www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Zepsuty Laptop
Author Message
maxibaca 

xfire: maxibaca
Helped: 5 times
kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
  Posted: 2008-02-08, 13:08   Zepsuty Laptop

jakiś czas temu opisałem na forum problem a moim Amilo Pa 1538]

http://forum.civilization...arty+graficznej

dnia 25 stycznia kurier zabrał laptopa na gwarancie dziś po równych 2 tygodniach dostałem mojego notebooka myślę sobie wreszcie, ale niestety. W laptopie zostało zrobione:
"Naprawa (Wymiana płyty głównej, wentylatora. Domontowanie klapki pod dyskiem zgodnie z zaleceniem FSC.Testowanie. ) Co oznacza domonontowanie :zdziwko: znaczy że tego nie było a teraz jest :looka:

Po wyjęciu laptopa z pudełka trochę mnie zaskoczyło że komputer nie chciał się włączyć. Podłączyłem zasilanie i udało się komputer się włączył( bateria była całkiem pusta). Vista się ładuję i wyskakuję komunikat "system nie może się włączyć użyj przywracania systemu". No nie myśle sobie no ale szybko i się zrobiło system się włączył. Ale po około 2 minutach monitor się wyłączył i włączył i wyskakuję komunikat "system Vista stracił panowanie nad sterownikami karty graficznej" i z wiecha totalna. Myślę sobie raz może się zdarzyć szybki reset. W ciągu 10 minut komputer zawiesił się 3 razy. To mnie dziwi jak oni mogli go wysłać do mnie jak nie działa :zdziwko: :zdziwko: :looka: i niby był testowany. Dzwoniłem do FSC ale nie było wolnego konsultanta, zadzwonię popołudniu co radzicie zrobić?? :zdziwko: :zdziwko:

Last edited by maxibaca on 2008-02-08, 13:10; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-02-08, 13:12   

najpierw zaoraj dysk i zainstaluj system + stery od nowa... najprawdopodobniej zmienili plyte na inną (inny chipset?) i sie vISTA krzaczy

maxibaca 

kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2008-02-08, 13:14   

ale jest identycznie jak przed wymianą tyle że teraz jest gorzej :] :]

Cola 
WTF?

generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-02-08, 13:16   

wyslij i zadaj wymiany na nowy, bo wrocil z serwisu niesprawny (jednak ja bym przed wysylka zrobil to co pisalem)

maxibaca 

Posted: 2008-02-08, 13:22   

najbladziej mnie wkurza to że mi go wysłali zepsutego co sam mam se go naprawić :P :P 2 tygodnie lapka nie miałem i teraz 2 dwa tygodnie mam siedzieć bez a od dziś mam ferie a chciałem sobie na prawko zarobić i jestem stratny.

A to wyskoczyło w trakcie pisania poprzedniego posta. Dodam żę laptop był tylko włączony i pokazywał pulpit.

A mam prawo żądać nowe jeśli nie został naprawiany??

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 15/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-02-08, 13:36   

Maxi olej to. Jak amsz płytke systemowa i instaluj od nowa wina-jak radzi Cola. Inaczej dupaa zbita. Instaluj raz dwa :)

maxibaca 

Posted: 2008-02-08, 13:39   

ale nie wiem czy to coś da bo przed wysłąniem robiłem reinstalke Visty i nic a reinstalka sterów nic nie daje

a nie wiem czy mogę robić reinstalkę systemu. Bo Viste mam z Fujistu Siemens Computers a pisze na niej że można uzyj jej tylko raz w razie konieczności a raz już jej użyłem :orany:

Last edited by maxibaca on 2008-02-08, 13:41; edited 1 time in total  

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-02-08, 13:42   

Jak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz :)

Albo spróbuj inną wersję sterów od grafiki wypróbować :)

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-02-08, 13:51   

Więc tak, podobnie miałem z tym niebieskim ekranem.

Wina to wyłączenie się samoistne kompa, prawdopodobnie przegrzanie.
Niebieski ekran to wina sterowników ekranu najprawdopodobniej.
Proponuję odinstalowanie dotychczasowych i zainstalowanie od nowa.

Jeśli to nic nie daje, to proponuję reinstal visty. Ale uwaga, jeżeli komp będzie się dalej wyłączał, to najpierw to trzeba naprawić. Bo to prawdopodobnie procek się przegrzewa i może się uszkodzić (tak jak u mnie -od civki ;P). A każdy czarny ekran prowadzi do błędów windowsa.

Proponuję też sprawdzić pamięci memtestem

U mnie pamięci było ok. Wina była procesora i tylko wymiana płyty głównej z prockiem i reinstal sterowników pomogło.

Dowiedz się przy jakiej temp twój procek sam się wyłącza i sprawdzaj w evereście, czy się nie przegrzewa, szczególnie przy civce. Wiem z doświadczenia, że to częste w laptopach. Jeśli masz wentylator od spodu, dostaw coś aby był przepływ powietrza.

Mój procek się wyłacza przy 60 stopniach i teraz właśnie ciągle walczę, aby się nie przegrzewał, bo civka strasznie jest wymagająca, w dyplo 3 będzie ciężko.
Last edited by pawelt on 2008-02-08, 13:55; edited 1 time in total  

maxibaca 

Posted: 2008-02-08, 14:00   

mój ponoć przy 110 stopniach to Turion, ale reinstalka systemu nic nie da a stery testowałem z stronki Fujistu, z NVIDII i z płytki od lapka żadne nic nie dają znacie jeszcze jakieś pewne?

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-02-08, 14:06   

jak nie chcesz robić reinstalu, to przynajmniej zrób naprawę systemu, o ile coś takiego jest w viście.
Najlepsze sterowniki to zawsze te co dostałeś z kartą graficzną/kompem.
Sprawdź jakie masz temperatury procka.

maxibaca 

Posted: 2008-02-08, 14:21   

temperatura to ok 70 zmienia sie od 66 do 75 w czasie spoczynku tylko przeglądarka i winamp ale to normalna temperatura

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-02-08, 15:13   

maxibaca wrote:
temperatura to ok 70 zmienia sie od 66 do 75 w czasie spoczynku tylko przeglądarka i winamp ale to normalna temperatura

Jeśli to normalna temperatura, to... WOW :)

Cola 
WTF?

Posted: 2008-02-08, 15:37   

od razu widac że temp za wysoka to raz, a dwa :

dlaczego nie sprawdzisz po reinstal? Możesz zaoszczedzic kolejne 2 tyg czasu. Sterami bym sie nie wspomagal tymi co dostales, bo mogli Ci wymienic CALY UKLAD (plyte) i masz inny chipset i wtedy inna grafa i te stery co masz to juz lipa
sprawdz tez ram jak Pawel radzi, bo taki ekran lubi sie przy ramie padnietym pokazywac.

maxibaca 

Posted: 2008-02-08, 16:27   

niestety przeinstalowałem wszystkie stery, chwile się cieszyłem ale dalej klapa. Na dodatek Computer Service Support SA ul. Jagiellońska 78 Warszawa. Dokonało dalszych usterek nie działa touchpad i mikrofon. Zadzwoniłem na infolinie. Oczywiście od razu się nie da i musiałem gadać z 10 konsultantami co by im się nie nudziło :looka: :looka: . Wkurza mnie to że na gwarancji napisali że laptop był testowany a nie działa a na dodatek rozwalili touchpada i mikrofon.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum