www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

bardzodyploludziowskapestreszczenie

Streszczenie ludziów w Dyplo, skąpe bardzo
Author Message
Rudi2

NieznanyImperium Chińskie

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 218/72
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2019-05-09, 20:30   Streszczenie ludziów w Dyplo, skąpe bardzo

Ja też Wam dziękuję za grę, szkoda że tak wyszło na koniec z Rihim ale tłumaczę to sobie dużym napięciem gdyż miał nadzieję na zajęcie lepszej pozycji. Pomijając to co napisał Haram mam swoje przecież możliwości by widzieć więcej niż Wy każdy z osobna.

Co do Rihitera, to dobrze że jest taki gracz który nie zawaha się sięgać po koronę nawet w tak trudnej pozycji. Kiedyś mu się uda ale jednak nie tm razem. Spokojnie, wszystko jeszcze przed nim a napięcie jakie to wywołuje znam przecież też z autopsji. Gratki Rihiter a moimi krytycznymi uwagami na tajnym się nie przejmuj, graj swoje w przyszłości. Rihi jest filarem Dyplo i mimo że mieliśmy odmienne zdania czy ludzi należy przymuszać regulaminem czy też iść im na rękę gdy okoliczności z realu im nie sprzyjały to jednak szanuję upór z jakim próbował mnie przełamać do swojej racji. Ma facet jaja i się z tym nie kryje ;)

Duże gratulacje dla Harama, kolejny raz pokazał klasę sam dla siebie. Widziałem akcję gdzie będąc w zasadzie do "przełamania" przez atakującego lekko i bez specjalnej spinki (ostrej ścinki) opędził się kilkoma spirami umiejętnie obstawiając newralgiczne pola. Jedno z wielu zagrań z których wiele można się było nauczyć jak zniechęcić przeciwnika bez tracenia impetu w rozwoju :padam:

Dzięki dla Scoobiego za pomoc we wprowadzeniu mnie w szczegóły techniczne gry od strony administartora, za cierpliwość i wyrozumiałość. Duże przepraszam z mojej strony za podstawienie Ci Bombla zamiast tego lebiegi na starcie, nie zdawałem sobie sprawy że Bombel potrafi być też bardzo agresywny pomijając inne jego "cnoty". Dzięki za podjęcie się zastępstwa po Peterze, wiedziałeś że zostaniesz znów "dołowany" a jednak pojąłeś się tej niemiłej roli. Oby w przyszłości zostało Ci to wynagrodzone.

Ośmielę się tylko pobieżnie skomentować pozostałych.
Od Plewana i Larego dużo się nauczyłem jak rozwijać państwo. Typowi rozwojowcy którzy zatracają jednak odruch samoobrony przed katastrofą. Plewanowi się udało Laremu nie.

Bombel, zatkało mnie z wrażenia gdy zamierzał zaciukać tylko wojownikami samą Hatsepsut i szczerze mówiąc powinno to się udać na 99% co byłoby wyczynem nie lada. Pięknie to przygotował :rotfl: gorzej z realizacją, zabrakło tego minimum ryzyka na skok w głęboką nieznaną wodę. Potem to już Scoobi się otrząsnął i gdyby nie pomoc Cheosca/Dzia to by Egipt pewnie dotrwał do końca na dobrej pozycji.

Cheos/Dzia, pokazali że cztery ręce są niej skuteczne niż dwie. Gdyby każdy z nich grał osobno uzyskaliby więcej niż w spółce.

Raptor rozegrał bardzo dobre Dyplo, choć mógł lepjej wykorzystać jednostki narodowe, ważne że nie dał się zaciukać.

Wnuczek, poprawnie ale przy tej nacji początek powinien mieć bardziej dynamiczny.

Jarek, to wielki zawód ale bez winy Jarka. Liczyłem na więcej po szybkim rozbujaniu państwa, sąsiedzi trafili go akurat w najsłabszym militarnie okresie, robił co było możliwe by wyjść z tego cało ale siła złego na jednego sprawę przesądziła. Do Historii Dyplo powinna przejść jego upierdliwa dla oprawców długa agonia. W sumie to chyba każdy z nich żałował że napadł na Jarka. Bilans mieli bardziej na minus niż dodatni ci potomkowie Pyrrusa.

Leszek, to ewenement. Dotrwał do końca :padam: może nie zdawał sobie sprawy że (jadąc wg starożytnych) wisiał nad nim miecz Damoklesa a ten był w tym przypadku akurat ze szwedzkiej stali. I nie o Namiestniku tu piszę.

Peter, to ocean spokoju, wszytko skalkulowane, wycenione i konsekwentnie realizowane. Trzeba się rozwijać, Peter to umie. trzeba komuś przylać, Peter to umie. Kombajn wieloczynnościowy, widać że się na tym zna ;)

Lary, pięknie. Odlot od samego początku, pech to sąsiedztwo i beztroska w ocenie zagrożenia. Gdy się nazbierało kilka skarbów (rele itp) to trzeba tez zatroszczyć się o ich zabezpieczenie bo przyjdą takie zbiry nocą i złupią. Złupili ale rozwój Lary ma opanowany bardzo dobrze :padam:

Bobek, podobnie jak Lary, kozak w rozwoju, w wojsku nieźle ale w przezorności nie najlepiej gdy ma się takich sąsiadów. Ja wiem, że gdy dwóch leje jednego to wysoko nie podskoczy ale dlaczego Bobek to nie ty masz lać? Pytanie zasadne bo niczego ci nie brakowało by innych pogonić, nooo może poza twoją najzwyklejszą przyzwoitością by nie bić jeśli oni sami nie zaczną kopać. Pokopali znienacka.

Trevis, spokojny żywot do czasu aż sąsiad nie uznał że wypadałoby mieć taką perełką w koronie. Przyszedł i wziął.

Bracia słowianie z Bałkanów dwaj, kompletnie czego innego chyba się spodziewali po naszym Dyplo, beztroski początek skonfrontowany szybko w waszą agresją. My chyba mamy już do perfekcji wypracowany dynamiczny start i jednoczesną asekuracja w rozwoju wojska. Inne światy. Może gdybyście dali im czas na więcej spokoju to pokazaliby pazur ale miejscowe hieny szybo ich rozjechały. Duże dzięki dla chłopaków z Bułgarii za sam start. Na przyszłość zaproście ich jeszcze raz do Dyplo. Powinni wyciągnąć wnioski z tej lekcji.

Admin, przypadkowy facet z łapanki.
Mapę oceniam na 4 z dużym minusem. Dziś skorygowałbym kilka detali i wielkość. Na usprawiedliwienie dodam tylko że do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy ilu będzie graczy a potem miałem jeden dzień na doszlifowanie wg zrobionych wcześniej zarysów ogólnych.

Zasady gry.
Bardzo słabo oceniam pomysł z ograniczeniem przejmowania miast. Starałem się wprowadzić jakieś usprawnienie poprzez dodanie generałów itp. ale to nadal niewiele zmieniło. Ten sapek nadal czeka na lepsze dopracowanie bo zniechęca do podbojów.
Zachęcam do podtrzymania w przyszłości zakazu wstępu wojskiem na teren sąsiada nawet w okresie pokoju, może coś należy delikatnie zmienić ale kierunek jest słuszny.

Ogólnie to starałem się ustawić grę wg własnych priorytetów co nie zawsze znajdowało zrozumienie. Nie regulaminem w grających lecz regulamin dla grających. Admin nie jest od tego by karać i wymuszać lecz ułatwiać grę. Gdy gracie kilka miesięcy dzień w dzień nie miałem prawa wymuszać sztywnej zasady "tura 24h" bo zawsze trafia się sytuacja z realu gdy jest to niemożliwe. Uważałem, że byłaby to niezasłużona kara dla gracza gdyby przepadła mu tura z ważnych przyczyn w realu. Jesteście grupą ludzi wspólnie spędzającymi wiele godzin w grze i należy też umieć zrozumieć okoliczności gdy ktoś nie jest w stanie zrobić (należnej mu regulaminem) tury. Nawet gdyby to powodowało przeciągnięcie gry o tudzień lub dwa. Prawo do wykonania swojego ruchu w grze jest prawem nadrzędnym nad płynnością gry. Nie zawsze znalazło to zrozumienie.

Ze swoje strony dziękuję za udział w grze i nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ale nikogo tak naprawdę nie ukarałem przez tych kilka miesięcy choć wiele o tym było mowy i pisałem różne rzeczy :) Nie ukarałem bo graliście wszyscy w granicach rozsądnych zachowań :padam:
ps. akcji w Wnuczkiem na początku nie liczę bo to było tylko ustawienie adminowania pod siebie a nie pod administora froum

Duże gratki jeszcze raz dla Harama i Rihitera. Trzecie miejsce nie będzie przyznane o czym Scoobi wiedział już w momencie przejęcia nacji.

edit:
Tak mi przykro bo pominąłem gracza który najbardziej mi zaiponował swoją grą.
Moją najsłabszą stroną jest rozwój a Plewan ma to dopracowane do perfekcji i to wg własnej oryginalnej plewanowej ścieżki. W wojowaniu jednostkami już nie tak dobrze.
Echhh, gdybym tak mógł założyć spółkę w Dyplo z Plewanem to nie ma bata, nawet gdyby same Mongoły były tylko wokół to byśmy ustali na równym. :)

Last edited by Rudi2 on 2019-05-09, 22:57; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
ScoobyDoo, Bobek1971, Raptorous, Rookie
Boudica [D14]

BoudikaImperium Celtów

Piwa: 6/1
starszy szeregowy 
Posted: 2019-05-10, 07:00   

Buodica grał Bombel, ale dopiero od tury nr 1 - nie grałem od początku i tylko do czasu znalezienia osoby, która pociągnie nacje :)

Nie znałem wszystkich przeciekow, a podobno Rudi wspomniał gdzieś, jak mapa będzie wyglądać...gdybym wiedzial...

Mój atak na Egipt: w 5 turze "źle" teleportowalo Skauta, Dziieki czemu zobaczyl że się na niego szykuje. I w kluczowym momencie zabrakło pewności ile doja może mieć Egipt. W ryzykowaniu jestem beznadziejny.

Prawie cale dyplo na wojnie. Strasznie to męczące, A ja jestem przecież rozwojowcem! Wojna z plewanem straszna - bez szans. Puchaty króliczek próbuje zatrzymać walec. Ale futerkiem silnik mu zatarlem :)

Mapa - świetna i beznadziejna.

Admin - nie mogę krytykować, bo mi na zlocie do piwa napluje... wg mnie zdecydowanie najlepszy admin dyplo w tej edycji!

Kolejne dyplo -??? Ale ja nie mogę ograniczyć z Egiptem!!!!

Last edited by Boudica [D14] on 2019-05-10, 08:47; edited 2 times in total  

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
Bobek1971, Raptorous, Rookie
Kublai [D14]

Kubilaj ChanImperium Mongolskie

Piwa: 1/1
starszy szeregowy 
Posted: 2019-05-10, 08:12   

Rudi2 wrote:

Moją najsłabszą stroną jest rozwój a Plewan ma to dopracowane do perfekcji i to wg własnej oryginalnej plewanowej ścieżki. W wojowaniu jednostkami już nie tak dobrze.
Echhh, gdybym tak mógł założyć spółkę w Dyplo z Plewanem to nie ma bata, nawet gdyby same Mongoły były tylko wokół to byśmy ustali na równym. :)

To prawda. Nie wiem czy Plewan zdaje sobie sprawę jak blisko był sukcesu. Wg mnie należało tylko odżałować 2 wielkich (miał dołączonych w stolicy), odpalić kolejny GA, doskoczyć szybko do astro/ draftu rifli i wtedy pojechać Boudiczke (nie zapominając o zwiadzie na tyłach ;) ). Atak byłby niewiele później, a mobilność galeonów działa cuda przy takiej przewadze.
Last edited by Kublai [D14] on 2019-05-10, 08:14; edited 1 time in total  

Raptorous

xfire: raptorous26
Piwa: 25/17
starszy szeregowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2019-05-10, 09:59   

Caesar to oczywiście ja.
Gra podobała mi się. Dużo żarcia i terenu dużo. Posiadanie floty to podstawa. Zgodzę się z Haramem że poprzez postawienie gór na krawędziach mapy nie było realnej walki państw, które nie graniczyły ze sobą. Co prawda na morzu wewnętrznym wszędzie można było dopłynąć mając galeony..ale to trochę późno.
Nie było akcji atakować lidera. Ciekawe że wygrała nacja bez reli i nie fin.

Jedyny problem jaki widziałem to zmiana w trakcie gry dot. generała, że miasto można przejąć jak generał idzie nawet kawał drogi na front.
Zaatakowałem Persa żeby potem mieć spokój i chciałem wykorzystać zaangażowanie w Egipcie jego wojsk, a że wojna w Egipcie się szybko skończyła to nie zdążyłem zebrać większej ilości wojska.
Zrobiłem ładną akcję z atakiem na stolice Persa. Stolicę spaliłem, ponieważ mógł szybko odbić. Drugie miasto na 50% atak wszedł potem dołączył się Budica i czekaliśmy na katapki.
Zrobiłem jednego babola przez to straciłem miasto na wyspie.. załadowałem preta na łódkę ..na której były 2 unity..te wysadziłem na brzeg ale zapomniałem ze jest jeszcze Pret i zaatakowałem łódkę Persa (na niej były 2 axy w tym generał i luk)..Atak nie wszedł i potem drugi raz nie dopisał Random atakowałem łuka na lesie spirem i warem i luk przeżył dodatkowo na miał już 2 axy jeden prawie zdrowy i jeden z 0,5 hp.Ja miałem rydwan i wtedy bym się obronił z dodatkowym pretem a tak to straciłem miasto.

Planowałem jeszcze odpalić drugi złoty machnąć relę Islam / Minaret ..Budowałem już Syxtyńską za 8 tur miałbym koniec. Minaret w ciągu 5 tur by powstał.
Poza tym pójść po Astro i atak albo na zulusa albo na Greka / Celta razem z Inkami.

Rookie 

Piwa: 11/113
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1  zlot  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2019-05-10, 13:35   

Nie zapomnijcie o trofeach z podium i przezycie :)

AlexanderD14]

AleksanderImperium Greckie

Otrzymał 1 piw(a)
starszy szeregowy 
Posted: 2019-05-10, 16:51   

Kublai [D14] wrote:
edit:

w poprzednim dyplo prosiłem Cię o radę - właśnie dlatego :)

Może następnym razem - zrozumienie Harama, Petera czy nawet Rihitera - jak działa dyplo jest na innym poziomie. Krótkie, szybkie wojny, zbieranie informacji, gotowość do szybkiego zbrojenia i interwencji - chętnie posłucham mądrości :padam:

Rudi2

NieznanyImperium Chińskie

xfire: rudi22222
Helped: 6 times
Piwa: 218/72
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2019-05-10, 17:58   

Rookie wrote:
Nie zapomnijcie o trofeach z podium i przezycie :)

Nie tak szybko, sprawa się skomplikowała.
Podczas badania czy gracze chcą kontynuować jeden z graczy definitywnie określił się że porzuca nację i nie będzie grał dalej. Regulamin w tym zakresie jest bezwzględny.
Muszę to gruntownie przemyśleć.
Last edited by Rudi2 on 2019-05-10, 17:59; edited 1 time in total  

Raptorous

xfire: raptorous26
Piwa: 25/17
starszy szeregowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  III miejsce w Dyplo - DyploMiś3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII 
Posted: 2019-05-10, 18:51   

Moim zdaniem i pewnie innych uczestników również tego Dyplo i poprzedniego i Rudi i Rihiter dobrze adminowali każdy na swój sposób ale efekt był podobny. Oboje wkładali w to serce bez tego nie byłoby aniy Dyplo XIII i Dyplo XIV. Brawa więc po co te kwasy gdy już jest po grze. WYLUZUJ IE do następnego Dyplo :cwaniak:

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2019-05-10, 19:54   

No gratulacje Panowie zakonczenia :)

Boudica [D14]

BoudikaImperium Celtów

starszy szeregowy 
Posted: 2019-05-10, 20:02   

EFe, grasz w dxv?

Shaka[D14]

CzakaImperium Zulusów

Piwa: 60/18
plutonowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Reprimends:
 6/3/6
Posted: 2019-05-11, 07:57   

Dzięki wszystkim za grę w szczególności Leszkowi za bycie dobrym sojusznikiem i Rudiemu za to, że to zorganizował i poświęcał swój wolny czas za darmo na organizowanie tego. Ciesze się, że chociaż w ostatnim Dyplo przetrwałem i kogoś skutecznie podbiłem nie nie żałuje tego.

Miło było chłopaki trzymajcie się.
Wnuczuś

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2019-05-12, 20:35   

za cienki jestem już :)

Boudica [D14]

BoudikaImperium Celtów

starszy szeregowy 
Posted: 2019-05-13, 05:12   

Wiemy, ale jako mięso armatnie chociaż ;)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum