www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Grać ze szpiegostwem czy bez?
Author Message
Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-09-16, 10:54   

cytat: "podrucie - 80-100 pkt" ... 1 podrucie + niezadowolenie przed monarchia = tracisz zyski z oracla po 4 akcjach (podwojnie te dwie akcje)... zalozmy ze oba w najgorszym wypadku zabiora ci 200 pkt...

3000:200 = 15 a oracle jest 1!! nie wiem jak to jasniej napisac.....
Last edited by Centurion on 2008-09-16, 10:54; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-09-16, 11:12   

Cent nie zrozumiesz tego dopóki sam nie spróbujesz tak zagrać. Zobacz ile to kosztuje żeby: zbudować Wielki Mur, poczekać 50 tur (!!!) odkryć Alfabet, zbudować szpiagów (nie są tani), dojść do przeciwnika (chodzą po jednej kratce), nie zostać wyłapanym po drodze i z sukcesem zrobić misję. A to tylko jedna misja, musisz tego dużo robić żeby to zabolało. Jeżeli przeciwnik ma Monarchię (a niemożliwe jest żeby nie miał do tego czasu) to wystarczy że przesunie 8 rydwanów na jedną turę do miasta w którym zrobione akcję żeby zniwelować niezadowolenie. Ze zdrowiem zwykle nie ma aż takich problemów, nawet jak jest to jak miasto ma spichlerz to ma zapasy żarcia i często taka akcja nie robi _nic_ bo miasto nie spada nawet o jednego ludzika.

Ale nie przeczę że szpiegostwo jest bardzo fajne, tylko nie jest to recepta na wszystko. Często grałem przeciw szpiegostwu i nie było łatwo, ale da się grać, ty czarnowidzu :D

Eferalga_500 

xfire: throgin
Helped: 3 times
Piwa: 27/4
starszy chorąży sztabowy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo 9  III miejsce w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2008-09-16, 11:20   

Jak pisze Leszek, spróbuj to zobaczysz ze nie jest latwo, a jak spróbujesz to bedziesz wiedzial jak przeciwko szpiegom grac :hyhy:

Centurion 

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-09-16, 11:25   

nie sprobuje bo to gowniane jest i mi sie nie podoba :P wole grac na no espionage :)

sc0rp 

xfire: sc0rpionus
Helped: 3 times
Piwa: 1/1
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-09-17, 01:16   

Centurion wrote:
nie sprobuje bo to gowniane jest i mi sie nie podoba :P wole grac na no espionage :)

heh mamy non-fin, non-shaka, non-oracle (konty bez umow), od astro, od niszczycieli moze wogle powinnismy zalozyc gre: always peace i victory cond: conquest? ;)
Last edited by sc0rp on 2008-09-17, 01:17; edited 1 time in total  

Centurion 

Posted: 2008-09-17, 07:11   

a non fin non agg non shaka non byczek no espionage to co? zapomniales ;) :P :P

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-09-17, 10:08   

A ja i tak gram ostatnio tak jak sobie życzy przeciwnik. Zwykle życzą sobie bez fin - więc gram Czaką na Stalina Martina, czasami chcą bez fin i bez agr, wtedy sobie popuszczam wodze fantazji... :) Z Larym gramy tak - on ma Cezara a ja... kurczę zapomniałem :przestraszony: ale bardzo ciekawa gra i mam nadzieję szybko dokończyć. :oczami:

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-09-17, 10:12   

LDeska wrote:
a ja... kurczę zapomniałem

Zgubił zeszyt :rotfl:

LDeska

Posted: 2008-09-17, 12:14   

Nie zgubił, zostawił w domu :rotfl: ;)

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

xfire: Boryslukasz
kapitan  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2012-02-07, 00:21   

Powróciłem i się wypowiem ponownie :D

będę pisał odnośnie grania na LD2i3, gdyż konty od astro to inna bajka i da się wygrać mimo W.Szpiega...

Po 1: piszą niektórzy że też możesz zrobić W.Szpiega... no dobra, ale kiedy, jak stracimy Wielki Mur??? Trzeba czekać aż do systemu prawnego!!!!! Masakra i co gorsza nie budować żadnego cudaka, żeby mieć go później szybciej... a w tym czasie przeciwnik może sobie na to pozwolić (na budowę cudów\cuda w innych miastach)

Po 2: który wielki człowiek daje tak naprawdę 3-4 techy???? bo w tym czasie jak słusznie pisał Centurion przeciwnik idzie inną ścieżką... + widoczność całego państwa...

Po 3: Jeśli ktoś jest dobrym graczem wystarczy wybudować W. Mur i jest po grze... od każdej reguły są wyjątki, więc proszę nie wyskakiwać że komuś udało się wygrać na LD... jeśli sprowadzić do tego grę, to jaki sens grać :(

Po 4: szpiedzy są ok, ale nie WIELKI i te jego punkty!!!!!! dlatego tak jak pisałem pierwszy, do czego przychylił się i Leszek, teraz może zmienił zdanie bo to jednak dawno było hehe, jak grać ze szpiegami to wyłącznie bez wrogich akcji!!!!!! Wiemy chyba o co chodzi :)

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2012-02-07, 02:07   

borys wrote:
Po 1: piszą niektórzy że też możesz zrobić W.Szpiega... no dobra, ale kiedy, jak stracimy Wielki Mur??? Trzeba czekać aż do systemu prawnego!!!!! Masakra i co gorsza nie budować żadnego cudaka, żeby mieć go później szybciej... a w tym czasie przeciwnik może sobie na to pozwolić (na budowę cudów\cuda w innych miastach)

Ale szpieg nie wyskakuje z Muru od razu, po zrobieniu Muru (powiedzmy 40 tura) trzeba odczekać 50 tur na szpiega...no dla Ciebie to mało żeby dojść do Code of Laws? Nie mówiąc juz o tym, że jak przeciwnik robi Mur to mozesz strugnąć Oracle, wziąć z niego CoL i mieć szpiega przed nim...

Quote:
Po 2: który wielki człowiek daje tak naprawdę 3-4 techy???? bo w tym czasie jak słusznie pisał Centurion przeciwnik idzie inną ścieżką... + widoczność całego państwa...

Tylko żeby dał te techy to trzeba odbić po alfabet i wtedy pojawiają się brzydkie zapóźnienia w newralgicznych techach. Poza tym możesz też po najprostszej linii oporu-nie wynajdywać techów których nie ma przeciwnik i nie mieć problemów z podkradaniem.

Quote:
Po 3: Jeśli ktoś jest dobrym graczem wystarczy wybudować W. Mur i jest po grze... od każdej reguły są wyjątki, więc proszę nie wyskakiwać że komuś udało się wygrać na LD... jeśli sprowadzić do tego grę, to jaki sens grać :(

Chcesz się przekonać? Graj z Jovanem. Zagraj, zbuduj Mur, przegraj. Czynność powtórz 10 razy i uwierz, że się da.

Quote:
Po 4: szpiedzy są ok, ale nie WIELKI i te jego punkty!!!!!! dlatego tak jak pisałem pierwszy, do czego przychylił się i Leszek, teraz może zmienił zdanie bo to jednak dawno było hehe, jak grać ze szpiegami to wyłącznie bez wrogich akcji!!!!!! Wiemy chyba o co chodzi :)

Widzę Martinową szkołę interpunkcji. Ilość wykrzykników nie wpływa na jakość przekazu :P Mur nie jest pierwszym cudem, po który każdy leci i to jest najlepszy dowód na to, że nie ma tematu przegięcia tegoż.

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

xfire: Boryslukasz
kapitan  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2012-02-07, 11:05   

Cule to jak mam odskoczyć w techach? Wytężam wzrok.... inaczej mówiąc zamieniam się w słuch ;)

Można wziąć coda z oracla, zgoda, a le w tedy bardzo późno go musisz zbudować, bo na LD bez fin, ja nie potrafię tak szybko wynajdywać techów :) przeciwnik w tym czasie może zbudować oracla sobie w innym mieście... a ze mur był pierwszy, to i tak będzie miał wielkiego szpiega...

Pamiętaj że jak nawet walne tego oracla i wezmę z niego coda, to muszę w innym mieście szybko zrobić szpiega, bo będzie inaczej wcześniej prorok...

Jak już pisałem żadnego innego cudaka nie mogę budować, bo w tedy oddala mi się W.Szpieg... dziwne że muszę to tłumaczyć Majorowi ;)

Jaka jest więc alternatywa na W. Szpiega??? Śmieszy mnie to jak piszecie nie wynajdywać techów których nie ma przeciwnik buahahhha, no super gra, naprawdę, zero przyjemności :(

Czy sugerujesz że odkrywanie alfabetu opóźnia znacząco przeciwnika???? OMG

Cule może masz rację że wygra, ja dawno nie grałem więc nie znam umiejętności waszych... ale jak wiesz swego czasu bardzo duuuuuuuuuuużo grałem i jak grałem z dobrym graczem na szpiegów to przegrywałem, bo przyznaje się moja taktyka opiera się na rozwoju i prześcignięcia w tchach, a szpiedzy mi to uniemożliwiają, przestałem grać na szpiegów i wszystko było ok...

LDeska

Posted: 2012-02-07, 11:15   

Popróbuj Borys tak zagrać - zobaczysz ile to kosztuje. Prawda że dużo daje i potrafi się bardzo opłacić jak się umiejętnie wykorzysta i gra na to pozwala ale generalnie żeby zrobić użytek ze szpiegów to trzeba:
1. zbudować Wielki Mur
2. doczekać się Wielkiego Szpiega - zauważ że nie możesz mieć szybko naukowca, proroka czy inżyniera
3. dojść nim do przeciwnika i zrobić infiltrację (bo dołączenie do miasta nic nie da jeśli się chce techy kraść)
4. odkryć Alfabet - to drogi tech i zwykle pomijany
5. zbudować szpiegów
6. dojść do przeciwnika, nie dać się złapać i ukraść techa co zmniejszy ilość punktów.

Da się w ten sposób kilka techów ukraść ale można temu przeciwdziałać: zbudować sądy i zatrudnić speców-szpiegów. Wielki Szpieg to 3000 punktów więc 1000 speco-tur do nadrobienia. Ale wystarczy dużo mniej przeznaczyć (można z kasy też dać) i już proporcje się znacznie zmienią i już kradzież nie będzie taka łatwa.

Zobacz że na mapie kontaktowej przeciwnik bawiący się w takie delikatne zagrywki może przegrać grę bo w tym czasie można zamiast szpiegów zbudować topory i wybrać się z wizytą albo z osadnikiem na środek mapy i zająć najlepsze miejsce...

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/66
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  I miejsce w Dyplo - dyplo7  III miejsce w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-02-07, 11:26   

Borys buduj mur i przekonaj się czy wygrasz, gwarantuje ci ze wielki mur nie ma większego znaczeenia i nie jest to cud typu must have.

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/11
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2012-02-07, 11:30   

borys wrote:
Cule to jak mam odskoczyć w techach? Wytężam wzrok.... inaczej mówiąc zamieniam się w słuch ;)

No nie odskoczysz jak nie chcesz żeby Ci kradł. Pytanie po co odskakiwać?

Quote:
Można wziąć coda z oracla, zgoda, a le w tedy bardzo późno go musisz zbudować, bo na LD bez fin, ja nie potrafię tak szybko wynajdywać techów :) przeciwnik w tym czasie może zbudować oracla sobie w innym mieście... a ze mur był pierwszy, to i tak będzie miał wielkiego szpiega...

Jak bardzo późno? Wystarczy mieć writing czy mnie coś omija? Jak przeciwnik jednocześnie stawia Mur i ORacle to masz go zazwyczaj na widelcu i tylko Twój błąd może go uratować :P

Quote:
Pamiętaj że jak nawet walne tego oracla i wezmę z niego coda, to muszę w innym mieście szybko zrobić szpiega, bo będzie inaczej wcześniej prorok...

Masz 13 turek bodajże na postawienie sądu i ustawienie tam szpiega. Starczy.

Quote:
Jak już pisałem żadnego innego cudaka nie mogę budować, bo w tedy oddala mi się W.Szpieg... dziwne że muszę to tłumaczyć Majorowi ;)

No kuwa, ale przeciwnik też na tej samej zasadzie gra, jak postawi Mur to nic innego w tym mieście już nie może, jak chce miec szpiega to nie może postawić Stona przed Murem itd., przecież jemu ten szpieg nie spada z nieba i też sporo wyżeczeń (wg. za dużo) żeby go mieć...dlatego powtarzam-mało kto gra na szpiega, bo zazwyczaj kończy źle...co innego Jovan, bo on wygrywa jakby nie grał.

Quote:
Jaka jest więc alternatywa na W. Szpiega??? Śmieszy mnie to jak piszecie nie wynajdywać techów których nie ma przeciwnik buahahhha, no super gra, naprawdę, zero przyjemności :(

Jak masz przyjemność a techowania, a nie wojowania to Ci nie pomogę niestety :(

Quote:
Czy sugerujesz że odkrywanie alfabetu opóźnia znacząco przeciwnika???? OMG

Tak.

Quote:
Cule może masz rację że wygra, ja dawno nie grałem więc nie znam umiejętności waszych... ale jak wiesz swego czasu bardzo duuuuuuuuuuużo grałem i jak grałem z dobrym graczem na szpiegów to przegrywałem, bo przyznaje się moja taktyka opiera się na rozwoju i prześcignięcia w tchach, a szpiedzy mi to uniemożliwiają, przestałem grać na szpiegów i wszystko było ok...

No to teraz możesz mieć z tym problem, bo raczej wąski wybór graczy, a Jovan nie słynie z odlatywania w techach i chyba nie da się przekonać do gry bez szpiegów.
Last edited by cule on 2012-02-07, 11:32; edited 1 time in total  

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum