www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Prędkość szybka
Author Message
Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 51/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-12-12, 10:54   

ha ha ha

btw, przekonalem sie ze mialem 100% racje ze zasady pucharu - czyl;i quick sa bezsensowne...

atakujesz majac 200k-300k przewagi w woju, zanim podejdziesz 3 kratki przez kulture do przeciwnika (3 kratki bo oczywiscie kulturka rosnie duzo szybciej tez...) to on zdazy ta przewage zniwelowac...

hardcore na maxa, a o poczatkowym ataku nie wspomne, ubawilem sie po pachy, lece 5 impami kiedy przeciwnik ma tylko wojow i holkany... po tym jak zostalem zauwazony na granicy kultury przeciwnik spokojnie ZBUDOWAL nawet bez wycinania ludzikow 6 axow w 2 turki... to jest tak bezsensowne ze szok, chyba ze 10 razy wiecej woja trzeba by miec, inaczej zapomni o jakimkolwiek atakowaniu, tylko fin i beton... granie inaczej mija sie z celem ;)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-12-12, 11:03   

Cent, na tej szybko?ci jest trudniej atakowa? ale porozmawiaj z ladderowcami. Oni graj? tylko na tej pr?dko?ci a mimo to atakuj? ca?y czas. Tu chodzi o spos?b gry. My ca?y czas si? bunkrujemy, nawet jak atakujemy to za s?abo. Oni napieraj? wszystkim co maj? a miasta ?cinaj? regularnie (ale tak ?eby niezadowolenie nie zabija?o, czyli po 2 ludziki). Gada?em z ot4e o tym i on nie widzi ?adnych problem?w w pr?dko?ci szybkiej. Wi?c zdaje mi si? ?e po prostu musimy wi?cej z nimi gra? i te? si? nauczymy jak gra? bardziej otwarcie...

Lary33 

xfire: lary33
Helped: 6 times
Piwa: 35/29
generał dywizji  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo5 
Reprimends:
 1/3/6
Posted: 2008-12-12, 13:38   

Lesze3k a moze w koncu oni sie naucza grac tak jak my gramy a nie odwrtonie. To jest nasz puchar i wkurza mnie ze zawsze musimy grac na ich zasadach. Dobrze ze przynajmniej prince zosta? bo inaczej bym zbojktowa? t? zabaw?
Postaw piwo autorowi tego posta

Centurion 

generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-12-12, 13:39   

ja juz na quicku grac napewno nie bede, doliniarskie to na maxa, zreszta od zawsze nie lubilem tego ustawienia :P wszystko co przyspiesza dojscie do katapek jest ble ;)

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-12-12, 16:21   

Ale mi nie chodzi o granie na ich ustawieniach tylko nauczenie si? grania bardziej kontaktowo. Na naszych ustawieniach jest ?atwiej atakowa? a mimo to oni graj? agresywniej.

@Cent - pograj troch? z nimi to zobaczysz ?e oni nie robi? raczej katapek, robi? za to mas? woja tak ?e utrzymanie zaczyna ich z?era? a mimo to si? rozwijaj? i ca?y czas atakuj?. Zupe?nie inny styl gry, chocia? i tak s? post?py bo kiedy? to dopiero by? beton :P teraz to jest "lajcik" w por?wnaniu do starych czas?w. Niech ci wystarczy ?e kiedy? 95% gier to by?y konty od astro :przestraszony:

pawelt 

Helped: 12 times
Piwa: 8/28
generał brygady  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo2  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  I miejsce w rankingu PBEM 
Posted: 2008-12-12, 16:41   

cent, ja mog? z tob? zagra? nawet na epicu i b?dziemy si? t?ukli axami przez 100 tur :)

Centurion 

Posted: 2008-12-12, 17:33   

:) juz mi barnaba proponuje cos podobnego, epic panganea i jechano :)
tylko nie wiem czy bym to psychicznie wytrzymal z takim kiszokiem jak barni ;)

barnaba 

xfire: szczepionka
Helped: 2 times
major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2008-12-12, 18:31   

Mnie quick zniechecil do pucharu dlatego nie gram, mi sie taki styl gry nie podoba i tyle
Jasne ze da sie atakowac ale co to za frajda dochodzi sie armia i juz jest przestarzala
atakowac sensownie mo?na dopiero jak kulturki sie stykaja a to dla mnie prawie jak konty od astro ktore sa super ale jak sie gra w teamie i najlepiej odrazu bez ograniczen.
Mozna walczyc jak sie trafi na przeciwnika agresywnego wtedy jest ok spotykaja sie armie na srodku i bija albo sie mijaja ale jakos sie to rownowazy wtedy.
A jak ktos sie na beton nastawi to naprawde ciezko cos powalczyc.
I gra sie rozgrywa na punkty a punkty jak wiadomo nie oddaja przewagi taktycznej.

Duzo osob tu gra defensywnie i dobrze :) mi to nie przeszkadza czasem tylko mnie smieszy jak ktos ma trzykrotna przewage i dalej sie bunkruje.
Defensywa w wiekszosci przypadkow przypomina gre z kompem a tego nigdy nie lubilem.
Najgorzej jest jak sie trafi na szybkiego klikacza betona z ktorym nawet na czacie nie mozna pogadac bo ciagle pospiesza.
A dla mnie cywilizacja to specyficzna rozmowa dwoch osob gdzie slowami sa armie :)
Monologi sa nudne ale naszczescie trwaja krotko.
Jak ktos nie chce rozmawiac to jego strata.Traci emocje i mozliwosc rozwijania swoich umiejetnosci bo ciagle gra to samo nie wykorzystujac polowy mozliwosci tej gry.

Ale od betonu bardziej mi przeszkadza to ze wszyscy graja to samo.Czyli ld2 i te same ustawienia.
Mapka jest super ale ile mozna grac to samo.Jest tu duzo specjalistow od tej mapki i gry jedna nacja
na jeden sposob.
Czyli defensywa chatkowanie maxowanie cudow wedlug schematu a potem atak przy kilkukrotnej przewadze oklepane to jest strasznie.
Hamuje to bardzo rozwoj naszej spolecznosci i dlatego tez nie wygrywamy tego pucharu.
Sposob sprawdzony i na maksa nudny wiem ze to wynika z doswiadczenia i wybrania najlepszej drogi ale to tak jakby sie cieszyc z wygranej zbugowanym zulusem przeciwko np ghandiemu :D
Malo to ambitne ale mozna to zrozumiec,ze gracze z czolowki rankingu sie poprostu boja stracic pozycje i tyle.A to oni powinni pokazac pazur.Naszczescie sa wyjatki od tej reguly.

Oczywiscie przesadzam i ten post jest prowokacja i zacheta do innej gry wiec bez urazy.
Pozdrowienia dla dygor?w i tych co ryzykuja.

Cent lamo :D jak sie ma duzo armi i sie atakuje to tury dlugo trwaja.
Samo nadawanie promocji jednostkom trwa bardzo dlugo :P
Ale przekonfiguruje sobie civ i bede szybciej klikal jak sie grac naucze
bo narazie to tylko na randomie wygrywam :)

random Random RANDOM :samobojca:

gaston 

starszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-12-12, 18:49   

wszystko zgoda, ale kisisz niemi?osiernie;)

LDeska

Posted: 2008-12-12, 19:32   

A powiedz mi Barnaba jak mog? by? topory przestarza?e jak na ta mapka na kt?rej gramy ma 32 kratki szeroko?ci. Wi?c mi?dzy pa?stwami trzeba przej?? oko?o 16 kratek. Chcesz udowodni? ?e w 16 tur odkryjesz co? co jest nowsze ni? stary dobry top?r?

Ca?y czas wam t?umacz? ?e pr?dko?? nie ma takiego wp?ywu. Win? jest to ?e ma?o wojska robicie, macie nauk? na 70 albo 80 procent i st?d szybko post?p technologiczny. Prawdziwy agresor robi wojska tyle ?e nauka spada do 0% i wtedy ciekawy jestem za ile lat ?wietlnych odkryje przeciwnik Biurokacj? i Mechanizacj? ?eby zrobi? co? lepszego ni? top?r czyli knechta...

Acha i to prawda - Barnaba to straszny :kiszok: :)

gaston 

starszy chorąży  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-12-12, 21:11   

wlasnie a propos mapki - brakuje mi czegos pomiedzy co moglo by sie sprawdzic - archipelagi na small mirror jak na twoich mapkach - reszta ustawien podobnie byloby to cos posredniego pomiedzy tym battlegroundem i kontami - bo trzeba by sie galerka wybrac przynajmniej :orany: wiec nie widzielibysmy pierwszych wojownikow wroga po 12 turach tylko okolo 40 - tez nie jak na kontach ze do astro i wio..
taka mapa moglaby byc obfita w surowce bo ciezko by sie do nich bylo dobrac (ciezko sie rozwija zamorskie kolonie) a jej wielkosc sprawialaby ze mo?na by postawic nawet kilkanascie miast na swojej polowce. co o tym sadzicie? :zawstydzony:

barnaba 

xfire: szczepionka
major  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo4  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - III sezon Maxman 
Posted: 2008-12-12, 21:23   

haha gaston :D
na twoje zyczenie bede wlaczal timer w naszych grach :P

Leszku no wlasnie jak gralem zrobilem szybko pieciu wojownikow i poszedlem a tam lucznicy i topor wiec pora wracac.

Agresja chyba nie zalezy od ilosci armi tylko od tego co sie z nia robi
Jak sie zrobii za duzo armi to przeciwnik wyczeka i zrobi wiecej lepszej w bunkrze.
A ty jestes zacofany bo masz armie poza panstwem i duze koszty

Predkosc ma duzy wplyw bo wszystko jest szybciej a jednostki chodza tak samo wolno

Lubie kiszone ogorki :D

edit:
porobilem pare testow na quick i ld2 i nie jest tak zle z tym atakowaniem jak myslalem
ale i tak wole czas normal poprostu wiecej taktyktycznych zagran jest

random Random RANDOM :samobojca:
Last edited by barnaba on 2008-12-14, 15:32; edited 1 time in total  

ponti 

xfire: marchwik
Piwa: 60/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-12-15, 22:38   

Szybka masakrycznie sprzyja bunkrowaniu si?,prawdziwa gra praktycznie zaczyna sie dopiero na polowach mapy w okolo 120 turce i wtedy mozna cos pograc.

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

cheos 

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 53/122
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2008-12-17, 13:21   

LDeska wrote:
(..) A powiedz mi Barnaba jak mog? by? topory przestarza?e jak na ta mapka na kt?rej gramy ma 32 kratki szeroko?ci. Wi?c mi?dzy pa?stwami trzeba przej?? oko?o 16 kratek. Chcesz udowodni? ?e w 16 tur odkryjesz co? co jest nowsze ni? stary dobry top?r? (..)

?ucznictwo konne cho?by.

A tak z innej beczki.
BigB gra? strasznie defensywnie, praktycznie zdoby? mi jedno miasto i przy jego granicy maj?c walijczyk?w i katapki.
Pope?ni?em b??d, ?e ca?y czas napiera?em bo w p??niejszym etapie jak doszed?em do jego stolicy stackiem (s?onie, katapulty, impy, axy, sworcmeni) co zaje?o mi pi?? tu (mia?em Power 200% jego) to mi ca?y stack zmi?t? (przez pi?? tur wyr?wna? si?y).
My?l?, ?e pocz?tkowo trzeba gra? dywersyjnie i jak najszybciej postawi? najdalsze miasta.
Gdyby nie ten m?j raid na jego stolic? to m?g?bym wygra? maj?c 2/3 l?du i miejsce na dodatkowe 5-6 miast i by mu cudaki nie pomog?y.
Ale faktycznie zirytowa?o mnie jak w kilka tur zrobi? armi? wi?ksz? od mojej.
Nie da si? kolejnego pucharu zrobi? na normalu ?
Obecnie to jest RTS, czasem nie zd??y?em si? wszystkim ruszy? jak mi jeszcze 6 roboli w tej samej turze usprawnienia poko?czyli.

Centurion 

Posted: 2008-12-17, 13:25   

mowilem przed startem pucharu.... ale po co mialby, ktos mnie sluchac... :P :P :P

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum