www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

sprawytechniczne

Sprawy techniczne
Author Message
jarek17777

Piwa: 15/53
starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2019-08-06, 22:31   

Przecie pisaem, e chc na nim expi. Nie chc exploitowa samej zamiany gracza na AI typu sojusz.

Dla mnie to koniec rozmw na ten temat bo widz co gracz to inne podejcie.
Dla mnie przeniesienie AI na miejsce gracza z ostatnim oblonym miastem i adnym polem do manewru za jego przyzwoleniem nie jest sabe.

Sabym to mona okreli tempo naszej rozgrywki i ten zabieg ktry na nic nie wpywa moe tylko pomc.
Postaw piwo autorowi tego posta

pocozyc 

Piwa: 3/2
kapral  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2019-08-06, 22:58   

Strasznie roszczeniowy i autorytarny z Ciebie czowiek. Widz, e lubisz narzuca swj punkt widzenia nawet na forum dotyczcej gry komputerowej :) .

Jeli kto na pocztku tej gry by mi powiedzia, e s jakie ramy w wykonywaniu tur (bliej nieokrelone), to na pewno bym rozway uczestnictwo i pewnie bym w to nie wchodzi.

pocozyc 

Posted: 2019-08-06, 23:19   

Zdecydowaem przekaza gr Leszkowi1976. Na pewno przyspieszy to rozgrywk.

Dziki wszystkim za super gr! cakiem spoko ta mapka :) .

Powodzenia!
:oczami:

jarek17777

starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2019-08-06, 23:42   

Quote:
Jeli kto na pocztku tej gry by mi powiedzia, e s jakie ramy w wykonywaniu tur

Quote:
Osoby ktre potwierdziy ch gry:
1. Seti_ - wszystkie DLC; tury najlepiej rano po 9:00
2. jarek17777 - wszystkie DLC; godziny 24:00-8:00
3. Wolfenlane - tylko DLC z Aztekami; godziny 22-23
4. pocozyc - wszystkie DLC; 21:00 - 3:00
5. Cholernik - brak Nubia i Khmerowie
6. itkovian - wszystkie DLC; 16.30 -24
7. Raptorus - Aztekowie, Polska, Persowie, Macedonia; godziny 22-24 i w tygodniu 8-15
8. Bobek1971 - tylko Aztekowie; 22.30-23.30 lub rano ok 7.30-8.00
9. Benevollus - Aztekowie, Polska; 23:00+ i czasami rano (9:00-10:00).
10. Treviss - Aztekowie;
11. wnuczus - Aztekowie, Polska; 6-8 18 -24

Ramy oczywicie, e byy powiedziane i s zapisane po to aby gra sza sprawnie.
Pisae, e gra ma by przyjemnoci, a nie obowizkiem to tak ma by przyjemnoci ale jeli decydujesz si gra z innymi osobami to masz obowizek szanowa ich czas aby kademu przyjemnie si grao.

Nie narzucam nikomu swojego punktu widzenia. Przedstawiem proste fakty w bardzo prosty i logiczny sposb i widz, e nawet nie potrafie przedstawi argumentw albo doczyta wtkw bo "rzadko zagldasz na forum".
Jeli kto przedstawi jeden powany argument przeciw mona byo wczyta. Raptorous zgodzi si, ze mona przekaza nacj AI.
Dziki temu przez niewiadom liczb tur mamy jedn osob mniej w okienku, ktra w zasadzie jedyne co moga robi to pobra sejwa, wej do gry z miejsca klikn EoT i odesa tur wiedzc, e w kadej chwili mog zaj ostatnie miasto.

Przekazanie nacji AI ktrej los moe by przesdzony w przecigu 3 tur od teraz, a potem wystarczy tylko dobi( i nic i nikt tego nie zmieni) to nie porzucenie bardzo dobrze zarzdzanej nacji z perspektywami aby przyspieszy gr.

Nie traktowaem tego personalnie tylko pisaem o naszej grze ale widz, e na chodno i z opanowaniem do tego nie umiesz podej wic daruj sobie uszczypliwoci.

p.s Pomijajc ju w ogle fakt, e w kadej chwili Raptorousa mona przywrci co wanie sprawdziem. Lepiej pisa dyrdymay i si obraa ? Bo tak to widz.
Ja pisaem, macie jakie wielkie plany odnonie Montka prosz bardzo moe pj cofka bo ja na tym nic nie zyskuj ( nawet nie musi).
Zyskiwalimy wszyscy na tym, e tempo nam podskoczy. Skoro taka fajna gra i mapa to chyba nic tylko si cieszy :)
Last edited by jarek17777 on 2019-08-06, 23:52; edited 1 time in total  

Seti_ 

Piwa: 21/8
starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2019-08-07, 19:12   

Kontynuowanie gry jeeli pocozyc odda nacj jest bez sensu :(
Rwnie dobrze mona przypieszy jeszcze bardziej gr i j zakoczy.
Last edited by Seti_ on 2019-08-07, 19:13; edited 1 time in total  

jarek17777

Posted: 2019-08-07, 19:55   

Jak uwaasz, dla mnie moemy zakoczy zgodnie z obecn punktacj( poza Rosj).

Tak to jest jak kto z dnia na dzie porzuca nacj. Pobudek nie musz zgadywa, czy ch pokazania "racji" czy po prostu brak chci widzc przewag przeciwnika. Nie mnie w to wnika.

Podkrelam, zadecydowaem bo nie byo sprzeciwu i miaem przyzwolenie Raptorousa.
Napisaem, e jeli to jest problem mona cofn. Jedyne na czym mi zaleao to przyspieszenie rozgrywki.
Przyszed Pocozyc napisa nic chyba nie wiedzc i nie czytajc forum i po 3 godzinach i 3 krtkich postach rzuci zabawki. Gdzie jedyne co chciaem to pozna argument przeciw ( nie ebym decydowa o czymkolwiek o czym napisaem ).

Tak czy siak wida jak niewiele trzeba by gr rozwali gdy nie szanuje si czasu innych.
Moe niepotrzebnie proponowaem oddanie Raptorousa pod AI ale mylaem, e gram z ludmi ktrzy chc gra, a nie szuka problemw i unosi si mylc, e ostatecznie olewajc gr i graczy w swoim mniemaniu udowodni, e maj racj.

Zachowanie Setiego to przeciwiestwo Pocozyc. Podda w wtpliwo przekazanie AI. Ja opisaem jak to wyglda z mojej strony, e zagroenia wakw nie ma a zyskamy na czasie. Napisaem, jak to wam przeszkadza mona cofn.
Chciaem jedynie pozna sensowny argument i was przekona ale takowego nie dostaem :)
Powtarzam niektre rzeczy ale to takie podsumowanie z mojej strony tego tematu.
Rbta jak chceta.

Z pozytyww dobrze, e to wyszo przed nowym pbemem.

Ponownie zamieszczam screena z ostatnim miastem Raptorousa do oceny graczy czy faktycznie zamiana na AI duo by zmienia nawet gdyby panowie wpadli na jaki genialny pomys. Przypominam, ja mogem w zamian za zapewnienia prbowa otrzyma sojusz wojskowy ktry bardzo duo by mi da. Panowie mog sami ze sob takowy zrobi :) Innych korzyci nie ma i by nie ma mowy.
Last edited by jarek17777 on 2019-08-07, 19:59; edited 1 time in total  

Wolfenlane 

Piwa: 10/5
starszy szeregowy 
Posted: 2019-08-07, 21:35   

Nie wiem czy w tej kolejnoci, ale Gratulacje Jarek za obraenie jednego z graczy i za wygranie tego PBEMa.

Seti_ 

starszy plutonowy  Obibok – nie gra od 90 dni  Pluszowy mi - rozegra mniej ni 10 gier 
Posted: 2019-08-07, 21:55   

Nie no, przez zakoczenie gry miaem na myli swoje zwycistwo, wic na gratulacje jeszcze za wczenie ;)
Jarek gra na miejsca, wic mog mu drugie odda w razie czego :P

Sorki za przykiszenie, miaem dzisiaj sporo roboty.
Last edited by Seti_ on 2019-08-07, 21:57; edited 1 time in total  

jarek17777

Posted: 2019-08-07, 22:48   

Wolf przeczytaj wszystko od pocztku i znajd mi gdzie koleg obraziem. Natomiast w momencie gdzie Pocozyc postanowi podzieli si opini o mnie to i ja zrobiem to samo.

Wic nie ja obraziem Pocozyc tylko sam przeczyta chyba co chcia ( bo nie ma czasu zaglda na forum na ktrym toczymy gr), a tak wnioskuje po jego wczeniejszych postach jak chociaby z ramami czasowymi wykonywania turek.
Bez powodu zrezygnowa z gry ( bo jeli powodem jest tak szybka rezygnacja z gry na przekazanie nacji-warzywka pod AI gdzie zadeklarowaem, e mona zrobi cofk).
Do sytuacji doszo poniewa nikt nie czyta wtku technicznego i po 5 dniach bez sprzeciwu zrobiem co pisaem. Najlepiej nie zaglda na forum i potem mie problem i strzeli focha o pierdo.

Pomijajc, e nie czyta wtku technicznego i zabiera gos po sprawie to nie ma bladego pojcia i raz pisze, e si wyrzuciem Raptorousa. Najwidoczniej nawet chyba nie wie, e zostao mu ostatnie miasto ktre ju otoczyem i egzekucja zaley tylko i wycznie ode mnie.
Wykazuje si ignorancj w stosunku do graczy piszc, e gra to gra i gdyby wiedzia, e mamy ustalone godziny ktre maj pomc nam w robieniu turek to by si nie zgosi.
Robienie turek okreli obowizkiem. To chyba dla niego przykry obowizek, skoro tak to odbiera. Obowizkiem jest bycie fair w stosunku do innych i nie kiszenie jak si zgasza do gry.

Gdzie poza jedn sytuacj w maju gdzie napisaem, e jako kolektyw musimy si poprawi bo byy notoryczne przypadki przetrzymywania tur. To jak chc eby gra bya dynamiczna i eby turki szybciej migay to robi na odwrt i wypowiada( po raz kolejny powtrz) si nawet nie czytajc wtku.

Wic z tym obraeniem to chyba jednak co nie tak.
Dla mnie obraz was wszystkich jest porzucenie gry i wykazanie si ignorancj nie czytajc postw, a mimo wszystko wypowiadania si.

Nikogo nie obraaem. Jestem szczery i nie mam zamiaru pieci si z kim kto 7 miesiczna gr zlewa ot tak.
Dodatkowo zgasza si do kolejnej gry przed przeczytaniem opisu jak to ma funkcjonowa i dalej by napisa po kilku miesicach gry, e gdyby wiedzia, e to obowizek i, e s ramy czasowe to by jednak odpuci :)

pocozyc 

Posted: 2019-08-07, 22:57   

Ramy czasowe s ustalone chyba po to by kolejno dopasowa. Kiedy w PBEM'ach w regulaminie byy zapiski typu gracz musi wykona tur w cigu 24h bo inaczej gra jest przepychana przez admina itd. Tutaj takiej informacji nie ma. Jeli taka informacja by si pojawia to nie uczestniczybym w tej zabawie :) .

Oddaem gr, znalazem zastpstwo. Gdybym go nie znalaz to robi bym te turki i ju nic wicej nie pisa na forum, wanie po to by nie psu zabawy innym. Poczekabym na chtnego ktry przejmie gr. Sugerowanie, e nie szanuj czasu innych graczy jest o tyle przewrotne, e chyba powiniene si cieszy, ze gr oddaj i ju nie bdziesz musia marnowa swojego czasu na odwieanie strony w oczekiwaniu na gr :) .

Troch nie rozumiem dlaczego pozostali chc zrezygnowa, przekazaem gr wraz ze strategi i notatkami. Leszek w kadym momencie moe ze mn pogada. Nie "rzucam zabawek" tylko oddaj je innej osobie :) . Warto gr kontynuowa, bo jest na prawd fajna i ciekawa. No chyba, e inni po prostu si poddaj.

Teraz troch o podjtej decyzji - rezygnacji z gry, bo widz e snujesz jakie swoje domysy.

Przekazanie AI Aztekw nie ma tu najmniejszego znaczenia. Fakt nie podobao mi si, e sam obligatoryjnie podje tak decyzj bdc najwikszym beneficjentem takiego dziaania. To bym jednak przekn, bo wisi mi to czy kto expi/maksuje/ czy co tam robi. Jednak warto by byo demokratycznie podj tak decyzj. Jedyny wyjtek to kwestia, e nikt tej tury by nie chcia przeklikiwa (Raptorus). Argumenty przeciw poda Seti i zgadzam si z nimi w 100% po co wic mam je przepisywa ?:)

Rezygnuj z gry, bo nie podoba mi si styl w jakim prowadzisz konwersacj oraz to e na kadym kroku i kilkakrotnie zaznaczae, e nie robi tur w tempie jakim sobie yczysz. Nie czuj si po prostu z tym komfortowo, e musz jakiej obcej osobie tumaczy si dlaczego nie mog zrobi tury :) . Jestem ju dojrzaym gociem i nie bd podporzdkowywa si ludziom zza ekranu. Mylaem, e gramy PBEM'a i nie liczy si tempo. Chyba si myliem. Oczywicie sprawne i szybkie wykonywanie tur jest wane, ale dla mnie Twoje komentarze, czy wiadomoci prywatne w kontekcie "czy ju masz teraz wicej czasu" s po prostu mczce.

Chcc oszczdzi sobie i Tobie nieprzyjemnych dalszych konwersacji na temat mojego tempa wykonywania tur po prostu rezygnuj z gier w ktrych uczestniczysz. Jeli uwaasz to za brak szacunku - Twoja sprawa. Usuwam si w cie i przekazuj gr innej osobie, ktry taki ukad pasuje.

Kompletnie mi nie zaley na jakiej "racji". Po prostu nie mam ochoty z Tob rozmawia, a co za tym idzie gra :)

pozdrawiam

jarek17777

Posted: 2019-08-07, 23:22   

No i widzisz nigdzie nie pisaem, e zamulasz. Seti trzyma gr 2-3 dni ? Nic nie pisaem zdarza si sam to rozumiem. Ubzdurae sobie i tyle. Pisaem o moliwoci poprawienia tempa, a to 2 rone sprawy.

Czy masz wicej czasu pisaem jako organizator kolejnej gry do ktrej sam si zgosie :rotfl: i zgaduj, e wczeniej zapoznae si z moja informacj ?
Pisae, e zmienie prac czy co tam czy jak tam. Jeli zwyka odpowied Ci przerosa i obrazie si za to ... to ju nie mj problem. Pisaem, e szukam ekipy ktra chce gra czsto i skoczy gr szybko. Mimo wszystko tutaj piszesz tak, a tam si zgosie.
Zdaem si na ludzi, woleli zagra w wicej osb kosztem tempa zgodziem si. Chyba nawet nie wiesz, e start mia by w trybie FFA.

Quote:
Jednak warto by byo demokratycznie podj tak decyzj
Tak pisz o demokracji nie zagldajc na forum i popatrz zdanie powyej.
Decyzj podjem po 5 dniach bez adnego sprzeciwu. Poza poprzednim Setiego i kolejnym po fakcie gdzie napisaem ok chcesz to cofaj i jedziemy bez AI,

Dziaanie mona byo cofn z powrotem i wsadzi Raptorousa o ile nie miaby nic przeciwko. Pisaem o tym. Ignorujesz to kreujc si na pokrzywdzonego gdzie nie masz podstaw.

Argumentw przeciw Seti nie poda poza jednym na ktry odpowiedziaem, e nie bd czerpa korzyci.
AI bdc pod obleniem jedyne co bdzie robi to unity. Nawet gdyby byo to co innego zgodziem si, e nie skorzystam z tego.

Przekazanie nacji na tym etapie bezpodstawnie to zwyke porzucenie. Sam widzisz jak reakcj to wywoao. Koniec.
Pomijam ju kolejn paplanin o szacunku do ludzi z ktrymi grasz bo nawet nie czytasz wszystkiego co si pisze albo przynajmniej nie czytasz ze zrozumieniem co przynajmniej ja widz na kadym kroku.

p.s a bo zaraz mnie szlag wemie jak czytam zmylone rzeczy ... https://imgur.com/a/sCutQLa pytaem si kadego gracza kiedy moemy wystartowa gr. Nic o obecnym pbemie :)
Last edited by jarek17777 on 2019-08-07, 23:37; edited 2 times in total  

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 88/373
genera broni  Brzowy order za specjalne zasugi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  Przeycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Zoty gracz w demokracj - GwD1  Zoty gracz w demokracj - GwD2 
Posted: 2019-08-09, 06:55   

tak nas mao ...a zaraz bdzie jeszcze mniej ...ech

Seti_ 

Posted: 2019-08-18, 19:47   

Turk zrobi dopiero jutro rano.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You can reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks