www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic


Kronika gry
Author Message
LDeskaxfire: ldeska
Helped: 34 times
Age: 43
Joined: 29 Mar 2006
Posts: 23452
Piwa: 21/1
Location: Warszawa
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-12-05, 15:31   Kronika gry

No to zaczynamy naszą przygodę :)

Ekran startowy wygląda tak - nacje:Opcje:

I nasza pozycja startowa (ruszyłem się wojem żeby odsłonić co nieco):Zdecydowałem się postawić stolicę w miejscu startowym - widać dużo żarełka - dwa morskie i krówki na równinie, 3 górki i dużo lasów do wycinania. Chatka odkryta poprzez postawienie miasta dała nam kasę. Pierwszą zagwostką jest jaką technologię odkrywać. Możemy albo szybko zgarnąć religię albo najpierw odkryć techy rozwojowe. Ponieważ naszym celem jest Monoteizm i Teologia, to nie musimy się ścigać po Medytację czy Politeizm. Z drugiej strony żeby cokolwiek móc robić robotnikiem to potrzebujemy:
- Hodowlę Zwierząt żeby obrobić krówki - żeby to odkryć koniecznie potrzebujemy Łowiectwa albo Rolnictwa. Farm nie mamy na czym stawiać więc Łowiectwo samo się narzuca (bo możemy potem bobry obrobić)
- Obróbkę Brązu - żeby móc wycinać lasy ale tu też dwa techy są potrzebne
- Rybołóstwo - żeby zrobić kuter, ale wtedy mamy problem skąd produkcja na zrobienie kutra?
Mając taką alternatywę zdecydowałem się na Hodowlę przez Łowiectwo. Powodem jest to że obrobienie krówek da nam aż 6 kromko-młotków z pola a zrobiony robotnikpozwoli późniejszą na wycinkę lasów i nie będzie się nudził czekając na Obróbkę Brązu bo może robić drogi, obrobić też bobry. Czyli ścieżka wygląda tak: Hodowla -> Rybołóstwo -> Brąz i po Monoteizm. W mieście najlepiej zrobić od razu robotnika, ale po pierwsze nudziłby się chwilę a po drugie gramy z barbarzyńcami więc zrobimy wojownika i zwiadowcę a potem robotnika.Spotkałem nową chatkę - ominę ją i wejdę tam zwiadowcą później.No i podlazłem pod niedźwiedzia :) oby nie schapał woja bo na otwartym stoi...TADA!!! Udało się, poległ brzydki grizzly:Wilk w lesie to już nic takiego dla nas.Druga chatka dla zwiadowcy:Ktoś odkrył Buddyzm:I spotkaliśmy Fredzia - na razie pokój...Echhh tylko mapa :( w dodatku nic nam nie dała bo już nasz woj to miał odkryte. Woj napotkał granice:Okazało się że to Ludwiś:Po Hodowli idziemy po Obróbkę Brązu. Niestety chatkę nam Fredzio musiał zapylić:i znowu niebezpiecznie bo wilki się pałętają:Ledwo co ale się udało wybronić naszemu zwiadowcy:Niestety mimo że wyglądało że jest spokojnie to jakaś pantera - jedyny zwierzak który porusza się po dwa pola - wzięła i zeżarła nam zwiadowcę w lesie. Stał tam bo się leczył... w tej samej turze ktoś odkrył Politeizm. Musimy iść po Monoteizm jak najszybciej, bez żadnego łucznictwa czy Pisma ale jednocześnie musimy kontrolować sytuację militarną żeby nam nie zjechali państwa...Hunduizm odkrył Ludwik - nasz sąsiad.W stolicy po zrobieniu robotnika przestawiam produkcję na Stonehenge. Nie mam zamiaro go budować, chcę tylko żeby miasto rosło, nie potrzebujemy więcej jednostek wojskowych ani koszarów. A dodatkowo jak ktoś wybuduje to Stonehenge to dostaniemy odszkodowanie czyli zamienimy sobie młoteczki na kasę. No chybaże się uda zbudować ;) to wtedy też super bo najlepszym sposobem odkrycia Teologii jest Prorok. Również punkty do proroka bardzo się nam przydadzą bo przypominam że musimy zbudować Świątynię Salomona i Bazylikę Narodzenia Pańskiego - chociażby żeby szybko rozprzestrzeniać naszą wiarę.

Acha, skoro straciliśmy zwiadowcę to zrobię jednego bo ważne bardzo jest żebyśmy nawiązali kontakty ze wszystkimi cywilizacjami.No i tak oto bardzo szybko upłynęło 30 tur... sytuacja końcowa:Moje rady na przyszłość: dokończyć brąz, potem żeglarstwo, wyciąć kuter albo dwa i prowadzić jak najszybszą ekspansję! Osadników ochraniać wojownikami (barbarzyńcy się pojawią niedługo). Jeżeli będzie miedź niedaleko to ją podłączyć drugim albo trzecim miastem. W techach Rybołóstwo a potem prosto po Monoteizm, potem pewnie po pismo. Jak będą nadwyżki młotków (ale to po trzecim albo nawet czwartym mieście) to można postawić jaki cudak do proroków - najlepiej Wyrocznię bo wtedy powinien już być podłączony marmur. Z Wyroczni można by wziąć Teologię... To tyle, powodzenia!

Proponuję tak jak w oryginalnej RB-31 taką ilość tur: 30, 20, 20, 15, i potem już każdy po 10 tur. Zapis wysłałem mailem do Kasztelana.
_________________
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
KasztelanMirmil xfire: kasztelanmirmil
Age: 42
Joined: 20 Nov 2007
Posts: 930
Piwa: 9/4
Location: Sulejówek
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2008-12-06, 23:43   

Na początek kontynuuję eksplorację i dokańczam brąz.
Na południe od nas spotykam żołdaka Julka i granice Niemców.

Zagospodarowuje futerka i podłączam je do stolicy.
Na zachodzie z chatki wyskakuje nam mapa z płożeniem Moskwy.


A brąz mamy pod samym nosem :) żal nie podłączy ;)


Głodno u nas więc idę po Kutry.
Na południe od Rosjan Spotykam Egipcjan.
Pierwszy kuter idzie w morze.

Ponieważ nasze główne cele w grze to założenie Judaizmu i Chrześcijaństwa, a potem nawrócenie wszystkich na chrześcijaństwo, to nie ryzykuje dalej przegranej już na wstępie i teraz lecę po Monoteizm.

Jednak stawiamy nasz kamienny krąg, czyli może pogramy prorokiem.


Na koniec jeszcze jedna chatka z odrobina kasy i wybija tura 50.

Sytuacja całościowo prezentuje się tak:


Wydaje się że nadchodzi czas na budowanie osadników i wyruszenie rozszerzenie Państwa :-)
I z drżeniem serca czekam czy ktoś nam Judaizmu nie zakosi...

Civ4ScreenShot0112_800.JPG
Plik ściągnięto 245 raz(y) 52.21 KB

Civ4ScreenShot0110_800.JPG
Plik ściągnięto 247 raz(y) 144.18 KB

Civ4ScreenShot0104_800.JPG
Plik ściągnięto 251 raz(y) 123.99 KB

Civ4ScreenShot0102_800.JPG
Plik ściągnięto 245 raz(y) 79.33 KB

Civ4ScreenShot0100_800.JPG
Plik ściągnięto 245 raz(y) 78.1 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
LDeskaxfire: ldeska
Helped: 34 times
Age: 43
Joined: 29 Mar 2006
Posts: 23452
Piwa: 21/1
Location: Warszawa
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-12-07, 11:58   

Stone będzie super zabytkiem - jesteśmy filozoficzni, więc jak doszusujemy do Monoteizmu pierwsi to na 100% z proroka możemy wziąć Teologię i mieć pierwszy z celów gry wypełniony :ok: Martwi mnie tylko że mamy wciąż jedno miasto... Postarajmy się postawić minimum 2 a najlepiej 3 nowe miasta jak najszybciej! Tylko uwaga na barby...
_________________
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
merkan Age: 41
Joined: 21 Sep 2007
Posts: 410
starszy szeregowy 
Posted: 2008-12-07, 16:46   

A więc tak. Przeszedłem od razu na niewolnictwo. Zdaje się, że jesteśmy uduchowieni, więc nie mamy anarchii. Głównym moim celem było postawienie dwóch miast. No i oczywiście wyścig do Judaizmu.

Dość szybko Święty Augustyn poinformował nas, że jesteśmy trzecią siłą na świecie:


Dobrze wiedzieć, ale na tym etapie nie jest to zbytnio użyteczna informacja. Jeszcze się przecież nie zbroimy.

Mieliśmy też starcia ze zwierzakami: Niedźwiedź i Lew. Oba zwycięskie, bez żadnych strat.


Napatoczył się też zwiadowca Piotra od Ruskich. Chcąc nie chcąc mamy z nim kontakt.


Po ścince lasu i ludzika (który momentalnie odrósł) szybko postawiłem drugie miasto z przeznaczeniem produkcyjnym. Kilka ładnych górek i miedź powinno dać niezłą produkcję, a do tego krówki i pszenica, aby te górki było czym obsadzić. No i ktoś wybudował Wielki Mur.


NO I JEST! Wygraliśmy wyścig po JUDAIZM.


Jak można było się spodziewać Święte Miasto jest w Medinie. Od razu przeszedłem na Judaizm i Zorganizowaną Religię. Na razie nic to nam nie da, bo w Medinie robi się Robotnik, ale zawsze może religia się rozprzestrzenić do stolicy.

Można odetchnąć. Zająłem się wynajdywaniem Rolnictwa, bo mamy pszenicę do obrobienia. A nawet dwie, gdyż postawiłem Damascus przy pszenicy i rybkach (na południe od Mecci). Następnie poszedłem w Garncarstwo - państwo zaczyna nas kosztować i trzeba zacząć stawiać chatki.
Ani się nie obejrzałem i minęło 20 tur. Więc przekazuję władzę nad państwem nestępnemu despocie :) .

Małe podsumowanie:

Tak wygląda nasze państwo.


Stolica robi kuter dla Damascusa. Medina kończy Robotnika - w sumie będziemy mieć trzech, jak Damascus zrobi swojego to powinno wystarczyć na sprawne obrobienie górek.

No i wygląd świata.


I jeszcze jedno. Mamy blisko pod granicami Luisa od Francuzów, który przoduje w punktacji. Pewnie trzeba będzie się nam zbroić i go nieco przystopować. Moja propozycja: jeszcze jedno miasto i wtedy zbrojenia. Ale jak się potoczą dalsze losy zależeć będzie już nie ode mnie (póki co oczywiście - poczekam cierpliwie na moją kolej :) ).

Powodzenia.

P.S. Tekst nie do kroniki - później go usunę. Z rozpędu puściłem przez TT. Ale w TT po mnie jest Leszek, więc dopisujcie się panowie i trzeba dać sygnał Beny'emu, że poszło nie tam gdzie trzeba.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ponti xfire: marchwik
Helped: 9 times
Age: 39
Joined: 10 Apr 2006
Posts: 11211
Piwa: 61/68
Location: Góra Kalwaria
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-12-10, 22:03   

Odziedziczyłem po Merkanie solidne podstawy dobrego Panstwa sporo workow 3 miasta akurat zeby rozkrecic bajzel ,pierwsza moją decyzje było pójście w preisthood co przy szansie na wybudowanie oracla da nam szanse na zabranie teologii z darmowego techa ,na screenie w stolicy przerzucilem z baraku ktory nie jest potrzebny na razie na granary do scinki ludkow w razie wojny oraz wzrostu miasta w czasie pokoju ekslorowalem takze tereny oraz podlaczalem zaosby oczywiste jak pszenica i miedz

Mamy Priesthood ide wiec we writing ,mamy sepcjalny budynek biblioteke nazywa sie madrassa i pozwala wypalic dwoch naukowców lub dwóch proroków,swoja droga super budynek.Niestety odnotowalem straty,stracilismy jednostke zwiadu klasy S.C.O.U.T.W nastepnej turce przyjalem open border od persaMamy writing.Po wynalezieniu priesthood i zrobienu granary w tej samej turce tne lasy pod sotlica na oracla przerzucilem takze na produkcje ,jak budowalem granary wybudowalem chatke przy rzece.Poszedłem w matematyke ale moon moze to zmienic.

przy budowie oracla nie podlaczylem marbla jest on w miejscu za gestymi lasami zanim był tam dotarł i obrobil lepiej sciac 3 lasy na darmowa teologie i wypelnienie praktycznie celu gry.... :zalamany:
_________________
Naród wspaniały, tylko ludzie k***y - J.Piłsudski
Zaglądali do kufrów ,zaglądali do waliz, nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
moonspell Age: 42
Joined: 08 Sep 2008
Posts: 239
starszy szeregowy 
Posted: 2008-12-11, 15:04   

ok zaczynamy - tura 82 gram wiec do 92.

na wstepie podpisuje clear borders z wszystkimi nacjami z jakimi mozna,jedynie francuz
jest niechetny (screen).po drugie przestawiam na no religion. nie podpisuje jednak clear borders z fracuzem,gdyz niebawem zmienimy religie na chrzescijastwo,a im szybciej podpiszemy te umowe tym szybciej mozna ja zerwac a na razie nam sie nie spieszy.

w medynie zmieniam produkcje z misjonarza judaistycznego na settlersa - bedzie w 9 tur.

teraz stolica,tutaj piekny prezent od Pontiego,wyrocznia w 4 tury:) mozna jednak juz zmienic produkcje zmieniajac z lasku na futrzaki,co znaczaco zwieksza nam kase a co za tym idzie nauke.

przed:po:
z nauka zas mamy dylemat...dobra jest zarowno matematyka (+10 mlotkow do scinki lasow) jak i alfabet (wymiana techow z kompami,co nie tylko daje techy ale i polepszenie relacji) . decyduje sie na alfabet,ale matematyka tez nie byla by zlym wyborem na tym poziomie trudnosci.

w drugiej turze nic godnego uwagi-komus narodzil sie wielki szpieg.

w trzeciej zas francuz sam prosi o clear borders,a jeszcze niedawno nie chcial o tym slyszec-no religion czyni cuda :) i jest to klasyczny przypadek w ktorym pies Pankracy zaspiewalby "wy nie wiecie a ja wiem,jak rozmawiac trzeba z psem" ;)mozna tez zatrzymac glod w stolicy wiec przestawiam produkcje.w czwartej turze robi sie oracle,bierzemy z niej teologie i tym sposobem kolejny cel jest bliski spelnienia. w damaszku pojawia sie swiete miasto chrzescijanstwa. pojawil sie tez barbarzynca na wschodzie,trzeba zareagowac. w stolicy przestawiam na razie na madrase. misjonarza wysylam do stolicy. nie mozemy jeszcze wprowadzic chrzescijastwa,musimy poczekac 2 tury (efekt przejscia na no religion)w piatej turze topornik eliminuje barba.w 6 turze mamy juz chrzescijanstwo w stolicy. przechodzimy zgodnie z zasadami (najszybsze wprowadzenie chrzescijanstwa po jego wynalezieniu) na chrzescijanstwo. zmieniam rowniez produkcje z madrasy na misjonarza,celem jak najszybszego rozprzestrzenienia religii.wprawdzie teraz jak patrze to na screenie jeszcze tego nie ma,ale wierzcie mi,chrzescijanstwo wprowadzilem (mozna sprawdzic w logach) .

w 9 turze sporo:) zrobil sie misjonarz w stolicy (nastawiam na dokonczenie madrasy) ,settler oraz wielki prorok. w medynie robie kolejnego worka (przyda sie chocby dla nowego miasta) . seta wysylam z obstawa na dol,w strone swinek i gemow. misjonarz idzie do medyny,a prorok do damaszku.

niestety,pomniejszajac screena (za duza waga) udalo mi sie go na tyle spartolic,ze nie nadaje sie do publikacji :(

i tura 92 - koniec mej przygody,przynajmniej na razie :)co proponuje-przejsc na "no religion" (juz mozna) i rozprzestrzeniac religie,wybudowac miasto z seta,workami robic drogi do innych panstw. po wynalezieniu alfabetu zaczac sie wymieniac techami z kompami,wziac obrobke zelaza od kompa i podlaczyc gemy.
Last edited by moonspell on 2008-12-11, 15:34; edited 10 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
LDeskaxfire: ldeska
Helped: 34 times
Age: 43
Joined: 29 Mar 2006
Posts: 23452
Piwa: 21/1
Location: Warszawa
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-12-12, 14:57   

Tura 1:
Zwiększyłem żarełko w Mecce bo mamy limit szczęścia i zdrowia niewykorzystany - wzrost za 2 tury.
Rozprzestrzeniłem chrześcijaństwo w ostatnim naszym mieście - Medinie.
CZwarte miasto założę tak gdzie stoją topory - musimy więc pójść po żelazo żeby obrobić klejnoty.
Robotnicy bardzo się przydzą - musimy jak najszybciej podłączyć drogi do sąsiadów aby religia się do nich mogła sama rozprzestrzeniać a przy okazji handel da nam dużo pieniędzy...

Tura 2:
Mamy zdarzenie losowe: głód w Paryżu i zdarzenie obejmuje: nic nie robimy (żadnych skutków), dajemy połowę spichlerza: +1 w relacjach z Francuzikiem, dajemy cały spichlerz i 10 złota: +3 w relacjach. Nie mam 10 kasy więc mu nie dam :) a połowę spichlerza odstąpię, mamy dużo zasobów żywnościowych a przez inną religię mamy -4 w relacjach więc modyfikator się przyda żeby nam czasami granic nie zamknął...
Piotr przyjmuje Buddyzm - już my go nawrócimy na właściwą ścieżkę :)
Zbudowałem Bazylikę Narodzenia Pańskiego - od razu mamy +3 złota a i religia zacznie się do teraz dwa razy szybciej rozprzestrzeniać sama.
Założyłem czwarte miasto - Bagdad :)

Tura 3:
W Damaszku zaczynam robić osadnika bo akurat urósł, Będzie za 10 tur. Proponuję upchnąć to miasto przy złocie i kukurydzy. Nie wiem tego na pewno ale chyba Francuzik objął pierwszy tą kukurydzę, więc stoczymy tam walkę kulturową - Stone da nam 1 :kultura: wrzucimy relę i już wyrównamy kreatywność Francuza a potemdotnie się bibliotekę i dokonamy wrogiego przejęcia kukurydzy :)

Tura 4:
Niemiaszek żadał zerwania umów z Francuzikiem. Odmówiłem i już mamy -1 w relacjach z nim :)Tura 5:
Skończyliśmy koszary w stolicy, zrobię teraz ze dwa topory żeby nas nikt nie zaskoczył.
Potwierdzają się podejrzenia że Francuzik zajął kukurydzę, trzeba będzie go nauczyć kto tu rządi :)

Tura 6:
Ktoś zbudował Piramidy.
Urodził się prorok w Paryżu, niestety... pewnie zrobi świątynię i będzie ciężko rywalizować z Politeizmem.
Odkryliśmy Alfabet, czas na wymiany...Od Fredzia Żelazo za Pismo i Politeizm - super wymiana bo klejnoty w dżungli odłogiem leżą.
Od Cezara Żeglarstwo i Łucznictwo za Rolnictwo i Politeizm.
Żelazo wyskoczyło nam między Damaszkiem a Bagdadem - oba miasta mogą z niego korzystać.
W sumie z techów to tylko Medytacji nie mamy no i Cezar jedyny ma już Matmę.
W stolicy włączyłem dwóch naukowców - może się nam urodzi wielki naukowiec.
Buduję drogi do Niemiaszka i Francuzika.
W techach proponuję pójść po Wielką Bibliotekę - ale ponieważ jesteśmy bardzo z przodu z technologiami to nie spieszmy się - najpierw Monarchia dla zadowolenia.


*tech jest Kodeks ale zmieniłem go przed końcem tury

Tura 7:
Ludwiś niestety zrobił tą wielką świątynię politeizmu. Fryderyk zaś przyjął... Równouprawnienie! Ciekawe ile ma miasteczek (town) które na tym ustroju dostajądodatkowy młotek. Z moich wyliczeń wynika że zero :D No chyba że będzie za kasę kupował w miastach produkcję :rotfl2: oj głupie to AI, głupie.Tura 8:
Skończyłem drogę do Francuzika, teraz misjonarze polecą ciurkiem :)

Tura 9:
Jesteśmy kulturalni :)Tura 10:
Kończymy misjonarza w Medynie. Wysłałem go na wschód - następca zdecyduje czy do Francji czy do Rosji pójdzie.
Demo wygląda optymistycznie, szczególnie GNP (co bardzo lubię w moich grach).

Zaraz skończy się osadnik - kolejne miasto zapewni nam że nie odpadniemy w rozwoju. A potem chyba skończy się nam pokojowy rozwój i trzeba będzie pomyśleć nad jakimiś wyprawami krzyżowymi celem nawracania innowierców (i przejmowania ich miast :) ).
_________________
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
KasztelanMirmil xfire: kasztelanmirmil
Age: 42
Joined: 20 Nov 2007
Posts: 930
Piwa: 9/4
Location: Sulejówek
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2008-12-15, 01:03   

Zasadniczo kontynuuję dotychczasową politykę.

Z techów kończę monarchię (ale przechodzę na nią dopiero turę przed tym jak skończy nam się zadowolenie) i zaliczam medytację (tylko 2 tury a przydadzą się klasztory do rozwoju nauki) i dalej zaczynam dla potomnych matematykę.
Hojna ręką daje monoteizm Cyrusowi, przeszedł już na buddyzm, a trzeba otrzymać dobre stosunki, żeby go łagodnie nawrócić.

No właśnie słabo na razie pograliśmy z misjami i "wszystkie dzieci już czyjeś są":

Na razie słabo bo tylko Niemcy wyznają co trzeba, a w dodatku nie daj boże jeszcze im się Luter urodzi ;)
Cezar, Cyrus i Piotr od niedawna, więc pewnie po jednym mieście z relą mają. Warto do nich trochę misjonarzy podesłać. Trzeba zdecydować który kierunek pilniejszy. Z jednej strony Z Cyrusem mamy dobre stosunki więc nie powinien sprawiać problemu, a z drugiej może lepiej żeby legiony powędrowały w innym niż nasz kierunku, zwłaszcza jeśli my je pokierujemy z Pałacu Apostolskiego, z budową którego ruszyłem.

Oczywiście nowe miasto już stoi i realizujemy plan o kryptonimie "kukurydza".


Kraj nasz przepiękny:


rela.jpg
Plik ściągnięto 10983 raz(y) 11.33 KB

cale.jpg
Plik ściągnięto 248 raz(y) 116 KB

nowemiasto.jpg
Plik ściągnięto 245 raz(y) 39.85 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
merkan Age: 41
Joined: 21 Sep 2007
Posts: 410
starszy szeregowy 
Posted: 2008-12-16, 00:03   

Niewiele się działo w naszym państwie przez te 250 lat.

Z najważniejszych osiągnięć to:

Narodziny człowieka imieniem Antony van Leeuwenhoek


Ów pan był na tyle miły, że ufundował nam akademię w stolicy.

Mieliśmy także małe wydarzenie


Niestety spłonął las, ale odzyskaliśmy 4 sztuki złota.

Z mniejszych wydarzeń, to została wybudowana Madrassa w Najran, w związku z czym powiększyła się tam kultura. Niestety kukurydza dale poza zasięgiem. Budują świątynię chrześcijańską.

Mądre głowy wymyśliły kalendarz. Da to nam w Najran kolejne pole do obrobienia - robotnicy już wycięli dżunglę, zostaje postawić plantację.

Zaczęto myśleć nad pieniądzem, ale jest to dopiero początek, więc śmiało można główkować nad innym aspektem nauki.

Powodzenia.

Informacja z ostatniej chwili.
To znaczy nie taka znowu z ostatniej, ale skryba zapomniał napisać :wstyd: . Wyprodukowaliśmy kilku misjonarzy. Większość poszła do Piotra od Ruskich, a kilku do Julka od Rzymian. Żaden nie zagrzał miejsca u naszych bezpośrednich sąsiadów. Natomiast w Najran mamy nową religię (poza chrześcijaństwem oczywiście) - Hinduizm.
Last edited by merkan on 2008-12-16, 08:52; edited 2 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ponti xfire: marchwik
Helped: 9 times
Age: 39
Joined: 10 Apr 2006
Posts: 11211
Piwa: 61/68
Location: Góra Kalwaria
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-12-16, 23:31   

Zobaczyłem panstwo po Merkanie,w demo cienko z produkcja i wojskiem jak dla mnie ,postanowilem zwiekszyc na razie produkcje.W tym celu zaprzestalem produkcji misjonarzy (tych dwoch sie zrobilo) wiec wykorzystalem ich na pojscie tam gdzie mialem zalozyc miasta.Zaczalem robic dwa sety oraz w pozostalych miastach worki w stolicy ciagle budowalem Palac Apostolski.Postawilem dwa miasta w techach po pieniadzu poszedlem z automatu w caste system ,sady bo dwa miasta wiecej do tego nie bedzie mial komp nastepnego swietego miasta.

Tutaj nowe miasta ,to przy bananach po skoku kulturki bedzie super przyzwoite :)

Fryderyk zaczał rosprzestrzeniac nasza religie o swoje miasta,tak samo chrzescijanstwo skoczylo w Paryzu :hyhy: jak i Berlinie i pozostalych niemieckich miastach.

Zaczałem robic sady ,potrzebujemy takze wiecej wojska.W techach poszedłem w civil service uwazam ze w koncu czas na wprowadzenie biurka.


Demo :hyhy: :


_________________
Naród wspaniały, tylko ludzie k***y - J.Piłsudski
Zaglądali do kufrów ,zaglądali do waliz, nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
LDeskaxfire: ldeska
Helped: 34 times
Age: 43
Joined: 29 Mar 2006
Posts: 23452
Piwa: 21/1
Location: Warszawa
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-12-21, 23:42   

Przejąłem stery w państwie które nie jest takie złe :) Moja analiza sytuacji:
1. mamy chrześcijaństwo we wszystkich miastach - super
2. mamy wysokie GNP oraz produkcję i jedzenie - super
3. mamy za małą armię - prawie najmniejszą na świecie :przestraszony:
4. mamy silne lobby buddyjskie na świecie i sąsiada politeistycznego

Co planuję w czasie mojej kadencji:
1. kontynuować odkrywanie Biurokracji, chociaż zastanawiałem się nad Konstrukcją
2. potem Konstrukcja a moim następcom radzę po Konstrukcji iść do Mechanizacji
3. kontynuować Pałac Apostolski, w reszcie miast koszary
4. wojska nie robię ponieważ toporami nie będziemy wojować, potrzebujemy katapult i knechtów do szturmu
5. sądzę że naturalnym celem jest Francuzik
6. jeżeli zrobię koszary w miastach to będę robił misjonarzy i wysyłał ich w świat - nasza wiara musi się rozprzestrzeniać! :)

Turka 0 (przed kliknięciem "koniec tury")
Najran - które walczy kulturowo o kukurydzą zamiast spichlerza będzie robić klasztor (2 :kultura: )Damaszek - zamiast zaczynać sąd zacznie misjonarza - trzeba siać słowo :)

Turka 1:
Konfu w stolicy udało się zaszczepić - będzie kolejne 10% do nauki jak zrobimy klasztor

Turka 2:
Zdjąłem naukowcóww stolicy, i tak nie mamy reprezentacji, akademia w stolicy już jest a stolica ma 3 :zdrowie: i 3 :zadowolenie: zapasu, więc niech rośnie

Turka 3:
Ludwisiowi się znowu w głowie przewraca - chce żebyśmy zerwali otwarte granice z Egipcjanami - odmawiam bo i tak chcę go niedługo sklepaćTurka 4:
Najran powoli wygrywa wojnę kulturową o kukurydzę - mamy już 21% naszej kultury i ciśniemy dalej :)Turka 5:
Mamy Pałac Apostolski! Głosuję oczywiście na siebie.Ludwiś się zbroi:
Turka 6:
Wygraliśmy głosowanie w PA.W Damaszku nie mogę już robić misjonarzy (można mieć tylko 3 na raz) więc machnę złoto-wieko-wstrzymywaczWrzuciliśmy relę do ChartresTurka 7:
Mamy biurko.Najran kontynuuje presję kulturowąWprowadzamy BiurokracjęTurka 8:
Teraz Fredziowi odbija, oczywiście nie zgadzam się.Odkyrłem że rela sama nam się nieźle rozprzestrzenia - Tours którego wcześniej nie widzieliśmy ma już chrześcijaństwo:Turka 9:
Rusek chce Pieniąsz za Konstrukcję którą kończymy - bez sensu, więc odrzucam ofertęRavenna otrzymuje naszą wiaręStolica wygląda naprawdę ładnie:Turka 10:
Kończymy Konstrukcję, teraz szybko Odlewnictwo i Mechanizację proponuję żeby zacząć robić knechtów - Francuz zbroi się od dawna więc radzę już zacząć robić katapki.Demo na koniec:Czyli pewnie kroczymy we właściwym kierunku (mam nadzieję). Uważajmy tylko na klan buddystów, żeby się nie sprzysięgli przeciwko nam. Następcy zostawiam pobawienie się w handel techami z kompami i rezolucjami Pałacu Apostolskiego :) Powodzenia!
_________________
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
KasztelanMirmil xfire: kasztelanmirmil
Age: 42
Joined: 20 Nov 2007
Posts: 930
Piwa: 9/4
Location: Sulejówek
starszy plutonowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Pluszowy miś - rozegrał mniej niż 10 gier  II miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2 
Posted: 2008-12-23, 01:43   

zaczynam tura 144.
Planuję podtrzymać kurs naukowy i militarny poprzednika. Mocno będę naciskał na misjonarzy.

1
Najran mamy już klasztor profilaktycznie stawiam mury, bo granica blisko.
W stolicy przed Katapultę wkładam jeszcze jednego misjonarza.
Przy Al-Basra kuter marnuje sie na wodzie, stawiam sieci na rybkach.
Misjonarza kieruję do Rostowa skoro już jest w okolicy.

2
Popieram wojskowy zamach stanu z czego mamy w Mekkce extra wielkiego generała.
Misjonarz z Medyny leci do Rzymian.

3
W Najran są mury czas na koszary.
Misjonarz z Mekki też leci do Julka.
Akcja nawracania w Rostowie sie nie udała


4
Mamy odlewnictwo - popieram propozycję poprzednika idziemy w mechanizację.
W Mekkce stawiamy 2 kolejne klasztory.


5
Al-basra wystawiła łucznkika, teraz czas na Latarnię Morską, bo inaczej staniemy w rozwoju w tym mieście.
Nie zarządzam żadnych rezolucji z PA.


6
W Medynie kolejna katapka, teraz czas na misjonarza, a po nim na klasztor.
Mauzolemum w Damaszku wybudowane, stawiam (próbuję) Chichen Itza.
Podobnie mury w Kufah, tu stawiamy Madrasę.


7
W Bagdadzie stawiam Kuźnię, to samo w najran.
Prubujemy nawrócić Rzymskie Arezzo - bez rezultatu.


8
Nabu-rimani urodził się nam w stolicy.


9
Piotruś naciska żeby rozstać się z Niemcami, odmawiam.
Mamy mechanizację. Wacham sie między jazdą konną i Gildiami a Inzynierią... w koncu wybieram to drugie, żeby misjonarze szybciej biegali ze słowem pana B.
W końcu nie ukamienowali nam misjonarza chrześcijaństwo jest jedyną wiarą w Mediolanie.


10
Akademia w Damaszku.
i tyle.


Proponuję dalej gnieść z misjonarzami do Julka i jego pierwszego przeciągnąć na naszą wiarę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
merkan Age: 41
Joined: 21 Sep 2007
Posts: 410
starszy szeregowy 
Posted: 2008-12-23, 13:10   

Zacząłem grę od ścięcia (jeszcze w przed wciśnięciem entera) latarni w Basrze. W tym miejscu ścinka budynków będzie znacznie bardziej efektywna niż budowa tradycyjna.

W pierwszej mojej turze nic specjalnego się nie wydarzyło. Poprzemieszczałem wojska na front i wcisnąłem Enter.

W drugiej turze Egipt zaproponował wymianę: Chciał Kodeks Prawa, oferował Jazdę Konną i trochę drobniaków. Przyjąłem, głównie żeby polepszyć stosunki.

W trzeciej turze znowu cisza.

W czwartej próbowałem rozszerzyć Chrześcijaństwo w Julka Arretium. Niestety bez powodzenia.

W piątej odkryta została Inżynieria. Wybrałem Divine Right, by móc budować Spiral Minaret. Złapany został także Ruski szpieg. Oj chyba trzeba uważać. Wydarzyło się coś ciekawego. W naszej kopalni pod Najran. Wykryto głębokie pokłady złota. Nasz skarbiec zasiliło 233 sztuki tego kruszcu. Jesteśmy bogaci, bogaci, bogaci!


Także w tej turze mogłem wybrać rezolucję w Pałacu Apostolskim, a że jedyną możliwą była zerwanie kontaktów handlowych z Egiptem, to zrezygnowałem.

W szóstej turze Julek poprosił o odlewnictwo w zamian za kasę. Nie chcę z nim pogarszać stosunków dyplomatycznych (jego pierwszego przydało by sie przechrzcić), to się zgadzam.

Tura siódma. Udało się rozprzestrzenić Chrześcijaństwo w Arretium.

W turze ósmej cisza i spokój.

W dziewiątej Chrześcijaństwo samo pojawiło się w Marsylii. Ściąłem też Madrasę w Kufah. Jest to miasto graniczne, więc się przyda szybko.

W dziesiątej już nic się specjalnego nie działo.

Przez moją kadencję postawiłem trochę budynków (świątynia, akwedukt i kuźnia w stolicy, kuźnia w Mekce itp) i dorekrutowałem wojska (głównie Maców i Katapulty).

W wojsku jesteśmy na piątym miejscu, ale myślę, że szybko awansujemy (stolica jest dobra w budowie woja, Mekka też nieźle sobie radzi).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ponti xfire: marchwik
Helped: 9 times
Age: 39
Joined: 10 Apr 2006
Posts: 11211
Piwa: 61/68
Location: Góra Kalwaria
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-12-27, 15:30   

Strasznie sie zdziwiłem ze ktos chciał wybudowac Chichen Itza w innym miescie niz stolica ale cóż udało sie to zrobic,mały rzut na Panstwo ,wojsko o klase jednostki lepsze wiec doprodukowalem ich niewiele,postanowilem wiec pójsc w rozwój oraz dyplomacje.

Pierwsze co zrobilem to pogadalem z paroma wladcami znajdujac calkiem korzytsne wymiany handlowe.wymieniłem takze teologie na kompas u Rzymian oraz code of laws na asceze u Egipcjan,misjonarzy ktorych mialem dostępnych wrzuciłem do 3 rzymskich miast miedzy innymi do ich stolicy.Odrywalismy divine right wiec wyskoczył nam islam w Bagdadzie :) misjonarza wrzuciłem do stolicy
Po islamie odkrywamy papier.w tym czasie w stolicy zaczałem robic kolosa, w ciagu 3 turek juz go mielismy


W Bagdadzie zacząłem robic Wersal (ogólnie tez nei mielismy zadnego sadu do tej pory wiec zaczałem je budowac we wszystkich miastach
pod koniec swojej turki załozyłem nowe miasto które bedzie idealne na Statue Moai.


_________________
Naród wspaniały, tylko ludzie k***y - J.Piłsudski
Zaglądali do kufrów ,zaglądali do waliz, nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
moonspell Age: 42
Joined: 08 Sep 2008
Posts: 239
starszy szeregowy 
Posted: 2008-12-27, 22:22   

ogolnie kontynuuje to,co zostalo zaczete przez innych (a co mam zrobic ;) ) .

1 tura- wsparlem techem (papier) rzymianina polepszajac relacje,oraz wymienilem sie z cyrusem jak na obrazku.2. tura- schwedagon zrobili francuzi. wsparlem kolejnym techem rzmianina (mechanizacja) ,wymienilem sie z cyrusem jak na obrazku :) sprzedalem tez papier egiptowi za okragla sumke 560 gold + mapa.

oczywiscie jak to mam w zwyczaju z obrazkami znowu cos namieszalem i za diabla nie wiem,co sie z tym obrazkiem stalo... w kazdym razie wymienilem sie na feudalizm-od teraz go mamy.

3tura-nic specjalnego,sprzedaje rzymianinowi techa jak na obrazku,wysylam misjonarzy do ruskich i cyrusa.
5 tura-zrobil sie spiralny minaret,przestawiam na epopeje narodowa. po drukarstwie robie filozofie (zebysmy my mieli rele a nie komp)

tu tez spieprzylem z obrazkiem...


7-robi sie epopeja narodowa. misjonarze pedza do cyrusa.

8 tura-mamy filozofie,now rela zaspreadowala nam w panstwie. misja msjonarza w persepolis niestety nie udala sie,za to u ruskich jedno miasto mamy wiecej. teraz ide po muzyke.w 10 turze rzymianie podpisuja pokoj z egiptem,za to piotr wypowiada wojne cyrusowi. zrobila sie muzyka,ustawilem na dramat ale mozna to zmienic. w stolicy robie zamek (po dodatkowy szlak handlowy jakby ktos pytal) .
ogolnie kraj mamy miodem i mlekiem plynacy-kupa fors sciagnieta od kompa (ponad 1000,juz dokladnie nie opisywalem jak to zrobilem,ale od jednego ponad 500 sie wyciagnelo),duzo woja,swietna nauka. tylko zeby te kompy bardziej chcialy wspolpracowac... ;) ale niestety,troche bledow dyplomatycznych bylo i np francuza trzeba zjechac,tu juz najlepszy dyplomata nie pomoze.
Last edited by moonspell on 2008-12-27, 22:44; edited 6 times in total  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
No new posts Announcement: Kronika Dyplo8
ScoobyDoo Dyplo 8 544 2013-10-08, 07:13
itkovian
No new posts Announcement: Kronika Dyplo 7
cheos Dyplo 7 886 2012-10-02, 19:52
Lary33
No new posts Announcement: Kronika Dyplo6
Shaka[D14] Dyplo #6 786 2011-11-15, 00:50
Rudi2
No new posts Announcement: Kronika Dyplo Miś
Kacowski Dyplo "Mały Miś" 683 2011-11-18, 18:30
Rihiter
No new posts Announcement: Kronika Dyplo "Miś" 2
Rihiter Dyplo "Miś" 2 627 2012-09-17, 22:24
Beny

Czas generowania strony : 0.68 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group