www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

sprawytechniczne

Sprawy techniczne
Author Message
jarek17777

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2019-08-06, 23:31   

Przecież pisałem, że chcę na nim expić. Nie chcę exploitować samej zamiany gracza na AI typu sojusz.

Dla mnie to koniec rozmów na ten temat bo widzę co gracz to inne podejście.
Dla mnie przeniesienie AI na miejsce gracza z ostatnim oblężonym miastem i żadnym polem do manewru za jego przyzwoleniem nie jest słabe.

Słabym to można określić tempo naszej rozgrywki i ten zabieg który na nic nie wpływa może tylko pomóc.
Postaw piwo autorowi tego posta

pocozyc 

Piwa: 3/2
kapral  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-08-06, 23:58   

Strasznie roszczeniowy i autorytarny z Ciebie człowiek. Widzę, że lubisz narzucać swój punkt widzenia nawet na forum dotyczącej gry komputerowej :) .

Jeśli ktoś na początku tej gry by mi powiedział, że są jakieś ramy w wykonywaniu tur (bliżej nieokreślone), to na pewno bym rozważył uczestnictwo i pewnie bym w to nie wchodził.

pocozyc 

Posted: 2019-08-07, 00:19   

Zdecydowałem przekazać grę Leszkowi1976. Na pewno przyspieszy to rozgrywkę.

Dzięki wszystkim za super grę! całkiem spoko ta mapka :) .

Powodzenia!
:oczami:

jarek17777

starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2019-08-07, 00:42   

Quote:
Jeśli ktoś na początku tej gry by mi powiedział, że są jakieś ramy w wykonywaniu tur

Quote:
Osoby które potwierdziły chęć gry:
1. Seti_ - wszystkie DLC; tury najlepiej rano po 9:00
2. jarek17777 - wszystkie DLC; godziny 24:00-8:00
3. Wolfenlane - tylko DLC z Aztekami; godziny 22-23
4. pocozyc - wszystkie DLC; 21:00 - 3:00
5. Cholernik - brak Nubia i Khmerowie
6. itkovian - wszystkie DLC; 16.30 -24
7. Raptorus - Aztekowie, Polska, Persowie, Macedonia; godziny 22-24 i w tygodniu 8-15
8. Bobek1971 - tylko Aztekowie; 22.30-23.30 lub rano ok 7.30-8.00
9. Benevollus - Aztekowie, Polska; 23:00+ i czasami rano (9:00-10:00).
10. Treviss - Aztekowie;
11. wnuczus - Aztekowie, Polska; 6-8 18 -24

Ramy oczywiście, że były powiedziane i są zapisane po to aby gra szła sprawnie.
Pisałeś, że gra ma być przyjemnością, a nie obowiązkiem to tak ma być przyjemnością ale jeśli decydujesz się grać z innymi osobami to masz obowiązek szanować ich czas aby każdemu przyjemnie się grało.

Nie narzucam nikomu swojego punktu widzenia. Przedstawiłem proste fakty w bardzo prosty i logiczny sposób i widzę, że nawet nie potrafiłeś przedstawić argumentów albo doczytać wątków bo "rzadko zaglądasz na forum".
Jeśli ktoś przedstawi jeden poważny argument przeciw można było wczytać. Raptorous zgodził się, ze można przekazać nację AI.
Dzięki temu przez niewiadomą liczbę tur mamy jedną osobę mniej w okienku, która w zasadzie jedyne co mogła robić to pobrać sejwa, wejść do gry z miejsca kliknąć EoT i odesłać turę wiedząc, że w każdej chwili mogę zająć ostatnie miasto.

Przekazanie nacji AI której los może być przesądzony w przeciągu 3 tur od teraz, a potem wystarczy tylko dobić( i nic i nikt tego nie zmieni) to nie porzucenie bardzo dobrze zarządzanej nacji z perspektywami aby przyspieszyć grę.

Nie traktowałem tego personalnie tylko pisałem o naszej grze ale widzę, że na chłodno i z opanowaniem do tego nie umiesz podejść więc daruj sobie uszczypliwości.

p.s Pomijając już w ogóle fakt, że w każdej chwili Raptorousa można przywrócić co właśnie sprawdziłem. Lepiej pisać dyrdymały i się obrażać ? Bo tak to widzę.
Ja pisałem, macie jakieś wielkie plany odnośnie Montka proszę bardzo może pójść cofka bo ja na tym nic nie zyskuję ( nawet nie musi).
Zyskiwaliśmy wszyscy na tym, że tempo nam podskoczy. Skoro taka fajna gra i mapa to chyba nic tylko się cieszyć :)
Last edited by jarek17777 on 2019-08-07, 00:52; edited 1 time in total  

Seti_ 

Piwa: 21/8
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-08-07, 20:12   

Kontynuowanie gry jeżeli pocozyc odda nację jest bez sensu :(
Równie dobrze można przyśpieszyć jeszcze bardziej grę i ją zakończyć.
Last edited by Seti_ on 2019-08-07, 20:13; edited 1 time in total  

jarek17777

Posted: 2019-08-07, 20:55   

Jak uważasz, dla mnie możemy zakończyć zgodnie z obecną punktacją( poza Rosją).

Tak to jest jak ktoś z dnia na dzień porzuca nację. Pobudek nie muszę zgadywać, czy chęć pokazania "racji" czy po prostu brak chęci widząc przewagę przeciwnika. Nie mnie w to wnikać.

Podkreślam, zadecydowałem bo nie było sprzeciwu i miałem przyzwolenie Raptorousa.
Napisałem, że jeśli to jest problem można cofnąć. Jedyne na czym mi zależało to przyspieszenie rozgrywki.
Przyszedł Pocozyc napisał nic chyba nie wiedząc i nie czytając forum i po 3 godzinach i 3 krótkich postach rzucił zabawki. Gdzie jedyne co chciałem to poznać argument przeciw ( nie żebym decydował o czymkolwiek o czym napisałem ).

Tak czy siak widać jak niewiele trzeba by grę rozwalić gdy nie szanuje się czasu innych.
Może niepotrzebnie proponowałem oddanie Raptorousa pod AI ale myślałem, że gram z ludźmi którzy chcą grać, a nie szukać problemów i unosić się myśląc, że ostatecznie olewając grę i graczy w swoim mniemaniu udowodnią, że mają rację.

Zachowanie Setiego to przeciwieństwo Pocozyc. Poddał w wątpliwość przekazanie AI. Ja opisałem jak to wygląda z mojej strony, że zagrożenia wałków nie ma a zyskamy na czasie. Napisałem, jak to wam przeszkadza można cofnąć.
Chciałem jedynie poznać sensowny argument i was przekonać ale takowego nie dostałem :)
Powtarzam niektóre rzeczy ale to takie podsumowanie z mojej strony tego tematu.
Róbta jak chceta.

Z pozytywów dobrze, że to wyszło przed nowym pbemem.

Ponownie zamieszczam screena z ostatnim miastem Raptorousa do oceny graczy czy faktycznie zamiana na AI dużo by zmieniła nawet gdyby panowie wpadli na jakiś genialny pomysł. Przypominam, ja mogłem w zamian za zapewnienia próbować otrzymać sojusz wojskowy który bardzo dużo by mi dał. Panowie mogą sami ze sobą takowy zrobić :) Innych korzyści nie ma i być nie ma mowy.
Last edited by jarek17777 on 2019-08-07, 20:59; edited 1 time in total  

Wolfenlane 

Piwa: 10/4
starszy szeregowy 
Posted: 2019-08-07, 22:35   

Nie wiem czy w tej kolejności, ale Gratulacje Jarek za obrażenie jednego z graczy i za wygranie tego PBEMa.

Seti_ 

starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier 
Posted: 2019-08-07, 22:55   

Nie no, przez zakończenie gry miałem na myśli swoje zwycięstwo, więc na gratulacje jeszcze za wcześnie ;)
Jarek gra na miejsca, więc mogę mu drugie oddać w razie czego :P

Sorki za przykiszenie, miałem dzisiaj sporo roboty.
Last edited by Seti_ on 2019-08-07, 22:57; edited 1 time in total  

jarek17777

Posted: 2019-08-07, 23:48   

Wolf przeczytaj wszystko od początku i znajdź mi gdzie kolegę obraziłem. Natomiast w momencie gdzie Pocozyc postanowił podzielić się opinią o mnie to i ja zrobiłem to samo.

Więc nie ja obraziłem Pocozyc tylko sam przeczytał chyba co chciał ( bo nie ma czasu zaglądać na forum na którym toczymy grę), a tak wnioskuje po jego wcześniejszych postach jak chociażby z ramami czasowymi wykonywania turek.
Bez powodu zrezygnował z gry ( bo jeśli powodem jest tak szybka rezygnacja z gry na przekazanie nacji-warzywka pod AI gdzie zadeklarowałem, że można zrobić cofkę).
Do sytuacji doszło ponieważ nikt nie czytał wątku technicznego i po 5 dniach bez sprzeciwu zrobiłem co pisałem. Najlepiej nie zaglądać na forum i potem mieć problem i strzelić focha o pierdołę.

Pomijając, że nie czyta wątku technicznego i zabiera głos po sprawie to nie ma bladego pojęcia i raz pisze, że siłą wyrzuciłem Raptorousa. Najwidoczniej nawet chyba nie wie, że zostało mu ostatnie miasto które już otoczyłem i egzekucja zależy tylko i wyłącznie ode mnie.
Wykazuje się ignorancją w stosunku do graczy pisząc, że gra to gra i gdyby wiedział, że mamy ustalone godziny które mają pomóc nam w robieniu turek to by się nie zgłosił.
Robienie turek określił obowiązkiem. To chyba dla niego przykry obowiązek, skoro tak to odbiera. Obowiązkiem jest bycie fair w stosunku do innych i nie kiszenie jak się zgłasza do gry.

Gdzie poza jedną sytuacją w maju gdzie napisałem, że jako kolektyw musimy się poprawić bo były notoryczne przypadki przetrzymywania tur. To jak chcę żeby gra była dynamiczna i żeby turki szybciej śmigały to robi na odwrót i wypowiada( po raz kolejny powtórzę) się nawet nie czytając wątku.

Więc z tym obrażeniem to chyba jednak coś nie tak.
Dla mnie obrazą was wszystkich jest porzucenie gry i wykazanie się ignorancją nie czytając postów, a mimo wszystko wypowiadania się.

Nikogo nie obrażałem. Jestem szczery i nie mam zamiaru pieścić się z kimś kto 7 miesięczna grę zlewa ot tak.
Dodatkowo zgłaszał się do kolejnej gry przed przeczytaniem opisu jak to ma funkcjonować i dalej by napisał po kilku miesiącach gry, że gdyby wiedział, że to obowiązek i, że są ramy czasowe to by jednak odpuścił :)

pocozyc 

Posted: 2019-08-07, 23:57   

Ramy czasowe są ustalone chyba po to by kolejność dopasować. Kiedyś w PBEM'ach w regulaminie były zapiski typu gracz musi wykonać turę w ciągu 24h bo inaczej gra jest przepychana przez admina itd. Tutaj takiej informacji nie ma. Jeśli taka informacja by się pojawiła to nie uczestniczyłbym w tej zabawie :) .

Oddałem grę, znalazłem zastępstwo. Gdybym go nie znalazł to robił bym te turki i już nic więcej nie pisał na forum, właśnie po to by nie psuć zabawy innym. Poczekałbym na chętnego który przejmie grę. Sugerowanie, że nie szanuję czasu innych graczy jest o tyle przewrotne, że chyba powinieneś się cieszyć, ze grę oddaję i już nie będziesz musiał marnować swojego czasu na odświeżanie strony w oczekiwaniu na grę :) .

Trochę nie rozumiem dlaczego pozostali chcą zrezygnować, przekazałem grę wraz ze strategią i notatkami. Leszek w każdym momencie może ze mną pogadać. Nie "rzucam zabawek" tylko oddaję je innej osobie :) . Warto grę kontynuować, bo jest na prawdę fajna i ciekawa. No chyba, że inni po prostu się poddają.

Teraz trochę o podjętej decyzji - rezygnacji z gry, bo widzę że snujesz jakieś swoje domysły.

Przekazanie AI Azteków nie ma tu najmniejszego znaczenia. Fakt nie podobało mi się, że sam obligatoryjnie podjąłeś taką decyzję będąc największym beneficjentem takiego działania. To bym jednak przełknął, bo wisi mi to czy ktoś expi/maksuje/ czy co tam robi. Jednak warto by było demokratycznie podjąć taką decyzję. Jedyny wyjątek to kwestia, że nikt tej tury by nie chciał przeklikiwać (Raptorus). Argumenty przeciw podał Seti i zgadzam się z nimi w 100% po co więc mam je przepisywać ?:)

Rezygnuję z gry, bo nie podoba mi się styl w jakim prowadzisz konwersację oraz to że na każdym kroku i kilkakrotnie zaznaczałeś, że nie robię tur w tempie jakim sobie życzysz. Nie czuję się po prostu z tym komfortowo, że muszę jakiejś obcej osobie tłumaczyć się dlaczego nie mogę zrobić tury :) . Jestem już dojrzałym gościem i nie będę podporządkowywał się ludziom zza ekranu. Myślałem, że gramy PBEM'a i nie liczy się tempo. Chyba się myliłem. Oczywiście sprawne i szybkie wykonywanie tur jest ważne, ale dla mnie Twoje komentarze, czy wiadomości prywatne w kontekście "czy już masz teraz więcej czasu" są po prostu męczące.

Chcąc oszczędzić sobie i Tobie nieprzyjemnych dalszych konwersacji na temat mojego tempa wykonywania tur po prostu rezygnuję z gier w których uczestniczysz. Jeśli uważasz to za brak szacunku - Twoja sprawa. Usuwam się w cień i przekazuję grę innej osobie, który taki układ pasuje.

Kompletnie mi nie zależy na jakiejś "racji". Po prostu nie mam ochoty z Tobą rozmawiać, a co za tym idzie grać :)

pozdrawiam

jarek17777

Posted: 2019-08-08, 00:22   

No i widzisz nigdzie nie pisałem, że zamulasz. Seti trzymał grę 2-3 dni ? Nic nie pisałem zdarza się sam to rozumiem. Ubzdurałeś sobie i tyle. Pisałem o możliwości poprawienia tempa, a to 2 rożne sprawy.

Czy masz więcej czasu pisałem jako organizator kolejnej gry do której sam się zgłosiłeś :rotfl: i zgaduję, że wcześniej zapoznałeś się z moja informacją ?
Pisałeś, że zmieniłeś pracę czy co tam czy jak tam. Jeśli zwykła odpowiedź Cię przerosła i obraziłeś się za to ... to już nie mój problem. Pisałem, że szukam ekipy która chce grać często i skończyć grę szybko. Mimo wszystko tutaj piszesz tak, a tam się zgłosiłeś.
Zdałem się na ludzi, woleli zagrać w więcej osób kosztem tempa zgodziłem się. Chyba nawet nie wiesz, że start miał być w trybie FFA.

Quote:
Jednak warto by było demokratycznie podjąć taką decyzję
Tak pisz o demokracji nie zaglądając na forum i popatrz zdanie powyżej.
Decyzję podjąłem po 5 dniach bez żadnego sprzeciwu. Poza poprzednim Setiego i kolejnym po fakcie gdzie napisałem ok chcesz to cofaj i jedziemy bez AI,

Działanie można było cofnąć z powrotem i wsadzić Raptorousa o ile nie miałby nic przeciwko. Pisałem o tym. Ignorujesz to kreując się na pokrzywdzonego gdzie nie masz podstaw.

Argumentów przeciw Seti nie podał poza jednym na który odpowiedziałem, że nie będę czerpał korzyści.
AI będąc pod oblężeniem jedyne co będzie robić to unity. Nawet gdyby było to coś innego zgodziłem się, że nie skorzystam z tego.

Przekazanie nacji na tym etapie bezpodstawnie to zwykłe porzucenie. Sam widzisz jaką reakcję to wywołało. Koniec.
Pomijam już kolejną paplaninę o szacunku do ludzi z którymi grasz bo nawet nie czytasz wszystkiego co się pisze albo przynajmniej nie czytasz ze zrozumieniem co przynajmniej ja widzę na każdym kroku.

p.s a bo zaraz mnie szlag weźmie jak czytam zmyślone rzeczy ... https://imgur.com/a/sCutQLa pytałem się każdego gracza kiedy możemy wystartować grę. Nic o obecnym pbemie :)
Last edited by jarek17777 on 2019-08-08, 00:37; edited 2 times in total  

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/365
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2019-08-09, 07:55   

tak nas mało ...a zaraz będzie jeszcze mniej ...ech

Seti_ 

Posted: 2019-08-18, 20:47   

Turkę zrobię dopiero jutro rano.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum