www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

civilizationdododatkunowegostormvigatheringzapowiedz

Zapowiedź nowego dodatku do Civilization VI:Gathering Storm
Author Message
Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2018-11-20, 19:13   Zapowiedź nowego dodatku do Civilization VI:Gathering Storm

Dodatek się skupi na różnego rodzajach kataklizmach dodatkowo cywilizacje będą miały wpływ na zmianę klimatu na planecie.

Powróci również zwycięstwo dyplomatyczne w kongresie

Różne budynki typu Fabryka będą potrzebowały energii aby pracować ze 100% produkcją

Last edited by Shaka[D14] on 2018-11-20, 19:28; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Shaka[D14]

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2018-11-20, 19:37   

Firmy 2K Games oraz Firaxis Games zapowiedziały drugie duże rozszerzenie do gry Sid Meier's Civilization VI. Dodatek zatytułowany Gathering Storm zadebiutuje na komputerach osobistych 14 lutego 2019 roku, a wprowadzi przede wszystkim szereg elementów związanych z klimatem – od zjawisk atmosferycznych, przez wybuchy wulkanów, skończywszy na powodziach. Poza tym add-on zmusi graczy do przywiązywania większej wagi do zasobów, pozwoli im modyfikować krajobraz w pobliżu ich siedzib, czy umożliwi im zabieranie głosu na Światowym Kongresie.

Na tym jednak nie koniec, gdyż twórcy oddadzą w nasze ręce również dwa nowe scenariusze, dziewięciu liderów dla ośmiu niewidzianych wcześniej cywilizacji czy wreszcie całą masę pomniejszych dodatków. Nim przejdziemy do dokładnego omówienia zawartości Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm, zapraszamy na krótki seans z jego filmowym zwiastunem.

Taki mamy klimat
Klimat i geologia odegrają w Sid Meier's Civilization VI: Gathering Storm rolę pierwszoplanową. Zjawiska takie jak zamiecie, burze piaskowe, tornada czy huragany, a także wybuchy wulkanów, topnienie czap lodowych (co pociągnie za sobą podniesienie poziomu wody w morzach i oceanach, a więc i powodzie), odcisną swoje piętno na naszych poczynaniach.

Zmiany klimatyczne będą stanowić odzwierciedlenie dokonywanych przez nas wyborów. Na szczęście ze stawianymi przez nie wyzwaniami nie będziemy musieli mierzyć się w pojedynkę, gdyż zabierając głos na Światowym Kongresie, nawiążemy współpracę z pozostałymi liderami, wspólnymi siłami próbując rozwiązać nękające nas problemy.

Powtórzenie losu Pompejów raczej nie jest tym, o czym marzą mieszkańcy naszego miasta. - Nadciąga Gathering Storm – potężne rozszerzenie do Civilization 6 - wiadomość - 2018-11-20Powtórzenie losu Pompejów raczej nie jest tym, o czym marzą mieszkańcy naszego miasta.
Twoje działania mają znaczenie

Poza tym w trakcie rozgrywki przyjdzie nam pochylić się nad kwestiami związanymi z surowcami. O ile bowiem początkowo do sprawnego funkcjonowania społeczeństwa wystarczy węgiel i ropa, o tyle z czasem coraz ważniejsze staną się odnawialne źródła energii. Oczywiście podjęte przez nas decyzje wpłyną na panujące na świecie temperatury.

Ważną kwestią będzie również wyżej wspomniane rzeźbienie krajobrazu, między innymi poprzez drążenie kanałów i tuneli, czy budowę tam. Ponadto chcąc ułatwić sobie życie, warto będzie już na starcie mieć na względzie to, jakie możliwości oferuje teren w danym miejscu, a także... potencjalne zagrożenia. Przykładowo, miasto wzniesione w dolinie rzeki bądź nad brzegiem morza będzie narażone na powodzie; oczywiście niebezpieczeństwo będą w stanie zminimalizować nowe zdobycze technologii.

Zabierając głos na Światowym Kongresie, nie tylko wpłyniemy na los całego świata, lecz także zdobędziemy potencjalnych sojuszników oraz wpływy. Biorąc udział w specjalnych sesjach, głosując nad rezolucjami czy wykorzystując sojusznicze przysługi, zdobędziemy punkty, które pozwolą nam osiągnąć Zwycięstwo Dyplomatyczne. W Gathering Storm pojawi się również nowa era, dzięki czemu położymy ręce na zdobyczach technologicznych rodem z XXI wieku.

Wolfenlane 

Piwa: 10/4
starszy szeregowy 
Posted: 2018-11-20, 22:57   

Zapowiadają się spore zmiany dla dalszych etapów gry, do których ja rzadko dochodzę ;)
Poza tym to jakąś obsuwę mają, bo liczyłem że dostanę nowy dodatek od Mikołaja lub Aniołka :zalamany:

Benevollus

Piwa: 4/5
starszy szeregowy 
Posted: 2018-11-21, 09:50   

Gorąco liczę na to że dostaniemy z nowym dodatkiem coś więcej niż tylko wybuchające wulkany i zalewane wybrzeża, ale szczerze mówiąc to obecna zapowiedź wygląda mi raczej niepokojąco :(

Chętnie zobaczyłbym jakąś mechanikę realnie wpływającą na przebieg rozgrywki - z poprzedniego dodatku mamy aż trzy takie mechaniki (każda dodaje coś ciekawego do gry): gubernatorów, złote/mroczne wieki i interwencje.

Treviss 

xfire: Treviss
Helped: 2 times
Piwa: 9/7
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1 
Posted: 2018-11-21, 09:54   

Wolfenlane wrote:
Zapowiadają się spore zmiany dla dalszych etapów gry, do których ja rzadko dochodzę ;)
Poza tym to jakąś obsuwę mają, bo liczyłem że dostanę nowy dodatek od Mikołaja lub Aniołka :zalamany:

a dostaniesz na walentynki

Seti_ 

Piwa: 21/8
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2018-11-21, 12:58   

Tutaj możemy oglądnąć fragment rozgrywki:
https://www.youtube.com/watch?v=NChGloy1Cxw

Zbiór wszystkich informacji:
http://well-of-souls.com/...eringstorm.html

Edit: Z tego co wypatrzyłem, w końcu pojawi się kolejka produkcji :)
Last edited by Seti_ on 2018-11-21, 13:30; edited 2 times in total  

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/364
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2018-11-21, 16:29   

Pod singla fajna sprawa wybuchy wulkanow czy powodzie....pod multi to roznie moze byc.
Pod singla marzy mi sie rownież zaszczepienie zasad geopolityki ....czyli glowne wezly ekonomiczne generujace więcej kasy w zaleznosci od epoki i odkryć geograficznych i technologicznych.kontrola geostrategicznych miejsc na mapie swiata, ktorych kontrola dodaje jakies bonusy militarne i ekonomiczne....jak mamy obecnie z roznnmi przesmykami, przeleczami malaka gibraltar suez itd

jarek17777

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-11-21, 16:52   

Cos podobnego jest w grze tylko ciężko to wykorzystać.
Za każdy szlak przechodzący przez miasto dostajesz dodatkowe monety w dodatku z gubernatorem od kasy dostajesz jej jeszcze więcej tylko szlaki handlowe moim zdaniem są źle skomponowane.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/364
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2018-11-21, 17:01   

W poczatkowej fazie gry tego nie wiemy co jest geostrategicznym punktem ale w trakcie gry w miarę poznawania ksztaltow kontynentow (mapa) ,urodzajnych terenow, strategicznych zasobow i w wyniku gry graczy gdzie przebiegają szlaki handlowe i gdzie jest ich najwiecej, ktory pkt czy miasto staje się węzlem...ktorego blokada czy jakis kryzys decyduje o wplywach czy też ekonomicznym sukcesie :)

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 64/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2018-11-21, 18:59   

Szczerze mówiąc, to troche kupuje te dodatki ze względu na sentyment... choć może w okolicach świąt trochę civkę pomęczę...

jarek17777

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2018-11-21, 19:14   

Bombel grywasz w ogóle coś w civ 6 ? Mi się podoba tylko, że multi ... single to typowo zabawa i exploity im wyższy poziom.

itkovian 

Helped: 3 times
Piwa: 31/27
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  Przeżycie w Dyplo - DyploMiś3 
Posted: 2018-11-21, 19:44   

Bobek1971 wrote:
Pod singla fajna sprawa wybuchy wulkanow czy powodzie....pod multi to roznie moze byc.
Pod singla marzy mi sie rownież zaszczepienie zasad geopolityki ....czyli glowne wezly ekonomiczne generujace więcej kasy w zaleznosci od epoki i odkryć geograficznych i technologicznych.kontrola geostrategicznych miejsc na mapie swiata, ktorych kontrola dodaje jakies bonusy militarne i ekonomiczne....jak mamy obecnie z roznnmi przesmykami, przeleczami malaka gibraltar suez itd

Jak dla mnie miód jak pisałem szachy nie dla mnie gram na mirrorach dziwnie poustawianych csach bo reszta graczy tak chce ale po co z civki robić szachy. Ja w to gram jako symulację a nie że muszę wygrać :) .

Benevollus

Piwa: 4/5
starszy szeregowy 
Posted: 2018-11-21, 21:55   

Z changeloga na Well of Souls (Seti wrzucał wcześniej link), widzę jedną ciekawą zmianę:

Magnus the Steward
[...]Strategic resources costs for units are discounted 80%[...]

To sugeruje że strategiczne surowce znów będą miały swój licznik i zdobycie dodatkowego źródła np. żelaza będzie mogło stanowić istotną zagwozdkę na danym etapie gry.

Mnie w najnowszej Civ w tym momencie najbardziej brakuje jakiegoś mechanizmu, który spowolniłby "snowballowanie".
W Civ4 było niezadowolenie i bodajże "civic upkeep" (już słabo pamiętam), Civ5 ma niezadowolenie + karę do produkcji nauki, w EU4 jest "overexthension", "separtism" i jeszcze kilka mechanizmów.

Obecnie gramy PBEM'a w którym jarek zagrał rewelacyjnie pierwsze kilkadziesiąt tur i uciekł reszcie stawki tak, że teraz już nie ma czego zbierać, a ledwo wbiliśmy się w erę industrialną.

Jakiś czas temu grałem PBEM'a gdzie po szybkim i bezproblemowym podbiciu mojego sąsiada uciekłem reszcie zawodników i od około 80 tury grałem 1vs3 i mimo że jestem naprawdę bardzo średnim graczem, to bez problemu się obroniłem i jeszcze wygrałem całą rozgrywkę (też na samym początku industrialu).

Byłbym super zadowolony gdyby dodali do gry jakiś nowy aspekt, który zrobi z Civ6 grę z nieco większą "głębią" :)

Bo wulkany, nowe cudaki i nowe cywilizacje są bardzo fajne, ale mi dostarczą frajdy co najwyżej na kilka dodatkowych godzin :kwasny:
Last edited by Benevollus on 2018-11-21, 21:55; edited 1 time in total  

Seti_ 

Piwa: 21/8
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-01-29, 23:55   

Sprawdzał ktoś już gdzie najlepiej kupić dodatek?

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 59/34
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2019-01-30, 17:39   

Przed każdą premierą ekipa Łowcy Gier zawsze robi krótkie podsumowanie opłacalności zakupu w różnych źródłach, zapewne i tym razem coś wrzucą. Jak tylko się info pojawi tam dam cynk tu

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum