www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Grać ze szpiegostwem czy bez?
Author Message
borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

xfire: Boryslukasz
kapitan  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2012-02-07, 12:08   

Jak to po co odskakiwać???? Jedyne wyjście na technikę Kukicia, bo widzę że robi bunker już po pierwszej grze.... Dlatego masz rację, nie zgodzi się na grę bez szpiegów, znaczy się na to żeby nie kraść i sabotować, chodzić sobie nimi może nie mam nic przeciwko ;)

Już nie wspomnę o tym gdzie sens gry jak nie możesz rozwijać się tak jak byś chciał, tylko techy Ci przeciwnik narzuca...

Kolejna sprawa, mówisz że tylko pismo, no a techy żeby zbudować oracla??? Pamiętajmy że od surowców też trzeba szybko odkryć...

Mówisz że już przeciwnik innego cudaka nie możne zbudować w tym mieście, fakt, ale możew innym mieście a że Mur był pierwszy to i tak pierwszy będzie W. Szpieg. a ja nie mogę sobie na to pozwolić....

Zanim ja odkryje początkowe techy i pismo żeby wziąć code, to spokojnie przeciwnik wali Mur i później oracla, jak ja tak dam radę to tym bardziej Kukić :) a w tedy to już całkiem porażka :(

Wojować można, tylko wybacz jak atakować armią, jak wszyscy wiedzą że samobójstwem jest wejść (nawet ogromną armią) na tereny Kukicia w dobie katapek :D w sumie to na każdego terytorium dobrego gracza... a na początku to fakt można próbować szczęścia, ale za nim się dochodzi do przeciwnika wszyscy wiemy co się dzieje... No chyba że błąd ktoś zrobi i nie postawi miasta tam gdzie trzeba hehe, ale o tym nie mówimy, bo mówimy o dobrych graczach, prawda???

Teraz co grałem z Kukiciem to w techach zjadł go na śniadanie :D na 0% jechałem i sobie techy spokojnie mogłem wynajdywać :) fakt że taki miał plan i pewnie gdyby nie grał na W.Szpiega by inaczej zagrał...

Dlatego jak mówię W.Szpieg strasznie psuje grę, pytam ponownie który wielki człowiek da podobny bonus, czyli aż 3-4 techy + widoczność całego państwa przeciwnika????

A jak udowadniam strata W. Muru to tak naprawdę i pożegnanie z W. Szpiegiem... jeśli dalsza walka ma mieć sens...

Macie rację chłopaki że to nie jest OBOWIĄZKOWY, ale zbyt silny względem innych... NIE MA ALTERNATYWY, można wygrać ja nie mówię nie, ale musi zajść splot zdarzeń w grze...
Postaw piwo autorowi tego posta

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 83/65
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2012-02-07, 12:20   

Borys, Jovan zleje ciebie i bez szpiegów, jesteś w błedzie.
Jovan adaptuje strategie do gry, nie gra tam samo.

A kto ci zabrania scigać sie po mur, biegnij od razu buduj, masz mur wygrasz przecież :rotfl:

cule 

xfire: culecivka
Piwa: 47/10
pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2012-02-07, 12:50   

borys wrote:
Już nie wspomnę o tym gdzie sens gry jak nie możesz rozwijać się tak jak byś chciał, tylko techy Ci przeciwnik narzuca....

Gra się tak jak przeciwnik pozwala, od zawsze i nie jest to żadne novum.

Quote:
Kolejna sprawa, mówisz że tylko pismo, no a techy żeby zbudować oracla??? Pamiętajmy że od surowców też trzeba szybko odkryć...

Mówisz że już przeciwnik innego cudaka nie możne zbudować w tym mieście, fakt, ale możew innym mieście a że Mur był pierwszy to i tak pierwszy będzie W. Szpieg. a ja nie mogę sobie na to pozwolić....

Zanim ja odkryje początkowe techy i pismo żeby wziąć code, to spokojnie przeciwnik wali Mur i później oracla, jak ja tak dam radę to tym bardziej Kukić :) a w tedy to już całkiem porażka :(

Zdecyduj się na coś, bo Ci chyba nienawiść do muru oczy przysłania :P Jak niby ma być pierwszy po Mur (na który trzeba masonry) i jeszcze Ci zakosić Oracle? Może jeszcze Stona też Ci rąbnie?

Quote:
Wojować można, tylko wybacz jak atakować armią, jak wszyscy wiedzą że samobójstwem jest wejść (nawet ogromną armią) na tereny Kukicia w dobie katapek :D w sumie to na każdego terytorium dobrego gracza... a na początku to fakt można próbować szczęścia, ale za nim się dochodzi do przeciwnika wszyscy wiemy co się dzieje... No chyba że błąd ktoś zrobi i nie postawi miasta tam gdzie trzeba hehe, ale o tym nie mówimy, bo mówimy o dobrych graczach, prawda???

No to go zmuś, żeby on wszedł na Twój. Zajmij tyle terenu, że nie da rady się rozwijać albo najedź go konnicą, no nie wiem czego chcesz, bo sugerujesz, że jedynym wyjściem na grę z Jovanem jest bunkier i próbować mu odlecieć w techach, a szpieg Ci to utrudnia i dlatego jest be.

Quote:
Teraz co grałem z Kukiciem to w techach zjadł go na śniadanie :D na 0% jechałem i sobie techy spokojnie mogłem wynajdywać :) fakt że taki miał plan i pewnie gdyby nie grał na W.Szpiega by inaczej zagrał...

No to coś kiepsko wykorzystałeś taką przewagę. Chciałeś go znukować?

Quote:
A jak udowadniam strata W. Muru to tak naprawdę i pożegnanie z W. Szpiegiem... jeśli dalsza walka ma mieć sens...

Nic takiego nie udowodniłeś, dojść do sądów jest piekielnie łatwo.

Quote:
Macie rację chłopaki że to nie jest OBOWIĄZKOWY, ale zbyt silny względem innych... NIE MA ALTERNATYWY, można wygrać ja nie mówię nie, ale musi zajść splot zdarzeń w grze..

A tak w ogóle to sugerujesz, że Jovan robi NAJPIERW mur i później czeka. Albo coś sie zmieniło odkąd z nim grywałem, albo panikujesz po jednej grze, bo kiedyś zawsze najpierw robił Stona, Mur tylko jak mu skosiłem inne cuda, a Szpiega to miał może w 10% naszych gier.

Dla mnie sprawa jest prosta, jak Szpieg jest taka rewelka to rób go też i tyle, ale lepiej zagraj więcej niż jedną grę po kilku latach przerwy i wtedy dopiero zdecyduj co jest przegięte.

Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-02-07, 12:56   

Pomijając dyskusję, fakt faktem jedyną grę z jovanem wygrałem kiedy to ja miałem wielki mur i szpiega z niego... (jovan mało kradnie techow tylko cykluje 0-100 % nauka, widoczność miast a tym samym armii to potęga).
Last edited by Centurion on 2012-02-07, 12:56; edited 1 time in total  

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

kapitan  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - II Puchar KAC 
Posted: 2012-02-07, 14:14   

Cule normalnie, bo ja będę musiał czekać aż dojdę do pisma żeby wziąć coda, a stona i oracla zawsze dałem radę przed pismem, no chyba że olejesz inne ważne techy... Co innego jak bym nie chciał koniecznie coda... rozumiemy się????

Ja kochany odnośnie szpiegów chyba jako pierwszy zaproponowałem żeby grać bez nich i to bardzo dawno temu... każdy kto ze mną grał to potwierdzi to, więc proszę nie mów że wyciągam winsoki po jednej grze i panikuje...

Pewnie że mogę tak zagrać, ale jak jednak mnie ubiegnie z murem, co w tedy??? On jest za bardzo wywalony i nie ma do niego alternatywy... Cała gra się zmienia... najlepiej świadczy o tym fakt, że jednak jest opcja żeby ich wyłączyć :)

Centurion 

Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-02-07, 14:17   

ja akurat się zgadzam z borysem i to samo pisałem z milion razy, szpiedzy są skaszanieni w tej grze strasznie, zarówno w 1 na 1 jak i w multi

cule 

pułkownik  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6   III miejsce w Pucharze KAC - Turniej Rocznicowy 
Posted: 2012-02-07, 14:31   

borys wrote:
Cule normalnie, bo ja będę musiał czekać aż dojdę do pisma żeby wziąć coda, a stona i oracla zawsze dałem radę przed pismem, no chyba że olejesz inne ważne techy... Co innego jak bym nie chciał koniecznie coda... rozumiemy się????

Nie. Pismo jest tylko 50% droższe od masonry, nie wiem bo dawno nie grałem, ale to będzie chyba kwestia ze 3 turek? Oracle i tak nie zrobisz w 3 tury więc spokojnie zdążysz przed przeciwnikiem. Oczywiście przy założeniu, że ten poleciał najpierw po masonry żeby strugać mur, co jest bzdurą, bo nikt tak nie robi, bo mur nie decyduje o wyniku gry. Czyli zagadka rozwiązana :D

@Cent

No ale wiesz, Ty płaczesz jak przegrasz 4 z 10 walk mając 63% szans na każdej...no jakby Ci to powiedzieć...nie jesteś jakimś tam wyznacznikiem specjalnie dobrym ;)

Z mojej strony tyle. Szpieg jest fajny, ale da się na niego grać, a jak chcesz grać bez szpiegów to graj jeśli tylko znajdziesz chętnych i wszyscy będą zadowoleni. Ja bym tak nie grał w każdym bądź razie.

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

Posted: 2012-02-07, 14:50   

czyli z tego co piszesz, wynika żeby olać w ogóle budowę muru i biegiem po oracla i pismo tak??? Można tak, fakt, w tedy będzie gra zbilansowana, bo każdy będzie miał po wielkim szpiegu :) ale ja mam lepszy pomysł :D ( ale go nie zdradzę, bo może jednak będę musiał z wami grać na tych szpiegów hhhhhh )

no ale w tedy piramidy stracisz... :( no rzecz jasna nie wiem czy każdy jest tak łakomy na cuda jak ja hehe :D ja mam do nich słabość ;) zwłaszcza jak się ma IND+surowiec+rel. zorg.+kuźnia... ahhhhh no i później administracja :D

a Ty Cule dawaj na xfire grac, bo ja sam jak palec :(
Last edited by borys on 2012-02-07, 14:52; edited 1 time in total  

cule 

Posted: 2012-02-07, 14:55   

Grać to raczej nie, może jutro w godzinach południowych jakby co. No i ze szpiegami :P

Piramidy? Kuźnie? Org? Oj chyba ciężkie będzie zderzenie z nowa rzeczywistością ;) Ale może nie...

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 34/23
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Posted: 2012-02-07, 15:15   

Cule ja chętnei tez z toba kiedys znowu zagram, bo to była prawdziwe gry tzw malinki , (niestety ostatnio przegrane przezemnie) ale chętnie sie zrewanzuje.

tylko tak po 21.
Last edited by Lary33 on 2012-02-07, 15:16; edited 1 time in total  

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2012-02-08, 12:45   

Kurczę ja przez ostatnie 2 lata zagrałem tylko kilka 1x1 gierek i trochę mi się stęskniło. Może dzisiaj się uda? Mogę pokazać ci Borys naocznie że najlepszym cudem jest Wielka Armia :atakuje:

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2012-02-08, 13:21   

Ja tam mysle ze Jovan chcial po prostu potestowac coś nowego stąd ten szpiegu :) po paru latach przerwy to zly pomysł grac z nim :D

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

borys 
BENE VERTAT QUOD AGIS!

Posted: 2012-02-08, 13:24   

Leszku mam nadzieję że będzie tak wielka, że po drodze będą dezerterować z braku żołdu :D

ale masz rację Stary, że zalać armią przeciwnika to chyba najlepsze wyjście :)

bummbummbamm

Helped: 2 times
Piwa: 3/1
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2012-02-14, 10:34   

Przedewszystkim nie patrzcie na szpiegostwo przez pryzmat Jovana bo jego timingi sa z kosmosu,ty zagrasz na szpiegostwo to on zagra tak jak Cule pisze,oleje techowanie i wpadnie taka armia ze cie pozamiata w czasie gdy ty bedziesz staral sie te techy krasc,analogicznie,jesli on zagra szpiegostwo i ty bedziesz chcial go zalac wojskiem to mozesz byc pewny ze w momencie ataku wyrownasz z nim GNP....i dalej bedzie mial szpiega,jesli bedziesz chcial techowac to zrobi tak zeby te techy wykrasc....i to jest caly problem z Jovanem i nie chodzi o samo szpiegostwo,mase gier i kazdy to przyzna ma sie go na widelcu i nAGle sie okazuje ze random ze to ze siamto tak jak by doslownie wiedziAL przez cala gre co sie dokladnie dzieje,czy to jest realne i normalne nie wiem bo o ile rozwojowcem zawsze bylem kiepskim o tyle w walce byl okres ze czulem sie mocny ale pokonac Jovana to jest jakas abstrakcja.

A samo szpiegostwo jest po prostu alternatywa i nie jest jakies super mocne,wojo wojo wojo tyle sie nauczylem grajac szpiegostwem badz przeciwko,alfabet,budowa szpiegow,dojscie do miasta odczekanie 5 tur ? itd itd z perspektywy broniacego sie wydaje sie ze to hop siup,z perspektywy szpiegujacego wyglada to tak "kurde zeby siedzial w miastach,zeby nie myslal o ataku" i tyle.Poza tym powtorze to co napisal Cule - nie techowac bo nic tak nie irytuje szpiega jak zmarnowany czas na srednie techy zeby "wyrownac" podczas gdy przeciwnik masuje wojsko.

bummbummbamm

Helped: 2 times
Piwa: 3/1
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4 
Posted: 2012-02-14, 10:39   

Juz nawet nie wspomne ilosci gier gdzie Jovan stawia gorzej miasto,po grze dokoptuje do tego teorie a problem polega na tym ze jego gorzej postawione miasto ma konie ktorych ja nie mam....i niby nieraz mozna z tym zyc ale nagle sie okazuje ze ruchy jego Cyrusowych koni sa tak perfekcyjne a grupki tak idealnie rozdzielone ze mozna podziekowac grzecznie.Z dwa lata nie gralem 1/1,zachcialo mi sie gierki z Jovanem i bardzo szybko sobie przypomnialem dlaczego przestalem z nim grac.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum