łańcuszek powinien się wyjaśnić o ile Cyrus dotrzyma umowy, jak nie to byłem i na to przygotowany :)

Mansa [D13] 2018-05-07 19:32:05
Mogło pójść lepiej. 2-3 jednostki nie dotarły na wyznaczone pozycje. Random pozbawił mnie kolejnych 2-4.

Same walki powyżej 70% kilka na 90% a wynik 8-4. Ehh typowe dla mnie :)
Jedyny pozytyw ... ba nawet jedyny obecnie sukces to wspomniane wyeliminowanie 8 jednostek za miastem. Zwłaszcza axów bardzo dziwnie rozlokowanych, speara nie widać. Jeden się pojawił ale w miejscu które mnie nie interesuje :)

W kolejnej turze, za 2 kolejne wszystko się okaże.
Drugi miasto mógłbym zachować bo jest na górce, a za miastem rzeka co daje możliwość ucieczki. Stolicy nie widzę chociaż wiem gdzie się znajduje.

Mansa [D13] 2018-05-10 01:02:11
Dupa, niby wyszło ale White się nie skusił na współpracę.

Pisze mi, że to wszystko moja wina i nie chciałem współpracy z Ragnarem, a teraz dogadałem się z Cyrusem i idziemy za rączkę.
Nie bierze pod uwagi, że Ragnar współpracował z Cyrusem więc nie mogliśmy się dogadać bo on tego nie chciał.

Teraz spamujemy na tajnych obrzucając kto jest winnym tego, że Cyrus wygra.
Gdybym się nie kłócił i dał mu wygrać w tym o co mnie oskarża może by się wszystko jakoś ułożyło.

Jednak sam mi przyznał rację w kilku kwestiach których niby byłem winnym ale relacje uległy katastrofie :)

Ja gdybym dowiedział się, że sojusznik czy ciul go wie jak nazwać kim jest Ragnar dla Celta kłamał mnie i realizował sprzeczną politykę to bym sobie odpuścił taki sojusz. Zwłaszcza, że Ragnar to już warzywo. Warzywo bez armii które pociągnie Celta na dno.

Pociągnie bo jak mnie Cyrus zaatakuje po skończeniu naszego paktu o nieagresji to nie będę bronił południa. Będę bronił północy :)
Poirytował mnie ten Whiteye.

Co do inwazji idzie nieźle, niektóre etapy gorzej niż myślałem, inne lepiej. Nie atakuję kluczowego miasta Odins Fortress czy jak tam bo poczekam na katapki. Zbyt duże straty, a wojsko muszę szanować. Przyjadą katapki pozamiatają. Koszę 2 miasta w przyszłej, zostaną 2 niezłe i jedno gdzieś w pobliżu albo za górkami.
White coś wynajduje jeśli to feudalizm to muszę zdążyć przed łukami.

Ścinam ostatni raz wojsko głównie wspominane katapulty. Potem spam setlerów.

Mansa [D13] 2018-05-16 14:40:45
Adminie jest pytanie sprawy technicznej.
Dogadałem się z Ragnarem i chcemy pokoju. Ten jednak jest zabroniony przez regulamin aż w stolicy zdobędę 250 kultury.

Jak sytuacja będzie wyglądać w tej sztucznej wojnie z logowaniem czy muszę na niego zawsze czekać ?

Rihiter 2018-05-16 17:06:02
Zhodnie z regulaminem gracze mogą ustaliś brak kolejności na wojnie i logować się dowolnie. Jeżeli tak zadecydujecie napiszcie o tym w temacie o wojnach.

Mansa [D13] 2018-05-22 20:02:34
No to ja opiszę swój cel. Dołożenie na oko z 11 miast na szybko, większość setów już zrobiona. Eko trochę padnie ale zetnę sądy w większych miastach i wjadę na produkcje złota, cudów na złoto.

W planach mam Sankore/Minaret. Na Sankore muszę już młotki w stolicy odkładać.
Dodatkowo zakładam ukraść Tadż Mahal Scoobiemu ;) Tadż pójdzie łatwo, zrobię w jedną turę. Gorzej z techem he he.

Mansa [D13] 2018-05-22 20:04:16
A ... założyłem miasto aby środkową wyspę objąć przy kolejnym skoku kultury. Set już czeka :) Odliczanie czas zacząć 3 .. tury do przepłynięcia. 5 do miasta.

Rihiter 2018-05-22 20:41:32
Ambitnie ambitnie.
Podoba mi się. ;)

Mansa [D13] 2018-05-25 19:45:33
Kuźwa wyspę zajął White, w tej turze ma papier, pytanie w ile zrobi Sankore. Ja postawię je w jedna turę ale mam 2 techy do papieru.

Rihiter 2018-05-25 20:44:14
Do wyspy Cię ubiegł. Prawda. :)

Mansa [D13] 2018-05-27 14:07:55
Aj karamba tech będzie, worki jednak nie podciągnięte kombinuje czy dam radę z tym Sankore :)
Jak White ma pojedynczy las do ścięcia to juz gg.

Mansa [D13] 2018-05-27 22:45:53
2 tury do Sankore.
W przyszłej kończę papier, w kolejnej stawiam budynek.
Robienie tur wstawionym/na kacu nie służy mikro-zarządzaniu ale okazało się, że da się błędy jeszcze odkręcić. Mam worki na styk ufff

Mansa [D13] 2018-05-30 01:05:03

No cóż, w najgorszym razie loteria ...

Mansa [D13] 2018-05-30 10:28:01
Moje serce jest smutne. Ta sama tura, przegrałem.

Rihiter 2018-05-30 11:12:47
Nic nie miałeś wsadzone w cudaka więc kasa nie wpadła. Na przeładowaniu White skończył, a Tobie po porostu przerwało budowę zanim zaczęło. Peszek.

Jak możesz coś innego zbudować albo techa zaraz możesz mieć od innego cudaka to może uda się przenieść młotki... nawet nie wiem. Nie chcę źle podpowiadać. Lepiej potestuj w WB co z tym zrobić.

Mansa [D13] 2018-05-30 11:21:22
Niestety nic się nie da z tym zrobić. Chitzen Itza nie mam zamiaru stawiać.
Gdybym dostał hajs byłbym zadowolony, a tak nie wiem co zrobić ...

potestuje jakie mam szanse na szybką edukację i przeniesienie młotków na uniwerek to nie stracę 178 młotków na czym innym. Anyway to będzie 10-15 tur straty produkcji stolicy hehe. Przyzwyczaiłem się do farta, dodatkowo White jako pierwsza nacja w grze to można było się spodziewać przegranego wyścigu.

Mansa [D13] 2018-05-30 12:12:36
Zostaje jedynie edukacja, wypalenie naukowca(kilka tur)+kilka jechania na goldzie. Ew pójście po liberkę i jak dostanę inżyniera z miasta po Wiszących to nacjonalizm i tadż.
Ehh smutny los i smutny random.

Rihiter 2018-05-30 17:29:09
Nie jest tak, że jak ktoś jest wcześniej w kolejności to zawsze jemu cud wpada. Jest chyba losowanie.
A co do randoma itd... no cóż. Jak się ostawia wszystko na jedną kartę i próbuje cudy w 1 turę budować to trzeba się liczyć z ryzykiem. Jak się liczy na fart to może być albo bardzo dobrze albo bardzo źle. A jak ktoś stawia na systematykę (White budował Sankore już od wielu tur) to może być albo dobrze (cud) albo przyzwoicie (kasa).

Mansa [D13] 2018-05-30 17:31:32
Niby jest losowanie ktoś to kiedyś liczył w zamierzchłych czasach ale z przewagą na tego na przodzie.
No gdybym miał techa szybciej to bym zaczął go szybciej. White zbudował go i tak jakoś szybko, bodajże 6-7 tur ?! Nie w stolicy, podobno bez lasów.

Rihiter 2018-05-30 22:14:41
E tam szybko. ***ł się z tym strasznie. Praktycznie w ogóle nie przyspieszył ponad to co miasto samo produkowało. Nawet przez chwilę myślałem, że go ubiegniesz ale jakimś fartem/przeczuciem ściął jeden las i to mu o 1 turę cudaka przyspieszyło. Ale prawda jest taka, że mógł go mieć szybciej 2-3 tury. Na jego miejscu tak bym postąpił bo to dla niego bardzo ważny cud do kolekcji z AP.

Mansa [D13] 2018-05-31 01:29:36
E no chyba przesadzasz. Miał kilka tur szybciej techa ale i tak zrobił go szybko.
Oczywiście, że ważny. Ba, kluczowy.

Ja jedynie narzekam na obecna nadwyżkę młotków. Pech ale ja często mam pecha, przyzwyczaiłem się.

Rihiter 2018-05-31 11:45:56
Ktoś tu chyba chce karę dostać za głupie bawienie się nickiem w grze. :)

Mansa [D13] 2018-05-31 12:27:21
Co ?! wróciłem wstawiony gdzieś koło 2 w nocy, mój zastępczy komputer nie miał nicku bo jestem na wyjeździe ... jednym słowem poświęcam się dla dobra innych ! M to ładny nick :)

Rihiter 2018-05-31 20:44:29
No no... okiełznaj to. :)

Mansa [D13] 2018-06-04 17:10:35
Tak z 8 tur planuję techować potem zapłacę.
Wstępnie za 6 tur filozofia done-7 edukacja done-8 liberka done.
Możliwe, że dam radę liberkę szybciej o turę ale muszę zobaczyć czy wymaksuje golda na 4 tury full techowania, wtedy będę musiał dodatkowo naukowca w stolicy przyśpieszyć.

Jak zgarnę liberkę to możliwe, że i Tadż będzie mój. Potrzebuję 2 tur na jego postawienie, 550 młotków odłożone, pozostałe 150 z produkcji trzasnę( potrzebuję +60 bazowych młotków).

Potem wojsko szybko nadrobię z nacjonalizmu.

Wyszedł mi wielki szpieg na max 5% przy 70 do inżyniera ... nie żeby to miało znaczenie ale to już 2/2 z moim randomem :) Dobrze, ze w stolicy będzie 100% na naukowca.

Mansa [D13] 2018-06-04 17:12:10
A ... próbuję dostać +1 ruchu przy statkach ale nie mam rydwana/czujki na północy :(

Rihiter 2018-06-04 21:48:22
Bez pływania statkiem +1 nie zrobisz bo ląd nie jest dookoła globu.

Co do kary; możesz zapłacić dopiero po liberce (o ile wygrasz wyścig po nią, czego oczywiście życzę).

Mansa [D13] 2018-06-04 21:51:07
Ale ja popływam kutrami, znalazłem jedno połączenie pomiędzy mną a Mongołem.

Mając +1 do wizji na rydwanie jestem w stanie również połączyć to wizją od góry bodajże. Muszę podesłać tam zaraz jakiegoś rydwana.

Rihiter 2018-06-04 23:43:04
Próbuj. Może się uda.

Mansa [D13] 2018-06-05 00:58:57
Wielki naukowiec za 5 tur czyli muszę odkryć do połowy edukację(45%), na 99% filozofię i potem w jedna turę liberkę( będę musiał powrzucać sporo naukowców, muszę mieć pod 700 nauki 3 tury pod rząd.

Mapy, gdyby White mi nie dał swoich map to za 2 tury bym na górze połączył mapę.

Możesz mi wytłumaczyć dlaczego moje pola z 3 monetami nie dostają dodatkowej z fina ?
Powinno być niemożliwym jako fin otrzymywać 3 monety.

Rihiter 2018-06-05 14:06:22
Dlaczego niemożliwe jako fin dostać 3?
Widać GA dodaje trzecią monetkę, a żeby łapać się na bonus z fina pewnie bazowe musi być 3. Wtedy fin dodaje +1 i GA dodaje +1 i masz 5.

Mansa [D13] 2018-06-05 14:24:18
Bo przy 3 od razu powinno skoczyć na 4 z racji, że jestem fin.
W poprzednich grach jako fin gdy odpaliłem GA to na polach wodnych dostawałem +2 monety dlatego jestem zdziwiony.

Rihiter 2018-06-05 15:14:51
Zatem też jestem. W traicie FIN nic nie było zmieniane.
Na wszystkich tak masz czy na jednym?

Mansa [D13] 2018-06-05 15:25:34
Wszystkich, wystarczy spojrzeć na morze.

Mansa [D13] 2018-06-05 15:33:16
Wygląda na to, ze musi być bazowo 3 monety.

Rihiter 2018-06-05 15:40:52
Nom, tak jak pisałem. To nawet dość logiczne jak się głębiej nad tym zastanowić.

Rihiter 2018-06-05 15:41:03
Bonusy zawsze są liczone od "bazy".

Mansa [D13] 2018-06-07 15:37:44
Adminie zrobiłem test na singlu i dobrze myślałem. Spełniam wymagania na okrycie, że świat jest okrągły dla mapy rodzaju toroidal.

Czemu nie dostałem bonusu ?

Mansa [D13] 2018-06-07 15:38:09
Zaloguj się na moją nację sam zobaczysz, mapy również dostałeś.

Rihiter 2018-06-07 16:11:30
Zerknę.

Mansa [D13] 2018-06-08 16:31:21
I dupa z tym bonusem do statków, a nie ukrywam bardzo dużo by zmienił bo chyba pójdę w astro.

Dzisiaj filozofia, jutro eudkacja, pojutrze liberka. 3 tury, ciekawe czy się uda. Z goldem powinienem wyjść równo na 0 albo minimalnie na - ale wtedy pobawię się specjalistami i powinno wyjść.

Mansa [D13] 2018-06-08 16:34:58
Religię odkrył White ale on podobno poszedł po islam i minaret.
Bobek nie chce mi napisać czy ktoś poza mną i Whitem ma mapy ale jeśli nie maja ich albo dopiero co odkryli papier to wyścig wydaje się przesądzony.

Zapomniałem sprawdzić bonusów do techów czy ktoś odkrył edukację i filozofię ajajaja, mój błąd.
Z liberki nacjonalizm - potem proch i draft muszkietów.

Rihiter 2018-06-08 17:44:21
W 3 tury zrobisz 3 techy?
Rozwiniesz jak planujesz to zrobić? Wiem, że masz naukowca, więc część Edu wypalisz, ale Liberka tez nie jest tanim techem.

Mansa [D13] 2018-06-08 17:47:57

Poprzez nadwyżki. To samo powinienem mieć z edukacją, wychodzi więc, że od razu przejdę na liberkę z 3turowym 100% resaearchem.
Mam około 700nauki/turę. Liberka kosztuje 2,3k ? Odejmując 9-10% za edukację w linii i będzie to zgrywane w pojedynczych kolbkach czy dam radę.
Gdybym miał 100 golda więcej na 100% odkryłbym liberkę w 3 tury, tak to każda moneta jest ważna.

Mansa [D13] 2018-06-08 17:49:58
Liberka w 3 tury jest ważna bo chce Tadż Mahal sieknąć. Mam 550 młotków nadwyżki, no i pozostałe 150 młotków w 2 tury wycisnę.

Rihiter 2018-06-08 19:32:25
Zobaczymy jak się uda.
Trzymam kciuki.

Mansa [D13] 2018-06-10 12:44:53
Liberka w tej, zobaczymy czy mi się poszczęści.
Patrzę i zobaczę czy iść po strzelców czy po stal/grenadierów.

Z tego co pamiętam grenadierów nie można draftować - a powinno być do wyboru muszkiety/grendierzy.

Rihiter 2018-06-10 18:15:27
Tak, draft jest muszkietów, później rifli, później infantry, później mech. infantry. Generalnie najprostsza piechota, a wszystkie inne specjalistyczne unity tylko produkcja.

Widzę jutro Liberka. Ładnie ładnie. Z niej jak podejrzewam Nacjonalizm. I co? Planujesz stawiać Taj mahal? Masz jakieś przelewy przygotowane? Bo coś pamiętam pisałeś o postawieniu go w 1 turę.

Mansa [D13] 2018-06-10 18:23:45
Kuźwa źle wyszło ! Wypaliłem naukowca i całą edukację odkrył, bałem się, ze nie dam rady w turę jej sieknąć i w sumie to blisko było. 50 kolbek mniej i bym miał tak, że nikt by nic nie widział :)

Mongoł się bulwersuje bo Pers go okłamał, że edukację jeszce ze kilka tur będę robił :D

Tak, nacjonalizm. Mam 550 młotków, więc 2 tury i Tadż Mahal stanie u mnie ... albo jak zwykle u kogoś innego.

Mansa [D13] 2018-06-10 18:27:32
Idę po proch(draft muszkietów), kalendarz, odlewnictwo/literaturę. Sporo techów do nadrobienia ale w sumie są tanie, a punktów dadzą dużo.

Shaka[D14]

Reprimends:
 6/3/6

Rihiter 2018-06-10 23:19:24
Zobaczymy jak wyjdzie, co wyjdzie i gdzie wyjdzie. ;)

Mansa [D13] 2018-06-13 00:32:07
Cyrus ciśnie wojsko :) Do rifli za daleko ... idę tak jak i on pewnie do kirasjerów albo zastanowię się nad działami.

Najważniejsze to teraz nadrobić armię, draft za 4 tury czyli tyle ile potrzebuję do prochu. Potem teologia-> literatura> ... i zobaczymy możliwe, że kirasjerzy.

Tutaj muszę pochwalić Scoobiego dobrze zmienił tempo z eko na wojsko. Ja niestety całą grę reagując nie jestem w stanie przerzucać się tak łatwo i dotrzymywać kroku.
Już muszę zacząć liczyć monety na upgrade. Z pozytywów to fakt, że mam 20 miast jeśli nie zaatakuje to wydrukuję na turę przed techem 20 dział albo 20 kirasjerów.

Pomimo ostatnich sukcesów nie dam rady wygrać tej gry bez przewrotnej akcji od zulusa/mongoła.
Z Whitem nie mam szans, z Cyrusem również. Nawet Mongolia może się nigdzie nie angażować i dostawiać teraz miasta potem łyknąć Pacala.

Trzeba liczyć na cud ... Egipt troszkę popsuł mi plan na grę swoim zagraniem. Zwarzywił siebie i Maja, a to mi było kompletnie nie na rękę.
Jedyne co mogę to wybrać zwycięzcę na obecną chwilę.

Rihiter 2018-06-13 17:36:44
Mogę jedynie pogratulować jeszcze raz Liberki oraz Taj'a i życzyć by te dwa kroki przybliżyły Mali do uzyskania jak najlepszego wyniku końcowego - czy to zwycięstwa, czy wysokiej pozycji finalnej. Trudno ukryć, że przy dość wyrównanej stawce aby myśleć o zwycięstwie trzeba brać pod uwagę nie tylko własne poczynania ale także liczyć na korzystny splot okoliczności w skali globalnej. Wiele może się jeszcze zmienić.

Rihiter 2018-06-17 22:25:45
Czas chyba karę zapłacić. :)

Mansa [D13] 2018-06-17 22:47:45
Faktycznie, przypomniałem sobie to wczoraj ale poza turą. Wyślij propozycję jak będziesz pamiętał jak nie to ja się postaram następnym razem to zrobić.

Cyrus robi wojsko ale nie atakuje ... dziwne może uda mi się dociąć i wydraftować wystarczająco.

Rihiter 2018-06-17 23:04:59
Wyślij Ty, bo wtedy mam kontrolę nad tym czy wpada "na konto".

Rihiter 2018-06-18 21:23:32
***łeś po amatorsku Jarek.
Kto trzyma stacka z katapami w zasięgu ataku? Eh.

Mansa [D13] 2018-06-18 22:10:42
Wiem to, jestem na wyjeździe. Miałem cofnąć stacka od 3 dni bo wiedziałem, że Cyrus ma rycki ale 2 ostatnie dni robiłem w pośpiechu, zazwyczaj po alko ;)

Mansa [D13] 2018-06-18 22:11:31
Wycofałem nawet armię z drugiego miasta bo wiedziałem co się szykuje no ale ... wyjazdy, wakacje ... nie żeby mi jakoś specjalnie zależało bo wiedziałem, ze nie wygram. Pech i błąd zarazem.

Mansa [D13] 2018-06-22 22:54:57
dalej zapomniałem wysłać kasy, wbiję jak Inek machnie turke bo go blokowałem.
Dodatkowo jeśli nie widzisz zagrożenia zadecyduj za Egipt i zmień kolejność na wojnie. Sprawniej gra będzie szła.

Rihiter 2018-06-23 00:57:08
Zadecydowane. Możecie zmieniać.

Mansa [D13] 2018-07-29 11:41:50
Wang przejął kolejne miasto, skasuj je panterkami.

Mansa [D13] 2018-07-30 20:04:44
Potrzebuję zgody na łańcuszek i wojnę z Whitem.

Zamknął mi granicę gdy idę skasować Ragnarowi miasto. Mam generała, on miał konia generała.

Rihiter 2018-07-30 20:23:50
Masz już łańcuszek z Wikingiem. Zrób więc tak żeby łańcuszek z Celtem był taki sam. Żeby było Ty / Wiking+Celt / Pers. Zgadza się wszystko?

Mansa [D13] 2018-07-30 20:38:34
No tak, o to chodzi. Jeśli będzie wojna to w takiej kolejnośći, dopytuję sie co tam ten White kombinuje.

Rihiter 2018-07-30 21:01:00
Tego nie wiem, a nawet jakbym wiedział to bym nie powiedział.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum