www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: ponti
2010-09-20, 13:52
GOTM 4 - SAFARI
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2007-12-31, 18:22   GOTM 4 - SAFARI

GOTM4-SAFARI

Dwa lata po odkryciu Mombasy i Zanzibaru przez Vasco Da Game,ruszyła grupa portugalskich poszukiwaczy przygód podbijajac miasto i handlujac z przebywajacymi tam Arabami,ich celem była kosc słoniowa.Zapotrzebowanie w Lizbonie na kosc było niebywałe a w południowo wschodniej Afryce jest najwiecej możliwosci zdobycia tego towaru.Za ostatnie sakiewki złota wynajeto najemników arabskich i afrykańskich i z pobliskich plemion Masajów ,czarni niewolnicy harowali na przyszłe sukcesy białej rasy wydobywajac surowce

Potężni Zulusi wolne plemiona afrykańskie pilnie strzega skarbów Czarnego Lądu wiec droga ta nie bedzie prosta. :mamba:

Ruszamy wiec na Safari po kosc Słoniowa!!!

POZIOM :MONARCH
ERA: CLASSICAL (to ta miedzy muszkietami a axami)
NO BARB,NO RANDOM EVENTS,VILLAGES ON (sa 4 chatki na planszy)
BEZ ALWAYS WAR!
NACJA:PORTUGALIA
SZYBKOSC GRY :EPIC !!

Zadania Gracza

Zadaniem gracza jest podłaczyc 8 złóż słoni z 9 dostępnych na mapie.Tylko 1 pobliskie złoze znajduje sie w naszych rękach pozostałe w rekach Zulusów.Kłopot w tym ze tereny zamieszkane przez Zulusów nie nadaja sie do zamieszkania przez białych Portugalczyków ze względu na zabójczy klimat.
Do wykonania zadania trzeba zniszczyc wioski Zuluskie te które umożliwią eksploatacje złóz i podlaczyc złoże fortem jezeli nie znajduje sie na terenie naszej kultury oraz drogą do Mombasy.Jezeli sie znajduje to standardowo obóz (camp)
Gracz nie moze dostawiac miast musi opierac sie na tym co ma.Jedyne miasto jakie moze przejac to miasto barbów Mogadiszu.
To jednak nie koniec :) jestesmy tutaj dla kosci słoniowej a jedyny targ tego towaru znajduje sie na Zanzibarze musimy tam dostarczyc 14 słoni,wtedy zadanie zostaje ukonczone.

w skrócie :Podłaczamy 8 złoż słoni fortem lub tylko i wyłacznie w naszej kulturze obozem.Transportujemy 14 jednostek Słoni na Zanzibar.Nie wolno przejmowac miast Zuluskich mozna tylko i wyłacznie miasto barbów Mogadiszu.

Podpowiedź od Pontiego: nie niszczyc prosze wszystkich zuluskich miast jezeli to zrobicie gra sie skonczy przez Conquest,na eksterminacje przyjdzie czas póżniej :) teraz jestesmy po kość słoniową.
Gra nie ma Always War wiec z Zulusami mozna nawet niezle zyc to wy decydujecie kiedy zaatakowac a gracz ma przewagi 7 techów nad mieszkancami Afryki oraz bardzo dobre jednostki najemne na poczatek.Podbój powinien byc prosty z posiadanym potencjałem -Zulusi nie maja ironu i koni.

IRONMAN: bez S/L
MAXMAN: 10 S/L (chatki beda Was za bardzo kusic Maxmani ,ale sa klimatyczne na Afryke :) )

na sejwy czekam do 20:00 do 31.01.2008

wysyłac sejwy na priv lub na marchwiasty@o2.pl

Big thx dla ekipy Gotma :padam:

Beny- programik do obliczen
Stoickov - grafika

gotm 4 safari.CivBeyondSwordSave
Pobierz Plik ściągnięto 525 raz(y) 25.15 KB

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2007-12-31, 19:54   

Słonie, to już wiadomo kto wygra... :)

www.civilizowani.pl

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-01-01, 13:14   

to jest pierwszy GOTM nowego sezonu?

jesli tak to moze numerowac : SAFARI gotm 1 sezon 2 (4)*

* - w nawiasie liczba wszystkich gotmów w historii :)

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 80/247
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-01-01, 13:26   

No w sumie można by tak potraktować sezon jak napisał Cola. Dobra okazja . Początek roku i początek nowego sezonu. Pierwszy zamykamy i zwycięzca jest znany.

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-01-01, 13:36   

A nie byłby troche za krótki ten pierwszy sezon? Bo dla mnie 3 GOTM-y to z mało na sezon :)

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-01-01, 13:38   

Te 3 gotmy to był pilot do sezonu pierwszego, który właśnie się zaczął :)

Peter 

xfire: peterek
Helped: 12 times
Piwa: 42/12
generał dywizji  Brązowy order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 13 zlotów  Srebrny sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo1  I miejsce w Dyplo - Dyplo2  I miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - Dyplo3  III miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - IV Puchar KAC  Złoty gracz w demokrację - GwD2-kapitan 
Posted: 2008-01-01, 14:18   

A moze zrobic jak z rankingiem? czyli nie bawic sie w sezony tylko jeden ciagly i nie ustajacy ranking gotm?
Z jakimis nagrodami co kwartal :)

Nie wiem dlaczego ale lubie ciaglosc zdarzen ze tak powiem, a wszystkie sezony maja to do siebie ze sie zaraz koncza, zaczynaja itd... i nie ma tego calosciowego spojrzenia...
Last edited by Peter on 2008-01-01, 14:20; edited 1 time in total  

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-01-01, 18:22   

mysle ze pierwszy sezon bedzie mial 6 gotmów a nastepny bedzie do konca roku 2008 czyli 9 gotmów po 3 grach jakos nie widze tutaj wyłonienia najlepszego.Ale do takich dyskusji jest oddzielny załozony dawniej temat:

http://forum.civilization...opic.php?t=4949

Tfurca Gotmuff

Bobek1971 

generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-01-01, 18:25   

dla mnie gotmy to sezony...nie wyobrażam sobie ciągłego rankingu dla Gotma [odstraszy nowych - wyobrażcie sobie jak ktoś ma wygrać gotma z nowych, jeśli staruchy od poczatku ranku będą grały?]...chyba że ciągłośc na zasadzie niech te pkt się zbieraja...ale po trzech czy 6 gotmach nagroda dla najlepszych w tychże 3 czy 6 rozegranych.
Mimo wszytsko chyba bardziej czytelne i fajniejsze są sezony - dla mnie chyba optymalne byłyby sezony 6 miesięczne. Styczeń-czerwiec i lipiec -grudzień.
Dlaczego ?
- żeby się nie zniechęcać [niektórzy tak mają że jak 3 razy słabiej wypadną to pozostałe 9 odpuszczą [w przypadku sezonów 12 miesięcznych]. W przypadku 6 gier [to jest pół roku panowie :) ] łatwiej i z nową motywacją przyjdzie zabierać się za podbój Gotmowego ranku.

Co do Petera propozycji "wieczystej punktacji gotma" jak najbardziej za ale na zasadzie równoległości, a nie wyznacznika sezonu. Przy "superliczydle Benego" chyba nie będzie z tym problemu?

Kilka luźnych myśli....

Gotm jest fajną odskocznią dla ludzi którzy przeżywają kryzys civkowy i dają sobie odpoczynek od rankowych gierek.

Gotm z barwnymi pomysłami, niezwykle wprowadzającymi historyjkami Pontiego, z genialną grafą Stoickova i superliczydłem bardzo pracowitego, zdolnego i niezwykle oddanego naszemu klubowi Benego - to po prostu ciasteczko pierwsza klasa! Ja zawsze mam ochotę go spróbować.

Wracam do czegoś także z czym się już wielokrotnie zwracałem do Leszka. Hall Of Fame...Galeria Chwały KACA...nazwa do dyskusji. Wiem że teraz głowę masz zaprzątniętą Pucharem...ale zrobić choć namiastkę czegoś takiego i w miarę przypływu wolnego czasu dopracowywać. To jest zaspokojenie ludzkiej próżności ale i wspomnienie osiągnięć, lat świetności itp. Brakuje mi tego bardzo , w rank owszem mogę zajrzeć i posprawdzać jak mi poszło z tym i tamtym. Ale Galeria jest też taką wizytówką osiągnięć - łatwo dostępną z poziomu stronki www.civilization.org.pl
Widziałbym tam:
- Sukcesy w Pucharach czy turniejach [CCL] [Puchar Kaca][jeśli jakieś wewnętrzne się ukończyły to również - z rokiem] - miejsca z pierwszej 6 czy 10-tki

- Ukończone dyplo - ilość graczy i jak się to skończyło - całą ekipę kto grał wmontować [kurde gra, w którą się gra cały rok niemalże, musi być czymś zwieńczona...a tak się urywa i w sumie nie za bardzo wiadomo z kroniki kto wygrał bo tam tez wyników końcowych nie wklepano]

- Ranking i pierwsza trójka poszczególnych sezonów - czy jakoś takoś

ps. Jak można to wrzucić tam gdzie wskazał Ponti bo nie tu powinno się to znajdować. sorki
Last edited by Bobek1971 on 2008-01-01, 18:29; edited 2 times in total  

Beny 

generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-01-01, 18:44   

Bobek1971 wrote:
bardzo pracowitego, zdolnego i niezwykle oddanego naszemu klubowi Benego

Powiedz od razu ile chcesz pożyczyć, a nie takie podchody robisz ;)

Bobek1971 

Posted: 2008-01-01, 18:49   

Beny wrote:
Bobek1971 napisał/a:
bardzo pracowitego, zdolnego i niezwykle oddanego naszemu klubowi Benego

Powiedz od razu ile chcesz pożyczyć, a nie takie podchody robisz

i na dodatek jasnowidz ;)

Beny 

Posted: 2008-01-01, 18:58   

Nie dam, bo nie mam :P

Najwyżej melexa ;) ale też nie mam

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-01-02, 18:22   

powiedzcie mi jak sie te forty buduje, bo za cholerkę nie wiem :(
czy to trzeba jakiegoś techa mieć?
palę miasto zulusów po czym wysyłam worka (mam drogę z surowcem) i wycinam jungle i fort za cholerkę :( (nie mam w opcji możliwości zbudowania go i stąd moje pytanie o techa) ....a może poprostu trzeba spalić camp (był już) i dopiero wtedy?

P.S. qrcze - jakoś do mnie te gotmy nie trafiają.... ja poprostu nie lubię scenariuszy... wolę mieć pełną swobodę (oczywiście jakiś tam cel określony) ale żebym to ja decydował gdzie miasto postawię i będę dalej robił....

Oczywiście pełen respect i uznanie dla Twojej pracy Ponti - ja poprostu przedstawiam swój punkt widzenia i swoje preferencje co do gotmów

Beny 

Posted: 2008-01-02, 18:34   

Matmy tylko wymagają....

ponti 

Posted: 2008-01-02, 18:39   

Fort to taka ikonka z cyrklem mozna je budowac bodajze od konstrukcji czy matmy.Ok Cola rozumiem Twój punkt widzenia ale czy w takim wypadku mam robic to samo co na Copie dac seta losowa mape ulozyc wszystko w 5 minut i puscic dla graczy.Nie wiem sam.Tutaj czytaj Safari liczbe jednostek ograniczylem do niezbednego minimum i staralem sie uproscic rozgrywke jak tylko mozna.Ile mozna miec pomysłów z jednym setem i jednym workiem i dowolna mapa.... Na teraz mam jeden bardzo ciekawy pomysł z tym zwiazany ale jest on cholernie nietypowy.

Na teraz byly 4 Gotmy -praktycznie w dwóch zaczynalo sie od zera w dwoch nie.Uwazam ze sezon nie powinien sie skladac z gier typu mam seta mam zadanie i czas na wykonanie i tak w koło Macieju przez cały sezon.Musza sie czyms róznic by wyłonic najlepszego z najlepszych a nie najlepszego na takich charakterystycznych mapach tak czy siak co bym nie wypuscil to i tak schemat gry kazdego jest taki sam i czy to maja byc wielcy czy armia czy jedno i drugie to juz nie ma róznicy.

Mysle ze wiecej osob powinno sie wypowiedziec i powiedziec mi czego chcecie.Jak zauwazam Gotmy nad którymi pracuje 3 dni sa znacznie mniej popularne niz Gotmy- 15 minutowa robota.Liczy sie pomysl ale w civce wszystko juz bylo dla nas tak naprawde....Jezeli chcecie prostych to mi to na reke i tak mam cholernie malo czasu na cokolwiek poza praca i problemami w zyciu.Kac jest takim pozytywnym blyskiem tutaj i czas jeszcze na niego znajduje.
Ale powiedzcie mi w koncu co chcecie tak jak własnie Cola przeciez ja tego nie robie dla siebie byscie mi cukrzyli ale dla Was byscie w to zagrali.

Z drugiej strony nie chce tez by byla taka sytuacja ze w tego Gotma zagram bo mi pasuje w a w tego nie bo jest lipny ale na to nic nie poradze,staram naprawde staram sie jesli nie sama rozgrywka przycignac Was samym klimatem .Jako prowadzacy chcialbym grupe maniaków GOTMa w sporej grupie na dlugi czas wiec piszcie mi jak najwiecej o sprawach które Wam nie pasuja.

Tfurca Gotmuff

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum