www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

mapapbemapod

Mapa pod PBEMa
Author Message
Seti_ 

Piwa: 21/8
starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2018-10-11, 14:32   Mapa pod PBEMa

Jaki czas temu nasza mnie ochota zrobienia mapy pod PBEMa, ktra miaaby takie same miejsca startowe.
Pierwszy efekt mona sobaczy tutaj: https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1519623414
Na steama wrzuciem kilka zdj.

Mapa jest przygotowana pod gr na 6 osb + 6 lub 12 CSw.
Kady otrzymuje dokadnie taki sam wycinek terenu - czyli atwiej bdzie porwna gr pomidzy graczami i nauczy si czego nowego.

CSy umieszczone s na wyspach, po to eby ograniczy ich podbijanie na pocztku gry, oraz eby opni troch bonusy jakie si dostaje z pierwszego emisariusza.
Na kady kontynent przypada 3 sztuki kadego zasobu strategicznego - rozmieszczenie losowe.
Co do cudw natury to na mapie pojawiaj si tylko te ktre zajmuj 1 pole - jest jaki problem z obracaniem cudw natury (zarwno z poziomu skryptu mapy jak i world buildera).

Zastanawiam si jeszcze nad dodaniem kilku rzeczy - przykadowo teraz kady ma dokadnie te same zasoby luksusowe, wic w sumie nie ma czym handlowa. Zastanawiam si czy nie da na kady kontynent po 6 sztuk jednego losowego luksa. Czyli kady by mia na kontynent co unikalnego do wymiany. Na razie ciko mi si zdecydowa czy ten pomys jest dobry, bo w sumie ciko wybra 6 zasobw luksusowych o takich samych waciwociach.

Zastanawiam si czy na rodku nie da wikszego jeziora - czyli utworzyaby si taka mapa-oponka.

Kolejna sprawa to chciaem jeszcze upewni si ze gracze ruszaj po kolei np.: zgodnie ze wskazwkami zegara - tak eby przy wojnach byo sprawiedliwiej.

Jak ogarn si z czasem to za jakie 2 tygodnie bd chcia wystartowa jakiego PBEMa.
Jeeli kto jest chtny to zapraszam do przetestowania mapki z AI. Wszelkie uwagi mile widziane. :)
Last edited by Seti_ on 2018-10-11, 14:32; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

jarek17777

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-10-11, 18:05   

Pomys z Csami na wyspach bardzo dobry.
Powinny by po 2 CSy kadego rodzaju na przeciwlegych kocach.

Problemem wydaje mi si zbyt maa liczba gr. Chodzi o bonus pod kampusy( co jest lepsze dla unikalnych nacji z bonusami typu Holandia, Korea, Japonia, Australia) oraz robi map bardzo otwart co zmniejsza element taktyczny.

Wiksze jeziorko na rodku faktycznie wydawaoby si fajne

p.s Tylko widz, e jest tutaj kilka wykona :)
https://imgur.com/a/9JWLKTG tutaj wedug mnie jest zbyt due skupisko gr rozdzielibe je na dwa rne miejsca i juz lepiej.
Last edited by jarek17777 on 2018-10-11, 18:10; edited 2 times in total  

Benevollus

Piwa: 4/5
starszy szeregowy 
Posted: 2018-10-11, 18:15   

Bardzo szczytna inicjatywa :)

Postaram si znale chwil i przetestowa troch z AI, a na nowego PBEM'a ju moesz mnie zapisa :D

Seti_ 

starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2018-10-11, 18:40   

jarek17777 wrote:

Powinny by po 2 CSy kadego rodzaju na przeciwlegych kocach.

Kombinowaem ju z tym, jednak chyba nie ma moliwoci wybory Csw i ich typw z poziomu skryptu mapy. Podpytywaem te na fanatykach, ale na razie cisza.

jarek17777 wrote:

p.s Tylko widz, e jest tutaj kilka wykona :)

Zapomniaem napisa e mapy s cakowicie losowe. :)
Teren, gry itp. s generowane z uyciem skryptu pangei, a ja tylko robi odbicie lustrzane na zasadzie obrcenia o 60%. Ustawiem odpowiedni ksztat mapy i dopisaem tworzenie wysp naokoo.
Last edited by Seti_ on 2018-10-11, 18:41; edited 2 times in total  

jarek17777

starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-10-11, 18:50   

Aaaa czyli taki skrypt :) No to Csy wypadaoby rcznie poprawi, daoby rad ?
Mona by wylosowa z jakiej stronki i potem osoba spoza gry by podmienia.

Wolfenlane 

Piwa: 10/5
starszy szeregowy 
Posted: 2018-10-11, 23:48   

Na gotowej mapie da si wybra CSy, moim zdaniem mona by opublikowa t map dla oglnej wiadomoci. Tak by byo sprawiedliwiej, bo szczerze mwic to kad map da si podgldn w worldbuilderze, co daje oczywist przewag w pbemie.

Seti_ 

Posted: 2018-10-12, 00:46   

Wydaje mi si e losowanie CSw to najmniejszy problem. Z testw wychodzio mi e, umieszczenie ich na wyspach jest wystarczajco ok :)
Ustawienie tego samego typu po przeciwlegych stronach mapy dalej jest mao sprawiedliwe, a dodaje troch roboty.
Oglnie to raczej planowaem zagra na cakowicie wylosowanej mapie, jak przy poprzednich grach - z tym e tutaj kady ma tak samo.

Bardziej niesprawiedliwe (od losowania CSw) wydaje mi si wybieranie panteonw, bo jak kady ma tak sam miejscwk to ktry wybr zawsze bdzie najlepszy.
Tego typu sprawy wychodz dopiero po rozegraniu partyjki na modzie. Moliwe e dobrym rozwizaniem byoby eby kady po pierwszej turze zbanowa 1 panteon, lub co w tym rodzaju.
Last edited by Seti_ on 2018-10-12, 00:47; edited 1 time in total  

jarek17777

Posted: 2018-10-12, 02:20   

Wanie bardziej sprawiedliwe jest umieszczenie po przeciwnej stronie bliniaczych CSw aby kady mia do nich dostp i jak nie bdzie mg korzysta z tego to w teorii drugi zostaje wolny.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/375
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2018-10-12, 08:59   

Zbanowac panteon przy pierwszym wyborze

Raptorous

xfire: raptorous26
Piwa: 25/17
starszy szeregowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMi3  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-10-12, 09:43   

Wolfenlane wrote:
Na gotowej mapie da si wybra CSy, moim zdaniem mona by opublikowa t map dla oglnej wiadomoci. Tak by byo sprawiedliwiej, bo szczerze mwic to kad map da si podgldn w worldbuilderze, co daje oczywist przewag w pbemie.

Chyba nikt nie patrzy w mapk.. Ja nawet nie widziaem e tak mona zrobi.
W kocu gramy dla przyjemnoci a nie spinania si eby za wszelk cen wygra.

Wolfenlane 

Piwa: 10/5
starszy szeregowy 
Posted: 2018-10-12, 09:53   

Pewnie mona zbanowa po jednym, ale czy to e kto wemie wierzenie God King lub zbuduje wczenie dzielnic witynn nie jest wystarczajc "kar" za wikszy wybr panteonw?

Edit:
Przy czym mona wczeniej zbanowa np tylko wojenne wierzenia.

@Raptorus: Owszem, raczej gramy bez spiny, ale to jest kwestia ktra moe by do zmienna personalnie. Napisaem to wanie po to, eby wszyscy o tym wiedzieli i nie byo niedomwie.
Last edited by Wolfenlane on 2018-10-12, 10:01; edited 1 time in total  

Seti_ 

Posted: 2018-10-12, 10:04   

Wolf, suszna uwaga - moe panteonw nie trzeba banowa.
Wydawao mi si po prostu e wszyscy korzystaj z God Kinga jako pierwszej karty i wybr panteonu nastpuje mniej wicej w tej samej turze.

Co do podgldu mapy, to chodzi tylko o rczne mapy czy te o gry wystartowane na skrypcie?

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/375
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2018-10-12, 21:43   

z chci zagrabym na tej bardziej sprawiedliwej mapie tak dla samego sprawdzenia zalet i wad.....moze nastepny PBEm Panowie?

Seti_ 

Posted: 2018-10-12, 21:50   

Tak, za 1-2 tygodnie jak dopracuje mapk to na pewno co zorganizuj.
Udao mi si ju znale jak wylosowa po 2 CSy z kadego typu, wic w weekend pewnie aktualizuj map.
Last edited by Seti_ on 2018-10-12, 21:51; edited 2 times in total  

itkovian 

Helped: 3 times
Piwa: 31/29
starszy chory sztabowy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Mi 2  Przeycie w Dyplo - Dyplo8  Przeycie w Dyplo - DyploMi3 
Posted: 2018-10-12, 22:05   

Mnie mona ju zapisa :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks