www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: ponti
2010-09-20, 14:51
GOTM KACA

Czy masz ochote zagrac w Gotma na Kacu?
tak
84%
 84%  [ 16 ]
nie
15%
 15%  [ 3 ]
Voted : 19
Total Votes: 19

Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-09-19, 23:22   GOTM KACA

Niniejszym ogłaszam ze prowadzono od jakiegos czasu dyskusje na temat GotMa Kacowego na forum klubowym poniewaz jest wiele osob zainteresowanych tematem.Chcilismy wiedziec czy bedzie zainteresowanie do tego typu gry.Ja zgodziłem sie poprowadzic GotmY nasze.Wiem ze tego typu zabawa jest juz na Cop-ie ale Gotmowcy sa spragnieni wiekszej ilosci wrazen niz maximum 5 dniowy GotM.Jesli chcą wiecej postaram sie dac.Prosze kolegów poniewaz nie gralem nigdy tego typu gry o rady i pomoc,jak zrobic zeby bylo dobrze.Ogolnie jestem nieprzypadkowo ja poniewaz dany scenariusz bede układał pod własnorecznie robione mapy ,prosze o nadsyłanie propozycji scenariuszy bede starał sie je połaczyc i stworzyc cos naprawde wielkiego.I samemu oczywiscie równiez zagrac.:)
Na razie ankieta ilu jest chetnych na tego typu kilkudniowe maksowanie?

Wczoraj w nocy wymysliłem genialny scenariusz dla GOTM-a uwazam ze dosc wymagajacy na poczatek.W ciagu 3 dni powinienem słuzyc sejwem.

Pierwszy GotM bedzie sie nazywał "Mikołaj Kopernik" i po częsci odwoływał sie do obecnej sytuacji politycznej w kraju w sposób żartobliwy :) Dzisiaj zaczynam robic mape połnocnej Polski.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 80/240
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-09-20, 10:23   

No mi się bardzo pomysł podoba...nigdy za mało gotmów. To jest też poznawanie mechanizmów gry, których możemy nie dostrzec grajac 1/1 czy w teamach bo nie zawsze sie opłaca, nie ryzykujemy bosmy nieświadomi jakichś mozliwosci.
Chciałbym gotmy które cos nauczą ale i takie w których bedziemy coś maksowac...w koncu jak się zna juz gierkę i ciagle to samo...to mozna sie pobawić w maksowanie:-)
zawsze do czegoś się przyda....
Moze jakieś scenariusze pod nasze mapki...nie tylko jakies duze scenariusze? takze na ldesce i kontach?

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-09-20, 10:44   

Scenariusz postaram sie zrobic dzisiaj na razie jest owiany tajemnica jutro lub jeszcze dzisiaj zrobie wam sejwa i mozecie pobierac.Mapa bedzie Tiny zagramy HRE celem bedzie ....ach nie powiem, powiem tylko ze to bedzie same maksowanie bez praktycznie zadnych przeciwników ale na wysokim poziomie trudnosci.Zrobilem do tego fantastyczna otoczke bedzie musieli przewieżc Kopernika i jego pomocników Lecha i Jarosława w wybrane miejsce po zakup sprzetu astrologicznego :)

To jest poczatek GOTM próbny ale nie bedzie łatwy chce zobaczyc czy moje pomysły sie Wam spodobają.

Proponuje punktowanie dla pierwszych 5 miejsc

1 miejsce 10 pkt
2 miejsce 6pkt
3 miejsce 4pkt
4 miejsce 2pkt
5 miejsce 1 pkt

dodatkowe punkty mozna bedzie uzyskac za zadania poboczne.

Tutaj chce jednak wieskzej aktywnosci czy taka punktacja Wam odpowiada jakies uwagi i sugestie co do organizacji GotMa abym wiedział czego potrzebujecie.

Bobek scenariusze beda rózne jednak bede starał sie unikac map mirror bede starał sie je robic sam i robic mapy pod pomysły.W BtS-ie jest duzo fajniejszy World Builder a takze czesto bede wykorzystywał zaawansowany start.Byc moze zwikeszy to takze długosc zabawy bo bedziecie mieli mozliwosc sprawdzenia róznych koncepcji poczatkowych pod scenariusz.

Tfurca Gotmuff

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/12
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2007-09-20, 11:28   

Mala sugestia, moze sie spodoba - proponuje 2 kategorie takiej gry - w jednej maksowanie ile kto lubi czyli dowolna ilosc sejwow w grze - druga Iron Man, czyli gra bez sejwowania czy powtarzania gry wielkrotnie - ot pobierasz sejwa i grasz raz (powiedzmy jakis limit sejwow albo nawet i bez limitu - tylko na slowo honoru ze sie gralo raz albo ze sie zglasza pierwsze przejscie), to co wyjdzie wysylasz... taka wersja dla tych co nie maja za duzo czasu na siedzienie przed gra...
Jak sie uda to bedzie - kretacze jak sie zdarza to bedzie to widac po nierealnych wynikach :)

W taka wersje jednorazowa chetnie zagram, w maksowanie odpadam gdyz ciagle load/save mnie nie bawia.

Ewentualnie mozna to trzymac wszystko razem (wyniki) tylko dodac rozroznienie (od gracza) czy gra byla maksowana czy tez byl to jej "pierwszy przebieg".

ponti 

Posted: 2007-09-20, 12:21   

Nie jest to zły pomysł. Dzisiaj bede musiał pobrac programik do badania save i load tak wiec Peter nie ma obawy w scenariuszu bedzie wyjasnione limit S/L w kazdej rozgrywce ,nie mozna go tylko przekroczyc bo wynik bedzie nieważny.Gra typu Ironman ciekawe ale ostroooo hardcorowe:)

Tfurca Gotmuff

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-09-20, 12:32   

Jak se bedzie ten na mapie tiny, to też sobie zagram. Ktoś musi być ostatni ;)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-09-20, 12:35   

Super pomysł Ponti, ja na pewno się piszę i będę grał :D ! Mam sugestię co do punktowania - wolałbym większe zróżnicowanie punktami, bo obawiam się że jak zacznie nas grać 20 osób (taką miejmy nadzieję :oczami: ) to tylko ścisła czołówka otrzyma jakiekolwiek punkty... Może jakieś liniowe punktowanie - pierwszy 10 punktów, ostatni 1 punkt a pozostali liniowo według wyniku końcowego (rok ukończenia gry, ilość butelek w stolicy, ilość zrobionych muszkieterów, ilość punktów w grze - to co będzie kryterium ukończenia gry)

seti 

xfire: setipl
sierżant  Obibok – nie grał od 90 dni  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2007-09-20, 12:47   

robiac retire, w logach gry jest informacja o kazdym nowym zaladowaniu gry, wiec jesli bedzie wiecej niz 2 (raz ponti, drugi gracz) to od razu "ironman na koksach" zostanie wylapany ;)

sc0rp 

xfire: sc0rpionus
Helped: 3 times
Piwa: 1/1
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-09-20, 13:31   

koncepcja ironmana mi sie podoba, a jak ktos nie ma czasu usiasc na "n" godzin to niech gra w drugiej kategorii, ewentualnie 1 save co 5godzin gry. (to widac po retired ile sie gralo)

mnie wlasnie maxowanie odrzuca od gry w gotm bo jak mam robic load/save x 50 zeby mi wioska dala miasto, albo unit z 2% chance na win wygrala to mi sie nie chce.

a jesli nie ma szansy na 2 rankingi to zrobic jakis algorytm co doda penalty za kazdy save najprostrzy to np. przy gotmie zeby cos osiagnac jak najszybciej (data) to widelki np.:
<1000 - 10pkt
1001-1100 - 9pkt
1101-1200 - 8pkt
...
1901-2000 - 1pkt

a nastepnie [ilosc punktow]/[ilosc saveow(nie liczymy twojego save'u)] = koncowy rating.
a pozniej miejsca w/g kryteriow:
1. rating
2. ukonczenie zadania

np.
jest 3 graczy:
1. gracz1 skonczyl w 900 roku,mial 3 savey
2. gracz2 skonczyl w 1335 roku, mial 1 save (hardcorowo no ale zeby wyslac do ciebie musial zapisac przeciez ;-)
3. gracz3 skonczyl w 1305 roku, mial 1 save

to kolejnosc by byla
1. gracz3 rating: 7pkt/1 = 7 rok: 1305
2. gracz2 rating: 7pkt/1 = 7 rok: 1335
3. gracz1 rating 10pkt/3 = 3,3(3) rok: 900

oczywiscie trzeba bylo by to jakos zbalansowac, ot taka koncepcja
Last edited by sc0rp on 2007-09-20, 13:38; edited 1 time in total  

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 3/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-09-20, 13:35   

Offtop:
Kręcą Ironmana Marvela, premiera w maju 2008.

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

stoickov 

xfire: stoickov
Helped: 2 times
porucznik  Srebrny order za specjalne zasługi - nadworny grafik  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-09-20, 13:54   

Pomysł z dwoma typami mi się podoba. Albo Ironman albo maxowanie. Nie ma co się bawić w liczenie sejwów. I tak zazwyczaj ci co grają długo i z dużą ilością sejwów wcale nie mają lepszych wyników.

A punktacja może liczona od końca? ostatni - 1 pkt, przedostatni - 2pkt itd.
Ewentualnie pierwsze miejsce jeszcze razy półtora pomnożone, czy coś.

ponti 

Posted: 2007-09-20, 15:47   

Zainteresowanie jest duze zgłosiło sie 13 osób do Gotma przede wszsytkim bede potrzebował pomocy w sprawach techniczych.Przydałaby sie jakas fajna tabelka z uczestnikami taka jak była w TTK ale w troche innej formie.Moze to działac troche na zasadzie podobnej do rankingu i podczepiac punktacje pod miejsce które dany użytkownik zajmie pod koniec miesiaca.Np Ponti pierwszy 30 pkt Leszek drugi 20 pkt Cola 15 pkt.Mógłbym równiez dopisywac dodatkowy punkt dwa lub trzy dla osob zdobywajacych pnkty w zadaniach pobocznych.
Mam tez pytanie czy da sie zrobic tak aby osoba zgłaszajaca sie do bieżacego Gotm-a dostawała automatycznie sejw na swój email?:) wiem ze to bajer bo mozna zrobic jak wszedzie z pobraniem pliku ale te "kalkulatory" nas wyróżniają z tłumów :) Napiszcie co sadzicie bo ja sie kompletnie nei znam na pisaniu czegos takiego.

Co do punktacji musze nad nia pomyslec rozumiem zamiar rozszerzonej punktacji bo wtedy punkty mozna otrzymac za sam udział w Gotmie dla osob które zajmuja nizsze miejsca ale maja wieksza czestotliwosc ry niz dla osoby ktora uzyskuje lepsze wyniki ale rzadko gra.Rozszerzenie punktacji moze byc do 10 miejsc ilosci punktów ustale.Z drugiej strony tego typu rozszerzenie punktów przy małej frekwencji bedzie powodowało troche problemów bo jak wystartuje 9 osob ostatni dostanie wiecej punktów niz zazwyczaj.Ale to nie powinien byc wielki problem.

Tfurca Gotmuff

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-09-20, 16:02   

Rozumiem że pytanie jest do mnie :) jako "masta of KALKULATOR" ;) Wysyłanie zapsu na skrzynkę - bez problemu możesz to zrobić sam - wystarczy rozdzielić adresatów średnikiem. Taką automatycznie generowaną listę adresową mógłbym zrobić.
Co do punktacji to proponuję wziąć wypróbowaną wersję punktowania z civfanatics.com żeby uniknąć długiej i zbędnej dyskusji nad tym jak punktujemy GOTM. Tam mają to opracowane już od kilku lat i nie ma sensu wyważać otwartych drzwi.

sc0rp 

xfire: sc0rpionus
Helped: 3 times
Piwa: 1/1
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-09-20, 16:03   

oo leszek mnie uprzedzil :)

tylko mala poprawka: jesli dobrze zrozumialem to ponti chcialbys zeby uzytkownik dostal na maila odrazu po rejestracji aktualnie toczona gre, jak najbardziej jest to mozliwe. chociaz zastanawiam sie czy to jest fajne ja bym np. nie chcial ;-) wiec napewno jesli juz to by musiala byc to opcja. :)

oczywiscie leszek zapomnial dodac ze ogranicznikiem mozliwosci jest czas :)
Last edited by sc0rp on 2007-09-20, 16:06; edited 2 times in total  

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-09-20, 16:05   

Admin może masowo wysyłać maile, można zrobić grupę GOTM i jak wyjdzie gotm to wyśle sie do tej grupy maila. Tylko nie wiem, czy da rade załącznika wysłać.
I mnie uprzedzili :P

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum