www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "UA vs reszta świata" (pawelt)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-05-15, 14:30   Pakt "UA vs reszta świata" (pawelt)

Pakt numer 172, założony 2009-04-21 14:37:52 przez pawelt (Aztekowie)

Nazwa paktu: UA vs reszta świata

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: pawelt
Bobek1971

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-05-15, 14:31   

pawelt (Aztekowie) 2009-04-21 15:11:20
Robert, piszmy normalnie i spróbujmy zgrać się. Domel, didi i Darek są w pakcie obronnym. Domel jest nieco opóźniony technicznie, ale pewnie szybko nadgoni. Ma dość duży potencjał. Ma też dobrą sytuację strategiczną jeśli chodzi o flotę, bo będzie mógł nią przepływać między amerykami. Ameryka północna jest mocna, południowa jest słaba. Obie są narażone na ataki z wody, tak więc decydująca będzie flota z samolotami. Darek ma zwarty kontynent i duży potencjał i jest zaawansowany technicznie. Nie ma jeszcze czołgów nowoczesnych, ani samolotów, ale to kwestia kilku turek. Na razie dużo wojska nie ma, ale na pewno zaczyna się zbroić. Wybrałem atak na darka, bo jest bliżej i na razie jest groźniejszy, do tego może statek robić. Mam zamiar tak darka osłabić, żeby nie zdołał się już odbudować i zajmować mu systematycznie miasta. Jakby się to udało, to domela można flotą i desantami gnębić. A ty jak stoisz z flotą i wojem i techami? Dałbyś radę jakąś flotę z desantem zrobić na domela? Ja widzę większość jego miast i na razie dużo w portach nie trzyma. Idzie po lotnictwo. Ja teraz kończe wymyślać nowoczesne samoloty i zbieram kasę na upgrade. Później wymyślę jeszcze tylko artylerię i może bombowce i robię już tylko wojo do końca i zbieram kasę, ewentualnie szpiegostwo. Mam teraz GA przez jeszcze 6 tur. Po tym przechodzę na państwo policyjne. Bedę miał +25% do budowy wojska i -50% do znużenia wojną. W większości miast mam więzienia i mam też cud narodowy rushmore, więc nie bedzie groziło mi niezadowolenie. Zdobędę też Posąg dzeusa (jest w europie), to oni będa mieli problemy z zadowoleniem. TAKTYKA: Będę atakował na kilku frontach. 1. Front europejski. Darek ma tam 3 miasta. W jednym, granicznym zaczyna zbierać dużo wojska, w tym doborowe jednostki. TYm lepiej dla mnie, bo mogę go tam zaatakować od razu. Najpierw szpiegiem zdejmę obronę w mieście, następnie kilka rakiet (powinny każdej jednostce odjąć ok 30% siły) i na koniec atak czołgami z 2x CR. Powinny mieć ok 75-80% każdy. Z morza zdobędę dwa pozostałe miasta. Najpierw krążowniki zdejmują obronę, następnie kilka rakiet i atak czołgami ze statków. Po zdobyciu miast wchodzi tam piechota do obrony. 2. front suezki. W jednej turze spróbuję zdobyć wszystkie miasta Jana 2. Wtedy będę miał przestrzeń do działań, bo nie będzie blokował mnie kulturą. Z miasta wodnego będę mógł wypuścić kilka piechot cover, które wejdą w głąb i spróbują zdobyć jakieś miasta niebronione. Liczę na to, że darek zostawi je puste i jeszcze z jakimiś jednostkami powietrznymi. Na północy suezu też chcę zrobić podobną akcję. Zdobyć miasto w afryce północnej i piechotą cover zdobyć stolicę darka. 3. Front południowo indyjski. Wielką flotą będę robił desanty na południu afryki. Spróbuję zdobyć jeden port, wysadzić piechotę cover i powinna jakieś miasta zdobyć. Będę chciał zajmować afrykę systematycznie od dołu.

pawelt (Aztekowie) 2009-04-21 15:13:04
żeby zobaczyć screeny to skopiuj tylko część adresu po URL=.... do ] i daj do przeglądarki. Czyli wklejasz jako adres strony tylko: http://www.fotosik.pl/sho...ed70504f90b966b

Bobek1971 (Holandia) 2009-04-21 17:06:14
oki Co do moich techów wojskowych...na razie mam destroyery z morskich i machin guny i balony jako lądowe najbardziej zaawansowane. Co do ataku na Domela bedzie na razie problem bo poza destroyerami nie mam czym wejsc w jego miasta...jedynie co to blokada. Ponieważ wojska nie możemy pozyczać ani przekazywać musiałbym iść po jakiś ofensywny a zapewne to potrwa...druga sprawa że jeśli masz wojo mogę zrobic transporty i ty zapakujesz je na moje i przewiozę je do domela jesli chesz robić jakąś operację przeciwko niemu. na razie chyba skupiłbym się na Darku tak jak opisałeś...a ja bym jedynie kontrolował morze od strony domela by nie było zaskoczenia wraz z twoim spojrzeniem szpiegowskim w jego miasta bedziemy mieli obraz czy stanowi zagrożenie?

pawelt (Aztekowie) 2009-04-21 20:05:06
ok

pawelt (Aztekowie) 2009-04-22 09:09:46
Za ok 4 tury atakuję. Ale nie wiem czy nie wywołać wojny wcześniej. Mógłbym wtedy zdjąć kilka statków i do tego jakby darek chciał robić zwiad powietrzny to by moje myśliwce go zestrzeliły. Domel ma w panamie 10 pancerników a na alasce 2. Bez desantów są mało groźne. Wycofałem swoje sterowce od ciebie, bo będę je ulepszał na odrzutowce i na lotniskowce je daję. Musisz obstawić swoje porty sterowcami i robić zwiady, ale uważaj na samoloty domela. Na razie ich nie ma. Ale już wymyślił chyba lot (można zobaczyć pod f4). Jakby domel robił flotę desantową to będziemy się wtedy martwić, na razie nic nie zrobi. Trzeba by się też na przyszłość zastanowić, jak mu tą flotę zlikwidować. Niestety może w panamie przepływać i może atakować na 2 oceanach. Darek na razie floty właściwie nie ma, albo ją gdzieś ukrył. Jakby nie miał, to podrzucę trochę pancerników i krążowników do ciebie. Darek nie ma jeszcze czołgów nowoczesnych i odrzutowców. Skończył wymyślać chyba superkonduktory. Jak dla mnie super, bo mój atak opiera się głównie na czołgach i lotnictwie. Nawet jak teraz pójdzie po czołgi i lotnictwo, to nie bedzie miał kasy na upgrade. Oni chyba nadal nie wiedzą kogo zaatakujemy i jak. Darek co prawda przerzuca wojsko na granicę ze mną, ale w sumie ułatwia mi tym sprawę. Będzie miał dylemat jak obstawić wszystkie miasta morskie od mojej strony i rozdzieli siły. A wystarczy, że ja zdobędę jedno miasto i już moja piechota cover może działać. Do tego darek większą część wojska daje do miasta na cyplu, a tam mogę te wojsko odciąć, niszcząc drogi. O ile maksowanie nauki, kasy i budowy wojska idzie mi dobrze, to kwestia logistyczna ataku mi nie idzie w ogóle. Jakoś nie mogę tego wszystkiego zsynchronizować. Jak moja flota stała na filipinach to darek ją widział, bo widzi twoje miasta (koniecznie zainwestuj w szpiegostwo na niego!). Teraz muszę tą flotą pływać tak, żeby ją nie wykrył z lądu, powietrza ani wody. A jak mam flotę poza granicami to kosztuje mnie utrzymanie. Ale już niedługo. Podeślę ci jeden lotniskowiec i krążownik rakietowy, to powinno wystarczyć z twoimi niszczycielami na flotę domela na razie. Daleko masz do pancerników?

pawelt (Aztekowie) 2009-04-23 14:55:22
W następnej turze wywołuję wojnę. W tej turze co teraz będzie wycofaj statki na filipiny i grupuj. Domel ma w panamie 15 pancerników. Ale na razie nam nie zagrażają. Podeślę ci lotniskowiec i krążownik rakietowy i na bieżąco będę podsyłał samoloty. Jak się zbliży flotą to dostanie z rakiet i samolotów. W tej turze domel wymyślił lotnictwo.

pawelt (Aztekowie) 2009-04-23 14:55:46
ps. po co wymyślasz nadprzewodniki? To już nie lepiej w pancerniki iść lub samoloty?

Bobek1971 (Holandia) 2009-04-23 15:27:17
Bo w pancerniki idę po 10 tur tech..a tego juz konczyłem... małe państwo małe mozliwości techowania z czasem jednak

pawelt (Aztekowie) 2009-04-23 17:08:23
Turka zrobiona. Atakuję w następnej turze w europie jak się uda i w suezie. Atak wodny muszę zsynhronizować, żeby w jednej turze zadać maksymalne straty piechotą cover. Po lewo na statkach mam jej 10 sztuk, plus 5 w suezie. Lepiej kasę zbieraj i upgrejduj statki i wojo. Niszczyciele koło darka możesz trzymać razem z moją flotą. Będziesz widział co się dzieje :) . Upgraydowałem kilka odrzutowców i też wybudowałem teraz kilkanaście, więc obrona powietrzna jest. Domel buduje kupę pancerników. My musimy tez budować ile się da. Ja we wszystkich miastach portowych robię krążowniki. Jeszcze mogę budować na syberii statki, ale na razie robię tam rakiety. Puki flota domela jest w porcie to nic nam nie grozi. Ja spróbuję uporać się z darkiem możliwie jak najszybciej. Tzn osłabić go tak, żeby nie dał rady odbić miasta. A w tej turze wybudował windę kosmiczną, więc trzeba się spieszyć, żeby w kosmos nie odleciał :) Domel na razie ma daleko do statku. Jak zacznie się zbliżać, to ja też zacznę budować dla bezpieczeństwa. Ale na razie tylko wojo.

Bobek1971 (Holandia) 2009-04-23 21:49:17
oki ja klepie destroyery i zbieram kase..

pawelt (Aztekowie) 2009-04-23 23:41:38
Wojna rozpoczęta. 2 miasta w europie zdobyte. Zgineło 2 generałów darka. Za 2 tury desant. Kolejne myśliwce wyprodukowane. Systematycznie będę podsyłał do ciebie. Przydały by się u ciebie lotniska, żeby zwiększyć ilość samolotów na miasto, ale może uda nam się poradzić z tym lotniskowcami. Możemy je fajnie schować w jeziorku wewnętrznym. Domel ma 3 pancerniki na górze i kilkanaście w panamie. Powoli zacznę dosyłać też piechotę zmechanizowaną na górne miasto i filipiny i krążowniki z rakietami. Flota na darka płynie. Ponad 100 jednostek. http://www.fotosik.pl/sho...8300a3764f9346f http://www.fotosik.pl/sho...e7cf78421ae6812

pawelt (Aztekowie) 2009-04-24 18:18:38
Wszystko idzie zgodnie z planem. W następnej turze desanty w 3 miejscach z wykorzystaniem piechoty cover. Jak dobrze pójdzie to zdobędę połowę miast darka w tym stolicę, z czego będzie mógł odbić tylko ze 2-3, ale odsłaniając pozostałe. Domel wypłynął flotą ok 20 pancerników. Nie wiem w którą stronę. Na szczęście pancerniki są wolne, 6 ruchu tylko. Zanim gdzieś dopłyną to je wykryję i zacznę przeciwdziałać. Łatwo je można zniszczyć rakietami i odrzucowcami. Ale trzeba bardzo uważać, żeby one nigdy nie atakowały pierwsze, bo zadają masowe obrażenia! Ja we wszystkich miastach wodnych robię krążowniki a w pozostałych odrzutowce. Domel idzie w radio (2 tury). Mam 9,1 mln woja w demo :) . Domel ma 4 mln, Darek 3,5.

pawelt (Aztekowie) 2009-04-26 19:14:21
Desant odłożony o turę. Jeden transport z piechotą cover nie musi dopłynąć. W europie zdobyłem miasto z Posągiem dzeusa. Flota domela jest w okolicach panamy.

pawelt (Aztekowie) 2009-04-26 19:16:33
Flota desantowa: http://www.fotosik.pl/sho...b1a215cbf989125

pawelt (Aztekowie) 2009-04-27 07:55:23
Hej. Desanty wyszły średnio. Darek się chyba połapał, że coś tu nie gra i wycofał całe wojsko do miast w głębi lądu i to akurat takich, żeby mieć blisko do wszystkich miast. Mimo to udało mi się zdobyć kilkanaście miast. Jednak każde z nich darek może odbić. Ale jak zacznie odbijać, to odsłoni te miasta w głębi lądu, które mu zostały. Do tego jedne zgrupowanie jego wojsk jest uszkodzone przez moje myśliwce. Pod 3 jego miastami stoją moje jednostki. Ciekawi mnie czy będzie bronił te miasta, czy odbijał portowe, czy wycofa się. Z drugiej strony (od atlantyku) blokuję mu dużo jednostek desantem. Musi obstawiać tam miasta, bo inaczej mogę zdobyć mu kilka miast. Jednej piechocie cover dałem źle promocje (źle kliknąłem) i nie zdobyłem kolejnego miasta w głębi. Do tego źle zrobiłem, że nie budowałem w miastach u siebie lotnisk. Mógłbym z każdego miasta przetransportować do zdobytych miast po 1 piechocie, czyli miałbym 50 jednostek u darka i na pewno by żadnego miasta już nie odbił, nawet te w głebi jego pozycji. Ale człowiek uczy się na błędach. Za to reszta operacji wyszła dobrze. Statki ładnie zdjęły obronę miasta, rakiety uszkodziły mocno obrońców, a czołgi z 2x CR miały ponad 95% za każdym razem. Darek ma ok 50 jednostek zdolnych do walki, z czego połowa w obrębie walk, a z nich ok 10 uszkodzonych. Tak więc ma ograniczone możliwości działania.

Bobek1971 (Holandia) 2009-04-27 09:01:52
Gratulacje Marszałku UA!

pawelt (Aztekowie) 2009-04-27 09:12:07
dół: http://www.fotosik.pl/sho...0fcd8622208032d góra: http://www.fotosik.pl/sho...d9d2e9a0da201c9 na zielono miasta zdobyte. na czerwono miasta z silną obroną. na żółto moje jednostki atakujące.

pawelt (Aztekowie) 2009-04-29 11:51:07
Wszystko idzie zgodnie z planem. Darek ma jeszcze 6 miast i jedno w ameryce południowej. Wiesz może skąd darek ma tam miasto?? http://www.fotosik.pl/sho...bf508e78ebc8d7f

pawelt (Aztekowie) 2009-04-29 11:55:15
ps. Domel chyba ciebie szpieguje. Jak możesz to daj na maxa szpiegostwo i wyrównaj chociaż z nim punkty. ps.2. Zatopiłeś mój statek piracki :) ps3. niedługo chyba wygram przez dominację. Ludności mam 60% (potrzeba 50%), a lądu mi jeszcze brakuje. Ale może się uzbiera po darku.

pawelt (Aztekowie) 2009-05-07 11:22:37
Nie wiem czy to nie była ostatnia tura. Wg demo powinienem już wygrać przez dominację. Szkoda, bo planowałem za 2 tury zdobyć stolicę domela. Jak widziałeś moja flota wypłynęła z zachodniej afryki. Nawet nie wiem jak dużą mam flotę, bo nie mieści się w opisie :) Problem jest taki, że domel ma większą flotę. Ale ja mam lotnictwo i rakiety i większy zasięg o 1 pole. To jest właśnie klucz do zwycięstwa na atlantyku. Wygra ten kto pierwszy zaatakuje, ponieważ pancerniki i krążowniki zadają masowe obrażenia. Do tego można odpalić rakiety. Domel do tej pory zawsze ustawiał się o pole poza zasięgiem, ale przez to odsłonił miasto didiego. W tej turze zdobędę to miasto i mogę tam ulokować flotę, której domel nie będzie mógł zaatakować (nie można w mieście atakować statków). A z tego miasta mam już otwartą drogę na stolicę i panamę. Do tego, w tym mieście będę mógł załadować rakiety na maxa na krążowniki i samoloty. Druga flota na pacyfiku płynie postraszyć. Mam tyle jednostek powietrznych, że nie mam gdzie je trzymać. W miastach robię same samoloty, rakiety i krążowniki. Didi miał na mnie szpiegostwo i chyba cały czas widział co mam w miastach, dlatego domel zawsze wiedział gdzie co mam i gdzie jak coś będzie inwazja. Teraz już nie widzi. Ale za to widzi u ciebie. Dlatego nie trzymam statków ani wojska koło twoich miast. Robię też dla zabawy statek kosmiczny :) .

pawelt (Aztekowie) 2009-05-07 12:49:14
http://www.fotosik.pl/sho...9d0fdf82a4603b8 http://www.fotosik.pl/sho...90c85e8143aaeba

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum