www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: ponti
2010-09-20, 13:52
TABELA GOTMA -wyniki KOPERNIKA
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-10-15, 23:03   TABELA GOTMA -wyniki KOPERNIKA

Chciałbym podziekowac wszystkim za dużą frekwencje w pierwszym GOTMIE- oby tak dalej :padam: Pod spodem przedstawiam wyniki KOPERNIKA:
Maxman
PozycjaNickRokPunkty
1Rudi2650 PNE20
2Mareck600 PNE17
3Damroka525 PNE15
4Richards475 PNE13
5Bobek425 PNE11
6Seti400 PNE10
7LDeska325 PNE9
8Beny275 PNE8
9Cola125 PNE7
9Hechter125 PNE7
9Bombel125 PNE7
12Stoickov75 PNE4
13PawelT25 PNE3
13Heron25 PNE3
15Maxi175 NE1
16domel250 NE1
17Sc0rp350 NE1
18Marba960 NE1

Ironman
PozycjaNickRokPunkty
1Seti400 PNE20
2LDeska325 PNE17
3Beny275 PNE15
4Bobek200 PNE13
5Cola125 PNE11
5Hechter125 PNE11
5Bombel125 PNE11
8Stoickov75 PNE8
9Heron25 PNE7
10domel250 NE6
11Sc0rp350 NE5

Beny popraw tabelke bo bombello ma mniej pkt. a ma tyle samo co Hechter i Cola.Sejw i tabela irona jutro. Irona wygral Seti ze swoim wynikiem KAżDEGO PROSZE O OPISANIE SWOJEJ TECHNIKI ZWYCIEZCE OCZYWISCIE PROSZE MOLESTOWAC O TO :) .SEJWA DOLACZAM . Gratulacje dla Rudiego :padam:

Rudi2 0650 P.N.E. ok.CivBeyondSwordSave
Pobierz Plik ściągnięto 386 raz(y) 31.63 KB

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

stoickov 

xfire: stoickov
Helped: 2 times
porucznik  Srebrny order za specjalne zasługi - nadworny grafik  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-10-15, 23:06   

Same Ironmany?

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2007-10-15, 23:10   

policzcie mi ile jest tur od 600bc do 0AD

i dlaczego Bombel jest niżej w tabelce z punktami niż ja Hechterem?
Last edited by Cola on 2007-10-15, 23:12; edited 1 time in total  

domel 

xfire: domel11
Helped: 8 times
Otrzymał 9 piw(a)
generał brygady  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 8 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  Złoty gracz w demokrację - GwD1  II miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2007-10-15, 23:11   

cholera to ja zapierdzielam w ostatniej godzinie dozwolonego czasu i tylko 16 miejsce :)

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-10-15, 23:17   

Tabelka bedzie zmieniona Bobek przesłał mi hurtowo maile i mial tam wynik 425 b.c na maxmanie.Jest problem z sejwem setiego jest tam conquest victory i nie moge sprawdzic czy to iron jezeli tak to Seti wygral irona ale to jest do wyjasnienia musze dostac ten sejw jeszcze raz turke wczesniej lub tak by nie bylo victory....

Irona grali Seti ,Leszek,Bobek z wynikiem 200 b.c,Heron,Bombel,Cola,Sc0rp,Hechter,Domel,Stoickov,Beny

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

Damroka 

Helped: 6 times
major  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1  III miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-10-15, 23:38   

Rudi2 znowu zaszalałeś. Szczerze gratuluję :padam:

Ciesze się też ze swoje wyniku. Nie sądziłem, że będę w pierwszej trójce.
Ale skoro nikt się nie chwali, jak osiągnął swoje maxy to może ja zacznę.

Ten GotM był trochę nietypowy, bo dotychczas już dosyć wcześnie obierałem jakąś jedynie słuszną drogę i póżniej tylko doszlifowałem ostateczny wynik. A tutaj z powodu synchronizacji tak wielu czynników, co chwilę zmieniała się koncepcja gry. Właściwie to dojście do tego wyniku to był proces. To było 7 czy 8 gier i wyciąganie wniosków z każdego podejścia. Bo ciągle z jakimś czynnikiem zostawałem w tyle. A najśmieszniej było kiedy przyspieszyłem z astronomią, a nie zdążyłem z utworzeniem drugiego merchanta, bo na początku obydwóch podłączałem do miast.
Ale po kolei.
Podejście pierwsze typowo rozpoznawcze. Nawet nie próbowałem konfrontacji. Podpłynąlem tylko karawela, obejrzałem co i jak i na tym sie skończyło. Ale zauważyłem 4 berserków łażących to na górkę to na pole. Więc stwierzdziłem, że na nich będą potrzebni macemani. Wtedy jeszcze nie zwróciłem uwagi na to, że te miśki nie siedzą w mieście. Byłem przekonany, że będę musiał się z nimi zmierzyć.
Podejście drugie. Podpłynąłem z macemanami. Ojojoj, cóż to była za katastrofa. Wszyscy polegli. Stwierdziłem, że muszę ich mieć więcej. Do grenadierów wydawało mi się za daleko.
Podejście trzecie. Przypłynąłem większą ekipą macemanów. Ale najpierw, dosyć sprytnie wystawiłem dwóch na wzgórze z miedzią. A te durne berserki się na nich rzuciły i dwóch z nich poległo. Zostało więc dwóch berserków, axeman i archer. I to wystarczyło. Mikke zostało zdobyte. Ale wówczas kombinowałem, że ta obrona miasta na poziomie 100 % jest trochę za wysoka. I jeśli chciałbym uzyskać lepszy wynik to ta obrona powinna być mniejsza. Wykoncypowałem, że tym co zwiększa AI obronę do takiego poziomu może być jego religia. Postanowiłem więc, że AI religii nie zdobędzie, co nie było trudne, bo za sprawą szpiegostwa widać było co wynajduje.
Podejście czwarte. Kiedy AI kombinuje z politeizmem, ja przełączam techy i odkrywam przed nim. Tak więc misiu nie wynajduje religii. Podpływam do niego z macemanami i wielkie zdziwienie. W Mikke znowu jest obrona na poziomie 100 %. Ale drugie zaskoczenie, że berserki nie siędzą w mieście tylko na górce. Swoimi macemanami wszedłem do Mikke właściwie jak do siebie. Przyszło więc olśnienie. Może ta religia ma wpływ na to czy berserki siedzą w mieście, czy na górce. Już więcej nie dalem mu zdobyć religi i już więcej nie zobaczyłem berserków w mieście. Nie wiem czy ta zależność ma ze sobą coś wspólnego, ale u mnie to działało. Wyciągnąlem z tego też taki wniosek, że macemani są za silnni jak na 1 axemana i 1 archera. Postawiłem więc na kuszników.
Piąte podejście. Przypłynąłem z kusznikami. W Mikke 1 ax i 1 arch. Nie wszedłem już tak miękko, ale też nie było większych problemów. Zdecydowałem, że trzeba postawić na axemany. Z kusznikami był też problem, bo potrzebne było żelazo, a to wymagało dodatkowe miasta, które generowalo potworne koszty. Axemani byli więc przesądzeni.
Kolejne podejście. Stoczyłem ciężką bitwę. ten jeden axeman w mieście dzielnie się bronił.
W międzyczasie wpadłem na genialny pomysł, aby astronomię wziąć z Wyroczni. To znacząco przyspieszyło mi osiągnięcie galeonów. Wtedy to właśnie się zdziwiłem, że zostałem daleko z merchantami.
Ostatecznie pozostało mi zsynchronizować ilość axów, bo teraz jak dopływałem to był w mieście tylko jeden golusieńki archer, merchantów, bo sie z nimi nie wyrabiałem, więc zostawiałem sobie jednego bez włączania go do miasta, no i kasa, bo istotne było to, aby w momencie odkrycia astronomii upgradować łódki na galeony.

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2007-10-16, 06:48   

U mnie było podobnie z dochodzeniem do taktyki. Postawiłem na piramidy i Wielkich, z rozpędu na koniec miałem 3 kupców. Tych 2 pierwszych zamieniłem na złoto na dzień dobry. Opiszę jutro bo dziś wyjeżdżam. :)
Last edited by Rudi2 on 2007-10-16, 06:51; edited 1 time in total  

seti 

xfire: setipl
sierżant  Obibok – nie grał od 90 dni  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2007-10-16, 06:58   

wow 650bc - gratki Rudi. ja stawialem, ze maxy osiagna okolo 550bc.
Ponti dzis wieczorem podesle autosave'y jakie znajde odnosnie mojego iron'a :) zabraklo mi jednego pola ruchu zeby wprowadzic blizniakow i mikolaja do miasta... i nastapilo to w turze po zdobyciu mikke.

krotko co ciekawego u mnie:
pierwsza gra rozpoznawcza. po niej wpadlem na motywy: dolaczyc kupcow do stolicy,
wyciac piramidy w 4tym miescie kolo stone'a, zredukowac obrone w mikke poprzez szpiega,
dostawic dodatkowo dwa miasta przy wielorybach.

w drugiej grze mialem klopot z wygenerowaniem kupcow....oraz zapadla decyzja ze jedynym wojem beda axe'y i katapy i jeden szpieg

kolejna gra to synchro wszystkiego oraz nowy motyw, ze pierwszy wielki - naukowiec bedzie w gdansku, na poczatku lecial prawie od razu szpieg jako specjalista do 45% wymaganych punktow, a po pismie 2 naukowcow

no i pozniej przyszedl wynik. tak wiec prawde mowiac po pierwszej grze mialem plan, ktory tylko "lekko" usprawnialem ale bez rewolucji
ale i tak wynik mnie baardzo cieszy tym bardziej na ironie - gdzie czasami kwiatuszek mnie lapal jak cos zapomnialem przestawic albo tracilem ture na czyms tam, a wczytac gry nie mozna... :)

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-10-16, 07:16   

Gratulacje dla zyciężców!!
Szczególnie Rudi!
Szalejesz tu i tam :)

Ja tym razem nie zaszalałem.
Nie mam za bardzo głowy teraz do civ.
Pomnę tylko, że kompletnie zapomniałem o wyroczni :wstyd:

bombel79 

xfire: bombel79
Piwa: 59/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2007-10-16, 07:18   

nie no panowie, niezle... jednak wychodzi moj brak doswiadczenia w grach singlowych... nie spodziewalem sie ze mozna tak szybko dojsc do ww rezultatu... gratki rudi!

mam nadzieje ze w nastepnym Gotmie was rozjade! :slon:

PS
ja chyba za duzo miasto postwilem (7) no coz, za duzo przyzwyczajen z kontow (widzisz zalewy, wal miasto z chatkami :)
PS2
jednego nie lapie... skad taka duza rozpietosc pomiedzy ironem a non-iron?
Last edited by bombel79 on 2007-10-16, 07:22; edited 1 time in total  

maxibaca 

xfire: maxibaca
Helped: 5 times
kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2007-10-16, 07:28   

lol myślałem że bede gdzieś na czele a widzę że ktoś był cwańszy ode mnie. Ja postawiłem 2 miasta to razem miałem 5.Z orcala wziąłem astronomię a inne z wielkich naukowców. A do tego udało mi się jak atakowałem to w mieście był tylko archer bo reszta poszła zwiedzać pole. No ale widzę że to się dało dużo szybciej zrobić :rotfl: :zdziwko:

Peter 

xfire: peterek
Piwa: 42/12
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2007-10-16, 07:31   

Wow gratki dla zwyciezcow!

Dlaczego do tej pory nie mialem okazji zagrac z kims z pierwszej trojki? ;)
(a przepraszam raz z Damorka w ffa bylismy sasiadmi).

Mysle ze ten gotm pokazal kto ma duzo cierpliwosci do singla :) Ja niestety jakos nie przepadam za tego typu grami... ale chyba zmobilizuje sie i w drugiego zagram gdyz jest tam znacznie wiecej akcji militarnej :) (nie ma tych godzin samotnosci gdy sie pozostaje w izolacji).

Jeszcze raz gratki :)

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 80/247
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-10-16, 08:50   

Ponieważ bardzo lubiłem wielkich i był to wyscig do astro - zatem musiało być dobrze ;)
Rozgrywkę oparlem na naszym sprawdzonym z Mareckiem [gratki stary Byku, myślałem że ja lepiej to wycisnę] w "Filodendronowym" teamie -systemie - Piramidy i wielcy.
Tym razem wyłącznie merchanci plus wyrocznia i z niej astro.
Niestety żeby ktoś zorientował się że AI nie buduje cudaków trzeba było to z dwa razy rozegrać.
Próbowałem czy szybciej nie zrobi się naukowacami ale niestety była kicha, próbowałem rozwojowo i tez nie za dobrze, próbowałem z cudakami dającymi marchantów i niestety też nie za pięknie.
Pozostał system chamsko uproszczony -
1.Dwóch marchantów z gry od razu do stolicy. kasa plus siedem z 3 miast idealna żeby uzbierac i utrzymać miasta w pierwszej fazie gry potrzebne w dalszej rozgrywce i nastepnie ...przezbroić galeye.
2.zbudować wszedzie worki i do roboty
3. zrobić Seta i posłać go na miasto na stone [wynalezione w tym czasie masonry i sailing umozliwiają korzystanie z surowca od razu - zatem w stolicy przystąpiłem do budowy piramidy. W miescie na stone robiłem stonhega. odalenie tego miasta powodowało owszem strate w kasie ale wystarczająco długo jechało sie na 100 % nauki żeby dojść do caste i przejść...
4. po dojsciu do caste w stolicy z piramidami i w innych miastach przechodziło się na merchantów z reprezetacją. Kasa plus nauka. dwóch marchantów tworzyło się na bank z takiego systemu choć to nie filozof.
5 w miedzyczasie robiłem workboty i galeye i sety 3. Jeden postawiony koło żelaza do crrosbowów. i dwa w ostatnim momencie gry czyli po wzięciu z oracle astro [żeby wymaksować ilość kasy potrzebnej do przezbrojenia].
6. astro - ustawienie miast podłączenie wielorybów, przezbrojenie galey i załadowanie dwóch marchantów plus Kopernika oraz oddziały zbrojne.
Niepamietam w której grze [iron czy max] brałem alfabet dla rewolucji w Mikke żeby obrona spadła do 0%. Równie skuteczne.
Po dopłynięciu dużo zależało od tego co było w miescie czy są beserki i czy łazili, a może stali.. czy był archer jeden czy dwóch i axe. Od czegoś to zależało? pytanie do twórcy?
astro tym systemem z 3 poczatkowymi miastami zaznaczam i marchantami w stolicy siągało się w okolicach 750 bc - 700bc
Przypuszczam że Rudi zagrał podobną taktyką dzisiaj wieczorkiem przejże jego sejwa. Bo to co zrobił było wymaksowane na maksa :D
Darmoka pięknie zagrałeś - dla mnie niespodzianka ale z racje tego ze ciebie nie znałem.
Równie wielką niespodzianką był dla mnie wynik Richardsa... ty i wielcy ;) Gratki stary!!!
W ogóle chiałem zauważyć że ze starego kaca nie ma nikogo w pierwszej trójce!!! hehe

Jeszcze raz wielkie uznanie dla wyniku Rudiego! :padam:
Last edited by Bobek1971 on 2007-10-16, 08:54; edited 1 time in total  

hechter 

xfire: hechter
Helped: 4 times
Piwa: 3/1
podpułkownik  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2007-10-16, 09:08   

Gratki Rudi.

Nie wypaliłem żadnego wielkiego, dwóch kupców przeimieniowałem, następny wziąłem na GA pod koniec, miałem z tego 3 kusze szybciej. Oczywiście dziady wszystkie były w mieście, ale ostatni dosłownie ax wygrał z archerem. Co ciekawe, lepsze efekty dawało mi awansowanie kuszników na drill, niż na melee. Oczywiście astro z oracla.

--------------------------------------------------
"Pan jest zerem, panie Ziobro"

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-10-16, 09:17   

U mnie Piramidy, astro z Wyroczni, skisiłem końcówkę bo przywiozłem tam kupę katapult i kuszników - gdybym maksował to miałbym z kilkanaście tur wcześniej. Rozwalałem berserków w mieście bo na ironamanie nie da się wyczaić kiedy wylezą łajzy z miasta.

Gratki Rudi!

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum