www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

2008-02-28 Cola + meca - Martin + marba
Author Message
Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 15/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-02-28, 23:00   2008-02-28 Cola + meca - Martin + marba

1. Cola + meca
2. Martin + marba

Konty astro. Chodzilismy, chodzilismy i nic nie znaleźliśmy. Poddalismy po stracie Piramid o 2 tury :(

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-02-29, 10:54   

Dzięki za grę! Gralismy 2x August koledzy i Bismarck (tym razem Meca) i Sulayman (ja). Dziwne tylko, że znowu zaczyna się opieranie gry na piramidach - ja nigdy nie poddaje po stracie piramid i trochę takich gier wygrałem (liśmy)
Rewanż w toku i szkoda, że nie skończylismy tego wczoraj, bo braklo niewiele :( (sami wiecie ile, bo nas szpiegujecie :)

Wracjąc do gry
Znowu wraca na wokandę temat startu zaawansowanego i nie zgodze się z argumentami Martina, że tak jest lepiej/sprawiedliwiej... dlaczego to był juz watek o tym (nie znoszę tego randomu ze stawianiem gdzieś na obrzezu liczac, że coś tam będzie fajnego)

Martina argument jest taki, że "jak pójdę w inna stronę scoutem to to też random" bo my niby idac w inną mozemy trafić lepsze tereny i wczesniej postawic stolice i stone jest nasz (ale utrata stone to chyba nie katastrofa? tymbardziej jakbym w zamian na mapie TINY miał postawiona stolicę lepiej - max 4 miasta na taka mapę wchodzą wiec nie muszę tłumaczyc jak bardzo dobrze postawiona stolica determinuje wynik rozgrywki)
Chcialbym nadmienić, że powyższe ma się nijak do mojej filozofii gry i umiejetnosci czytania mapy. Jak startujemy taka grę to przeciez wiem (wcale nie intuicyjnie) w która stronę ruszac scouta czy woriora, bo potrafię czytac mapkę i wiem (jak kazdy chyba) że tam gdzie rzeczka, tam gdzie skrawek pustyni itd....

zaawansowany start wypacza równierz róznice pomiedzy nacjami startujacymi ze scoutem lub woriorem... scout szybciej odkryje mapę niz worior i dlaczego miałbym rezygnowac z takiego bonusa grajac na zaawansowanym?

Myślę, ze powyższe sprostuje troszkę naszą (moja i Mecy) niechęć do grania z zaawansowanym startem... poprostu wolę sam decydowac o tym gdzie stawiam stolice i jesli lubię chodzic i 20 tur to będę sobie nadal robił wycieczki :)

meca 

xfire: meca10
Helped: 2 times
Otrzymał 1 piw(a)
podpułkownik  Brązowy order za specjalne zasługi  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-02-29, 11:28   

Ja dodam jeszcze od siebie (a w zasadzie powtórzę to, co mówiłem w grze), że przy mapie tiny w grze teamowej nie ma znaczenia w którą stronę pójdzie się skautem, bo w ciągu 5 tur i tak cała mapa jest praktycznie odkryta.

W rewanżu Martin ma już rewelacyjną stolicę, z marble, małżami, świnkami i czym tam jeszcze dusza zapragnie :) Mam więc nadzieję, że przy zgłaszaniu tej gry nie padnie znów argument, że nie chcieliśmy się zgodzić na zaawansowany start.

Martin 

xfire: martinpol
Helped: 4 times
Piwa: 15/2
generał brygady  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Srebrny sponsor KAC  Złoty civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I Puchar KAC  II miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  II miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-02-29, 11:59   

HEHE, bo nie chceliście :) Ale daruje Wam. Zagralismy znów źle, Marba łaził, łaził i znów nic nie wyłaził :)

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-02-29, 12:08   

jak to nie wyłaził?
postawił stolice w tej samej lub 1 ture po Mecy (my chyba bylismy hostem wiec w tej samej turze)
Ty masz swoja dokładnie tak jak ja, a Marba tam gdzie Meca (max krateczka w jedną lub drugą) w kazdym razie ma koło tej masy zalewów i złotka :)

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum